» »

Paket iz Nemčije

Paket iz Nemčije

Pentium ::

Pozdravljeni, na eBay-u sem biddal in stvar dobil. Pred tem sem se pri prodajalcu pozanimal glede pošiljanja v Slovenijo, itd.

Paket je nato bil poslan 12.2.2018. Vendar ga še vedno nisem prejel, kljub temu, da smo danes 27.2.2018. Iz Nemčije so vsi paketi hodili maks. 7 dni (povprečje 3-4 dni).

Zraven je tracking number, vendar je na sledenje.posta.si najnovejši datum 15.2.2018, ko je paket bil predan v tujo državo. V kolikor pa pogledam na Sendungsverfolgung na Deutche Post, pa kaže da je bil paket 22.2.2018 dostavljen (zugestellt)!

Seveda nisem nič prejel. Prodajalca sem tudi že kontaktiral in povprašal v čem je štos, vendar on pravi, da je paket že bil uspešno dostavljen in, da se nimam kaj izmišljevati glede tega. Na lokalni pošti nič ne vejo, tudi zatrdili so mi, da ta paket zagotovo ni bil dostavljen in da naj še počakam kak teden...

Ima kdo podobne izkušnje ali kak nasvet glede tega?

videc ::

Sproži dispute.

Machete ::

Teži na pošti, zahtevaj vojo poslovalnice in prijateljsko poglejta kaj je na stvari. Peket je zalutal.
Zakaj dispute, če ga je slovenska pošta izgubila?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

koyotee ::

Si pogledal na 17track.net?
More pisat kam je bil dostavljen.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ales ::

Ni rečeno, da ga je izgubila naša Pošta. To iz zaenkrat povedanega ni razvidno, lahko da je paket zalutal kam čisto drugam in čisto možno, da bo na koncu potreben dispute. Ampak pred tem lahko poskusiš ugotoviti, kam je dejansko paket bil vročen. Če ne drugače, bo pošiljatelj moral dati pri svojem ponudniku poštnih storitev zahtevek za ugotavljanje tega, kje je paket.

Na eBay/PayPal roke pa le pazi...

Pentium ::

17track.net ne najde ničesar.

Na pošti je rekla, da ne more pomagati, saj če oni niso dobili paketa v predajo, tako ali tako ne morejo nič.

Sem že hotel dati dispute... Koliko dni je že rok od nakupa?

Mare2 ::

Mogoče ga je poslal komu drugemu. :)

HighBane ::

Mare2 je izjavil:

Mogoče ga je poslal komu drugemu. :)


To. Je dal pravi naslov gor?

mihec87 ::

Mogoče slaba sreča, toda Nemčija-Slovenija sta se mi izgubila 2 paketa na podoben način, tracking do predaje v drugo državo potem pa tema(sicer nimam veliko paketov iz nemčije, dostavne službe ne štejem zraven)...Če gledam koliko naročujem je to več zgubljenih kot pa iz kitajske/uk...Oboje sta prodajalca poslala še 1x(en z dostavno, drugi isto kot prej).

Pentium ::

Mi je poslal screenshote pošiljke in naslov je definitivno pravi. Edino, če je bil paket posredovan kakšni drugi dostavni službi in ne pošti slovenije?

Sem odprl dispute in svetoval naj pri pošti preveri komu in kdaj je bilo to "dostavljeno". Deutche post ima dosti slab tracking in vidiš samo zadnje stanje pošiljke brez datuma ali lokacije.

Še enkrat poslati ne more, saj je bila rabljena in povrhu še nedelujoča stvar.

inferno666 ::

To moreš imet zelo veliko smolo. Nam sta se od cca 100 paketov iz tujine (EU države) zgubila 2. Eden je taval po Slovaški, drug pa po piteboga kje.

Mare2 ::

Poglej trackinge na drugih dostavljalcih DHL itd.

Pentium ::

Sem tudi to že preveril, pa edino Pošta Slovenije vrže ven rezultat.

Machete ::

inferno666 je izjavil:

To moreš imet zelo veliko smolo. Nam sta se od cca 100 paketov iz tujine (EU države) zgubila 2. Eden je taval po Slovaški, drug pa po piteboga kje.

Meni se od 500 ni izgubil še noben. Buying worldwide since 2000. Kar pa vem da ne pomaga. Včasih traja kaka zadeva nepričakovano kak teden več lahko celo dlje. Verjetno se pošlje v kako napačno državo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Vprašaj preko koga je poslal. Za praktično vse iz Nemčije dobim DHL/DPD številko, dostavi pa mi naša pošta. V trackingu so vidni vsi vmesni kraji.

Sumim, da te nekdo malo na suho in ti je dal neko drugo tracking številko...

Machete ::

Tu je treba videti profil prodajalca. (Je potencialni nategator, se mu to splača, glede na to, da bo pušnil case dobil negativen feedback itd..)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pentium ::

Zgodba dobila eplilog.

Paket je bil zavrnjen že na nemški strani, zaradi omejitve pošiljanja izdelkov z litijevimi baterijami. Paket je prejel vrnjen danes. Sam predmet je bil star in pokvarjen iPhone 3GS, v namene zbirateljstva, s čisto spraznjeno baterijo, ki že lep čas ni videla elektrike..

Dobil sem povrnjen celoten znesek in strošek poštnine. Nemec se mi je prijazno opravičil in priznal, da za to omejitev niti ni vedel, niti ga ni nihče opozoril.

Kljub temu mi je zanimivo, da sem še nedolgo nazaj z Nemčije naročil veliko 12000 mAh LiPo baterijo, ki je brez težav prispela v 3 dneh..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DPD , šalabajzerji na kubik...kaj storiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6918717 (3229) Furbo
»

Sledenje pošiljke

Oddelek: Loža
466967 (3701) profii
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529458 (23485) darkolord
»

Carinska pošta...

Oddelek: Loža
173639 (3139) popster
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718294 (10924) Šimpanz

Več podobnih tem