» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
23 / 38
»»

Jerry000 ::

To velja tudi za N7 2013?

Dosan ::

N7 ne dobi update-a.

pirlo ::

matijadmin je izjavil:

pirlo je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Če nisi prijavljen z Google računom, to drži. Sicer plačaš z zasebnostjo razliko (Google namreč pobere k sebi VSE prometne podatke).

Kateri proizvajalec pa ne?

Apple in Microsoft na svojih napravah tega NE počneta.

You just made my day :))

Jerry000 ::

matijadmin je izjavil:

pirlo je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Če nisi prijavljen z Google računom, to drži. Sicer plačaš z zasebnostjo razliko (Google namreč pobere k sebi VSE prometne podatke).

Kateri proizvajalec pa ne?

Apple in Microsoft na svojih napravah tega NE počneta.

Oh kako se pa ti motiš :D

PrimozR ::

zagizago je izjavil:

Pizdravljeni,

ste že vsi na svojem mobilniku nexus 5x prejeli OTA update za android 7.0?... Ker jaz ga namrec se nisem prejel... Prijatelj, ki ima za operaterja Telekom slovenije je update prejel jaz, ki pa imam simobil pa ga se nisem prejel... Ima to kaksne veze katerega operaterja imas?

Če ti kaj pomaga, prejšnjo nedeljo sem ročno namestil update ZIP prek ADB-ja. Se mi ni dalo čakati.

MrStein ::

In? Vtisi?
(če je kaka tema o a7.0, se priporočam, na hitro nisem našel)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Nalozi pa bos vidu. Ne vem kaj se bojis.
Jst ga imam ze od beta3 in dela ok, zdaj sem ga pa se rootnu, precistu in custom kernel poknu gor, pa dela se za par odtenkov hitreje.

PrimozR ::

5X se mi zdi precej hitrejši kot na 6.0, sicer ga občasno (Instagram in Snapchat) performančno še vedno kaj ubije, včasih je še vedno problem s fotičem in zbujanjem le-tega, ko 2x pritisneš power gumb, novi notificationi so super, le včasih rahlo nepregledni (ker so meje med posameznimi aplikacijami veliko manj izrazite), zdaj sem še (na uraden način) zmanjšal DPI, da so vsi elementi manjši, itd. All in all, po mojem mnenju bolje kot prej.

klinker ::

Kaj pa te heca s prebujanjem fotkica? Se nisem imel tezav s tem, sem si pa se ois vklopu in deluje.
Dpi sem vedno zmanjseval tudi sam, koncno se pa da se uradno vse prilagodit, celo bolje kot prej neuradno.

Stipex ::

Če kdo rabi dober ovitek imam enega viška, nerabljen original Fosmon Case. Kupljen na Amazon.uk
oglas:

Btw, a je to res da bo Google rebrandal Nexuse? Po novem se naj bi imenovali Pixel phone...

PINki ::

Govorice. Uradno bo ob predstavitvi.

PrimozR ::

klinker je izjavil:

Kaj pa te heca s prebujanjem fotkica? Se nisem imel tezav s tem, sem si pa se ois vklopu in deluje.
Dpi sem vedno zmanjseval tudi sam, koncno se pa da se uradno vse prilagodit, celo bolje kot prej neuradno.

RES dolgo traja, da se zbudi. Ponavadi ga kar parkrat zaprem in odprem brez razlike, potem pa obupam, odklenem telefon in fotič odprem iz menija. Takrat se potem zbudi normalno. Problem je pri zaklenjenem telefonu. Je pa zaklenjen s kodo (in prstom) ter kriptiran, morda vpliva.

Aja, OIS lahko vklopiš samo na rootanem?

PINki je izjavil:

Govorice. Uradno bo ob predstavitvi.

Te govorice se pogosto izkažejo za kar točne. Bi bilo smiselno, če imajo Pixel tablet in Chromebook Pixel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

klinker ::

Hmm, mene za sedaj se ni hecal fotkic, pa prakticno vedno iz zaklenjenega fona zazenem, enako fingerprint vklopljen.
Ja, OIS samo na rootanem lahko vklopis ker fleshnes zip ali pa moras dostopat do sistemskih fajlov.
Sej root je mala malca, ce nimas kake paranoje.

Pa kaj ima veze al je Pixel al Nexus. Glavno da je fon ok, pa magari bil Francek ;)

Stipex ::

OIS ne moreš vklopiti kar programsko. Kje si to slišal? To je HW v kameri.
Po domače povedano, ko treseš telefon, se leča kamere trese manj zaradi fizičnih blažilcev - stabilizatorjev, katerih pa N5X kamera nima.

klinker ::

To sem naredu in ne bos verjel celo dela in to zelo dobro.
Prej malo zgooglaj drugic ;)

Mavrik ::

Vklopil si kvečjemu EIS (elektronsko stabilizacijo) ne OIS. Ne moreš vklopiti nečesa kar fizično ni prisotno v optiki, EIS ti pa reže resolucijo slike zato da ravna gibanje.
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

Res je EIS in ne OIS, mea culpa :)
Kamera je pac enaka vecjemu bratu 6p, ki ima to omogoceno, so pa na 5x to disablali in se pac da vklopit.
Dela pa zadeva zelo dobro.

Vec tu... http://forum.xda-developers.com/showthr...

Cancer ::

Meni dela 5x slabse na 7.0 kot na 6.0. Se posebej se je poraba rama dvognila iz 1.2 na 1.4 giga. Ram se mora veckrat pucat, aplikacije se pa zato zaganjajo na novo. Se ima kdo taksno izkusnjo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

klinker ::

Jup, moj tudi kuri 1,4gb, dela pa vseeno super.
Res pa nimam gor crapa ala fb in ostalega socialnega sranja, pa kernel in launcher sta druga.
Teh 2gb bi znalo bit premalo ze z naslednjo posodobitvijo na 8ko in kar malo sumim da je na 5x ne bomo vidli.
Btw...po posodobitvi obvezno factory reset.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Formula 1 ::

2 leti so obljubili podpore tako da 8 bi še morel priti, potem pozneje pa ne več.

klinker ::

Jup, izsel pa je oktobra 2015. Mogoce pa lih ujamemo izid 8ke, samo 2gb je ze danes na meji kot vidis, ce ze sam os trosi 1,4gb akr sploh ni malo, glede na to da od moje Redmi 3 z Miui, ki je med pozresnejsimi androidi, kuri 1,6gb.

Mavrik ::

Cancer je izjavil:

Meni dela 5x slabse na 7.0 kot na 6.0. Se posebej se je poraba rama dvognila iz 1.2 na 1.4 giga. Ram se mora veckrat pucat, aplikacije se pa zato zaganjajo na novo. Se ima kdo taksno izkusnjo?


Ej, oprosti, ampak zaradi 200MB dodatne porabe rama ko je še 600 fraj se ti pa res ne bodo aplikacije poganjale znova.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Formula 1 ::

klinker je izjavil:

Jup, izsel pa je oktobra 2015. Mogoce pa lih ujamemo izid 8ke, samo 2gb je ze danes na meji kot vidis, ce ze sam os trosi 1,4gb akr sploh ni malo, glede na to da od moje Redmi 3 z Miui, ki je med pozresnejsimi androidi, kuri 1,6gb.

Jaz pričakuje isto kot je bilo do sedaj, naslednje leto update ne bo več za Nexus 6 za nas in 6P pa bo zadnji update.

Mavrik ::

Android 7 dela (in bo delal na novih napravah) s samo 1GB RAMa, tako da to ni problem. Niti se strojne zahteve niso spremenile kaj dosti od 5.0 dalje.
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

Tudi res.
Sej tudi winsi, vec rama kot imas, vec ga bodo pokurli zase.

PrimozR ::

Cancer je izjavil:

Meni dela 5x slabse na 7.0 kot na 6.0. Se posebej se je poraba rama dvognila iz 1.2 na 1.4 giga. Ram se mora veckrat pucat, aplikacije se pa zato zaganjajo na novo. Se ima kdo taksno izkusnjo?

1,5 GB od 1,8 v zadnjih 3 urah, za prej ne vem. Se mi zdi, da rahlo manj. Sem pa ravno dobor zaprl Instagram z zadnjih 48 ur postov.

klinker je izjavil:

Hmm, mene za sedaj se ni hecal fotkic, pa prakticno vedno iz zaklenjenega fona zazenem, enako fingerprint vklopljen.
Ja, OIS samo na rootanem lahko vklopis ker fleshnes zip ali pa moras dostopat do sistemskih fajlov.
Sej root je mala malca, ce nimas kake paranoje.

Pa kaj ima veze al je Pixel al Nexus. Glavno da je fon ok, pa magari bil Francek ;)

Prav nobene, razen lenobe, hočem obdržati OTA. Sem zaključil z rootanjem, custom ROMi, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Cancer ::

Mavrik je izjavil:

Cancer je izjavil:

Meni dela 5x slabse na 7.0 kot na 6.0. Se posebej se je poraba rama dvognila iz 1.2 na 1.4 giga. Ram se mora veckrat pucat, aplikacije se pa zato zaganjajo na novo. Se ima kdo taksno izkusnjo?


Ej, oprosti, ampak zaradi 200MB dodatne porabe rama ko je še 600 fraj se ti pa res ne bodo aplikacije poganjale znova.


Ce ti kuri telefon 1.4 giga, imas fraj samo se 400mega, ker je omejitev pri 1.8. Ne vem koliko na splosno kuri chrome in youtube, vendar ko sedaj preklapljam med aplikacijami je veckrat opaziti da se le ta zazenejo na novo.

Telefon imam od novembra odkar je izsel, tako da se da obcutiti razliko in ne govorim kar nekaj na pamet. Fb aplikacije pa tudi jaz nimam nalozene.

Mogoce bi pa res pomagal factory reset telefona ko sem posodobil.

Mavrik ::

Pobriši cache (Settings -> Storage -> tapni na Cache), velikokrat pomaga.
The truth is rarely pure and never simple.

klinker ::

Priz vecjih posodobitvah je factory reset zelo zazeljen, lahko pa poskusis tudi kar je Mavrik napisal, vcasih je dovolj.

klinker ::

Za tiste ki imate rootane 5x...
Franco kernel je awesome. Odzivnost za razred boljsa in SOT mi je sel iz max 3,5h na...



...pa tudi na splosno sem prej redkokdaj normalno prisu do vecera, saj fon precej uporabljam, sedaj pa imam v povprecju se 30% baterije ko ga priklopim pred spanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrimozR ::

Kaj s takim kernelom izgubiš, da ni že tovarniško uporabljena podobna optimizacija? (resno vprašanje, brez nič namreč ne moreš dobiti takšnega bonusa, je pa nekih 30 % več SOT mamljiva stvar)

klinker ::

Nic, z njegovo aplikacijo lahko se barve na zaslonu optimiziras, jakost vibre stelas in se par zadev...poleg vseh ostalih sistemskih optimizacij, ki so vse na voljo ce bi se rad se sam poglabljal v to.
Sem fural njegov kernel ze na N4 in imam se od takrat kupljen njegov app.
Kot sem reku, odzivnost je boljsa in avtonomija tudi.
Optimizacija pac, kaj delajo pa nimam pojma, ker kar sem jst programiral Android je blo le vizuelne narave, o programiranju sistema pa zal nimam blage.

klinker ::

Se screenshot menija njegove aplikacije FK updater...



Link do teme na xda...
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Egidij88 ::

V koliksnem casu si pa prisel do SOT 4:45, cez cel dan? Ker recimo jaz danes dosti visim na fonu in imam po 3 urah SOT se brez problema 45c/o baterije.

Imam filing, da se po nougat updejtu appi veckrat ponovno zaganjajo...poraba rama pa kaze cca isto, tam okrog 1,3. Cache sem spucal, se en restart tudi. Bom naredil kar reset ocitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

klinker ::

Ob 5:30 zjutraj sem ga izklopu iz polnilca, naslednji dan ob uri ki je na screenshotu je pa zapiskala baterija s klicajem, se pravi cca 32h.

Jerry000 ::

Bo kdo od vas nabavu novga Pixel?

Sami ::

Jerry000 je izjavil:

Bo kdo od vas nabavu novga Pixel?


Najverjetneje jaz, ko se bodo cene umirile tam decembra/januarja. Po domnevnih slikah se mi kar dopade in pa moj N5 počasi izgublja support....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

PrimozR ::

Počasi? Ga je že, kar se tiče novih verzij ANdroida.

Jerry000 ::

Mene samo moti pri Pixlu (po špekulacijskih slikah) da ima zadaj tisto grdo fleko (en del je kao aluminij en del pa steklo zadaj. Ne vem zakaj ne morejo narediti tako kot pri 5X...tudi 6P je grd zadaj z tistim črnim...

pirlo ::

Jerry000 je izjavil:

Mene samo moti pri Pixlu (po špekulacijskih slikah) da ima zadaj tisto grdo fleko (en del je kao aluminij en del pa steklo zadaj. Ne vem zakaj ne morejo narediti tako kot pri 5X...tudi 6P je grd zadaj z tistim črnim...

Briga te kak je zadaj... itak daš neko ohišje prek :)

klinker ::

Res je.
Je pa meni bil designersko N4 najbolj vsecen foncek.

Sami ::

klinker je izjavil:

Res je.
Je pa meni bil designersko N4 najbolj vsecen foncek.


Meni tudi, ko sem ga zamenjal za N5 sem se mogel prav navadit, novi pa je vsaj malo podoben N4.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Jerry000 ::

N4 je bil že lep...zadnja stran je bila lepa...tle me pa res moti tisti glossy flek :). Ampak ja...bo treba ovitek dober dobit da skrijem :). Drugače pa sam tudi razmišljam o Pixel...Pixel XL mi je malo prevelik

flbroker ::

Vceraj zvecer je bil update na 7.0 na voljo. Ravno zdaj si dolvlecem update, je 1GB. Upam da bo kaj zanimivega. :)

klinker ::

Bentis ja, jst sem pa lih par dni nazaj rootal in seveda zdaj ne smem OTA posodobit :|
To je edina pizdarija tega rootanja, se vedno drkat s posodobitvami, nekih kulturnih custom 7.0 romov pa se ni.
Je source 7ke sploh bil izdan? Upam da se pri Slim kaj podvizajo, ker za 5x je samo 6 na voljo, pa se ta je v beta stadiju :| ne vem kaj jim je, vcasih so bli med prvimi z novimi verzijami, pa rom je bil top takrat.

klinker ::

Sami je izjavil:

klinker je izjavil:

Res je.
Je pa meni bil designersko N4 najbolj vsecen foncek.


Meni tudi, ko sem ga zamenjal za N5 sem se mogel prav navadit, novi pa je vsaj malo podoben N4.


Ma N5 deluje prav nek cheap srot, 5x je sicer ze malo bolj dodelan, ampak se vedno ni to to, kar je bil N4. Tudi Nexus S in Galaxy Nexus so bli za svoj cas super zdizajnirani.
Ne vem no, jst bi takoj imel N4, s socom in kamero od 5x. Tudi 4,7" mi je bla perfect velikost. Ko si ga drzal v rokah je res dajal obcutek kvalitete.
Ga se imam, ceprav sesut. Ce ima kdo kakega s skurjeno elektroniko se priporocam 8-)

PrimozR ::

Jerry000 je izjavil:

Mene samo moti pri Pixlu (po špekulacijskih slikah) da ima zadaj tisto grdo fleko (en del je kao aluminij en del pa steklo zadaj. Ne vem zakaj ne morejo narediti tako kot pri 5X...tudi 6P je grd zadaj z tistim črnim...

Ker je 5X plastičen, Pixel pa aluminijast in morajo iz telefona nekako spraviti radijske signale? Mislim pomojem da je to razlog no, samo špekuliram :P

klinker je izjavil:

Bentis ja, jst sem pa lih par dni nazaj rootal in seveda zdaj ne smem OTA posodobit :|
To je edina pizdarija tega rootanja, se vedno drkat s posodobitvami, nekih kulturnih custom 7.0 romov pa se ni.
Je source 7ke sploh bil izdan? Upam da se pri Slim kaj podvizajo, ker za 5x je samo 6 na voljo, pa se ta je v beta stadiju :| ne vem kaj jim je, vcasih so bli med prvimi z novimi verzijami, pa rom je bil top takrat.

Zato jaz ne počnem tega :D

klinker je izjavil:

Sami je izjavil:

klinker je izjavil:

Res je.
Je pa meni bil designersko N4 najbolj vsecen foncek.


Meni tudi, ko sem ga zamenjal za N5 sem se mogel prav navadit, novi pa je vsaj malo podoben N4.


Ma N5 deluje prav nek cheap srot, 5x je sicer ze malo bolj dodelan, ampak se vedno ni to to, kar je bil N4. Tudi Nexus S in Galaxy Nexus so bli za svoj cas super zdizajnirani.
Ne vem no, jst bi takoj imel N4, s socom in kamero od 5x. Tudi 4,7" mi je bla perfect velikost. Ko si ga drzal v rokah je res dajal obcutek kvalitete.
Ga se imam, ceprav sesut. Ce ima kdo kakega s skurjeno elektroniko se priporocam 8-)

Enako, vse, razen N5, tega nisem imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

klinker ::

Jst pa nekako ne zdrzim s stock zadevami in enostavno moram nekaj "spimpat" :D edini razlog da sem skenslal iOS in sel nazaj na droida :P
Se najvec je ravno 5X zdrzal na stock, pa se to samo zaradi N preview in ker sem iz china cakal usb a to usb c kabel 3 tedne.

matijadmin ::

A je še kdo opazil, da se po nadgradnji na N baterija nekoliko hitreje izprazni in na trenutke se zdi, kot da se za kratek čas odzivnost malo poslabša?
Vrnite nam techno!

klinker ::

matijadmin je izjavil:

A je še kdo opazil, da se po nadgradnji na N baterija nekoliko hitreje izprazni in na trenutke se zdi, kot da se za kratek čas odzivnost malo poslabša?


Ce si pravkar posodobil je to normalen pojav.
Tudi baterija zna prvih par polnjen kaj manj zdrzat, nato se pa stabilizira...vsaj naceloma je tako.
Je pa pametno po vecji nadgradnji tudi factory reset naredit, ter napravo nastavit na sveze.
Meni ke na iOSu in tudi WP po nadgradnji kaj cudno delalo, po factory resetu itd pa je zadeva bla ok.
««
23 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3482693667 (2456) JH84
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674542744 (164775) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7420018 (13293) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746542 (38066) amacar

Več podobnih tem