» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
25 / 38
»»

Mavrik ::

mihastopar je izjavil:

Potem ga priporočate. Ali bolj kot kakšnega kitajca ala oneplus 2 ali redmi note 3 pro.


Kitajce preko Nexusa ne bi nikoli priporočal. Preprosto preveč "plačaš" s slabim softwarom, zanič kamerami (Nexus 5X ma trenutno eno najboljših, tudi če primerjaš z dražjimi telefoni) in hrošči. Npr. One Plus X še vedno nima delujočega ročnega menjavanja omrežja in OP preprosto noče popraviti napake :)
The truth is rarely pure and never simple.

Jerry000 ::

Mavrik je izjavil:

mihastopar je izjavil:

Potem ga priporočate. Ali bolj kot kakšnega kitajca ala oneplus 2 ali redmi note 3 pro.


Kitajce preko Nexusa ne bi nikoli priporočal. Preprosto preveč "plačaš" s slabim softwarom, zanič kamerami (Nexus 5X ma trenutno eno najboljših, tudi če primerjaš z dražjimi telefoni) in hrošči. Npr. One Plus X še vedno nima delujočega ročnega menjavanja omrežja in OP preprosto noče popraviti napake :)

OPX user here...grem nazaj na Google telefon :)

klinker ::

Mavrik je izjavil:

mihastopar je izjavil:

Potem ga priporočate. Ali bolj kot kakšnega kitajca ala oneplus 2 ali redmi note 3 pro.


Kitajce preko Nexusa ne bi nikoli priporočal. Preprosto preveč "plačaš" s slabim softwarom, zanič kamerami (Nexus 5X ma trenutno eno najboljših, tudi če primerjaš z dražjimi telefoni) in hrošči. Npr. One Plus X še vedno nima delujočega ročnega menjavanja omrežja in OP preprosto noče popraviti napake :)


Se strinjam. HW danes ni nobena tezava ce je gor dober SW. Meni se pac da, se tu in tam malo pozabavat s telefonom, zato sem tudi vzel Xiaomija za mojo, poleg tega da malo primerjam z 5X, ampak razen baterije je 5X bistveno boljsi. Ce se to zrihtajo v prihodnosti kot so kamero na 5X, bo top naprava, ceprav mi sedaj s custom kernelom tudi ta zdrzi popolnoma dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Jerry000 ::

Če se grejo za resen SW, bojo tudi svoj HW nrdil...tko so pr applu rekli :P

klinker ::

In kaj fali Apple-u? 8-O

Jerry000 ::

klinker je izjavil:

In kaj fali Apple-u? 8-O

Nič, telefon kupiš in laufa, enako prenosnik :)
S tem da men (osebna preferenca) marsikaj fali...recimo urejanje, widgeti, svoboda kot jo ima android. Nimam veliko kontrole.

klinker ::

Rootanje ipd izvajamo mi tu, overall folk pa nic ne tika in Apple je namenjen folku ki hoce kupit, vzgat in uporabljat.
Tudi droidu fali marsikaj ce smo ze pri tem, pa vseeno si ga lastim, imel tudi iPhone in ga menjal izkljucno zaradi zelje po igrackanju, sicer droida povohal vec ne bi, pa se to samo se Nexuse/Googlove fone, ker je edino kar se lahko primerja z iOS.
Point pa je, koji k...c vedno ta Apple ven vlacite, ko ga noben se omenil ni. A vam je res tak trnv peti, da zivet ne morete brez da bi se hotli z njim primerjat?

black ice ::

MrStein je izjavil:

Nima vsak telefon enake simbole.

A naj vsakič po forumih sprašujem?

Še enkrat: Ima ta naprava navodila?

Google sedaj na vseh nivojih uporablja Material design, tudi ikone. Če boš še naprej zmeden, potem ti pa res ni pomoči.

PrimozR ::

mihastopar je izjavil:

Potem ga priporočate. Ali bolj kot kakšnega kitajca ala oneplus 2 ali redmi note 3 pro.

Jaz raje vzamem Nexusa. Updejti pa to (ja, vem da sem težek z updejti).

klinker je izjavil:

A ti fon sploh koristis :D
Hja, baterija za heavy userje ni, jst sicer pridem normalno cez dan, tudi dan pa pol, samo ne furam nobenih social appov ipd. Medtem ko ga je moja imela 1 teden, ki uporablja ves ta bullshit, pa je redko prisla nad 14h avtonomije.
Zdaj ima Redmi 3 pro in ji bp drzi 2 dni.

Če ne ve, kaj pomenijo ikone v status baru...

klinker je izjavil:

Rootanje ipd izvajamo mi tu, overall folk pa nic ne tika in Apple je namenjen folku ki hoce kupit, vzgat in uporabljat.

Jaz sem se šel to, pa sem skenslal, ni vredno. Custom ROM v latest verziji prav tako čakaš pol leta, če je neka reputable distribucija, ki nima tone hroščev.Ž

EDIT: sicer pa ja, če ne bi bilo Nexusov (oz. prihajajočih Pixlov), bi bil pomojem že na iPhonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jerry000 ::

Malo offtopic...a bojo res v Pixel oziroma Android N uporabili okrogle ikone? Kr to je res grdo -.-

Dosan ::

Jerry000 je izjavil:

Malo offtopic...a bojo res v Pixel oziroma Android N uporabili okrogle ikone? Kr to je res grdo -.-


Zamenjaš launcher pa je. In res je offtopic.

Jerry000 ::

Dosan je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Malo offtopic...a bojo res v Pixel oziroma Android N uporabili okrogle ikone? Kr to je res grdo -.-


Zamenjaš launcher pa je. In res je offtopic.

Govorim o stock, glede launcherja vem, samo mi je čudno da so šli na to odločitev ker estetsko res ni lepo pa berljivo

PARTyZAN ::

Tudi flat vmesnik ni estetski. Pa smo bli posiljeni z vseh strani, zdaj ga pa pač vsi uporabljamo. Deal with it, ali kako ;)

Jerry000 ::

No, z flat ni nič narobe, manj kičasto je pa bolj pregledno (če je app lepo narejen). Je pa preglednost teh okroglih malo manjša...ampak pustmo to, bomo nova launcher flikli čez pa bo :)

Phantomeye ::

PARTyZAN je izjavil:

Tudi flat vmesnik ni estetski. Pa smo bli posiljeni z vseh strani, zdaj ga pa pač vsi uporabljamo. Deal with it, ali kako ;)


ja ane, kje so 3d gumbi, pa word art 3d napisi.

laguna1 ::

pozdravljeni

Hočem kupit en podaljšek za polnjenje in sicer na eni strani s klasiačnim usb priklopom, torej ta del je za v računalnik, me pa zanima, kakšen priklop mora biti na drugi strani? A obstaja nek standardni kabel, ali pa je kakšen poseben samo za nexus, in če obstaja, kje se da v sloveniji dobiti? Pa še nekaj me zanima, kje se da dobiti pretvornik, mislim da iz usb c na usb a, torej da bi med kabel in klasičen usb dal ta pretvornik. Nikakor ne morem najti, obstaja obraten torej da gre not usb a in ven (moški) usb c.

LP

PrimozR ::

Torej ti potrebuješ kabel za originalni polnilec? To je USB-C na obeh straneh, za podaljšek na eni strani ženski, na drugi moški. Za vse ostale polnilce pa dobiš USB-A na USB-C kabel, DX jih recimo ima, imam enega priklopljenega na star polnilec ob postelji za počasno polnjenje ponoči, ob PC-ju pa original za hitro polnjenje.

Podaljšek: http://www.dx.com/p/bstuo-usb-3-1-type-... (PAZI s podaljški na originalnem polnilcu, ker pošlje čez kabel kar nekaj amperov, mora biti kvaliteten kabel, za tegale ne garantiram nič, niti ne vem, kje bi dobil primeren podaljšek)
Za klasične polnilce: http://www.dx.com/p/mini-smile-usb-3-1-... http://www.dx.com/p/usb-2-0-to-usb-3-1-... http://www.dx.com/p/usb-3-1-type-c-to-u...
Adapter: http://www.dx.com/p/usb-3-1-type-c-to-m...

laguna1 ::

PrimozR, glede adapterja, jaz bi verjetno potreboval glih obratnega, moški mislim da je usb c, jaz bi pa rad klasičen usb, da gre v vsak računalnik oz. polnilec za telefon, ženski pa mislim da je po slikah klasičen usb a. Ali se motim?

LP

PrimozR ::

Aja, sem slabo prebral, USB-C podaljšek torej ignoriraj, glej vse ostalo. Jaz sem kupil en mislim da 1,5 metra dolg kabel (takšnega, kot je v 2-packu, mislim da kar 2-pack, kjer je en v avtu) ter par micro na C adapterjev, da imam prav tako enega v avtu, enega v službi, enega na dodatni bateriji, itd. Zadeva funkcionira. Na original polnilec pa dajem le original kabel, ker je garantirano, da dela.

Sicer mi pa v službi HP prenosnik prek navadnega Micro USB kabla in zgoraj omenjenega micro na C adapterja polni telefon s hitrim polnjenjem.

laguna1 ::

PrimozR, imam eno prošnjo, nekaj mislim naročit na mimovrste.com, pa mi lahko pomagaš glede kabla, bi kateri kabel ustrezal za nexus 5x in za v računalnik?

povezava: https://www.mimovrste.com/usb-kabli

mislim, da so tri strani.

Hvala in lp

Matevz96 ::

laguna1 je izjavil:

PrimozR, imam eno prošnjo, nekaj mislim naročit na mimovrste.com, pa mi lahko pomagaš glede kabla, bi kateri kabel ustrezal za nexus 5x in za v računalnik?

povezava: https://www.mimovrste.com/usb-kabli

mislim, da so tri strani.

Hvala in lp


Sam sem ravno včeraj naročil tale kabel: https://www.mimovrste.com/podatkovni-ka...
#hooldthedoor

laguna1 ::

torej bi ta bil primeren, da bi se direktno polnil telefon na računalniku? A je priklop na nexus 5x usb tipc?

lp

PrimozR ::

Je ja.

skyline ::

OK novi Pixli so meh, hardware je fin ampak cena v rangu iphonov me ne zanima. Sploh glede na to, da ga pri nas sigurno nihče ne bo ponujal na aneks.

Kje torej najceneje do novega 5X? Nemški Amazon ima 32 GB za 275 EUR s poštnino, je še kje boljši deal?

scipascapa ::

to je najboljši deal.

zajovic ::

Pozdravljeni.

Pred dnevi sem zamenjal LG G2 za NEXUS 5X. Med drugim me moti to, da pri nexusu ni mogoče dobiti-poslati MMS sporočila brez vključene podatkovne povezave. Mislim, povezavo je potrebno ročno vklopiti, če želis poslati/dobiti MMS in jo potem izklopiti. Vsi moji prejšnji telefoni so to znali narediti tako, da so za čas prejema-oddajanja MMS sami vklopili podatkovno povezavo in jo takoj tudi sami izklopili. Delam kaj narobe?? Poiskusil sem tudi z različnimi sms appi, pa ni spremembe..

IL_DIAVOLO ::

zajovic je izjavil:

Pozdravljeni.

Pred dnevi sem zamenjal LG G2 za NEXUS 5X. Med drugim me moti to, da pri nexusu ni mogoče dobiti-poslati MMS sporočila brez vključene podatkovne povezave. Mislim, povezavo je potrebno ročno vklopiti, če želis poslati/dobiti MMS in jo potem izklopiti. Vsi moji prejšnji telefoni so to znali narediti tako, da so za čas prejema-oddajanja MMS sami vklopili podatkovno povezavo in jo takoj tudi sami izklopili. Delam kaj narobe?? Poiskusil sem tudi z različnimi sms appi, pa ni spremembe..


Prednaročnik? Čas je da stopiš v korak s časom in skleneš naročnino. Telemach ima zelo poceni naročnino...15 evrov, neomejene pogovore in smse, 5 giga podatkov, pa je zadeva rešena.

Ne komplicirat.

PrimozR ::

Ma MMS-i so itak (po mojem mnenju) na Androidu precej broken oz. broken v osnovi. Zakaj za vraga bi pošiljal sliko po MMS-u, ki ti sliko lepo kompresira, ko pa lahko recimo pošlješ kar dropbox ali google drive link, ki te stane skoraj nič podatkov, pošlješ ga na SMS, mail, v kakem instant messaging programu, sliko lahko pogledaš še kje drugje, ne le na telefonu, itd.

Razen dejstva, da zna MMS na telefonu pogledati tudi recimo moja mami, MMS-i nimajo NITI ENE prednosti. Ampak folk jih pa še kar pošilja. Zakaj?

IL_DIAVOLO ::

Ker lahko ;)

klinker ::

PrimozR je izjavil:

Ma MMS-i so itak (po mojem mnenju) na Androidu precej broken oz. broken v osnovi. Zakaj za vraga bi pošiljal sliko po MMS-u, ki ti sliko lepo kompresira, ko pa lahko recimo pošlješ kar dropbox ali google drive link, ki te stane skoraj nič podatkov, pošlješ ga na SMS, mail, v kakem instant messaging programu, sliko lahko pogledaš še kje drugje, ne le na telefonu, itd.

Razen dejstva, da zna MMS na telefonu pogledati tudi recimo moja mami, MMS-i nimajo NITI ENE prednosti. Ampak folk jih pa še kar pošilja. Zakaj?


Se strinjam.
Gmail je ok, ce ze hoces sliko direkt poslat. MMSi so mrtva krama.

MrStein ::

In teta s staro Nokio bo to prejela... kako?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gddr85 ::

mms? kaj je že to? :P

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

In teta s staro Nokio bo to prejela... kako?

Pač sprintaš sliko in ji jo pokažeš, kaj imajo zdaj veze stare Nokie??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Torej se boš pred vsakim pošiljanjem slike pozanimal, kako opremo ima vsak prejemnik?
OK. Saj smo na slotek...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Zakaj bi se pa pozanimal? Če poznaš človekov e-mail, bo že pogledal sliko. Za tistih par ljudi, ki jim namenoma pošlješ MMS, že veš, kakšno opremo imajo, kakor tudi veš, da ima teta staro Nokio in nima e-maila, torej ji boš moral sliko dostaviti drugače.

Zakaj spet nekaj kompliciraš?

MrStein ::

_jaz_ kompliciram? :))
Vprašanje je bilo: Kako pošljem MMS. Potem pa je nekdo začel komplicirati z maili, dropbox in google drive...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Uno sliko ki jo ti sprejmes na mms je uporabna lih za nic, ker jo kompresija zjebe da glava pece.
Tako da bmk za teto s staro nokio, ker jo v nobenem primeru ne bo vidla kvalitetno in ji bom slike raje osebno pokazal.

gddr85 ::

slika bo itak afaik izgledala crap proti sliki prek maila, tko da bo morala imet teta dobra očala, sploh na stari nokii ;)

jukoz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

zajovic je izjavil:

Pozdravljeni.

Pred dnevi sem zamenjal LG G2 za NEXUS 5X. Med drugim me moti to, da pri nexusu ni mogoče dobiti-poslati MMS sporočila brez vključene podatkovne povezave. Mislim, povezavo je potrebno ročno vklopiti, če želis poslati/dobiti MMS in jo potem izklopiti. Vsi moji prejšnji telefoni so to znali narediti tako, da so za čas prejema-oddajanja MMS sami vklopili podatkovno povezavo in jo takoj tudi sami izklopili. Delam kaj narobe?? Poiskusil sem tudi z različnimi sms appi, pa ni spremembe..


Prednaročnik? Čas je da stopiš v korak s časom in skleneš naročnino. Telemach ima zelo poceni naročnino...15 evrov, neomejene pogovore in smse, 5 giga podatkov, pa je zadeva rešena.

Ne komplicirat.


Potrjujem, imam isto težavo. Sem naročnik na Mobitelu, stvar ne deluje. Zelo zoprno ko nekomu pošlješ kontak in da nikoli ne prejme. rešitev dobrodošla.

PrimozR ::

Pošiljanje .VCF fajlov? Sem imel nedavno isti problem, dobil potem na mail ;)

Se mi zdi, da je tole s kontakti že kar dolgo problem Androida.

Jerry000 ::

Matr ste zakompliciral. Stare mame ati še vedno uporabljajo stare nokije in stare telefone, nimajo emaila...torej je še vedno popularen MMS in SMS med njimi. Vem da moja babi si med drugimi izmenjuje MMS. Simple as that. Jaz ga pa seveda ne uporabljam...edino če njej kako sliko pošljem

PrimozR ::

Stare mame s starimi Nokiami in starimi telefoni ne morejo prejeti MMS-a. Če so res tako stari oz. bogi telefoni. To je tukaj point oz. 'kompliciranje'. Primerov, kjer je bolj smiselno poslati MMS namesto maila je IZREDNO malo. Torej ni nekega smisla, da se še vedno uporablja MMS-e.

mjolnir ::

Še komu 5x škripa oz. poka tam zadaj pod lg logom? Telefon naročil preko amazona, uporabljam ga komaj par dni. A bi se to dal na amazonu menjat?

PrimozR ::

Nope, alles in ordnung.

matijadmin ::

Vse, kar si v EU naročil na daljavo, lahko v predpisanem roku vrneš brez pojasnjevanja, zakaj, če le imaš original embalažo.

Drugače pa s 5x pri naši hiši ni nobenih težav, zelo zadovoljni. Po predzadnji posodobitvi je nekoliko bolj pila baterijo, zdaj pa je čisto OK, morda še celo bolje.
Vrnite nam techno!

PrimozR ::

To je običajna praksa, da baterija trpi po večji nadgradnji.

1gift ::

Pozdrav... Zanima me kje bi lahko dobil rabljeno matično ploščo za Lg Nexus 5x?
tel mi padel v vodo in bi moral menjat plato... Poza kdo koga ki ima morda razbit aparat oz. prodaja rabljene dele... Iščem ugodno rešitev da usposobim telefon...
Hvala in lp

OK.d ::

Ali mogoče kdo ve katerega 5x imajo pri telemachu 16gb ali 32gb?
LPOK.d

PrimozR ::

Sami ::

Ima kdo kakšno informacijo kje trenutno najceneje kupiti Nexus 5X 32GB?

Vidim, da ga imajo v Swedati za 309EUR....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W
««
25 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3455683267 (1172) johanblond
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540658 (162689) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419945 (13220) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746208 (37732) amacar

Več podobnih tem