» »

Reprogramiranje fotoaparata

Reprogramiranje fotoaparata

Gaius ::

Na tem podrocju sem popoln laik, niti nevem ce sm v pravem oddelku odprl temo. Zanima pa me naslednje.

Imam fotoaparat nikon coolpix p100.

Rad bi se malo resneje ukvarjal z astrofotografijo, tukaj pa se pojavi problem. Fotoaparat namrec ne omogoca ekspozicije daljse od 8 sekund, kar je pac za kaj resnega absolutno premalo. Zanima me, ce je na kaksen nacin mogoce shekat fotoparat in spremenit nastavitve, da bi si lahko izbiral poljubno dolgo ekspozicijo?

Bi kdo od vas znal?

Hvala in lep pozdrav

Invictus ::

https://nikonhacker.com/

Probaj tukaj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gaius ::

Nazalost na linku ni pojasnjen moj problem oz. Vsaj jst nisem razbral resitve.

joze67 ::

Pa si se kdaj vprašal, zakaj je exposure time omejen navzgor?

Možno/verjetno je, da imajo težave s segrevanjem senzorja in tudi če ga boš odprl za 1 minuto, bodo rezultati bolj slabi.

Gaius ::

Kar vem težav s segrevanjem pri bolj profesionalnih aparatih ni, saj je tam omogocen poljuben exposure time.

EVili ::

Problematičen je senzor. Temperature na katere se segreje so blizu 100°C

Gaius ::

EVili je izjavil:

Problematičen je senzor. Temperature na katere se segreje so blizu 100°C


Torej je moj fotoparat preslab, da bi lahko podaljsal exposure. Oz. Bi to bilo mogoce ampak bi na ta nacin unicil senzor, ce prav razumem.

noraguta ::

Pa termalni šum je prevelik
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

no comment ::

Še sreča, da 100 zaporednih 8s osvetlitev pa brez problemov preživi...

dottor ::

Sicer nevem kako je s P100 ampak meni je bil P90 kar velik zid za prebit, sploh s slikanjem v slabših svetlobnih pogojih... Vse nad ISO400 je bil že peskovnik, fleš je včasih delal preosvetljene slike, včasih premalo, video ni bil kako uporaben, občasen shutter lag, ... Zdej pa nevem kolko so pri P100 to popravli.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

fujtajksel ::

Poljubnega fotiča ne shekaš zlahka. So pa nekateri, za katere dobiš nadomestne firmware s čuda dodatnih zadev. Tu prednjačijo Canoni, pogugljaj CHDK in Magic Lantern.

EVili ::

CHDK še vedno ne odpravi problematike HW-ja.

Za dolg exposure rabiš drug senzor in drugo optiko in mehaniko. Kolkor daš, tak maš.

Okapi ::

Odvisno, kaj je zate problematika strojne opreme. Ločljivosti res ne more povečati, osvetlitveni čas pa imaš lahko z njim poljubno dolg. Drugo vprašanje je, kakšna bo kakovost fotke, ampak vsaj poskusiš lahko, in si morda zadovoljen s kompromisom, ki ga uradna programska oprema ne omogoča.

O.

EVili ::

Lahko tudi združuje fotke in progamsko odpravlja šum.
Kot tudi snema in potem združi posnemano. Možnosti je vsekakor veliko, se pa kar dosti zažne pri dobrem senzorju in še boljši optiki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihanje temperature "motorja" (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21338057 (33662) kuvanasarma
»

"Pimp my Canon": navijanje Canonovih digitalnih fotoaparatov

Oddelek: Novice / Ostale najave
449853 (2687) Pyr0Beast
»

Canon izstopil iz Megapixel dirke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11313794 (7740) Okapi
»

dilema z fotoaparati... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15411347 (9392) jype
»

termočlen

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
295669 (5221) YZY

Več podobnih tem