» »

eBay - presenečenje v kuverti

eBay - presenečenje v kuverti

1
2
»

r3dkv1c4 ::

Pa še to....vedno, kjer je vmes baterija prosim, da mi jo posebej spakirajo v isti paket in nikoli težav.

Če pa je nameščena skupaj z aparatom pa dostikrat komplicirajo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Magic1 ::

Torej so se zdaj spravili na vso elektronko, ki ima ponavadi baterijo za apart poleg??? Wtf..
Magic

shadeX ::

To je že kar nekaj časa. To ni "zdaj". Poglej si kak dokumentarec od Aircrash investigation in boš videl kako hitro se baterije vžgejo, sploh če so blizu kakšnega toplotnega vira.

AndrejO ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Pa še to....vedno, kjer je vmes baterija prosim, da mi jo posebej spakirajo v isti paket in nikoli težav.

Če pa je nameščena skupaj z aparatom pa dostikrat komplicirajo.

Zanimivo. Pravila za zračne prevoze gredo ravno obratno. Dokler je baterija v aparatu, to zapade med izjeme. Če pa je pakirana posebej, pa se začne kompliciranje glede na velikost.

koyotee ::

Sweden post ne komplicira z nobenimi baterijami, vecina takih posilj s kitajske gre prek njih.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PandaFlow2 ::

Samo vprašanje časa je, kdaj bo dokončno popolnoma prepovedan prevoz litijevih baterij v zračnem prometu...

http://avherald.com/h?article=4307772e/...
http://avherald.com/h?article=44062b99&...

r3dkv1c4 ::

AndrejO je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Pa še to....vedno, kjer je vmes baterija prosim, da mi jo posebej spakirajo v isti paket in nikoli težav.

Če pa je nameščena skupaj z aparatom pa dostikrat komplicirajo.

Zanimivo. Pravila za zračne prevoze gredo ravno obratno. Dokler je baterija v aparatu, to zapade med izjeme. Če pa je pakirana posebej, pa se začne kompliciranje glede na velikost.

Iz Nemčije naročena roba po večini pride po tleh.
Take izkušnje imam iz vhodnjaki.
Poznam tudi pravila za zahodnjake, ker sem letal sem in tja in sem seznjanjen z njimi.

Povem iz izkušenj, če pa ti misliš drugače, prav.

Pa ne mešat osebne prtljage z ostalo prtljago.
Pri večini telefonov so baterije ločene od naprave razen jabuka.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

AndrejO ::

Nič ne mislim, temveč poznam IATA in ICAO predpise. Skoraj muz, če živiš na otoku, kupuješ robo na kontinentu in si nepotrpežljiv. :)

Za "večino telefonov" pa ne vem kakšna je statistika. So pa zadnji trije Nexusi do mene seveda prišli z vgrajeno baterijo, ker ta tako ali tako ni izmenljiva in prišli so po zraku.

Kot sem napisal: zanimive izkušnje imaš, ker so predpisi ravno kontra.

mojca ::

Če bodo prepovedali pošiljanje baterij po avionu: bodo tudi potnikom prepovedali potovanje z mobilnim telefonom in/oz. fotoaparatom v žepu?

darkolord ::

AndrejO ::

mojca, za tale komentar si že kakšno desetletje prepozna.

ufek ::

Dolžan sem vam še epilog zgodbe. Prodajalec se ni odzval v zastavljenem roku, ki ga ima eBay, zato sem jih vključil v disput. V roku treh dni sem dobil odgovor:

Der eBay-Kundenservice hat Ihnen eine Rückerstattung über PayPal gesendet.

Wir haben eine Rückerstattung in Höhe von EUR 5,99 an die PayPal-Zahlungsquelle veranlasst, über die Sie den Artikel bezahlt haben. Die Bearbeitung dieser Rückerstattung kann bis zu 48 Stunden dauern.

Der Verkäufer hat auf unsere Bitte um weitere Informationen nicht reagiert.
Endgültige Entscheidung: Der Fall wurde zu Ihren Gunsten entschieden und geschlossen.

eBay carji! Kako bodo rešili s prodajalcem ne vem in me niti ne zanima. Važno da so meni vrnili denar. 8-)

Gama ::

Nevem kako ste eni lahko tako negativno usmerjeni da ste rekli da je to nateg.. Za borih 5€ in pa pri 98% feedback naj bi ga prodajalec nategoval?

Itak si dobil denar nazaj, prodajalec ima rajse dober feedback pa tudi če ti še zastonj kosilo plača zraven.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

ufek ::

Gama preberi še enkrat odgovor eBaya. Niti jaz niti eBay nisva dobila odgovora od prodajalca. Komunikacija z njim je 0%, tudi ko berem njegov feedback od ostalih je komunikacija z njim nična pri problemih. Zato dobi od mene vseeno negativen feedback. V mojem primeru se je iskazal eBay in ne prodajalec. In ne gre se za samo "borih 5EUR", gre se za princip glede odnosa. Če pa ti je 5EUR nič, pa ti dam TRR pa mi jih nakaži.

Gama ::

ufek je izjavil:

Gama preberi še enkrat odgovor eBaya. Niti jaz niti eBay nisva dobila odgovora od prodajalca. Komunikacija z njim je 0%, tudi ko berem njegov feedback od ostalih je komunikacija z njim nična pri problemih. Zato dobi od mene vseeno negativen feedback. V mojem primeru se je iskazal eBay in ne prodajalec. In ne gre se za samo "borih 5EUR", gre se za princip glede odnosa. Če pa ti je 5EUR nič, pa ti dam TRR pa mi jih nakaži.

Kater odgovor ebaya?

Pravim samo da ziher prodajalec ni nič slabega hotu, mora pa vrnit denar alpa nov izdelek to pa sigurno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

ufek ::

Der eBay-Kundenservice hat Ihnen eine Rückerstattung über PayPal gesendet.

Wir haben eine Rückerstattung in Höhe von EUR 5,99 an die PayPal-Zahlungsquelle veranlasst, über die Sie den Artikel bezahlt haben. Die Bearbeitung dieser Rückerstattung kann bis zu 48 Stunden dauern.

Der Verkäufer hat auf unsere Bitte um weitere Informationen nicht reagiert.
Endgültige Entscheidung: Der Fall wurde zu Ihren Gunsten entschieden und geschlossen.

medus ::

odpri dispute in bodo 99.99% razsodili tebi v prid in ti vrnili €

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: msjr ()

mojca ::

Za kolega naročam tri litij-ionske baterije (7 V, 6 Ah, 200 g/kos) iz Kitajske (AliExpress). Po tem pisanju zgoraj sem postala previdna. Poštnina je 66 USD, prodajalec na moje vprašanje odgovarja:
We have shipped the battery to many European country like:Germany,Italy, France, Romania, slovenia,Russia...
This EMS shipping special for battery shipping

Je še kaj posebnega, na kar bi bilo vredno paziti pred pošiljanjem?

Za dostavo smo sicer izbrali Italijo, ker je tam na voljo opcija z dostavo do 20 dni (EMS), medtem ko v Slovenijo po enaki ceni (66 USD) pošilja le SwissPost z rokom dostave do 60 dni.

(Gledala sem npr. tnt-jeva pravila, da bi bolje razumela situacijo, a tega dokumenta ne znam dobro dešifrirati.)

Fritz ::

Italijanska pošta in carina znajo biti še bolj tečne in počasne kot naša, zato kar nekaj non-EU eBay prodajalcev v Italijo sploh noče pošiljati.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

radmannsdorf ::

Italija je kar hec. En paket sem iz Italije čakal 20 dni, zadnjega pa 8 dni. Več kot iz drugij EU držav.

paraboŁa ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom vprašanje zastavil kar tu. Pred kratkim sem na ebayu kupil novo baterijo za laptop. Prodajalec ima dobro oceno, dober feedback in vse, na baterije pa 3 leta garancije. Baterija je po enem polnjenju fuč. Ko sem jo dobil je bila kapaciteta okoli 60%, jo spraznem, napolnim do 100% (nisem je spraznil do 0% ampak okoli 10%) in spraznem še enkrat, od takrat se mi ne polni več (na laptopu mi kaže, da je baterija vstavljena in da se polni, vendar je kapaciteta vedno na 0%). Poizkusil sem že z vsem, tudi hpjevim hardware testom, windows testom in kaže napako v bateriji.

Prodajalec mi je baterijo pripravljen zamenjati, vendar me zmoti dejstvo, da so mi oni produkt poslali praktično zastonj, stroške pošiljanja za nazaj pa bom moral kriti sam (hong kong). Ima kdo kakšno idejo idejo kako bi lahko to storil čim bolj poceni (kakšna je cena pošiljanja paketa v HK?) oz. se mi zdi, da je to odgovornost prodajalca, saj mi je že v začetku poslal slab produkt.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Verjetno je na oglasu tudi pisalo nekaj v stilu: "buyer covers returning costs"
Jaz sem poleti vracal izdelek na kitajsko. Postnina niti ni tako huda. Poglej cenik. Za laptop baterijo, sklepam, da bos placal med 6 in 10eur za priporoceno posiljko.

mojca ::

Pardon, v Slovenijo ne gre preko Swiss post, ampak preko Sweden Post (15-60 days). DHL v Slovenijo je 50 dolarjev dražji od EMS-a v Italijo. Vem, da je italijanska pošta živa katastrofa, ampak si vseeno predstavljam/upam, da bo paket z 20-dnevnim dostavnim rokom prišel prej kot paket s 60-dnevnim rokom v Slovenijo. Ali se motim? Saj ne, da razumem, zakaj EMS v Slovenijo ni možen. Razmišljala sem tudi, da bi sami naročili pošiljko in jo tudi sami plačali preko TNT-ja, pa se bojim, da bodo pri Kitajcih s tem samo dodatne komplikacije. Poleg tega mi na spletnem vmesniku niti ne uspe izbrati katergorije samostojnih baterij do 100 Wh.

Veš povedati kaj več o tečnosti italijanske carine? Izločajo & uničujejo poleg najkic tudi "ponarejene baterije"?

(Lahko v primeru plačila IVE v Italiji uveljavljaš olajšavo v slovenskem podjetju, če daš tak produkt iz Kitajske v strošek, ali so to le dodatne super komplikacije?)

Alamar ::

Fritz je izjavil:

Italijanska pošta in carina znajo biti še bolj tečne in počasne kot naša, zato kar nekaj non-EU eBay prodajalcev v Italijo sploh noče pošiljati.
Hočeš reči velika večina.:)) Italijanska pošta in carina sta znani kot najbolj nesposobni v celi Evropi.

Mojca - za baterije poglej tole trgovina https://www.fasttech.com/ , če slučajno imajo, kar iščeš

Trgovina je znana in zanesljiva. Točno ti piše s kateri poštami pošiljajo določene artikle (recimo tudi baterije) https://support.fasttech.com/FAQ/what-a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

medus ::

Odpri dispute item not as described, takoj ko lahko eskaliraj v claim. Denar bos dobil nazaj.

mojca ::

Alamar je izjavil:

Mojca - za baterije poglej tole trgovina https://www.fasttech.com/ , če slučajno imajo, kar iščeš

Hvala, ampak žal tega modela nimajo.

N0t0ri0us ::

Iz ebaya sem naročil v zadnjem času 3 ovitke za telefon in eno zaščitno steklo. Vse je za kolega.

Zaščitno steklo sem dobil, dobil sem pa kasneje en paket v katerem so bile nalepke oziroma 10 listov po 20 nalepk. Na kuverti piše naslov: Return mail address:
CHANGI AIRFREIGT SINGAPORE, 918118. Prodajalcema od katerih sem naročil sem pisal in vprašal, če je to njun naslov ampak oba trdita da ne.

Naročil sem še nekaj malenkosti in ostalo sem že dobil.

Kako ugotovim, kdo mi je to poslal. Nalepk namreč nisem naročal

Samson ::

To so nalepke natopljene z drogicami. Hitro poslji nazaj na naslov oz. zacni s konzumacijo :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Kaj kupiti
5462957285 (694) mtosev
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052320013 (65098) Karen
»

Ebay - prodajalec mi ni vrnil poštnine

Oddelek: Loža
242456 (1833) marjans
»

Paket iz Nemčije

Oddelek: Loža
163113 (2694) Pentium
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012257 (8999) T-h-o-r

Več podobnih tem