» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
30 / 38
»»

Sami ::

Tudi moj in od moje Nexus 5X je včeraj dobil 7.1.2.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Imam še neko opazko glede Nexus-a 5X, ko sprejmem klic ali nekoga pokličem se zgoraj v notification vrstici takoj pokaže ikonica "do not disturb" oz. "alarms only", da ti med klicem kakšna aplikacije ne piskne v glavo...to štekam :D Problem je, če imam klic na čakanju in ti ne "piska" in tako sploh ne vem, da je na čakanju.

Ima kdo kakšno rešitev, razen da pri vsakem klicu izklopim "do not disturb" ročno?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

GupeM ::

Saj bi ti moral piskat. Sicer ne zvoni s tvojim klasičnim zvonenjem, ampak preko zvočnika za klicanje slišiš kratke piske.

Sami ::

GupeM je izjavil:

Saj bi ti moral piskat. Sicer ne zvoni s tvojim klasičnim zvonenjem, ampak preko zvočnika za klicanje slišiš kratke piske.


Zdravo po nadgradnji na 7.1.2 mi je začelo piskati, prej pa mi preverjno ni...kakšen bug sklepam.


Opažam pa, da me zjutraj niso čakali novi maili oz. da ni bilo push obvestil s strani Gmail-a, ko sem zjutraj telefon začel uporabljati pa so obvestila o novih mailih priletela v roku 5min, stara Nexus 5 in 7 (2013) pa s tem nimata problemov.

Bral sem, da je to zaradi agresivnega Dose mode v Androidu N, Gmail app sem dal ven iz "Battery optimization" in je not optimized, 2 dni sem uspešno dobival maile, danes zjutraj pa me spet niso čakali.

Po netu je polno ljudi z istimi simptomi (Nexus 5X in 6P)....

Ima še kdo podobne probleme ali morebitno rešitev?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

Meni dela podobno. Ni obvestil, ko pa ga premaknem, pa čez par sekund priletijo.
Kdo (recimo jaz) bi raje imel, da vsakih 5-15 minut preveri take zadeve.
Oziroma da bi imel izbiro.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

MrStein je izjavil:

Meni dela podobno. Ni obvestil, ko pa ga premaknem, pa čez par sekund priletijo.
Kdo (recimo jaz) bi raje imel, da vsakih 5-15 minut preveri take zadeve.
Oziroma da bi imel izbiro.


To se mi zdi res čudno...vidim, da mi isto dela pri Facebook Messenger appu, ko mi nekdo nekaj pošlje v večini primerov ne dobim ničesar, ko pa odklenem zaslon pa vse naenkrat prileti.

Push notification bi moral takoj prileteti, to mi je res čudno....zraven sebe imam N7 (2013), ki pa instantno dobiva vsa push obvestila.

Skype, hangouts pa delujeta nemoteno...res čudno....se še komu to dogaja?

Sem brskal po netu in ne pridem do rešitve, mi ostane factory restore?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

buneech ::

Pa je šu moj N5X v bootloop. Bo šel na servis, pa naj zrihtajo.

GupeM ::

Nisi edini. V zadnjem tednu je šel meni in dvema mojima kolegoma.

MrStein ::

Sami je izjavil:


Skype, hangouts pa delujeta nemoteno...res čudno....se še komu to dogaja?

A Skype da dela? :))

Je sicer res, da uporabljam dual user... ampak Skype skoz šteka (beri: vedno nekaj ne deluje prav).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

MrStein je izjavil:

Sami je izjavil:


Skype, hangouts pa delujeta nemoteno...res čudno....se še komu to dogaja?

A Skype da dela? :))

Je sicer res, da uporabljam dual user... ampak Skype skoz šteka (beri: vedno nekaj ne deluje prav).


Evo ravno na šihtu testiram z Nexus-om 5X od sodelavke in ji FB messenger deluje vedno...meni pa ne, na istih nastavitvah, ugotovil sem da če mi recimo kdo pošlje samo eno ali dve sporočili ne reagira, če mi pošlje pa 3 ali več pa opozori na novo sporočilo...nič mi ni jasno.

Za Skype pa vedno takoj dobim obvestilo, zdele sva s sodelavcem probala še hangouts in je prišlo s kakšnim minutnim zamikom.

Tole me res mede....na starem Nexusu 5 in 7 (2013) imam identične nastavitve pa deluje bp :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Egidij88 ::

Ja, fb messenger se dogaja, da pride z zamikom kakšne minute dveh, če telefon spi na mizi. Mail tudi, za oboje se zgodi, da prileti noter ravno ko power tipko stisnem. Dose mode je močen, če telefon spi in je pri miru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Sami ::

Egidij88 je izjavil:

Ja, fb messenger se dogaja, da pride z zamikom kakšne minute dveh, če telefon spi na mizi. Mail tudi, za oboje se zgodi, da prileti noter ravno ko power tipko stisnem. Dose mode je močen, če telefon spi in je pri miru.


Razumem, samo je res nepraktično...FB messenger, hangauts so recimo "chat" aplikacije in bi moralo instantno opozoriti, kot na N5X od sodelavke :D

Tudi na push notification sem se zanašal (gmail)....res ni ok, upam da popravijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Aphanisis ::

Sami je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Ja, fb messenger se dogaja, da pride z zamikom kakšne minute dveh, če telefon spi na mizi. Mail tudi, za oboje se zgodi, da prileti noter ravno ko power tipko stisnem. Dose mode je močen, če telefon spi in je pri miru.


Razumem, samo je res nepraktično...FB messenger, hangauts so recimo "chat" aplikacije in bi moralo instantno opozoriti, kot na N5X od sodelavke :D

Tudi na push notification sem se zanašal (gmail)....res ni ok, upam da popravijo.


Za enkrat je na mojem 5x še vse ok... ampak smešno je, da sem se za Googlov telefon odločil, da se prav take stvari ne bi dogajale. To kar ti opisuješ, se je meni dogajalo na MIUI (Xiaomi) in sem ga gladko malo po 3 dneh prodal in kupil 5X pred dobrim letom ...

Sami ::

Aphanisis je izjavil:

Sami je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Ja, fb messenger se dogaja, da pride z zamikom kakšne minute dveh, če telefon spi na mizi. Mail tudi, za oboje se zgodi, da prileti noter ravno ko power tipko stisnem. Dose mode je močen, če telefon spi in je pri miru.


Razumem, samo je res nepraktično...FB messenger, hangauts so recimo "chat" aplikacije in bi moralo instantno opozoriti, kot na N5X od sodelavke :D

Tudi na push notification sem se zanašal (gmail)....res ni ok, upam da popravijo.


Za enkrat je na mojem 5x še vse ok... ampak smešno je, da sem se za Googlov telefon odločil, da se prav take stvari ne bi dogajale. To kar ti opisuješ, se je meni dogajalo na MIUI (Xiaomi) in sem ga gladko malo po 3 dneh prodal in kupil 5X pred dobrim letom ...


Meni se to na N4, in N5 in N7 2013 nikoli ni dogajalo, sedaj pa se na mojem N5X in tudi na N5X od moje... Kupila sva ga v razmaku enega tedna, moje ne moti, mene pa. Po netu pa vidim, da je to pogost pojav na N5X in 6P, mogoce za vikend naredim factory restore in poročam.

Od sodelavke N5X pa nima težav, razen z gmail appom, dobiva maila z kar velikim zamikom.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Ravno še malo testiram, telefon je na WIFI-ju in miroval je kakšno uro in pol.

Z drugega telefona sem si poslal sporočilo preko FB chata in mail, moj telefon me je obvestil o FB sporočilu kakših 5minut kasneje in o mailu kakšnih 20minut kasneje, no vsaj nekaj je....ni pa takojšnjega push obvestila, za skype pa je instantno zapiskal.

Torej moje ugotovitve so sledeče....če telefon miruje več kot ene 30min in si pošljem le eno FB sporočilo me obvesti z zamikom ene 5min, če si pošljem pa več kot 3 sporočili pa mi instantno zapiska (čudno), mail pa kakšne slabe pol ure kasneje. Ko mi recimo za FB message zapiska pa je ene 10min očitno "zbujen", ker takrat vedno takoj dobim drugo sporočilo, skype pa pri meni nima problemov.

Očitno bo ostalo pri tem....bom pa še poizkušal najti kakšno rešitev in seveda poročam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

volp ::

Tudi moj je po updatu 7.1.2 zmrznil. Nesel nazaj po garancijo dobil novega v dveh dneh.
Mogoče ve kdo kaj je razlog, glede na to da po prebranem zgoraj nisem edini...

MrStein ::

Še komu nagaja senzor za bližino?
Večkrat po telefonskem pogovoru (torej ko odmaknem telefon od ušes) opazim, da je odprt kaki meni, recimo nazadnje "Battery usage".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Se da clock widget kaj nastavljati?
Recimo da v tujini kaže domači in lokalni čas istočasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matijadmin ::

A je še kdo imel občasne težave z izginjanjem slik iz mape Pictures in njenih podmap, npr. screenshots, pa tudi tistih, ki jih ustvarim sam. To sem počel vse z aplikacijo Google Foto, pri čemer nisem bil prijavljen v Googlov račun. Če je kaj izginilo tudi iz map DCIM/Camera pa ne vem, ker nisem bil pozoren. Ko sem na hitro poguglal, sem videl, da je kar nekaj ljudi imelo s tem težave. Kakšna ideja? :8)

Tale Android je kar obupen postal: https://www.reddit.com/r/nexus5x/commen...
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

pirlo ::

Se mi je že zgodilo ja, da sem nekaj slikal pa ni bilo slike več. Zdaj vedno ko slikam, sploh če je res kul, še grem v photos pogledat, če je res tam. Se mi pa že en čas ni zgodilo to.

volp ::

To se dogaja tudi meni.

PrimozR ::

Meni je, kar sem opazil, pred časom izginila le ena panorama. Kar tečno, ker je bil en redek lep dan nad dolino pred vsem tem dežjem in oblačnostjo :)

matijadmin ::

Ne vem, česa tako lame od Googla nisem pričakoval. Že nekaj verzij ni okej in se jim to vleče kot jara kača.

Upam, da se Copperhead OS čim prej postavi na noge in zaživi.
Vrnite nam techno!

klinker ::

Mahh, sam nimam prav nobene od omenjenih tezav, res pa sem po posodobitvi na 7.1 naredu hard reset.

akulp ::

Tudi jaz ne ...
Lukcc

MrStein ::

A ima še kdo težav s prekinjanjem (namernim, torej "končanjem") klicev?

Ali rabi več sekund da reagira po tapu na rdeči krogec, ali rabi 5 sekund, da sploh prikaže GUI, ali to ali ono...

Sem nastavil, da se prekine z hardversko tipko, ampak tudi ni to to.

Spet, najosnovnejša funkcija, ki jo ne morejo normalno implementirati (glej prejšnjo debato v tej temi o sprejemu klicev).


Pa še to, če že nisem omenil: izklop ekrana med pogovorom. Pri/po vsakem tretjem klicu opazim, ko odmaknem telefon od ušes, da je na ekranu bil vklopljen GUI in sem z ušesom aktiviral to ali ono funkcijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

Omenjenih problemov nisem opazil....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

Se še komu restarta brez vzroka?
Sem zadnjič iz žepa vzel in je zahteval unlock pattern, potem pa še PIN za SIM.
Baterija je bila na 30%, uro prej pa je normalno deloval.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PARTyZAN ::

Ja, meni se je to danes zgodilo na Nexusu 6P, sumim, da je to prislo z zadnjo posodobitvijo.

Aja, pri meni telefon sicer ni zahteval SIM PINa, samo device unlock PIN.

PrimozR ::

Ker imaš pač izklopljen SIM PIN.

Ne, mi je pa v torek baterija z nekih 50 %, ko sem odprl snemanje Instagram Story-ja, padla na 0, telefon se je ugasnil, po prižigu je pa imel le še ~15 % baterije. Doma, pri polnjenju, je takoj spet skočila na ~50 %.

https://goo.gl/photos/GQedqPBLYdj8r5VF8

PARTyZAN ::

Pac nimam izklopljenega SIM PINa.

matijadmin ::

Je kdo poskusil Copperhead OS na tem telefonu? Kako deluje?
Vrnite nam techno!

MrStein ::

Kako se vklopi prikaz najpogosteje uporabljanih app-ov na vrhu spiska appov?
Torej ko na glavnem ekranu tapnem krog s tremi pikami.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

MrStein je izjavil:

A ima še kdo težav s prekinjanjem (namernim, torej "končanjem") klicev?

Ali rabi več sekund da reagira po tapu na rdeči krogec, ali rabi 5 sekund, da sploh prikaže GUI, ali to ali ono...

Sem nastavil, da se prekine z hardversko tipko, ampak tudi ni to to.

Spet, najosnovnejša funkcija, ki jo ne morejo normalno implementirati (glej prejšnjo debato v tej temi o sprejemu klicev).


Pa še to, če že nisem omenil: izklop ekrana med pogovorom. Pri/po vsakem tretjem klicu opazim, ko odmaknem telefon od ušes, da je na ekranu bil vklopljen GUI in sem z ušesom aktiviral to ali ono funkcijo.


Nobenih podobnih tezav. Kdaj si delal na zadnje hard reset?

Macketina ::

Kaj je kak dober ROM za Nexus5x ki je bolj native brez Google bloatwara in z mislijo na privacy? CM je se aktualen?

matijadmin ::

Copperhead.
Vrnite nam techno!

MrStein ::

klinker je izjavil:


Nobenih podobnih tezav. Kdaj si delal na zadnje hard reset?

Nikoli.
A je to kot "tisti" ruter, ki ga treba vsaka dva meseca resetirati? :(
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

klinker ::

Pol pa naredi ze ta reset.
Jo ni platforme ki ne bi kdaj kiksnila zaradi vecje posodobitve. WP, iOS, Android...vsi tu in tam rabijo reset.

MrStein ::

Kaki app oz. metodo priporočaš za restore appov in nastavitev po resetu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Prijava v Google račun.

Ne reši vsega, cel kup nastavitev in nameščene aplikacije pa restora. Ne restora nastavitev v aplikacijah, če le-te niso povezane z nekim uporabniškim računom.

Navsezadnje je ravno to point reseta, da popucaš vse, ne pa da potem tuhtaš, če je za težave kriva restorana aplikacija. Sicer je pa restore kompletnih aplikacij pogosto povezan z rootom, da imaš dostop do vseh fajlov.

MrStein ::

Katere nastavitve za Sync so relevantne? So on by default?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Se še komu "izklaplja" suggestions v keyboardu?

Tista vrstica na vrshu tipkovnice je prazna. Sicer še vedno popravlja zatipke, le nobenega predloga ne kaže tam.
Se pa to spreminja, enkrat dela, drugič ne. Ponavadi na spletnih straneh v Chrome (tam pač največ tipkam).

Ta tema in podobno kar najde google sicer večinoma pravi "ja, to se dogaja, live with it"...

Mimogrede, kateri jezik v tipkovnici je trenutno izbran?
V preslednici imam tri jezike in sem bil prepričan, da je izbran prvi (levi), ampak tu in tam ponudi popravke, ki očitno niso v tem jeziku. Nazadnje se ciklal med njimi in je prav predlagalo slovenske besede, če je "SL" bil zadnji v spisku.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrimozR ::

Itak uporabljaš Swiftkey, ki ga je lažje naučiti glede na že napisano in s katerim lahko on the fly brez menjavanja pišeš v do 6 jezikih?

klinker ::

MrStein je izjavil:

Se še komu "izklaplja" suggestions v keyboardu?

Tista vrstica na vrshu tipkovnice je prazna. Sicer še vedno popravlja zatipke, le nobenega predloga ne kaže tam.
Se pa to spreminja, enkrat dela, drugič ne. Ponavadi na spletnih straneh v Chrome (tam pač največ tipkam).

Ta tema in podobno kar najde google sicer večinoma pravi "ja, to se dogaja, live with it"...

Mimogrede, kateri jezik v tipkovnici je trenutno izbran?
V preslednici imam tri jezike in sem bil prepričan, da je izbran prvi (levi), ampak tu in tam ponudi popravke, ki očitno niso v tem jeziku. Nazadnje se ciklal med njimi in je prav predlagalo slovenske besede, če je "SL" bil zadnji v spisku.


Dej ze naredi ta reset. Vidis da imas vse mozne buge.
Jst nimam enega problema na mojem, tako da bi ti reset mogu resit tezave.

PrimozR ::

Mogoče pa težav samo ne vidiš? ;)

MrStein ::

Reset odpravi buge?
Iz tvojih ust... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Bugi pri posodobitvi niso nic posebnega in s hard resetom se tako nastali bugi odpravijo, da.
Glede na to da nimam opisanih tezav, ker sem tako pri posodobitvi na 7.0 in kasneje se na 7.1.1 naredu hard reset, lahko sklepam da so to bugi nastali med vsemi posodobitvami do zdaj in hard reset zna zelo pomagat. Tudi na XDA se ne prijavla bugov, ce nisi naredil clean install roma.

MrStein ::

Heh, se mi je zdelo. Naredil Factory reset, dodal iste jezike v keyboard kot prej, odprl Chrome, šel na rtvslo.si in začel pisati komentar. Rezultat: ni ponujenih besed, enako kot prej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

MrStein je izjavil:

Heh, se mi je zdelo. Naredil Factory reset, dodal iste jezike v keyboard kot prej, odprl Chrome, šel na rtvslo.si in začel pisati komentar. Rezultat: ni ponujenih besed, enako kot prej.


Imaš vklopljene predloge (show suggestions)?

Prilepi screen nastavitev (text correction) Gboard tipkovnice da vidimo....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

DuleKrtola ::

MrStein je izjavil:

Heh, se mi je zdelo. Naredil Factory reset, dodal iste jezike v keyboard kot prej, odprl Chrome, šel na rtvslo.si in začel pisati komentar. Rezultat: ni ponujenih besed, enako kot prej.


Škoda sape za komentarje na rtvslo.si kaj šele pisane besede!
««
30 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3456683709 (232) akulp
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540755 (162786) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419951 (13226) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746277 (37801) amacar

Več podobnih tem