» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
24 / 38
»»

carlito149 ::

So znane specifikacije novih Nexusov?

blackbird42 ::

matijadmin je izjavil:

A je še kdo opazil, da se po nadgradnji na N baterija nekoliko hitreje izprazni in na trenutke se zdi, kot da se za kratek čas odzivnost malo poslabša?

Znan problem tako na 5X kot 6P, ki pa se ne dogaja vsem.
Bodi malce pozoren če ti baterijo pije hitreje takrat ko nisi na WiFi-ju.

klinker ::

Kot sem ze napisal, je nadgradnja obsezna in je priporocljiv factory reset.
Pac, glede na saro ki je instalirana zna kaj zaglitchat bodisi s kakim appom, bodisi kaj s sistemom.
Ce vem je 1x v letu, ko je taka nadgradnja, tezko si vzet pol urce za nastavit fon na novo ne jokcat.
To velja za vse platforme.

PrimozR ::

Če bi imel željo na novo postavljati telefon, bi se tudi igral s custom ROMi. :P

Pa če Googlu ne uspe narediti upgrejda za eno leto star telefon, kaj naj si mislim, ko pa na desktop kišti poganjam Windows 10, na katerega sem prilezel z Windows 7, inštaliranim maja 2010, ki je bil upgrejdan na 8 in 8.1 ter nato še na 10, brez formata sem zamenjal 3 ali 4 procesorje, nadgradil RAM, zamenjal nVidio za AMD ter inštalacijo z diska preselil na SSD.

klinker ::

Ni to samo googlov problem, tezave se znajo pojavit na vseh platformah. Dosti je tudi odvisno od instaliranih appov, ker ko se restorajo znajo kaj zjebat.
S custom romi je pa stalno igrackanje, nov android pa imas 1x na leto, vmesne posodobitve niso tezava.
Ne mesaj desktop OSa z mobile. WP npr. ima se vecje tezave tu, ce gres brat temo o W10M ti bo jasno.
Se najmanj bolec upgrade je naceloma na iOS, pa tudi tam so ze ble hude tezave na trenutke.
Vprasaj admine v nasem podjetju ce nimajo tezav po nadgradnji na 10ko. Z nekaterimi laptopi imajo konstantne tezave, pri kistah pa zanimivo ni nekih tezav.

PrimozR ::

Ma z Windows10 je tudi pri nas na šihtu problem na laptopih, predvsem z več monitorji in ne-prižiganjem le-teh (meni se občasno, ko laptop odprem na docku, ne zbudi backlight laptopovega monitorja, panel pa dela).

Je razlika ja, ampak pri desktop OS-u imaš BISTVENO več kombinacij strojne opreme, načeloma ŠE VEČ razne programske šare, itd. Navsezadnje tukaj govorimo o updejtu, ki ga je pripravil Google, skrbnik Androida.

klinker ::

Podobne tezave tudi pri nas, ja. Je pa ta upgrade butasta odlocitev ce mene vprasas.
Imas pa pri desktop OSu tudi bistveno vec kontrole nad sistemom, driverji, itd.
Pri mobile posodobis in upas da bo vse ql :D
Zato pa ce kaj zajebava, poskusis factory reset in clean install aplikacij...podatke mas itak sincane. Ce so kaki bugi, napake ipd, ti kaj drugega pac ne ostane in si vzames te pol urce, urco ob kofeju ;)

MrStein ::

Ve kdo kaj pomeni ta status ikona (je kje spisek vseh?)?

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Kaze da je samo vibra vklopljena, brez zvonenja.
To je po defaultu ko das vol na min

MrStein ::

A ima ta naprava sploh kaka navodila? :)

Naguglal sem tole: https://play.google.com/store/books/det...
Ampak izpiše le: Sorry! Books on Google Play is not available in your country yet.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrimozR ::

Kaj od navodil pa potrebuješ? Oz. katera izmed ikon ti ni jasna (meni so vse popolnoma self-explainatory...)

MrStein ::

Primer je dva sporočila gor, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Ta je bil razložen, torej če te muči še kaj.

Sicer so nasploh črte okrog predmeta zelo stripovski prikaz tresenja in podobnih pojavov, tako da res ne vem, kako ta ikona ni razumljiva.

Jerry000 ::

To so pa ikone k so prisotne že vsaj 6 let...kje si bil do tedaj MrStein?

MrStein ::

Nima vsak telefon enake simbole.

A naj vsakič po forumih sprašujem?

Še enkrat: Ima ta naprava navodila?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

In razlaga ikon je... kje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

Smešno se mi zdi, ker prvič slišim nekoga, da ma probleme z razumevanjem ikon. Še moja babi nima teh problemov.
Resno, kaj si do sedaj uporabljal? Android ima po vseh napravah enako ikono za vibra only. Mogoče so kje drugačne, ampak so po istem kopitu. Katere ikone še ne razumeš poleg te?

weasel ::

MrStein je izjavil:

Nima vsak telefon enake simbole.

A naj vsakič po forumih sprašujem?

Še enkrat: Ima ta naprava navodila?


navodila
Pa ne se spotikat ob to, da so za G3, ker je praktično isti.

Vir navodil: Vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

MrStein ::

Jerry000 je izjavil:

Android ima po vseh napravah enako ikono za vibra only.

Zgornji link to postavlja na laž.

Zanimivo, koliko opletanja, namesto da bi preprosto odgovorili na vprašanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

MrStein je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Android ima po vseh napravah enako ikono za vibra only.

Zgornji link to postavlja na laž.

Zanimivo, koliko opletanja, namesto da bi preprosto odgovorili na vprašanje.

Opletanje je ker si edini in prvi ki je to izjavil. Me resno čudi in še vedno nisi odgovoril kateri telefon si imel do sedaj da imaš probleme pri razumevanju ikon. Ta ikona zgoraj je pri meni enaka, kot na napravi pred 6 leti (android 1.6). Sedaj imam OnePlus X prej sem imel pa HTC Tattoo, vmes je bil pa Nexus 4...vsi so imel isto ikono (mogoče je bila debelina črt malo večja, zaobljeni robovi...ampak koncept pa isti skozi vsa ta leta

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

MrStein je izjavil:

Ja, edini...

http://android.stackexchange.com/questi...

Oprosti, narobe sem se izrazil. Glede edini sem mislil da jaz osebno v vseh teh letih nisem nobenega slišal da bi rekel da mu ni ta ikona katero si pokazal bila jasna...

MrStein ::

Jaz tudi Plutona nisem še na svoje oči videl, ampak zaradi tega še ne težim po astronomskih temah s tem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Android ima po vseh napravah enako ikono za vibra only.

Zgornji link to postavlja na laž.

Jaz vidim pravokotnik s črtami ob njem, kar je slogovno identično sliki, ki si jo nalepil ti in, kot rečeno, spet stripovski način za prikaz, da se nekaj trese. Torej ne, ne postavlja na laž.

MrStein je izjavil:

Ja, edini...

http://android.stackexchange.com/questi...

Podobno se sprašujem jaz, ko vidim kak screenshot nekega uporabnika ali pa v testu. Večinoma so te neznane ikone na levi strani, te so pa vedno povezane z aplikacijami. Če odpreš notification shade, hitro postane jasno, kateri aplikaciji pripada ikona. Torej tudi tukaj ni težav. Kaj tista ikona pomeni bo pa ja jasno, saj si sam namestil aplikacijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

En trdi, da je enako na vseh telefonih, v resnici pa ni enako niti med napravo in njenimi navodili.
Zdaj lahko kdo to obrača in upogiba, držalo pa bo še vedno.

Pa lep slotekovski dan.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Zelo podobne ikone za vibra-only so imeli že stari telefoni s črno-belimi (v bistvu črno-zelenimi) ekrani. Res je, ni enako na vseh telefonih, je pa tako podobno, da ne moreš zgrešiti.

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

En trdi, da je enako na vseh telefonih, v resnici pa ni enako niti med napravo in njenimi navodili.
Zdaj lahko kdo to obrača in upogiba, držalo pa bo še vedno.

Pa lep slotekovski dan.

Me preseneča, da znaš vklopiti računalnik in telefon...

carlito149 ::

carlito149 je izjavil:

So znane specifikacije novih Nexusov?


Kdo ve?

Jerry000 ::

PrimozR je izjavil:

MrStein je izjavil:

En trdi, da je enako na vseh telefonih, v resnici pa ni enako niti med napravo in njenimi navodili.
Zdaj lahko kdo to obrača in upogiba, držalo pa bo še vedno.

Pa lep slotekovski dan.

Me preseneča, da znaš vklopiti računalnik in telefon...

Verjetno je za PC našel vse ikone in njihov opis da zna...

Mavrik ::

carlito149 je izjavil:

carlito149 je izjavil:

So znane specifikacije novih Nexusov?


Kdo ve?


Dva tedna še počakaj in nehaj spamati to temo ki je o Nexusu 5X.
The truth is rarely pure and never simple.

Egidij88 ::

Nougat zapira appe? Naprimer odprem google keep, zjutraj se zbudim, pritisnem kvadratek in ga ni več tam...ali je to bilo že prej in nisem opazil?

Mavrik ::

Ne bi smel. Je bil morda update ponoči in je zato umrl?
The truth is rarely pure and never simple.

GupeM ::

Tudi, če telefon restartaš, zadnji odprti appi ostanejo na seznamu. Čudno, da ti je izginil. Mogoče si ga pomotoma zaprl?

@Mavrik: Mislim da tudi če je update in se app ubije, na seznamu še vedno ostane.

PrimozR ::

Razen če je pregloboko na seznamu, Nougat prikazuje samo zadnjih 7 appov.

Egidij88 ::

Ha, nisem vedel...to bo najbrz to.

Recimo trenutno mi kaze vseh 9 odprtih, ampak po nekaj casa jih samo zadnjih 7?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

kriko1 ::

Ce se prav spomnem, so z ponovno uvedbo "Clear all" gumba, omejili stevilo zadnjih prikazanih aplikacij na min 7, s tem da maximum se doloca glede na cas uporabe.
Nekaj v tem stilu...

Mavrik ::

Mavrik je premaknil sporočila v Google Allo.

Egidij88 ::

Vcasih se mi zgodi, da do restarta ne deluje net. Sem pri T2 na Mobitel omrezju, vse imam nastavljeno in vklopljeno...se pa to zgodi recimo enkrat na teden ali dva. Tam bodo itak rekli, da je v telefonu problem, potem ko bo nabijal o enable roaming in apn... pa to se mi je zgodilo na vec lokacijah, tako da antena tudi ni kriva. Ideje?

mihastopar ::

Živjo!

Ali ste zadovoljni s telefonom? Se splača kupiti ali svetujete kaj drugega? Koliko časa vam zdrži baterija, če niste cel dan na podatkih, wifi ipd.

Preveč je telefonov in se je težko odločit.

Jerry000 ::

mihastopar je izjavil:

Živjo!

Ali ste zadovoljni s telefonom? Se splača kupiti ali svetujete kaj drugega? Koliko časa vam zdrži baterija, če niste cel dan na podatkih, wifi ipd.

Preveč je telefonov in se je težko odločit.

Mogoče počakat na Pixel?

MrStein ::

mihastopar je izjavil:

Koliko časa vam zdrži baterija, če niste cel dan na podatkih, wifi ipd.

4-6 dni.
Ves čas "na" podatkih in WiFi (povezan, prenosov pa je malo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

flbroker ::

mihastopar je izjavil:

Živjo!

Ali ste zadovoljni s telefonom? Se splača kupiti ali svetujete kaj drugega? Koliko časa vam zdrži baterija, če niste cel dan na podatkih, wifi ipd.

Preveč je telefonov in se je težko odločit.


Zelo zadovoljen, od zdaj naprej kupujem samo se Googlove telefone. Nima navlake ki jo dodajo proizvajalci, je dovolj hiter da ne znorim zraven, ne steka, nisem se naletel na bug, prvi dobis Android update. Wifi in GPS imam vklopljeno skozi (wifi ON during sleep) in sem celi dan na telefonu (igre, programi, video, muzika skozi laufa cez dan) tako da ga moram polnit vsak dan (6P ima vecjo baterijo) tako da je baterija kar solidna. Nimam pa vklopljen prenos podatkov in BT. Ce se ti ne mudi pocakaj se kak teden ko bo Google predstavil nove Pixle, razen ce ne mislis dati vec kot 250eur za novi telefon potem le vzami tega.

Matevz96 ::

mihastopar je izjavil:

Živjo!
Koliko časa vam zdrži baterija, če niste cel dan na podatkih, wifi ipd.


Na koncu dneva je približno 20% baterije, ves čas so prižgani podatki in wifi, občasno še lokacija, je pa res da večinoma uporabljam visoko svetlost ekrana (sonce...).
#hooldthedoor

mihastopar ::

Hvala za odgovore. Bom počakal do oktobra vendar mi bo cena skoraj zagotovo previsoka.
Kaj pravite na to ceno novega 5X
NEXUS 5X 32GB black 300 €

Mavrik ::

Približno toliko so novi na Amazonu ja. +/ 30 eur, odvisno kako shady je trgovina.
The truth is rarely pure and never simple.

PrimozR ::

Jaz imam vklopljeno vse (WiFi, data, BT, GPS) ves čas, na šihtu s precej slabim signalom (precej časa celo nedosegljiv, ker je slab oddajnik), pa pridem domov s 50 do 20 % baterije v večini primerih, odvisno od uporabe med šihtom.

mihastopar ::

Potem ga priporočate. Ali bolj kot kakšnega kitajca ala oneplus 2 ali redmi note 3 pro.

klinker ::

MrStein je izjavil:

mihastopar je izjavil:

Koliko časa vam zdrži baterija, če niste cel dan na podatkih, wifi ipd.

4-6 dni.
Ves čas "na" podatkih in WiFi (povezan, prenosov pa je malo).


A ti fon sploh koristis :D
Hja, baterija za heavy userje ni, jst sicer pridem normalno cez dan, tudi dan pa pol, samo ne furam nobenih social appov ipd. Medtem ko ga je moja imela 1 teden, ki uporablja ves ta bullshit, pa je redko prisla nad 14h avtonomije.
Zdaj ima Redmi 3 pro in ji bp drzi 2 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Aphanisis ::

Jaz nikomur, ki si želi out of the box telefon, na kateremu dela vse takoj (od slovenskega vmesnika, do google play itn.) ne bi svetoval kitajca. Nexus je za takšne, ki nimamo strasti ali časa, da bi se s telefonom ukvarjali ure in ure, preden je vzpostavljen za uporabo.

Jaz sem iz Xiamo Redni Note 3 pro prešel na Nexus 5x in mi niti za sekundo ni žal menjave. Slabšo baterijo rešuje fast charging, sicer pa dandanes itak imaš povsod možnost polnjenja.

Zgodovina sprememb…

««
24 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3455683389 (1294) johanblond
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540678 (162709) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419945 (13220) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746211 (37735) amacar

Več podobnih tem