» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
27 / 38
»»

buneech ::

adhoc je izjavil:

buneech je izjavil:

Med 5X in 6P lahko brez težav mešaš kable. 5X nima posebne vezave zaradi quick charginga.


To seveda ni res. Če si boš vzel 4 sekunde in zadevo pogooglal, boš ugotovil da žal ti pišeš na pamet, ne jaz.

Evo, 4 sekunde. Sem našel tale članek, v katerem piše, da kablov ne smeš menjati: https://androidcommunity.com/swapping-n...
V istem članku sem, kot vir, našel povezavo na reddit, kjer piše, da so problem polnilci, ne kabli. In piše, da naj se uporablja samo originalni polnilec z originalnim kablom, ker drugače Google ne bo priznal garancije.
Nikjer pa v tem ne piše, da so usb-c kabli, ki pridejo pri N5X in N6P problematični. Poleg tega pa tudi nikjer ne piše, da ima N5X posebno vezavo zaradi QC, ampak se drži standarda USB PD. Seveda pa me lahko popraviš s kakšnim kredibilnim linkom, ne v stilu android community, ki sem ga najprej našel, kjer omenja kable, ne polnilce.

Se pa strinjam, da je cel clusterfuck z USB Type-C standardom in vsem povezanim. Narejen, da poenostavi vse skupaj in ustvari skupen priključek za vse, ampak samo še več težav zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

jukoz ::

Zadnjih cca 4 mesece 5X polnim s starim polnilcem od LGja (850 mA). Razlika med originalnim in tem je, da z originalnim sicer napolnim telefon v ene 2 urah (z LGjevim pa 6 ali več - takrat ko spim), drži pa veliko manj časa. Ob približno isti uporabi (pač med delovnikom, ko imam en miljon klicev, na WiFi-ju sem pa samo doma - torej cca 5 ur), z originalnim pridem na 20% baterije, če pa polnim z LGjevim pa na 50%.

Sej, razlike med delovanjem načeloma ni, med vikendom je pa v tem da mi zdrži dva dni (s tem da je stalno na WiFi-ju).

MMSi mi pa normalno delujejo, res pa je da slike dobivam samo od treh, ki po nekem naključju vsi uporabljajo Sony-je. Resolucija je 960x540.

PrimozR ::

Hm, sem mpočel enako, čez noč priklopil na polnilec Nexus 4. Nisem pa nikoli testiral, če je razlika v avtonomiji :)

BorutK-73 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Aaaaaaaaaaand, it's gone (zmrznil, displej sem še ugasnil, to je pa to).

Drži on/off gumb dlje časa, drži tako dolgo da dobiš odziv na ekranu.

Misliš, da tega nisem poizkusil v 4 dneh, ko je bila zadeva mrtva? :D

Očitno je moral požreti baterijo, da se je resetiral, da se je spet zbudil. Potem pa spet crkot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Phantomeye ::

Hello,

okej, moj nexus 5x se stalno resetira in ni mogoče priti v android (tudi, če občasno uspe, se potem naključno spet ugasne).

Malo sem googlal, in tle je zdej en keč. gre za serijsko napako, ki je pa ni mogoče odpraviti, ker rezervnih delov ni na zalogi, nexus 5x so pa ukinili.

Zdaj, LG v tujini ponuja refund za te naprave, ampak kako je zdaj pri nas?

Telefon kupjen na t-2, pa še vedno ima garancijo.

Napaka:

http://www.geekdashboard.com/lg-offers-...

Matevz96 ::

Ravnokar sem naredil reset telefona (na tovarniške nastavitve), pred resetom sem imel na zaslonu ikono za dostop do aplikacije google vreme (http://www.droid-life.com/2016/01/21/th..., sedaj pa te aplikacije ne najdem več (na playu naj bi bila v sklopu aplikacije google) vendar je ne najdem...
#hooldthedoor

Egidij88 ::

Poguglaj npr. Ljubljana weather in potem imaš add a home screen shortcut... če si to mislil.

Matevz96 ::

Egidij88 je izjavil:

Poguglaj npr. Ljubljana weather in potem imaš add a home screen shortcut... če si to mislil.


Imaš kakšno idejo zakaj nimam možnosti add a home screen shortcut?
#hooldthedoor

Egidij88 ::

Ko ti vrže ven stopinje, tapneš na tiste tri pike zgoraj desno.

Matevz96 ::

Zdaj mi je uspelo, catch je bil da sem dal jezik na angleščino, ko sem imel nastavljeno slovenščino mi ni dalo možnosti.
#hooldthedoor

jukoz ::

Phantomeye je izjavil:

Hello,

okej, moj nexus 5x se stalno resetira in ni mogoče priti v android (tudi, če občasno uspe, se potem naključno spet ugasne).

Malo sem googlal, in tle je zdej en keč. gre za serijsko napako, ki je pa ni mogoče odpraviti, ker rezervnih delov ni na zalogi, nexus 5x so pa ukinili.

Zdaj, LG v tujini ponuja refund za te naprave, ampak kako je zdaj pri nas?

Telefon kupjen na t-2, pa še vedno ima garancijo.

Napaka:

http://www.geekdashboard.com/lg-offers-...


Kaj ste pa delali z njem? Mora mi delati vsaj dokler ne pridejo prve Nokie z Androidom ven, kar pa lahko še traja nekaj časa =)

Phantomeye ::

jukoz je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Hello,

okej, moj nexus 5x se stalno resetira in ni mogoče priti v android (tudi, če občasno uspe, se potem naključno spet ugasne).

Malo sem googlal, in tle je zdej en keč. gre za serijsko napako, ki je pa ni mogoče odpraviti, ker rezervnih delov ni na zalogi, nexus 5x so pa ukinili.

Zdaj, LG v tujini ponuja refund za te naprave, ampak kako je zdaj pri nas?

Telefon kupjen na t-2, pa še vedno ima garancijo.

Napaka:

http://www.geekdashboard.com/lg-offers-...


Kaj ste pa delali z njem? Mora mi delati vsaj dokler ne pridejo prve Nokie z Androidom ven, kar pa lahko še traja nekaj časa =)


nič normalna uporaba. očitno gre za serijsko napako.

PrimozR ::

Phantomeye je izjavil:

Hello,

okej, moj nexus 5x se stalno resetira in ni mogoče priti v android (tudi, če občasno uspe, se potem naključno spet ugasne).

Malo sem googlal, in tle je zdej en keč. gre za serijsko napako, ki je pa ni mogoče odpraviti, ker rezervnih delov ni na zalogi, nexus 5x so pa ukinili.

Zdaj, LG v tujini ponuja refund za te naprave, ampak kako je zdaj pri nas?

Telefon kupjen na t-2, pa še vedno ima garancijo.

Napaka:

http://www.geekdashboard.com/lg-offers-...

Mislim da v sredo (po dobrem tednu dni) sem dobil nazaj telefon z novo matično. Moj problem paše v isto kategorijo kot tvoj, a se je manifestiral nekoliko drugače (sem napisal zgoraj). Sem pa dobil novih 24 mesecev garancije, uradno sicer samo na matično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Mimogrede: Android 7.1.1 update je že nekaj dni zunaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Ja, se mi je inštaliral takoj po dveh mesečnih varnostnih patchih.

Egidij88 ::

Ravnokar updejtal. Support v nastavitvah, pa malo drugačen pull-down menu...pa takoj sem dobil še update za Phone in kamero.

PrimozR ::

Pa hitre bližnjice na long press. Sicer zaenkrat bolj ali manj le v Googlovih aplikacijah.

Egidij88 ::

http://arstechnica.com/gadgets/2016/12/...

Preostale razlike Nexus vs. Pixel po updejtu na 7.1.1.

kriko1 ::

Zamerim jim za nekonsistentnost, mesanica okroglih ter starih ikon, modra in zelena tema... neokusno.

jukoz ::

Hja, mene pa moti da med klicem preklopi v DND način in torej ne slišim vmesnih obvestil. Razumem da gre to komu na živce, jaz jih pa rabim. In tega fičrja se ne da izklopit...

pirlo ::

jukoz je izjavil:

Hja, mene pa moti da med klicem preklopi v DND način in torej ne slišim vmesnih obvestil. Razumem da gre to komu na živce, jaz jih pa rabim. In tega fičrja se ne da izklopit...

Pa meni je parkrat to ostalo že vklopljeno in ko čez pol dneva pogledaš telefon doživiš šok :|. Od takrat naprej vedno po klicu pogledam, če še je to vklopljeno ali ne. Pa ne najdem nikjer nastavitve, da bi se to dalo izklopit. Tak da pozor glede tega.

adhoc ::

kriko1 je izjavil:

Zamerim jim za nekonsistentnost, mesanica okroglih ter starih ikon, modra in zelena tema... neokusno.


Ali pa da vsak mesec odkrijejo toplo vodo na novo kako se oglasit na klic. Ko sem prejel prvi klic sem gledal kot tele v nova vrata kako se sploh javit, ker vertikalni svajp je oh tako zelo boljši kot prejšnji horizontalni.

pirlo ::

kriko1 je izjavil:

Zamerim jim za nekonsistentnost, mesanica okroglih ter starih ikon, modra in zelena tema... neokusno.

Jaz pa imam občutek, da so pripeljali nek folk z Apple-a, ker v zadnjem letu so pospešeno kopirali funkcije in grafične elemente not, če pašejo ali ne.

GupeM ::

adhoc je izjavil:

kriko1 je izjavil:

Zamerim jim za nekonsistentnost, mesanica okroglih ter starih ikon, modra in zelena tema... neokusno.


Ali pa da vsak mesec odkrijejo toplo vodo na novo kako se oglasit na klic. Ko sem prejel prvi klic sem gledal kot tele v nova vrata kako se sploh javit, ker vertikalni svajp je oh tako zelo boljši kot prejšnji horizontalni.

Če uporabljaš fingerprint za odklep, pa sploh ni več swipe, ampak ti pokaže dve ikoni. Da se oglasiš oz. prekineš, samo klikneš.

buneech ::

GupeM je izjavil:

adhoc je izjavil:

kriko1 je izjavil:

Zamerim jim za nekonsistentnost, mesanica okroglih ter starih ikon, modra in zelena tema... neokusno.


Ali pa da vsak mesec odkrijejo toplo vodo na novo kako se oglasit na klic. Ko sem prejel prvi klic sem gledal kot tele v nova vrata kako se sploh javit, ker vertikalni svajp je oh tako zelo boljši kot prejšnji horizontalni.

Če uporabljaš fingerprint za odklep, pa sploh ni več swipe, ampak ti pokaže dve ikoni. Da se oglasiš oz. prekineš, samo klikneš.

Seveda je swipe, gor in dol.

GupeM ::

Si me ravno prehitel :D Po restartu očitno je. Prej ga ni bilo, ampak sta bili dve ikonci. Tako kot spodaj na levem delu slike.


Ja, ob zakljenjenem telefonu :D

MrStein ::

adhoc je izjavil:


Ali pa da vsak mesec odkrijejo toplo vodo na novo kako se oglasit na klic. Ko sem prejel prvi klic sem gledal kot tele v nova vrata kako se sploh javit, ker vertikalni svajp je oh tako zelo boljši kot prejšnji horizontalni.

Zanimivo, da nekaj tako osnovnega ponovno odkrivajo vsakih N mesecev...

Prejšnji način je sicer meni bil totalno mimo, v smislu "le kdo se je tega spomnil...".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

Če ti povem, folk ma probleme se javlat na telefon. Vsak android ma svoj UI (samsung, huawei, lg,...) in je kar problem, predvsem pri malo starejših (seveda ne pri vseh). Razvijajo in želijo narediti boljše, s tem pa testirajo. Pri googlu so številke, če jim pove številka da je 10% folka rablo 10s da se je oglaslo potem bodo zadevo spremenili (izmišlujem si cifre).
V živo sem videl kako neintuitivni so ti UI za oglasit se na telefon. Prej je bilo jasno, pritisneš gumb z slušalko. Zdej mamo pa tok teh gest in cel zaslon da uporabnik ne ve kaj bi. Sicer seveda velja ko imaš telefon v lasto dovolj dolgo časa, se navadiš.

MrStein ::

Egidij88 je izjavil:

http://arstechnica.com/gadgets/2016/12/...

Zanimivo izbor besed:
The call screen was reworked to have a weird blue gradient background.

Ti gradienti so sicer idelani za demonstracijo odvisnosti barvo od kota gledanja. Mogoče je mišljeno kot neki kul efekt (ala perla barve na avtih).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

adhoc ::

Jerry000 je izjavil:

Če ti povem, folk ma probleme se javlat na telefon. Vsak android ma svoj UI (samsung, huawei, lg,...) in je kar problem, predvsem pri malo starejših (seveda ne pri vseh). Razvijajo in želijo narediti boljše, s tem pa testirajo. Pri googlu so številke, če jim pove številka da je 10% folka rablo 10s da se je oglaslo potem bodo zadevo spremenili (izmišlujem si cifre).
V živo sem videl kako neintuitivni so ti UI za oglasit se na telefon. Prej je bilo jasno, pritisneš gumb z slušalko. Zdej mamo pa tok teh gest in cel zaslon da uporabnik ne ve kaj bi. Sicer seveda velja ko imaš telefon v lasto dovolj dolgo časa, se navadiš.


Ja, problem je, ko ti to spremenijo vsakih par mesecev. Še posebej pa budilka...ko mi jo spremenijo in je ne znam izklopit še v pol snu, me ponavadi dejansko zbudi in ne opravlja več svoje funkcije da se sicer lahko zaspim za kako urco, ampak s slabo vestjo.

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Ti gradienti so sicer idelani

Typo: idealni


Še komu nagaja povezava na WiFi po nadgradnji na 7.1.1?
Dolgo je v fazi "Obtaining IP address..." potem pa napiše "IP Configuration Failure".

Na ena omrežja se poveže brez težav, na (zaenkrat le) enem pa javi to napako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

adhoc ::

Jezus Kristus Bog sveti se mi je prikazal, ko sem v postelji pred spanjem še drkal po telefonu in ugotovil, da so KONČNO popravili tri glavne gumbe tako, da imajo fiksno pozicijo ne glede na orientacijo ekrana, tako da si jih lahko postaviš k prstom ne glede na to na katerem boku ležiš. Hvala svetemu kurcu, da je Google dejansko začel uporabljati svoje telefone in končno nekaj pametnega naredil na svojem ekosistemu.

Jerry000 ::

adhoc je izjavil:

Jezus Kristus Bog sveti se mi je prikazal, ko sem v postelji pred spanjem še drkal po telefonu in ugotovil, da so KONČNO popravili tri glavne gumbe tako, da imajo fiksno pozicijo ne glede na orientacijo ekrana, tako da si jih lahko postaviš k prstom ne glede na to na katerem boku ležiš. Hvala svetemu kurcu, da je Google dejansko začel uporabljati svoje telefone in končno nekaj pametnega naredil na svojem ekosistemu.

xD

Egidij88 ::

Ob 5. obletnici Nova Launcherja je izdana v5.0... i like it, i like it a lot.

http://www.androidpolice.com/2016/12/13...

klinker ::

Egidij88 je izjavil:

Ob 5. obletnici Nova Launcherja je izdana v5.0... i like it, i like it a lot.

http://www.androidpolice.com/2016/12/13...


Nice :)
Zgleda ga pa uporabljam ze od zacetka, ker ga imam lih ene 5 let in je ze v startu bil top.

MrStein ::

A je 5X nasploh tako izbirčen glede polnilcev (in kablov)?
Na enem sploh ne polni, na drugem polni, prekine, polni, prekine vsako sekundo.
Zdaj na enem (ga prvič uporabljam) polni, ampak zelo počasi. Ampere kaže 280 mA (ampak nasploh ta app kaže vrednosti, ki nimajo dosti veze z dejanskim tokom. Na SGS3 mi en drugi app kaže na 5% točno polnilni tok.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Moj ni... z veseljem se polni s polno polnilcev, quickcharge dela s Sonyevega, originalnega, MacBooka in MacBook polnilca, tudi nekih težav da se ne bi polnil nisem imel (za razliko od Z5 Compact recimo, ki je bila prekleto izbirčna).

A si probal z drugim kablom?
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Z različnimi. Enkrat je vplivala izbira druge stenske vtičnice. (na eni se je polnilo slabo ali sploh ne, drugi pa s polno brzino - 1A koliko je tisti polnilec zmogel)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Zanimivo, sem iztaknil USB kabel in dal nazaj in zdaj Ampere kaže 1010 mA.
Bog ve, kje se zatika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

damirez ::

Meni je danes moj Nexus 5x crknil. Nikoli flashan ali rootan, nikoli nobenih aplikacij razen osnovnih gor. Zaštekal... ugasnil... In ne prižge se več. Tu stock roma ne morem naložit, ker nimam vklopljen usb debuggging.

Mavrik ::

Hmm, saj za to ne rabiš USB debugginga? A se ti požene v fastboot mode?
The truth is rarely pure and never simple.

damirez ::

Mavrik je izjavil:

Hmm, saj za to ne rabiš USB debugginga? A se ti požene v fastboot mode?

Včasih se je, sedaj se pa tudi to ne več.

Ampak po vseh tutorialih, ki sem jih bral je nekako tako, da če bi želel odklenit bootloader, da moraš it prej v nastavitve in enablat usb debugging.

kriko1 ::

Tisti usb debugging ima samo veze ko android tece. Fastboot ukaze sprejema tudi v bootloaderju, ne bos mogel pa z Nexus root toolkit flashat ponovno sliko gor (tudi original), ker imas OEM unlocking onemogocen - in posledicno ne mores odkleniti bootloaderja.

Ne vem pa kake opcije imas, je pa verjetno v tvojem primeru hardver zatajil.

damirez ::

Zdej sem kontaktiral prodajalca in mi je rekel, da pošljem telefon nekam na mađarsk. Bomo vidli, kako in kaj. Upam da bo vse v redu.

Prodajalec mobileshop.eu

PrimozR ::

Jah, crkot, nova matična. Si že 4. ki se mu je to zgodilo zdaj v približno dveh, treh tednih. Poleg mene poznam še dva primera :)

Se mi zdi, da nakup pri operaterju le ni bil tako zgrešen (24 mesecev garancije, zdaj sem recimo dobil novih 24 mesecev na matično).

RRovan ::

PrimozR je izjavil:

Jah, crkot, nova matična. Si že 4. ki se mu je to zgodilo zdaj v približno dveh, treh tednih. Poleg mene poznam še dva primera :)


Si imel stock OS gor, ko je šel po gobe? Tudi sam opažam vedno več primerov bootloopa, pa me malo skrbi kaj bi na servisu rekli, ko bi zagledali odklenjen bootloader in nameščen custom ROM. :s

Če sem iskren že razmišljam o rabljenem 6P.

PrimozR ::

Stock ja. Moj se načeloma itak ni prižgal. Oz. v četrtek zvečer je zmrznil in imel black screen. Enkrat v tistem večeru je pokazal Google logo. Čez vikend me ni bilo, predvidevam, da se je izpraznil (nisem imel priklopljenega), v nedeljo zvečer je pokazal Google logo. V ponedeljek, tik preden bi ga nesel nazaj, se je kompletno zbudil, zalaufal sem snapchat, pogledal par snapov, telefon je zmrznil in adijo, spet neodziven. Nato je romal nazaj.

Načeloma pri Nexusih ni kršenje garancije, če imaš drug ROM. Vsaj zdi se mi tako.

RRovan ::

Odklenjen bootloader pa se poleg googlovega logota prikaže v obliki odklenjene ključavnice.

Načeloma pri Nexusih ni kršenje garancije, če imaš drug ROM. Vsaj zdi se mi tako.


Kar se tiče tistih, ki so kupili direktno od Googla. Kako je s tem pri nas pa nimam pojma. Najboljše da vprašam SiMobil.

zokiman ::

a je zdj kkšna akcija v kkšni trgovini, k je božična sezona?

aaa1 ::

Zdravo,
zanimam se za nakup Nexusa 5x 32gb, pa sem opazil da jih na bolhi skorajda ni oziroma če se že mogoče kateri prodaja gre takoj. Torej ker bi rad zamenjal telefon sem malo pogledal naokoli, najcenejši se sicer dobi http://geizhals.eu/google-nexus-5x-32gb... za okoli 290€ ampak so iz nemčije (ne razumem nemško in nevem kako je z poštnino), nekako sem se zagrel za http://www.electronic4you.si/lg-nexus-5... kjer stane 299+9€ poštnine. Je mogoče že kdo naletel na kako ugodnejšo varianto? Vem da so bili nekaj časa 260€ v akciji, vendar zdaj v zadnjih časih ne najdem nič podobnega. Torej kje bi vi kupili Nexusa 5x 32gb, lahko rabljenega ali novega, barva mi ni važna.

PrimozR ::

Tudi v angleščini (meni so sami preklopili), od 290 € naprej. https://www.amazon.de/dp/B015Y53D86/ref...
««
27 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3482691293 (82) JH84
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674541876 (163907) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7420005 (13280) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746453 (37977) amacar

Več podobnih tem