» »

eBay - presenečenje v kuverti

eBay - presenečenje v kuverti

«
1
2

ufek ::

9.9.2015 sem preko ebay.de naročil baterijo za telefon. Lokacija prodajalca: Hattersheim, Germany. Predviden čas dostave je bil 12.-14.9.2015. Sumljivo mi je postalo, ko že nekaj dni za skrajnim rokom ni bilo pošiljke, a sem si mislil ok, pošta pač. No včeraj pa le prispe kuverta in začuda je nekam lahka in tanjka. Obrnem na zadnjo stran in prvo presenečenje:


Kuverta je bila torej odprta zaradi "varnosti". Odprem in pogledam noter in najdem tole:


Baterije seveda ni bilo notri. Torej kaj lahko zdaj storim. Lahko zahtevam denar nazaj? Oz. da prodajalec pošlje baterijo po navadni pošti? Ali pa sprožim postopek pri eBayu oz. Paypalu? Mi je pa čudno vse skupaj. Saj verjetno nisem prvi, ki je kupil baterijo preko eBaya, halo? Nekateri naročajo iz Kitajske pa jo dobijo bp. A čez EU pa kar odpirat kuverte in uničevat?

MTB ::

Kaj pa vem, brez datuma, žiga, kakršnekoli identifikacijske številke postopka? Kontaktne osebe?
Meni to ne deluje kot uradna zadeva.

Spajky ::

Iz DE v SLO preko Švice? Sumljivo ! Zakaj ne direkt? khm ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AndrejO ::

Litijeve baterije ne spadajo na letala, če niso posebej označene in v primerni embalaži. To nima zveze z mejami, temveč z varnostjo letalskega prometa.

Če pošiljatelj ni pazil na to "malenkost", potem je odgovornost na njegovi strani, ne na tvoji. Torej denar lahko zahtevaš nazaj.

ufek ::

Načeloma ima prodajalec dobro oceno, 98,8% pri slabih 40k prodajah.. In kaj naj zdaj nardim? Pošljem zahtevek za vračilo denarja prodajalcu ali sprožim postopek pri eBayu?

AndrejO je izjavil:

Litijeve baterije ne spadajo na letala, če niso posebej označene in v primerni embalaži. To nima zveze z mejami, temveč z varnostjo letalskega prometa.

Če pošiljatelj ni pazil na to "malenkost", potem je odgovornost na njegovi strani, ne na tvoji. Torej denar lahko zahtevaš nazaj.

Ja, tako si jaz tudi razlagam..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

noraguta ::

AndrejO je izjavil:

Litijeve baterije ne spadajo na letala, če niso posebej označene in v primerni embalaži. To nima zveze z mejami, temveč z varnostjo letalskega prometa.

Če pošiljatelj ni pazil na to "malenkost", potem je odgovornost na njegovi strani, ne na tvoji. Torej denar lahko zahtevaš nazaj.

Aaaaa dej ga biksat no, si že kdaj potoval z telefonom? Al pa laptopom v prtljagi? Nategnil so ga
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Magic1 ::

Izgleda da je nekdo kupil ebay račun in sedaj proba nategovat. Dispute.
Magic

ufek ::

Bom sprožil dispute. Sem mislil poslati v angleščini (nemško ne znam), ampak bom raje dal jutri prevesti sodelavki, da se ne bo zgovarjal slučajno da ne razume. Potem pa bomo videli kaj bo odgovor.

Spisal sem pa tole:
Hello.
I received the opened envelope with note inside it as seen in the attached pictures. There was no battery in the envelope. I don't know if this is a legit thing (destroying the batteries that are shipped with air mail) but if that is true, then you as a seller should know this and send it by regular mail. Especially if you are in that kind of business.Therefore I request that you return to me the entire purchase price that I paid for, with the shipping costs included (the sum of €5.99).
Otherwise I will initiate a dispute with eBay and PayPal.

bastadu ::

Po mojih izkušnjah ne rabiš dati prevajati, jaz vedno operiram z angleščino ...

radmannsdorf ::

zahtevaj denar nazaj. če on prodaja, mora že vedet kako pošiljat. sploh če je to nekdo ki ima 40k prodaj.

Phantomeye ::

ufek je izjavil:

Bom sprožil dispute. Sem mislil poslati v angleščini (nemško ne znam), ampak bom raje dal jutri prevesti sodelavki, da se ne bo zgovarjal slučajno da ne razume. Potem pa bomo videli kaj bo odgovor.

Spisal sem pa tole:
Hello.
I received the opened envelope with note inside it as seen in the attached pictures. There was no battery in the envelope. I don't know if this is a legit thing (destroying the batteries that are shipped with air mail) but if that is true, then you as a seller should know this and send it by regular mail. Especially if you are in that kind of business.Therefore I request that you return to me the entire purchase price that I paid for, with the shipping costs included (the sum of EUR5.99).
Otherwise I will initiate a dispute with eBay and PayPal.



NE, človek. kaj je s tabo narobe?

Slučajno je bil tvoj paket izbran za pogled in so zadevo zasegli. Nesrečne okoliščine pač. Ne rabiš zdaj gneva zlivat na prodajalca.

Napiši mu normalno sporočilo. 80 % težav se da rešit s prijaznostjo. Don't be a dick.

Šele POTEM, ko prodajalec ne bo sodeloval, bodi bolj agresiven. To kar ti delaš je ekvivalent eno čez gobec.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

noraguta je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Litijeve baterije ne spadajo na letala, če niso posebej označene in v primerni embalaži. To nima zveze z mejami, temveč z varnostjo letalskega prometa.

Če pošiljatelj ni pazil na to "malenkost", potem je odgovornost na njegovi strani, ne na tvoji. Torej denar lahko zahtevaš nazaj.

Aaaaa dej ga biksat no, si že kdaj potoval z telefonom? Al pa laptopom v prtljagi? Nategnil so ga


Zato ker je en NUJNO potreboval random baterijo za telefon v vrednosti 5€? Ah dajte no..

Sem pogledal že veliko dokumentarcev o letalskih nesrečah in veliko nesreč/strmoglavljen se je zgodilo ravno zaradi vžiga nevarne prtljage, med njimi tudi baterije ja. Prtljaga ki je označena kot nevarna, gre v drugi prostor na letalu, kar pa ta baterija ni bila označena.

bbbbbb2015 ::

ufek je izjavil:

9.9.2015 sem preko ebay.de naročil baterijo za telefon. Lokacija prodajalca: Hattersheim, Germany. Predviden čas dostave je bil 12.-14.9.2015. Sumljivo mi je postalo, ko že nekaj dni za skrajnim rokom ni bilo pošiljke, a sem si mislil ok, pošta pač. No včeraj pa le prispe kuverta in začuda je nekam lahka in tanjka. Obrnem na zadnjo stran in prvo presenečenje:


Predlagal bi dispute, naj ti vrne denar in to je to.

Verjetno je to SwissPost res zasegla, čeprav se strinjam, tako zelo bedno to zgleda, brez pečata.

Ne glede na to, dispute, ko dobiš denar nazaj, pač naroči nekje drugje.

Se strinjam, da bi prodajalec to moral bolj paziti, ampak verjetno je povezano tudi s stroški, transport nevarnih predmetov domnevam, da je dražji. Pa je tale to lepo našibal po navadni pošti (oz. nenevarni).

Da je swiss post, ni nič čudnega, ti so meni pošiljali s Kitajske preko Turčije. Zakaj glih oni, ne vem. Morda imajo pač mednarodni biznis. Niso vsi zaplankani, tako kot poštarji v SLO, ki kasirajo lizanje znamk če oddaš več kot deset kuvert.

Če bi se ta baterija vžgala na avionu ali ne, je zdaj odveč debatirati.

toplakd ::

Ima kuverta poštno nalepko iz katere bi bila videna teža ko je bilo poslano?
Pa da jo potem stehtaš s tem rdečim papirjem in brez njega.

chort ::

glede na slovnico v sporocilu in "strokovno" strgano kuverto bi rekel da gre za bullshit.

Fritz ::

Dispute se odpre, ko se s prodajalcem ne moreš dogovoriti in ne takoj. Vsa komunikacija naj poteka preko messaginga v eBay-u.

Načeloma prodajalci z veliko pozitivnih feedbackov rešujejo zadeve brez težav. Če kupec ne dobi tistega kar je naročil in plačal, potem je prodajalec tisti, ki je dolžan rešiti težavo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

šernk ::

in "strokovno" strgano kuverto bi rekel da gre za bullshit.

si že videl kakšna kuverta pride izpod rok naše carine?

to kar je na sliki je strokovno odpiranje glede na naše, ki ti jo 3x prerežejo in potem dobiš paket na katerem je več lepilnega traku kot česarkoli druzga.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Piston ::

tole tudi meni zgleda kot bullshit, še posebej tisto "Swisspost" agent signature... Mislim da si firma ne bi privoščila Swiss Post pisati skupaj...
Kawaaabangaaa

šernk ::

Dispute se odpre, ko se s prodajalcem ne moreš dogovoriti in ne takoj. Vsa komunikacija naj poteka preko messaginga v eBay-u.


kje je ta opcija? jaz takoj ko grem send a msg to seller mi avtomatsko odpre case.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

Sproži dispute na PayPalu, preko katerega upam da si plačal.

Drugače naj to bo to šola.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

šernk je izjavil:

Dispute se odpre, ko se s prodajalcem ne moreš dogovoriti in ne takoj. Vsa komunikacija naj poteka preko messaginga v eBay-u.


kje je ta opcija? jaz takoj ko grem send a msg to seller mi avtomatsko odpre case.


Nekaj casa nazaj so pri ebayu spremenili sistem, zdaj ti dispute odpre avtomatsko, skoraj ne mores da ti ga ne bi, vsaj meni ni ratalo sporocila brez disputa poslati.

Snail ::

Preden še kdo strelja v prazno glede baterij in letal...
http://www.posta.si/naslovnica2/1337/Pi...

Glugy ::

Jz bi vprašal švicarsko pošto če je listina ki si jo prejel pristna. Če res ne dajejo žigov/datumov?
Potem bi napisal sporočilo prodajalcu na lep način kaj se je zgodilo in ga prijazno opozoril da če bo zavlačeval z dogovorom da boš pač sprožil vračilo denarja, da pa bi zelo rad to rešil na miren način, ki bi koristil obema. Potem pa vidiš odziv.

LoneWolf ::

Pred nekaj meseci sem tudi sam naročal baterijo preko ebaya, in dobil enako sporočilo SwissPosta. To ni nateg, baterije ne spadajo v letalsko pošto, pošiljke se pregledujejo in tega se mora zavedat vsak, ki to naroča. Kitajci so toliko fer, da po civiliziranem sporočilu brez težav vrnejo denar in požrejo izgubo (čeprav je odgovornost na obeh straneh).

Glugy ::

Torej ni bilo ne žiga ne datuma ? Točno tkole si dobil kot OP? Ok.

LoneWolf ::

Yep, točno tako. Pildek pač.

toplakd ::

Da nista kje oba kupila pri istem prodajalcu. In mogoče v SLO pošilja samo rdeče listke brez baterija, z upanjem da bo Janez nasedel.

r3dkv1c4 ::

Paypal reši to brez problema.
Jaz sem dobil baterijo bp....preko letalske pošte.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Fritz ::

Lonsarg je izjavil:

šernk je izjavil:

Dispute se odpre, ko se s prodajalcem ne moreš dogovoriti in ne takoj. Vsa komunikacija naj poteka preko messaginga v eBay-u.


kje je ta opcija? jaz takoj ko grem send a msg to seller mi avtomatsko odpre case.


Nekaj casa nazaj so pri ebayu spremenili sistem, zdaj ti dispute odpre avtomatsko, skoraj ne mores da ti ga ne bi, vsaj meni ni ratalo sporocila brez disputa poslati.

Ker sta me spravila v dvom, sem šel pogledati ali lahko pri enem naročilu, za katerega še nisem oddal feedbacka, pošljem sporočilo prodajalcu in deluje reč popolnoma normalno (res pa je, da sporočila dejansko nisem pošiljal).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

nejcek74 ::

dzizus folk:
stempelj? datum? swisspost agent signature? haha
recimo tu si lahko ogledate obvestilo švicarske poste
ze samo za obvestilo o prejemu pošiljke imate gor 10x vec infota. Dispute, pa prijavi prodajalca da je nategun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

korenje3 ::

nategnil te je. iz de blago ne gre prek švice. niti pod razno, ker švica ni v eu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

noraguta ::

Snail je izjavil:

Preden še kdo strelja v prazno glede baterij in letal...
http://www.posta.si/naslovnica2/1337/Pi...

Nad 2,5kg težke baterije morjo bit označene.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Phantomeye ::

Zadeva je verjetno legit (jaz ne bi na pamet govoril, da gre za neteg. Delate zmedo), skozi švico je šla bodisi po napaki ali pa, ker zadeva ni bila poslana IZ nemčije, ampak IZ AZIJE. Našel enak primer (use google translate):

http://www.pina.cz/2015/07/09/pozor-pri...

Glugy ::

nejcek74 je izjavil:

dzizus folk:
stempelj? datum? swisspost agent signature? haha
recimo tu si lahko ogledate obvestilo švicarske poste
ze samo za obvestilo o prejemu pošiljke imate gor 10x vec infota. Dispute, pa prijavi prodajalca da je nategun.

A ni to oni pildek ki ga dobiš če te ob času dostave ni doma?

Čeprav jz močno dvomim da bi neka pošiljka bil tako po kmečko obravnavana da ne bi bilo štemplja in datuma vsaj. Možno je da nateguni uporabljajo isti pildek za nateg. Me prov zanima kak zgleda dejanski pildek za to stvar. Če zna kdo najdt....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

nejcek74 ::

Seveda je to oni pildek:
- Svicarska posta ima logo, ki ga uporablja na vseh dopisih, rumena barva, crn odtis
- vedno je naveden vsaj podatek: stevilka posiljke
- zivim namrec v svici, sem tudi ze dobival posto iz aliexpressa, in parkrat so mi jo tudi carinli, zadeva zgleda cisto drugace*
- in ce jo odprejo jo prelepijo s svojim selotejpom
Se enkrat, tisti pildek je nateg ki ga izvaja 15 letni mulc, noben drugi se ne bi tako bedno lotil ponarejanja uradnega dokumenta
*svicarska posta testno odpira posiljke, ki nimajo pravilno izpolnjenega obrazca za izvoz/uvoz in ti potem tudi zaracuna strosek odpiranja, cca 15 frakov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Matako ::

Kateri polpismen dopis. Nigerijci so profesorji proti tem "švicarjem". No, saj pogosto res so.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Izak ::

Z baterijami je problem. Če prodajalec ne pozna pravil glede pošiljanja le-teh, lahko pride do problemov. Tisti ki se zavedajo, pa pošljejo po alternativnih poteh. Recimo tukaj je en prodajalec, ki pozna situacijo: gearbest.com

noraguta ::

Ja z baterijam je problem predvsem če te nategnejo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ufek ::

Itak vedno kupujem preko PayPal-a. Sem poskusil kako deluje dispute če ga začnem tam in ta zazna, da je bil nakup opravljen preko eBay-a in me preusmeri tja. Tam pa se pojavijo 3 opcije za nadaljevanje:

Wählen Sie aus diesen häufig gestellten Fragen aus
- Ich habe meinen Artikel nicht erhalten
- Der Artikel, den ich erhalten habe, weicht erheblich von der Beschreibung ab
- Ich möchte einen Kauf stornieren

A naj izberem opcijo 1 ali 2? Če izberem 1 se izpiše postopek:


Če pa izberem 2, dobim tole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

tiborrr ::

LoneWolf je izjavil:

Pred nekaj meseci sem tudi sam naročal baterijo preko ebaya, in dobil enako sporočilo SwissPosta. To ni nateg, baterije ne spadajo v letalsko pošto, pošiljke se pregledujejo in tega se mora zavedat vsak, ki to naroča. Kitajci so toliko fer, da po civiliziranem sporočilu brez težav vrnejo denar in požrejo izgubo (čeprav je odgovornost na obeh straneh).

Se strinjam, se mi je podobno zgodilo z eno baterijo, za katero je prodajalec trdil, da je locirana v Nemčiji, a je očitno poslal iz Kitajske. Ker je šlo z letalom in so jo z pregledom našli, sem ostal brez nje. Prodajalec je kupnino sicer nato vrnil po vsega enem prijaznem emailu.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

blackbfm ::

joj kere težave, cela debata..daš dispute to je to, meni noben prodajalec ni nikol kompliciral zarad vračila

AndrejO ::

noraguta je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Litijeve baterije ne spadajo na letala, če niso posebej označene in v primerni embalaži. To nima zveze z mejami, temveč z varnostjo letalskega prometa.

Če pošiljatelj ni pazil na to "malenkost", potem je odgovornost na njegovi strani, ne na tvoji. Torej denar lahko zahtevaš nazaj.

Aaaaa dej ga biksat no, si že kdaj potoval z telefonom? Al pa laptopom v prtljagi? Nategnil so ga

Aaaaaa, dej ne nepletaj na pamet. Na letalu sem skoraj vsak mesec nekajkrat. Ravno tako živim na otoku in dobro vem kaj gre lahko in kaj ne more iti z letalstko pošto.

Da pa ne bova na pamet, imaš na voljo uraden dokument IATA, ki se ga morajo letalske družbe držati.

korenje3 ::

jaz recimo sem dobil gumb baterije (2x po 10 kosov) naročeno iz nemčije (ebay), brez problemov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

AndrejO ::

toplakd je izjavil:

Da nista kje oba kupila pri istem prodajalcu. In mogoče v SLO pošilja samo rdeče listke brez baterija, z upanjem da bo Janez nasedel.

Sicer je razlog za zaplembo in uničenje res smiselen, ampak obvestilo pa ne izgleda ravno "švicarsko". Ker me firbec matra, sem jim poslal e-mail z OP-ovo sliko in vprašanjem, če je to resnično obvestilo ali samo nek larifari.

korenje3 je izjavil:

jaz recimo sem dobil gumb baterije (2x po 10 kosov) naročeno iz nemčije (ebay), brez problemov.

Jaz pa sem prepošiljal baterije za UPS v skupni teži nekaj čez 25kg.

Poanta ni v temu, da nekaj pride ali ne pride, poanta je v temu, da se mora pri pošiljanju nevarnih snovi spoštovati neka osnovna pravila. LiIon baterije so klasificirane med nevarne snovi in morajo biti za pošiljanje najmanj pravilno pakirane, kar navadna kuverta zagotvo ni, ker lahko neprimerno ravnanje tisti "gumbek" kadarkoli prebode ali celo zlomi.

Tudi, če pride skozi kaj, kar po pravilih ne bi smelo, je to izključno stvar nedoslednega nadzora. 100% vseh pošiljk pač ni možno pregledati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Phantomeye ::

nejcek74 je izjavil:

Seveda je to oni pildek:
- Svicarska posta ima logo, ki ga uporablja na vseh dopisih, rumena barva, crn odtis
- vedno je naveden vsaj podatek: stevilka posiljke
- zivim namrec v svici, sem tudi ze dobival posto iz aliexpressa, in parkrat so mi jo tudi carinli, zadeva zgleda cisto drugace*
- in ce jo odprejo jo prelepijo s svojim selotejpom
Se enkrat, tisti pildek je nateg ki ga izvaja 15 letni mulc, noben drugi se ne bi tako bedno lotil ponarejanja uradnega dokumenta
*svicarska posta testno odpira posiljke, ki nimajo pravilno izpolnjenega obrazca za izvoz/uvoz in ti potem tudi zaracuna strosek odpiranja, cca 15 frakov


"zivim v svici" je slab argument. To, da zivis tam, ti ne daje nobene avtoritete, da so tvoje besede dejstvo... ti pokaži pilder, ki ima enako namembnost (zaseg in uničenje vsebine). Potem se lahko pogovarjamo ali gre za nateg ali ne.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Matako je izjavil:

Kateri polpismen dopis. Nigerijci so profesorji proti tem "švicarjem". No, saj pogosto res so.



izpostavi napake

AndrejO ::

No, prejel sem odgovor SwissPost:

Dear Mr Ota

Thank you for your message.

We would like to confirm you that the notice which you received is an original notice of Swiss Post.

As we are not allowed to transport batteries abroad (dangerous goods) we had to remove them from your item.

Thank you for your understanding.

Kind regards


Kako, zakaj, po kateri poti iz DE v SI via CH in ostalo, nimam pojma. Ampak listek je vsaj po besedah SwissPost popolnoma legit.

Zdaj... zakaj imajo takšen "easy to fake" listek, lahko vpraša tudi kdo drug. Ampak nič ne kaže, da bi bil to nateg pošiljatelja.

Je pa pošiljatelj še vedno odgovoren za pošiljko, dokler je kupec ne prejme. Izjema je možna samo, če bi bil vnaprej sklenjen drugačen dogovor. Zatorej v vsakem primeru zahtevek za vrnitev celotnega plačila, če pa prodajalec tega ne bo storil zlepa, pa dispute za povrnitev denarja.

johanblond ::

AndrejO je izjavil:

No, prejel sem odgovor SwissPost:

Dear Mr Ota

Thank you for your message.

We would like to confirm you that the notice which you received is an original notice of Swiss Post.

As we are not allowed to transport batteries abroad (dangerous goods) we had to remove them from your item.

Thank you for your understanding.

Kind regards


Kako, zakaj, po kateri poti iz DE v SI via CH in ostalo, nimam pojma. Ampak listek je vsaj po besedah SwissPost popolnoma legit.

Zdaj... zakaj imajo takšen "easy to fake" listek, lahko vpraša tudi kdo drug. Ampak nič ne kaže, da bi bil to nateg pošiljatelja.

Je pa pošiljatelj še vedno odgovoren za pošiljko, dokler je kupec ne prejme. Izjema je možna samo, če bi bil vnaprej sklenjen drugačen dogovor. Zatorej v vsakem primeru zahtevek za vrnitev celotnega plačila, če pa prodajalec tega ne bo storil zlepa, pa dispute za povrnitev denarja.


Sem hotel naročit telefon na Amazon.de in vedno me je vrglo ven na koncu naročila, da ne morejo pošiljat v Slovenija, tako da sem popenil in poklical pomoč. In so mi razložili, da ga ne morejo poslat zaradi baterije, ki je nevarno blago.
Ni se mi pa dalo pregovarjati z njimi, da ga naj pošljejo z običajno pošto.

OZZY ::

Jaz sem brez problema dobil telefon iz kitajske ter dodatno baterijo z NL pošto. Iz kitajske je prišel ekspersno z letalom, NL pošta pa prav tako. Je pa res, da je bilo na pakeetu od NLO pošte oznaka, da je notri baterija - zraven pa še nekaj drugig predmetov.
Go with the flow.

r3dkv1c4 ::

johanblond je izjavil:

AndrejO je izjavil:

No, prejel sem odgovor SwissPost:

Dear Mr Ota

Thank you for your message.

We would like to confirm you that the notice which you received is an original notice of Swiss Post.

As we are not allowed to transport batteries abroad (dangerous goods) we had to remove them from your item.

Thank you for your understanding.

Kind regards


Kako, zakaj, po kateri poti iz DE v SI via CH in ostalo, nimam pojma. Ampak listek je vsaj po besedah SwissPost popolnoma legit.

Zdaj... zakaj imajo takšen "easy to fake" listek, lahko vpraša tudi kdo drug. Ampak nič ne kaže, da bi bil to nateg pošiljatelja.

Je pa pošiljatelj še vedno odgovoren za pošiljko, dokler je kupec ne prejme. Izjema je možna samo, če bi bil vnaprej sklenjen drugačen dogovor. Zatorej v vsakem primeru zahtevek za vrnitev celotnega plačila, če pa prodajalec tega ne bo storil zlepa, pa dispute za povrnitev denarja.


Sem hotel naročit telefon na Amazon.de in vedno me je vrglo ven na koncu naročila, da ne morejo pošiljat v Slovenija, tako da sem popenil in poklical pomoč. In so mi razložili, da ga ne morejo poslat zaradi baterije, ki je nevarno blago.
Ni se mi pa dalo pregovarjati z njimi, da ga naj pošljejo z običajno pošto.

Sam sem kupil kar nekaj telefonov preko amazon.de, ker po večini kupujem pri njih, nikoli nobenih težav.

Drugače si pa to uganko enostavno rešiš s posredniki pri logistiki.
Kar nekaj jih je...med njimi za orientacijo mailbox.de, itd....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934268 (3620) lolipop2
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052317038 (62123) Karen
»

Ebay - prodajalec mi ni vrnil poštnine

Oddelek: Loža
242354 (1731) marjans
»

Paket iz Nemčije

Oddelek: Loža
163054 (2635) Pentium
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012140 (8882) T-h-o-r

Več podobnih tem