» »

Telekom Austria prevzema Amis

Telekom Austria prevzema Amis

IL_DIAVOLO ::

Lastnik simobil-a naj bi prevzel amis v vrednosti 30M. Kaj mislite, da lahko pricakujemo ob zdruzitvi amis in simobil? Znano je samo zmanjsevanje zaposlenih.

hojnikb ::

Četvorčke z ADSL/FTTH :)
#brezpodpisa

šajtrga ::

upam da bo končno optika cenejš ... pa dostopna vsem ne samo priviligiranim

čuhalev ::

šajtrga je izjavil:

upam da bo končno optika cenejš ... pa dostopna vsem ne samo priviligiranim

Sanje, v ponudbo bodo dodali LTE internet za 29 EUR.

SaXsIm ::

Optika v sloveniji je poceni. T-2 ti jo da že za 24 eur/mesec.
SaXsIm

čuhalev ::

SaXsIm je izjavil:

Optika v sloveniji je poceni. T-2 ti jo da že za 24 eur/mesec.

Po moje je ciljal bolj na dostopnost le te kot ceno.

d4vid ::

SaXsIm je izjavil:

Optika v sloveniji je poceni. T-2 ti jo da že za 24 eur/mesec.


Haha, tisti ki majo možnost.
Nam so 2 leti nazaj končno do hiše speljali ADSL, pa imam v razdalji 300m 20, če ne še več hiš. Zraven so dali neko prazno cev, če bomo mogoče kdaj prišli do optike. Pa še ta cev je bila speljana le do tistih telekomovih omaric ob cestah, ne do hiš. Tako da mislim, da čez 200 let bo optika že tudi pri meni doma 8-)

Z amisom sem kar zadovoljen, čeprav mi pogosto kaj zašteka, modem se restarta kar sam od sebe (mogoče posodabljajo??). Je kaka možnost, da staknem boljši ruter? V bridge ga nočem dat, ker potem zgubim DLNA funkcijo pa moj čudovit router komaj prebavlja 10 Mbit linijo (WRT120).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kunigunda ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Lastnik simobil-a naj bi prevzel amis v vrednosti 30M. Kaj mislite, da lahko pricakujemo ob zdruzitvi amis in simobil? Znano je samo zmanjsevanje zaposlenih.

V roku 5 let nakup tusmobila/telemacha, verjetno kasneje se telekoma :)

šajtrga ::

@d4vid - modem se ti restiria ker je modem preobremenjen - vsaj tako je pri meni če preveč oddajam preko utorrenta

@vsi ostali - a mislite da je resno fajn plačevat 45€ za 15/1? in to telefon + internet

konspirator ::

šajtrga
Samo če je tvoja škatlica modem+router.
--

opeter ::

Telemach/Tušmmobil verjetno ne bo kupil, bo pa Mehikanec (lastnik TelekomAustria) verjetno kupil Telekom Slovenije.

Bo pa vsekakor zanimivo spremljat boj za T-2.

V Sloveniji bo na koncu tako ali drugače ostala ena telekomunikacijska firma, v najboljšem primeru morda dve (TelekomAustria in Telemach).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

d4vid ::

šajtrga je izjavil:

@d4vid - modem se ti restiria ker je modem preobremenjen - vsaj tako je pri meni če preveč oddajam preko utorrenta

@vsi ostali - a mislite da je resno fajn plačevat 45€ za 15/1? in to telefon + internet


Po pravici povedano, uTorrenta še nisem namestil od kar sem na W10. Pa se modemu vseeno blede občasno, kar naključne se resetira, če sem na PCju al pa če nisem. 3x TV pri hiši, pa še na "timer" mam vezan modem, da se ponoči za 2 ure izklopi da se ohladi in mislim da en dan bi mogu stabilno delat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kunigunda ::

opeter je izjavil:

Telemach/Tušmmobil verjetno ne bo kupil, bo pa Mehikanec (lastnik TelekomAustria) verjetno kupil Telekom Slovenije.

Bo pa vsekakor zanimivo spremljat boj za T-2.

V Sloveniji bo na koncu tako ali drugače ostala ena telekomunikacijska firma, v najboljšem primeru morda dve (TelekomAustria in Telemach).

Bi ga ze zdej kupil namesto telemacha, pa bo pocakal, da telemach lovke na balkan razprede...(UBB bo pa "malo" zasluzil vmes)

ahac ::

Telemach/Tušmmobil verjetno ne bo kupil, bo pa Mehikanec (lastnik TelekomAustria) verjetno kupil Telekom Slovenije.


V tem primeru bi moral verjetno prodat Simobil/Amis.
AKOS in Agencija za varstvo konkurence ne bosta dovolila, da se združita 2 največji podjetji (od katerih je eno nekdanji monopolist).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Invictus ::

Simobil/Amis bo po govoricah iz Simobila kupil Telemach.

So pa pač nepreverjene. Je pa to govorica prejšnjega tedna ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spock83 ::

SaXsIm je izjavil:

Optika v sloveniji je poceni. T-2 ti jo da že za 24 eur/mesec.


Za ta denar na Hrvaškem dobiš trio paket z 100/100Mbit optiko.

Ciklamen ::

Z amisom nimam nobenih problemov, res stabilen operater :) Ampak, upam da bo kaj spremembe v naši infrastrukturi, imamo katastrofalne kable ter smo 2km oddaljeni od centrale (zračne linije) :D Čeprav globoko v sebi vem da neke spremembe ravno nebo..
- End of the Post ->

Utk ::

Spock83 je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Optika v sloveniji je poceni. T-2 ti jo da že za 24 eur/mesec.


Za ta denar na Hrvaškem dobiš trio paket z 100/100Mbit optiko.

Dobiš prst v rit.

Spock83 ::

Imam kolega v Zagrebu. Vse dela super.

Utk ::

Potem ti ne bo težko najt linka na to.

Dr_M ::

S 50% popusta ja :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spock83 ::

krneki0001 ::

d4vid je izjavil:

Z amisom sem kar zadovoljen, čeprav mi pogosto kaj zašteka, modem se restarta kar sam od sebe (mogoče posodabljajo??). Je kaka možnost, da staknem boljši ruter? V bridge ga nočem dat, ker potem zgubim DLNA funkcijo pa moj čudovit router komaj prebavlja 10 Mbit linijo (WRT120).


Tudi meni se je stalno resetiral, dokler nisem šel z njimi do omarice in takoj našel napako - korozija na ozemljitvi.
Klicaril sem vsakič ko je linija dol padla in zahteval, da mi zmanjšajo račun %, ker tisti dan internet ni dobro delal. Pa če je bilo treba vsak dan pa vsak dan. Vmes so mi dali fritza - malo boljši modem. Na koncu sem lahko z njimi skupaj vse stestiral, linija, modem, lin ija od omarice sredi naselja do njihove omarice - tam se je pa napaka pokazala. Ko so jo zamenjali (plošča za ozemljitev), mi vse deluje tako kot mora in se modem reštarta enkrat na pol leta - ko je upgrade.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

d4vid ::

Hja.. Mozno da je kaj takega, ampak da se te napake pojavljajo 2 leti zatem, ko so potegnili kabel do hise? Je pa res, da je omarica na hisi samo dana v narejeno luknjo, pa ni se nic "zapucano" tako da vidim kabel, ki gre do omarice.
Kolega je sicer rekel, da je tako cist vredu, ker manj menda oksidira. Bom vzel "pajser" v roke pa pogledal :)) Razen ce mi uspe dobit kljuce.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

krneki0001 ::

d4vid je izjavil:

Hja.. Mozno da je kaj takega, ampak da se te napake pojavljajo 2 leti zatem, ko so potegnili kabel do hise? Je pa res, da je omarica na hisi samo dana v narejeno luknjo, pa ni se nic "zapucano" tako da vidim kabel, ki gre do omarice.
Kolega je sicer rekel, da je tako cist vredu, ker manj menda oksidira. Bom vzel "pajser" v roke pa pogledal :)) Razen ce mi uspe dobit kljuce.


Jaz sem imel 3 leta problem. Vmes recimo 2 do 3 tedne mir, potem pa kake 2 tedna vsak dan reštarti in vsak dan klicarjenje, tudi po večkrat na dan.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

18Jerry18 ::

d4vid je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Optika v sloveniji je poceni. T-2 ti jo da že za 24 eur/mesec.


Haha, tisti ki majo možnost.
Nam so 2 leti nazaj končno do hiše speljali ADSL, pa imam v razdalji 300m 20, če ne še več hiš. Zraven so dali neko prazno cev, če bomo mogoče kdaj prišli do optike. Pa še ta cev je bila speljana le do tistih telekomovih omaric ob cestah, ne do hiš. Tako da mislim, da čez 200 let bo optika že tudi pri meni doma 8-)

Z amisom sem kar zadovoljen, čeprav mi pogosto kaj zašteka, modem se restarta kar sam od sebe (mogoče posodabljajo??). Je kaka možnost, da staknem boljši ruter? V bridge ga nočem dat, ker potem zgubim DLNA funkcijo pa moj čudovit router komaj prebavlja 10 Mbit linijo (WRT120).


Narediš prehod na TS in dobiš vse na en mah; stabilen modem/router in kakovostno delovanje storitev. Ne vem zakaj imate eni tako nizke standarde...

konspirator ::

18Jerry18
Če je linija zanič, oksidirana omarica si lahko tudi na Japonskem NTT, net bo padal.
--

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Oksidirana omarca ... pa kaj imajo žice ozemljene?

Tavher ::

Spock83 je izjavil:

http://www.amis.hr/optika_cjenik.php


In kje iz tega razberemo da dobiš za 24 EUR 100/100 trio optiko?
Piše namreč 40 EUR za 50/50.

krneki0001 ::

čuhalev je izjavil:

Oksidirana omarca ... pa kaj imajo žice ozemljene?


Se boš smejal, ja, plate imajo kompletno oksidirani in linijo ven meče zaradi tega, še posebej, ko je več vlage v zraku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Vse preveč je v predvsem v mestih primerov, ko so omarice vandalizirane, praktično odprte, posledično oksidacija.
Sam sem jim večkrat poslal na mail info skupaj z lokacijo in sliko omarice, da so prišli popraviti.
--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1877560876 (564) ruski76
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659502 (25561) Lonsarg
»

Kolk plačujete interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11320395 (14378) kixs
»

Amis težave (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8212987 (7375) Cowboy6
»

Nov rekord v hitrosti prenosa podatkov po bakru (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5619252 (15844) Invictus

Več podobnih tem