» »

Gume za zimo.

Gume za zimo.

1 2
3
»

WarpedGone ::

Kje je smajli, ki zavija z očmi?

Obseg 185/60/R15 je 6 cm večji kot pri 185/55/R15, oz 3.2%
Obe dimenzije bi lahko na avto zmontiral le, če je števec 'naračunan' tko, da je 55 na spodnji meji tolerance, 60 pa pade na zgornjo.
Števec nikoli in nikdar ne sme kazat premalo, lahko kaže do x% preveč.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

WarpedGone je izjavil:

Kje je smajli, ki zavija z očmi?

Obseg 185/60/R15 je 6 cm večji kot pri 185/55/R15, oz 3.2%
Obe dimenzije bi lahko na avto zmontiral le, če je števec 'naračunan' tko, da je 55 na spodnji meji tolerance, 60 pa pade na zgornjo.
Števec nikoli in nikdar ne sme kazat premalo, lahko kaže do x% preveč.

Točno tako in če ne spada v to mejo tolerance (glih nekih 3% +/-), homologacija odpade. Se dogaja, da v kartončku ni določene dimenzije gum, ki jo ima recimo druga oprema istega avtomobila. Takrat se lahko dobi dokumentacijo od proizvajalca avtomobila. Drugače pa pri homologaciji komplicirajo tudi s TUV platišč (vsaj včasih so)

ps: nisem namenoma predlagal izbrisa ;)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

Očitno sem ga naje**. Našel sem stran s podatki in če ti podatki držijo potem lahko homologiran samo 195/50/R15 kar pa skoraj da ne spremeni ceno pnevmatik. Nimam sreče.

http://www.wheel-size.com/size/opel/cor...

WarpedGone ::

Maš srečo, tvoj komplet gum je še vedno bakšiš.
(moj komplet je 700 za GY)
Zbogom in hvala za vse ribe

Domobrancek ::

Ce bi imel 185/60R15 bi za eno gumo placal 58€ (continental TS-850) ker pa imam 185/55R15 bom moral placati 92€. Nebi rekel, da imam sreco -_-

WarpedGone ::

Cena točno konkretne gume ni fiksna ampak je funkcija datuma in GPS koordinat.
Trenutno je pač višek sezone zimskih gum, cene so posledično višje kot sredi avgusta.
Prvi način optimizacije cene je tako datum, kdaj se spraviš zadeve kupovat.
Drug način pa, da si rahlo fleksibilen glede KAJ TOČNO boš mel.
Če si zacementiran v točno določen model, nosilnost, hitrostni razred in barvo si zelo omejiš nabor možnosti. Če maš pa samo idejo okvirno kolk dobro gumo hočeš met in pri izbiri iščeš neki 'dobrega' za 'dobro' ceno potem lahko fašeš kakšno ugodno ponudbo.

Hitro iskanje v 185/55R15 vrže ven recimo Pirreli W210 za 55€ al pa Bridgestone LM30 za 71€.
Mogoče konkretni gumi v razni ADAC testih nista na prvih mestih, me pa noben buh ne bo prepričal da sta v splošnem slabši kot kaka Nexen, Kumho, Nokian.

Conti je lahko kot nova boljša, živ bog pa ne ve, kako bo čez 10k prevoženih.
Zbogom in hvala za vse ribe

Domobrancek ::

WarpedGone je izjavil:

Cena točno konkretne gume ni fiksna ampak je funkcija datuma in GPS koordinat.
Trenutno je pač višek sezone zimskih gum, cene so posledično višje kot sredi avgusta.
Prvi način optimizacije cene je tako datum, kdaj se spraviš zadeve kupovat.
Drug način pa, da si rahlo fleksibilen glede KAJ TOČNO boš mel.
Če si zacementiran v točno določen model, nosilnost, hitrostni razred in barvo si zelo omejiš nabor možnosti. Če maš pa samo idejo okvirno kolk dobro gumo hočeš met in pri izbiri iščeš neki 'dobrega' za 'dobro' ceno potem lahko fašeš kakšno ugodno ponudbo.

Hitro iskanje v 185/55R15 vrže ven recimo Pirreli W210 za 55€ al pa Bridgestone LM30 za 71€.
Mogoče konkretni gumi v razni ADAC testih nista na prvih mestih, me pa noben buh ne bo prepričal da sta v splošnem slabši kot kaka Nexen, Kumho, Nokian.

Conti je lahko kot nova boljša, živ bog pa ne ve, kako bo čez 10k prevoženih.


Hvala za pomoc. Tvoj post mi je dal mislt :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158487545 (18842) Leko
»

Zimske gume 2018

Oddelek: Na cesti
476387 (3861) HappyPills
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777910 (48692) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297822 (70235) gruntfürmich

Več podobnih tem