» »

dilema z fotoaparati...

dilema z fotoaparati...

1 2
3
4

Bellzmet ::

Hmm, če pravilno razumem ni isti šmorn. Sedaj s kazalcem uravnavaš zoom, kar pomeni, da moraš najprej nastaviti zoom, potem pa sprožiti, kar ni najbolj časovno optimalno.

Tudi, če je zadeva takšna kot si opisal je pomoje vseeno boljše, ker nastavljaš z drugo roko kot držiš fotiča in gre vse skupaj hitreje. Pač kakor pri SLR.

Seveda je pa vse skupaj odvisno od tega, kako hitro se tale elektonika odziva na vrtenje obročka.

jype ::

No, še ena umetniška, da ne boste rekli, da se s SLRji ne da:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

Pyr0Beast ::

Jah, bolj švoh globino polja maš tole ... [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

Če bi to opalil z macrom, bi bil zakon. Avto bi lahko stal čisto zraven, pa parkirne luči bi lahko imel.

Videt bi blo kto da se igra z "žrtvijo" ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Hmm, pa saj tole mogoče je macro...
On the journey of life, I chose the psycho path.

M-XXXX ::

Avto bi lahko stal čisto zraven, pa parkirne luči bi lahko imel.

Videt bi blo kto da se igra z "žrtvijo" ;o)

Ja, z tistim, ki slika:D

jype ::

Brane2> Hmm, pa saj tole mogoče je macro...

Ni namenski macro, je EF 70-200 2.8 IS L @ 85mm, 1/100s, f 1:3.2, ISO 100, kot večina ostalih do zdaj tudi ta EOS 20D.

Fotografija ni režirana, avto pojma nimam čigav je. Polž je preživel.

zlobcek ::

Sicer pa je res s prodajo to, kar je jype rekel - ne prodajajo se le umetniške fotke. Prodaja se tisto, kar ljudje rabijo. Če prodajaš fotke po netu, potem ni šans, da ne dobiš koga, ki rabi kar ponujaš. Vprašanje je seveda, za kakšen denar. Vendar je vsak euro ali 10 boljše, kot da ti le plac zasedajo na disku... Vsaj če nisi profič...

LP Zlobcek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Pyr0Beast ::

To je tisti 1cm 'macro'. Sicer slikano z malce večje razdalje. DoF res šepa, vendar pa tudi vreme ni bilo najbolj naklonjeno - mal jeba fokusirat, ko se vse premika zarat vetra [:D]


Cvet luštreka, lepše diši, kakor zgleda [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Pyr0Beast, to je slikano s kompaktom ali pa SLR?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

S kompaktom. Saj vidiš kako majhna resolucija (pa ne mislim pikslov) je.

Pyr0Beast ::

Kompakt. Cropped & downsized. RAWa pa nisem shranil [;((]
Original je cca 3MB (3kx2k res.) velik

Link

jype, bi te rad videl s -stock- objektivom ma tvojem SLRju. ;P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jype ::

Evo, sem šel posnet en "pravi" makro...



EOS 40D, EF 100mm macro, f 1:18, 0.8s, ISO 100

Pa še 100% crop ("kvadratki" na mreži so ~2x2mm veliki):



Pyr0Beast> jype, bi te rad videl s -stock- objektivom ma tvojem SLRju. ;P

Hm... Jaz ponavadi ne dobim objektiva poleg fotoaparata, ampak če je že treba... Tale objektiv pride poleg če vzameš 20D kit:


EOS 20D, EF-s 17-85mm @ 85mm, f 1:5,6, 1/2000s, ISO 400

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

seminal ::

Hvala jype da se boriš v tekmi DSLR kompakt.... Te podpiram...
Aja pyrobeast ona slika je taka kot da bi z čungalungo slikal8-O
Iz tega lahko spet potrdim ena navadna popeglana packa... kje je ostrina dečki

Pyr0Beast ::

Hvala jype da se boriš v tekmi DSLR kompakt.... Te podpiram...
Zanimivo seveda je, da se je treba borit. Po nekaterih predsodkih je bila borba izgubljena, še preden se je začela.

Hm... Jaz ponavadi ne dobim objektiva poleg fotoaparata, ampak če je že treba... Tale objektiv pride poleg če vzameš 20D kit:
Sj zato pa je -stock- :)

@seminal
Tota čungalunga stane /10 - /20+ cene enega samega samcatega objektiva. in /4 cene samega 'body-a' Super duper ostrine res ne moreš pričakovati od same plastike :)

Poleg tega je imela čungalunga 1/5 manj pikslov, vklopljen BFNR in izklopljen RAW :/
Vse skupaj pa se je še nemarno premikalo, kar ob majhni osvetlitvi in večjih časih zaklopa ni ravno zaželjeno, visok ISO pa ubija.

// Tisti cvetovi so veliki cca. < 1.2mm, sam cvetek pa < 0.3mm.

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zcetrt ::

Še enkrat bom rekel: Kdor ne ve, ali potrebuje DSLR, ga ne potrebuje.

Tale "tekma" je brezvezna. Pyrobeast ima počasi ravno toliko prav kot jype. Gledano čim bolj objektivno (neglede na uporabljeno opremo) pa so vse postane fotke, z izjemo dveh ali treh, tudi bolj ali manj brezvezne. Nekaj se zgovarjat na vreme, plastiko, položaj Marsa v Strelcu in ne vem na kaj vse še... Zadrži zase. Fotko in besede. A ni lepo, če je lastnik zaljubljen v svojo opremo? Jaz sem. A nismo vsi :)

Pa brez zamere.
4.

jype ::

Pyr0Beast> Zanimivo seveda je, da se je treba borit. Po nekaterih predsodkih je bila borba izgubljena, še preden se je začela.

Nihče ni rekel, da se s kompaktom ne da narediti lepe fotografije. Bistvo je, da se jo s SLR da vedno, če se fotograf potrudi (tudi, ko piha veter in se vse maje in je treba navit ISO in odpret blendo).

S kompaktom recimo takele sploh posnet ne moreš v takih pogojih (veter, dež, prah, malo svetlobe, EOS 20D, EF 100mm 2.8 macro, 1/40s, f 1:9, ISO 800):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zcetrt ::

In kaj imaš od take fotografije?
4.

jype ::

zcetrt> In kaj imaš od take fotografije?

Izkušnje.

Pyr0Beast ::

Izkušnje so sigurno nekaj vredne.

Je pa gibanje definitivno bolj nadležno, če imaš subjekt oddaljen 1cm od objektiva in ti skače v fokus in ven, kot pa če slikaš iz cca 15 cm oddaljenosti .. [:D]

S kompaktom recimo takele sploh posnet ne moreš v takih pogojih (veter, dež, prah, malo svetlobe, EOS 20D, EF 100mm 2.8 macro, 1/40s, f 1:9, ISO 800):
Zakaj nebi mogel stvar posneti ? Je pa res, da pri ISO 800 stvar že malenkos zašumi [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jype ::

Pyr0Beast> Zakaj nebi mogel stvar posneti ?

Ah, saj se vedno da, ampak je tudi čisto verjetno, da tam tri ure strašiš, pa nimaš niti ene dobre fotke. Zato potem tudi kupiš fotoaparat, ki te ne (ali pa te vsaj bistveno redkeje) pusti na cedilu.

Pyr0Beast ::

zakaj bi te kompakt pustil na cedilu ?
.. za ta denar, ko jih nameniš za body pa objektive, jih imaš lahko celo torbo s seboj [:D]

Poleg tega lahko baterije dobiš v katerikoli trgovini. Za ceno enega li-packa pa dobiš skoraj celo garnituro akkujev. price Wh Li to Wh Ni = 1:5+
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> zakaj bi te kompakt pustil na cedilu ?

Tudi jaz sem poskusil fotografirat s kompaktom, tako da vem, kdaj in kako te pusti na cedilu, še sploh v slabih pogojih.

Če bi takrat imel s seboj SLR, bi bili fotografiji več kot odlični:


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

Pyr0Beast ::

Morebiti. Ker model ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

C730 UZ, ob približno petih zjutraj enostavno ni kos svetlobi.

Če bi takrat imel SLR (takrat sem večino takih reči fotkal s TAIR-3S, odličnim ruskim 300mm f/4.5 objektivom) bi naredil fotke, ki bi se jih splačalo printat.

Tako so pa le zgolj približno dokumentarne.

Pyr0Beast ::

Hja .. vseeno bolje, kakor nič.



Tudi tlele bi se dalo kaj z boljšo opremo narediti. Ampak kaj več od mobija pa res ne moreš pričakovati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bozickus ::

Samo bom dejal takole; imam Sony H10 in sem, kar se tiče uporabe, zadovoljen.
Hotel sem kupit Canon SX100 pa mi je tretji čut pravil "Raje ne."
Pa sem svojga S1 IS dal na servis (ker je CCD senzor bil kaput) in sem čez tri mesece dobil SX100.
Če bi kdo kupil, ga prodam za 190 €.
Je pa čisto nov (cena novega je 220€ )
Če že koga zanima naj mi piše na bozickus@email.si
Carpe diem permaneo!

DonMatejo ::

hehe... zdj poveš, k mam naročilo sprejeto... ;) joke... srečno prodajo...

_Dejan_ ::

Jst pa bom mogoč iz kompakta(Canon S5 IS) prešel kar na DSLR in sicer Sony Alpha A200 :)
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

globoko grlo ::

neeeh, brezveze je sonyja kupvat, maš olyja pa pentaxa, meni osebno boljše kombinacije

kmetek ::

In zakaj je SX100 slab digitalec?

globoko grlo ::

nevem
na koga to leti?
men se zdi kul

bluefish ::

neeeh, brezveze je sonyja kupvat, maš olyja pa pentaxa, meni osebno boljše kombinacije

Poudarek v tvojem stavku je seveda na osebno. Vsak naj se za nakup določene znamke DSLR-ja odloči na podlagi lastnih preferenc in ob primerjavi konkurence.

globoko grlo ::

jasno vsakemu svoje
mene sonyji niso ravno prepričali (alfice od 200 - 350)

sicer so vse vstopne dSLR fotke dobre za vsakega, ki vstopa v svet dSLR

splača se oz. je pametno razmislit edin o objektivih oz. fleš/merjenje svetlobe sistemih (naj bi N in C imela najbolj izpopolnjen sistem), ampak to je na začetku in ob vstopu skoraj nemogoče vedt

DonMatejo ::

okej... sx100 je v hiši in prvi vtis v primerjavi z prejšnjim A430 je .... uaaaau.... :) ful je fin, lep, dela lepe slikce... sprobal sm samo par for (portret z DoF, makro na eni rožici.... ) in že pogrešam eno stvar, to je nastavljivost ostrine na določen del ekrančka... sj da se, d sam ugotavlja kaj bi ti rad izostril, samo nima pa 9 ali 9+ točkovnega AiAF.... samo to ma pa šele oni G9 za 400eur... zu viel...

grem srečn fotkat, hvala vsem...

jype ::

Po mojih vedenjih trenutno največ ponuja Nikon, tako da se splača sežt po njem.

Pa ne kupovat poceni objektivov, če se mislite kdaj resno ukvarjat, ker vam bo za nakup vsakega od njih žal, ko boste kupili boljšega.

zlobcek ::

Don Matejo zato pa nared rekompozicijo ko izostriš na del, kjer ti paše. Izostriš in premakneš fotkič tako, da je dober kader.

Tudi z DSLR se večinoma tako počne. Folk ima ostrenje na centralni točki, ker je enostavno tako največ nadzora.

Drugač se pa strinjam z jype - bolje slabši body pa orenk objektiv, kot obratno. Oz. če že orenk body, potem tudi orenk objektiv. Ne nujno najdražji - da se razumemo. Dobre... To vidiš iz raznih review strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

bozickus ::

SX100 sploh ni slab fotkič

Če pač imaš že enega, ti je drug v napoto.
Carpe diem permaneo!

_Dejan_ ::

mene sonyji niso ravno prepričali (alfice od 200 - 350)

Mislim da bi Sony A200 moral biti boljši od Canon S5 IS?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

bluefish ::

Tu primerjaš popolnoma različna tipa fotoaparatov. S5 je napredni kompakt medtem ko je A200 DSLR.

_Dejan_ ::

Tu primerjaš popolnoma različna tipa fotoaparatov. S5 je napredni kompakt medtem ko je A200 DSLR.

Vem da primerjam različna tipa fotoaparatov, vendar pravim da neka razlika bo že morala biti v prid Sony-a :D Kolikor sem bral review niti ni tako slab fotoaparat, samo moram videti če mi bo sedel v roko...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

bluefish ::

prednosti nedvomno so. Seveda pa nima smisla kupovati aparata, če ga ne boš izkoristil.
Glede same ergonomije pa ga seveda preizkusi v eni od trgovin (BB, Harvey Norman,...). Poleg vsega pa si na dpreview še malo poglej primerjavo s konkurenco. Če te zanima stabilizator, ki je vgrajen v sam body, potem se ozri še po Olimpusu in Pentaxu.

CaqKa ::

Tudi z DSLR se večinoma tako počne. Folk ima ostrenje na centralni točki, ker je enostavno tako največ nadzora.

Jaz sem pa mislo da SLRaši ostrite na roko :>

Brane2 ::

Tudi z DSLR se večinoma tako počne. Folk ima ostrenje na centralni točki, ker je enostavno tako največ nadzora.

Jaz sem pa mislo da SLRaši ostrite na roko :>



V bistvu samo v prvem koraku. Nato pošiljamo fotke na finalno obdelavo in čiščenje slike na tajni NASA-in strežnik... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

CaqKa ::

jaz si občasno one iz CSI najamem.

Keyser Soze ::

Zdej bomo lahko celo snemali filmčke. =)

V 720p.
Ampak samo 5 minutne odseke.
OM, F, G!

CaqKa ::

samo to nebo vredu, si bo treba kupit 3ccd kamero z hd resolucijo. pa seveda mora bit kamera taka da lahko objektiv menjaš. pa dodatno luč daš gor, pa...

Keyser Soze ::

?

Aja.
OM, F, G!

bluefish ::

sicer OK, da prikažejo zmožnosti, za kaj več pa to ni. Če že snemaš v HD, potem se spodobi imeti še dober mikrofon, za katerega pa vemo, kakšen je prisoten v fotoaparatih.

Keyser Soze ::

OK, tole niti ni pravi HD za moje pojme. 720p. Malo boljša resolucija.

Itak je primarna funkcija kamere še vedno zajemanje "mirujočih" slik. Video je zgolj "candy", če hočeš posnet nekaj res zanimivega.

P.S.: Dopuščam pa možnost, da obstaja tule kdo, ki s sabo vleče en blamazni SLR z pripadajočo hordo objektivov ter ekstra profi videokamero s tremi CCDji, vso pripadajočo opremo, od luči, mikrofonov, kaset, kupa dodatnih baterij, pa še osla, ki tovori vse skup.
OM, F, G!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825359 (13624) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624514 (18566) schurda
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023908 (18759) schurda
»

Digitalni fotoaparat - subjekti v gibanju

Oddelek: Kaj kupiti
393416 (2886) kara
»

Canon 300D vs. Sony DSC-F828

Oddelek: Kaj kupiti
302573 (2137) Matev

Več podobnih tem