» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
26 / 38
»»

Egidij88 ::

celada ::

Sami je izjavil:

Ima kdo kakšno informacijo kje trenutno najceneje kupiti Nexus 5X 32GB?

Vidim, da ga imajo v Swedati za 309EUR....


Amazon ga ma za ene 275€.

PrimozR ::

A je za 5X morda kaj indicev, da bi umirali? Jaz sem ga danes še povsem normalno uporabljal, zdaj je pa povsem mrtev, ne trza na nič (pwr+voldn 10 sekund ne pomaga, niti priklop na elektriko, itd.). Ima kdo kako idejo?

Sami ::

celada je izjavil:

Sami je izjavil:

Ima kdo kakšno informacijo kje trenutno najceneje kupiti Nexus 5X 32GB?

Vidim, da ga imajo v Swedati za 309EUR....


Amazon ga ma za ene 275€.


Še razmišljam kje in če bi ga vzel. Skrbi me kako bo z garancijo, če je recimo kupljen iz tujine, verjetno v tem primeru ne more na uradni servis v slo (vama trade)?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

gddr85 ::

nope, afaik vama sprejme telefone, če so bili uvoženi preko njih in imajo njihov štempelj na garanciji

gddr85 ::

sicer vprašanje od kod jih dobi swedata, če ne imaš potem pri njih garancijo/servis..

PrimozR ::

Sodelavec ga je vzel na neki shady italjanski strani za ~300 € nekje 9 mesecev nazaj (ko so bili še relativno novi in temu primerno dragi), pa so mu v Vami rekli, da pri njih ni garancije.

buneech ::

PrimozR je izjavil:

A je za 5X morda kaj indicev, da bi umirali? Jaz sem ga danes še povsem normalno uporabljal, zdaj je pa povsem mrtev, ne trza na nič (pwr+voldn 10 sekund ne pomaga, niti priklop na elektriko, itd.). Ima kdo kako idejo?

Na redditu je polno tega napisanega, mislim, da spada pod bootloop problem. So pa to enake težave kot na G4.

dr.Akula ::

PrimozR je izjavil:

A je za 5X morda kaj indicev, da bi umirali? Jaz sem ga danes še povsem normalno uporabljal, zdaj je pa povsem mrtev, ne trza na nič (pwr+voldn 10 sekund ne pomaga, niti priklop na elektriko, itd.). Ima kdo kako idejo?

Sicer je tole za boot loop... : http://www.androidpolice.com/2016/11/24...
ni podatka

adhoc ::

PrimozR je izjavil:

Stare mame s starimi Nokiami in starimi telefoni ne morejo prejeti MMS-a. Če so res tako stari oz. bogi telefoni. To je tukaj point oz. 'kompliciranje'. Primerov, kjer je bolj smiselno poslati MMS namesto maila je IZREDNO malo. Torej ni nekega smisla, da se še vedno uporablja MMS-e.


Kakšna kozlarija. MMSi delujejo na vseh telefonih na svetu razen na Nexusu. Ne glede na to kdo ti MISLIŠ da ne potrebuje MMS je to kozlarija; MMSi ne delajo kot se spodobi in to je NAROBE.

Dol mi visi za tvoje mnenje kdo lahko koristi MMS. MMS je funkcija na telefonu že od pamtiveka in bi moralo delati kot se spodobi.

Kaj je zadnje čase s takšnimi idiotizmi na tem forumu? Zadnjič mi je en rekel, da je čisto prav da lahko bitrate v macos preveriš samo preko terminala...đizs.

BadB0y ::

adhoc je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Stare mame s starimi Nokiami in starimi telefoni ne morejo prejeti MMS-a. Če so res tako stari oz. bogi telefoni. To je tukaj point oz. 'kompliciranje'. Primerov, kjer je bolj smiselno poslati MMS namesto maila je IZREDNO malo. Torej ni nekega smisla, da se še vedno uporablja MMS-e.


Kakšna kozlarija. MMSi delujejo na vseh telefonih na svetu razen na Nexusu. Ne glede na to kdo ti MISLIŠ da ne potrebuje MMS je to kozlarija; MMSi ne delajo kot se spodobi in to je NAROBE.

Dol mi visi za tvoje mnenje kdo lahko koristi MMS. MMS je funkcija na telefonu že od pamtiveka in bi moralo delati kot se spodobi.

Kaj je zadnje čase s takšnimi idiotizmi na tem forumu? Zadnjič mi je en rekel, da je čisto prav da lahko bitrate v macos preveriš samo preko terminala...đizs.


Meni MMS dela bp in na nexusu 5 in na 5x. Nevem od kot vam, da ne delajo.


adhoc ::

BadB0y je izjavil:

adhoc je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Stare mame s starimi Nokiami in starimi telefoni ne morejo prejeti MMS-a. Če so res tako stari oz. bogi telefoni. To je tukaj point oz. 'kompliciranje'. Primerov, kjer je bolj smiselno poslati MMS namesto maila je IZREDNO malo. Torej ni nekega smisla, da se še vedno uporablja MMS-e.


Kakšna kozlarija. MMSi delujejo na vseh telefonih na svetu razen na Nexusu. Ne glede na to kdo ti MISLIŠ da ne potrebuje MMS je to kozlarija; MMSi ne delajo kot se spodobi in to je NAROBE.

Dol mi visi za tvoje mnenje kdo lahko koristi MMS. MMS je funkcija na telefonu že od pamtiveka in bi moralo delati kot se spodobi.

Kaj je zadnje čase s takšnimi idiotizmi na tem forumu? Zadnjič mi je en rekel, da je čisto prav da lahko bitrate v macos preveriš samo preko terminala...đizs.


Meni MMS dela bp in na nexusu 5 in na 5x. Nevem od kot vam, da ne delajo.


Seveda ne delajo. Ne laži. Prvič: ne pošlje obvestila o MMSu če imaš izklopljene mobilne podatke. Drugič: sliko kompresira do te mere, da je popolnoma neberljiva. Tretjič: za vsak mms odpre posebej temo, tako da imaš milijon threadov v pogovorih za vsako osebo.

Na kratko: MMSi delujejo slabše kot na 25 let starih ericssonih.

Imaš cca. 800 tisoč milijard tem odprtih na to temo po internetu preko 5X, 6P, vseh mobilnih operaterjev po svetu, itd. Mogoče tebi po nekem čudežu dela (ne verjamem da ti).

Sami ::

adhoc je izjavil:

BadB0y je izjavil:

adhoc je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Stare mame s starimi Nokiami in starimi telefoni ne morejo prejeti MMS-a. Če so res tako stari oz. bogi telefoni. To je tukaj point oz. 'kompliciranje'. Primerov, kjer je bolj smiselno poslati MMS namesto maila je IZREDNO malo. Torej ni nekega smisla, da se še vedno uporablja MMS-e.


Kakšna kozlarija. MMSi delujejo na vseh telefonih na svetu razen na Nexusu. Ne glede na to kdo ti MISLIŠ da ne potrebuje MMS je to kozlarija; MMSi ne delajo kot se spodobi in to je NAROBE.

Dol mi visi za tvoje mnenje kdo lahko koristi MMS. MMS je funkcija na telefonu že od pamtiveka in bi moralo delati kot se spodobi.

Kaj je zadnje čase s takšnimi idiotizmi na tem forumu? Zadnjič mi je en rekel, da je čisto prav da lahko bitrate v macos preveriš samo preko terminala...đizs.


Meni MMS dela bp in na nexusu 5 in na 5x. Nevem od kot vam, da ne delajo.


Seveda ne delajo. Ne laži. Prvič: ne pošlje obvestila o MMSu če imaš izklopljene mobilne podatke. Drugič: sliko kompresira do te mere, da je popolnoma neberljiva. Tretjič: za vsak mms odpre posebej temo, tako da imaš milijon threadov v pogovorih za vsako osebo.

Na kratko: MMSi delujejo slabše kot na 25 let starih ericssonih.

Imaš cca. 800 tisoč milijard tem odprtih na to temo po internetu preko 5X, 6P, vseh mobilnih operaterjev po svetu, itd. Mogoče tebi po nekem čudežu dela (ne verjamem da ti).


Imam N5, prej sem imel N4, MMS normalno delajo, dobiš tudi obvestilo o prejemu. Uporabljam pa uradni Google messeneger SMS app.

@adhoc: Koliko faksov dnevno pošlješ?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

adhoc ::

Za N5 ne vem, 5X in 6P imata s tem probleme iz prve roke. Ne vem kaj imajo veze faksi, kupil sem napravo s sposobnostjo MMS tehnologije. Torej to mora delati, konec debate. Vaša čustva pri tem niso pomembna.

Sami ::

adhoc je izjavil:

Za N5 ne vem, 5X in 6P imata s tem probleme iz prve roke. Ne vem kaj imajo veze faksi, kupil sem napravo s sposobnostjo MMS tehnologije. Torej to mora delati, konec debate. Vaša čustva pri tem niso pomembna.


Sodelavec ima N5X deluje preverjeno....samo auto-download MMS izklopi.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BadB0y ::

ahoc

Tebi ne da MMS-i ne delajo tebi se še kaj druga narobe vrti. Jaz sem ti povedal MENI DELA uporabljam pa hangouts app. Zakaj bi ti pa lagal in si izmišljeval ? Saj ti ne prodajam nekaj, da bi te napiz**l.


adhoc ::

Imam. Se vedno isto. To mi tako ni tak problem, ker mobilnih podatkov ne izklapljam. Delovanje v stock messengerju me pa zelo moti; drugi delajo kot se spodobi in ne kompresirajo slik na absurdno nizko resolucijo ali odpirajo "mass text" threadov za vsak sms, ampak mi ne disi dejstvo, da moram deliti prakticno cisto vse podatke na telefonu z nekimi obskurnimi podjetji iz tadzikistana.

Hangouts ne deluje na MMS protokolu, afaik ni to cisto nic drugega kot IM client v principu delovanja.

Kakorkoli, ne morete imeti argumenta "kdo se pa uporablja mmse". Nesmisel. Tudi jaz jih ne (skoraj nikoli), pa to sploh ni pomembno.

kriko1 ::

Meni mms-i tudi delujejo, sem pa mogel vpisat svojo stevilko, da ni odpiralo nove niti sporocila (kar tudi prvic vprasa).

buneech ::

adhoc je izjavil:

Hangouts ne deluje na MMS protokolu, afaik ni to cisto nic drugega kot IM client v principu delovanja.

Hangouts deluje na princimu IM, kot tudi na SMS/MMS protokolu. Jaz uporabljam google messenger in mi delujejo MMSi. Jih pa redko uporabljam.

celada ::

Sami je izjavil:

celada je izjavil:

Sami je izjavil:

Ima kdo kakšno informacijo kje trenutno najceneje kupiti Nexus 5X 32GB?

Vidim, da ga imajo v Swedati za 309EUR....


Amazon ga ma za ene 275€.


Še razmišljam kje in če bi ga vzel. Skrbi me kako bo z garancijo, če je recimo kupljen iz tujine, verjetno v tem primeru ne more na uradni servis v slo (vama trade)?


Pomoje ga morš poslat nazaj. Dvomim da majo global garancijo postimano. Pa tut če bi jo imel dvomim da bi jo priznal v slo.

adhoc ::

buneech je izjavil:

adhoc je izjavil:

Hangouts ne deluje na MMS protokolu, afaik ni to cisto nic drugega kot IM client v principu delovanja.

Hangouts deluje na princimu IM, kot tudi na SMS/MMS protokolu. Jaz uporabljam google messenger in mi delujejo MMSi. Jih pa redko uporabljam.


Torej bi lahko v principu s komerkoli komuniciral preko smsov in mmsov z hangouts? To ne vem ce bo drzalo, ker moram povabiti ljudi k hangouts, ce zelim z njimi komunicirati. Priznam pa, da se v to nisem poglabljal in mogoce govorim neumnosti. Ce je temu tako, bi bil vesel da me popravis.

buneech ::

adhoc je izjavil:

buneech je izjavil:

adhoc je izjavil:

Hangouts ne deluje na MMS protokolu, afaik ni to cisto nic drugega kot IM client v principu delovanja.

Hangouts deluje na princimu IM, kot tudi na SMS/MMS protokolu. Jaz uporabljam google messenger in mi delujejo MMSi. Jih pa redko uporabljam.


Torej bi lahko v principu s komerkoli komuniciral preko smsov in mmsov z hangouts? To ne vem ce bo drzalo, ker moram povabiti ljudi k hangouts, ce zelim z njimi komunicirati. Priznam pa, da se v to nisem poglabljal in mogoce govorim neumnosti. Ce je temu tako, bi bil vesel da me popravis.

Te popravljam. https://support.google.com/hangouts/ans...

adhoc ::

buneech je izjavil:

adhoc je izjavil:

buneech je izjavil:

adhoc je izjavil:

Hangouts ne deluje na MMS protokolu, afaik ni to cisto nic drugega kot IM client v principu delovanja.

Hangouts deluje na princimu IM, kot tudi na SMS/MMS protokolu. Jaz uporabljam google messenger in mi delujejo MMSi. Jih pa redko uporabljam.


Torej bi lahko v principu s komerkoli komuniciral preko smsov in mmsov z hangouts? To ne vem ce bo drzalo, ker moram povabiti ljudi k hangouts, ce zelim z njimi komunicirati. Priznam pa, da se v to nisem poglabljal in mogoce govorim neumnosti. Ce je temu tako, bi bil vesel da me popravis.

Te popravljam. https://support.google.com/hangouts/ans...


Hvala, bom sprobal to zadevo. Ker default messenger app je obupen.

adhoc ::

No ja, Hangouts vsaj deluje kot bi pričakoval, ampak slike še vedno obupno kompresira ko pošiljaš preko MMSa...

PrimozR ::

adhoc je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Stare mame s starimi Nokiami in starimi telefoni ne morejo prejeti MMS-a. Če so res tako stari oz. bogi telefoni. To je tukaj point oz. 'kompliciranje'. Primerov, kjer je bolj smiselno poslati MMS namesto maila je IZREDNO malo. Torej ni nekega smisla, da se še vedno uporablja MMS-e.


Kakšna kozlarija. MMSi delujejo na vseh telefonih na svetu razen na Nexusu. Ne glede na to kdo ti MISLIŠ da ne potrebuje MMS je to kozlarija; MMSi ne delajo kot se spodobi in to je NAROBE.

Dol mi visi za tvoje mnenje kdo lahko koristi MMS. MMS je funkcija na telefonu že od pamtiveka in bi moralo delati kot se spodobi.

Kaj je zadnje čase s takšnimi idiotizmi na tem forumu? Zadnjič mi je en rekel, da je čisto prav da lahko bitrate v macos preveriš samo preko terminala...đizs.

Zadel si bistvo. Narobe je le to, da se še vedno uporabljajo. MMSi namreč ne delajo v osnovi. Okej, mora delati na telefonu, to se strinjam, ampak to še ne spremeni dejstva, da je pošiljanje slik prek MMS-a totalna bedarija.

Sicer pa ja, MMS-i meni delajo (no, so mi delali), le Messenger appu se zblede, ker ne zna pravilno prebrati nastavljene lastne številke in odgovor pošlje pošiljatelju MMS-a ter na tvojo +0xxyyyzzz številko, namesto na +386xx...

adhoc je izjavil:

Seveda ne delajo. Ne laži. Prvič: ne pošlje obvestila o MMSu če imaš izklopljene mobilne podatke. Drugič: sliko kompresira do te mere, da je popolnoma neberljiva. Tretjič: za vsak mms odpre posebej temo, tako da imaš milijon threadov v pogovorih za vsako osebo.

Na kratko: MMSi delujejo slabše kot na 25 let starih ericssonih.

Imaš cca. 800 tisoč milijard tem odprtih na to temo po internetu preko 5X, 6P, vseh mobilnih operaterjev po svetu, itd. Mogoče tebi po nekem čudežu dela (ne verjamem da ti).

Kje pa MMS slike ne kompresira? Vidiš, saj veš, zakaj je MMS fail. Zakaj se potem takole jezaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

GupeM ::

Tudi meni MMS-i delajo tako na Nexus 5 kot na Nexus 5x. Uporabljam Handcent Next SMS, ker ga uporabljam že od prvega androida (HTC Tattoo), in mi je zakon. Sem pa vmes nekaj časa uporabljal googlov Messenger, pa je ravno tako normalno delalo. Kompresija se pa dogaja povsod. Predvsem z iPhoneov in poceni androidov dobim grozne slike.

adhoc ::

PrimozR je izjavil:

le Messenger appu se zblede, ker ne zna pravilno prebrati nastavljene lastne številke in odgovor pošlje pošiljatelju MMS-a ter na tvojo +0xxyyyzzz številko, namesto na +386xx...


No vidiš, da ne deluje kot bi moralo. To znajo telefoni že od pamtiveka, zakaj je Googleu oproščena takšna napaka?

adhoc je izjavil:

Kje pa MMS slike ne kompresira? Vidiš, saj veš, zakaj je MMS fail. Zakaj se potem takole jezaš?


Po testiranju čez vikend sem ugotovil, da ni problem v kompresiji, ampak v skaliranju. Nekatere slike zna lepo skalirati in kompresirati, nekatere (specifično screenshote) pa spremeni v neberljiv zmazek. Ja, MMS je zastarel, fail, blabla. Pa vseeno ima moja starejša družina veselje komunicirati z MMSi. Moj telefon bi naj to omogočal, zato pričakujem da to deluje.

Hangouts je približno OK, pa čeprav iz nekaterih slik naredi neberljive zmazke.

GupeM je izjavil:

Tudi meni MMS-i delajo tako na Nexus 5 kot na Nexus 5x. Uporabljam Handcent Next SMS, ker ga uporabljam že od prvega androida (HTC Tattoo), in mi je zakon. Sem pa vmes nekaj časa uporabljal googlov Messenger, pa je ravno tako normalno delalo. Kompresija se pa dogaja povsod. Predvsem z iPhoneov in poceni androidov dobim grozne slike.


Me zelo veseli zate. Upam, da se še kdo javi kako mu fajn dela. No, na tisoče uporabnikom pa NE deluje kot bi moralo. Jaz sem eden izmed njih.

3rd party appi me ne zanimajo, še posebej ne za messenger, ker potrebuje odklep dobesedno celega telefona. Glede na to da že itak prodajam podatke Googleu, jih nočem ŠE ENEMU podjetju, tokrat nekemu đunga lunga podjetju iz Tadžikistana s tremi zaposlenimi.

Meni je pa iPhone-ov iMessage delal v nulo, brez problemov, tip top. Kaj pa sedaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

PARTyZAN ::

Sedaj si boš moral pa novega iPhona kupit, obviously.

To, ali pa si sprogramirat lasten app za androida, ali pa naredit audit na enega izmed open-source messaging appov za androida. Signal, recimo.

Al pa svoje stare starše naučil uporabljat neko IM aplikacijo ali emaile.

Goody ::

adhoc je izjavil:


Meni je pa iPhone-ov iMessage delal v nulo, brez problemov, tip top. Kaj pa sedaj?


Ja, kupi si iPhona, ne vem kaj se jokaš tule, kaj sploh želiš, saj si že vse pogruntal?
Poz.: že ne vem kolk let nisem MMS uporabil in mi za to dol visi ampak sem prav zate zdajle poizkusil - poslal sliko sam sebi preko google messengerja in jo normalno prejel (prav skalirano, pa na wifi sem priklopljen).

adhoc ::

PARTyZAN je izjavil:

Sedaj si boš moral pa novega iPhona kupit, obviously.

To, ali pa si sprogramirat lasten app za androida, ali pa naredit audit na enega izmed open-source messaging appov za androida. Signal, recimo.

Al pa svoje stare starše naučil uporabljat neko IM aplikacijo ali emaile.


Opcija je tudi, da bi Google sprogramiral app ki zna MMSe pošiljati. Recimo windows phone od punce to zna. Pravtako mamin Samsung, ki teče na nekem lastnem OSu (ne android) izpred 15ih let. Po tvoji logiki, katerega moram sedaj kupiti?

Goody je izjavil:

adhoc je izjavil:


Meni je pa iPhone-ov iMessage delal v nulo, brez problemov, tip top. Kaj pa sedaj?


Ja, kupi si iPhona, ne vem kaj se jokaš tule, kaj sploh želiš, saj si že vse pogruntal?
Poz.: že ne vem kolk let nisem MMS uporabil in mi za to dol visi ampak sem prav zate zdajle poizkusil - poslal sliko sam sebi preko google messengerja in jo normalno prejel (prav skalirano, pa na wifi sem priklopljen).


Super, zelo me veselijo tvoji anekdotni dokazi, pa čeprav so vredni točno 0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

adhoc ::

Goody je izjavil:

adhoc je izjavil:


Meni je pa iPhone-ov iMessage delal v nulo, brez problemov, tip top. Kaj pa sedaj?


Ja, kupi si iPhona, ne vem kaj se jokaš tule, kaj sploh želiš, saj si že vse pogruntal?
Poz.: že ne vem kolk let nisem MMS uporabil in mi za to dol visi ampak sem prav zate zdajle poizkusil - poslal sliko sam sebi preko google messengerja in jo normalno prejel (prav skalirano, pa na wifi sem priklopljen).


Aja, pa še nekaj je. Messenger pokaže sliko, kot jo dejansko pošlje. Hangouts pokaže lokalno kopijo. Naredi screenshot, pošlji preko messengerja, poglej kaj si poslal. Me prav zanima, če tebi tudi naredi zmazek iz slike. No, če nisi tukaj samo zato, da zagovarjaš svoj nakup Nexusa, ampak dejansko želiš pomagati. Vem da je rezultat isti na 5X in 6P.

kriko1 ::

Iz 4MB slike naredi 126KB. Ne vem ali je standardno povsod, ampak omejitev MMS naj bi bila 600KB. Lahko bi uporabili boljsi downscale algoritem.

Goody ::



Kvaliteta čemur je namenjena je povsem zadovoljiva, če si pa hotel pošiljati preko MMS full resolution fotke, ti pa žal tudi na iphone ne bo uspelo...

GupeM ::

 Original photo

Original photo


 MMS photo

MMS photo


 Original screenshot

Original screenshot


 MMS screenshot

MMS screenshot



Nexus 5x, Handcent Next SMS.

Goody ::

@GupeM; Handcent dela drugače - da lahko prejemnik odpre sliko mora imeti tudi sam instaliran Handcent, drugače jo lahko odpre le v browserju AFAIK

GupeM ::

Goody je izjavil:

@GupeM; Handcent dela drugače - da lahko prejemnik odpre sliko mora imeti tudi sam instaliran Handcent, drugače jo lahko odpre le v browserju AFAIK

Motiš se. Tisto je Handcentova opcija MMS+, tole pa je bil navaden MMS. Redko pošiljam MMS, če pa ga že, pa vedno uporabim Handcent. Nikoli nobenih problemov.

adhoc ::

GupeM je izjavil:

Goody je izjavil:

@GupeM; Handcent dela drugače - da lahko prejemnik odpre sliko mora imeti tudi sam instaliran Handcent, drugače jo lahko odpre le v browserju AFAIK

Motiš se. Tisto je Handcentova opcija MMS+, tole pa je bil navaden MMS. Redko pošiljam MMS, če pa ga že, pa vedno uporabim Handcent. Nikoli nobenih problemov.


No, saj tudi textra deluje kot se spodobi. Tukaj ni problema, če hočeš customizat izkušnjo androidu resnično ni kaj očitati. Problem tiči drugje - to je, da je googleov algoritem za skaliranje slik za MMSe slab. To je vse kar skušam povedati že ves čas v tej temi.

GupeM ::

Sem zdaj poskusil še z Googlovim Messengerjem, pa vidim da je res katastrofa.
 Fotografija

Fotografija


 Screenshot

Screenshot

adhoc ::

GupeM je izjavil:

Sem zdaj poskusil še z Googlovim Messengerjem, pa vidim da je res katastrofa.
 Fotografija

Fotografija


 Screenshot

Screenshot



No vidiš! Tekst je popolnoma neberljiv, ko pošlješ kot MMS.

Zdaj pa se dajmo še pogovoriti o tem, zakaj 5X pride s samo enim kablom USB-C in kako ni možno dodatnega kupiti v Sloveniji. Ponaredki iz ebaya NE delujejo, ker ima ta tip C za 5X posebno vezavo zaradi quick charginga.

Doma mi je vseeno, ker imam na plati USB-C priklop, bi pa bil vesel če bi lahko včasih polnil telefon tudi v službi na dolge dneve. Pa to ni možno, ker uradnega kabla v Sloveniji (še) ne moreš kupiti...

Pa preden se me spet lotite - ni vseeno kateri kabel kupiš! Že med 5X pa 6P ne smeš mešati kablov. Virov, spet, je na internetu cel kup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Goody ::

adhoc je izjavil:

GupeM je izjavil:

Sem zdaj poskusil še z Googlovim Messengerjem, pa vidim da je res katastrofa.
 Fotografija

Fotografija


 Screenshot

Screenshot



No vidiš! Tekst je popolnoma neberljiv, ko pošlješ kot MMS.


O bože..., a MMS je namenjen pošiljanju teksta? Pa OK, če že hoče kdo to delati imaš na playu žnj aplikacij ki to bolje delajo. To je ravno prednost androida in ios - aplikacije. WP je ravno zaradi tega propadel ker tega nima, oziroma jih ima premalo. Ampak OK ti si raje kupi WP ker ima le-ta boljšo priloženo aplikacijo za pošiljanje MMS ;)) Eni imate pa res probleme sami s sabo...

Mavrik ::

Zmirite se z žaljenjem pa flejmanjem no, pustite to (in podobne teme) namenjene eni napravi da ljudje lahko najdejo rešitve za tvoje probleme in podobna vprašanja.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

buneech ::

adhoc je izjavil:

Zdaj pa se dajmo še pogovoriti o tem, zakaj 5X pride s samo enim kablom USB-C in kako ni možno dodatnega kupiti v Sloveniji. Ponaredki iz ebaya NE delujejo, ker ima ta tip C za 5X posebno vezavo zaradi quick charginga.

Doma mi je vseeno, ker imam na plati USB-C priklop, bi pa bil vesel če bi lahko včasih polnil telefon tudi v službi na dolge dneve. Pa to ni možno, ker uradnega kabla v Sloveniji (še) ne moreš kupiti...

Pa preden se me spet lotite - ni vseeno kateri kabel kupiš! Že med 5X pa 6P ne smeš mešati kablov. Virov, spet, je na internetu cel kup.

Med 5X in 6P lahko brez težav mešaš kable. 5X nima posebne vezave zaradi quick charginga. Ne kar na pamet nekaj pisati. Problem je, da veliko kablov ne sledi type-C specifikaciji.

Jaz imam nekaj kablov iz ebaya in delajo brez težav. Tudi aplikacija za preverjanje (CheckR) pravi, da so ok. Problem pri kablih USB-A v USB-C in micro-USB v USB-C pretvornikih je uporaba napačnega upora na določenem pinu. Tle imaš link, pa si lahko prebereš kje je težava: https://plus.google.com/u/0/+BensonLeun...

Type-C v Type-C kabli niso problematični.

buneech ::

buneech je izjavil:

Type-C v Type-C kabli niso problematični.

Nism uspel popravt tega, sm hotu tole dopisat:
Type-C v Type-C kabli niso problematični v tej smeri, imajo pa lahko druge težave. Sploh Anker je imel določene težave pri njihovih "high end" kablih, kjer če si ga priklopil v napravo, ki zna po USB PD vleči višjo napetost, je to napetost zadržal.

PrimozR ::

Goody je izjavil:



Kvaliteta čemur je namenjena je povsem zadovoljiva, če si pa hotel pošiljati preko MMS full resolution fotke, ti pa žal tudi na iphone ne bo uspelo...

Pixel al samo ROM?

PrimozR ::

Aaaaaam, preden sem odrinil proti Telekomu, da bi dal Nexusa v garancijo, sem ga še enkrat prižgal, ob pritisku na pwr gumb se je prižigala rdeča LED-ica. Ob priklopu na štrom enako, potem se je pa na displeju pokazal simbol za polnjenje. In telefon se je potem normalno zbudil. Baterija na 0 %. Kot rečeno v četrtek, Google logo je pokazal samo enkrat (takrat), še enkrat ga je danes zjutraj. Vmes je bil občasno topel. Zaenkrat dela, definitivno poročam, kako pa kaj.

Razen če je to en izmed simptomov?

Goody ::

Egidij88 ::

Meni je polnilec crknil prvi dan, pa sem brez problema narocil dva originalna na ebay...zraven pa se en kabel usb c na navaden usb. Kaj zdaj decembra bomo dobili 7.1.1 OTA?

PrimozR ::

Aaaaaaaaaaand, it's gone (zmrznil, displej sem še ugasnil, to je pa to).

adhoc ::

buneech je izjavil:

Med 5X in 6P lahko brez težav mešaš kable. 5X nima posebne vezave zaradi quick charginga.


To seveda ni res. Če si boš vzel 4 sekunde in zadevo pogooglal, boš ugotovil da žal ti pišeš na pamet, ne jaz.

BorutK-73 ::

PrimozR je izjavil:

Aaaaaaaaaaand, it's gone (zmrznil, displej sem še ugasnil, to je pa to).

Drži on/off gumb dlje časa, drži tako dolgo da dobiš odziv na ekranu.
««
26 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3455683069 (974) johanblond
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540626 (162657) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419943 (13218) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746205 (37729) amacar

Več podobnih tem