» »

Policijske kontrole na cesti dandanes

Policijske kontrole na cesti dandanes

1
2
»

freesty ::

Ustavili so me kaksne 5x.

Prvic dokumente in so me pol ure preverjali v racunalniku. Mel sem mamin avto in poln avto audio robe in bil na drugem koncu Slovenije.
Drugic, ker nisem imel luci prizganih sredi dneva. Pac skocil 2km v trgovino in pozabil prižgat.
Tretjič, sem se vozil sredi noči, tudi na drugem koncu Slovenije. Pihal 0,0.
Četrtič, Petič samo kontrola. Dokumenti in adijo.

Plačal edino enkrat za lisice, parkiral na parkingu pred lokalom. Sklepal sem, da je to parking od lokala in dobil lisice.

So nas pa ustavli večkrat, ko je kolega vozil. Enkrat temeljit pregled na meji na poti v Hrvaško. Kolegu v čevlji našli 2 bokserja. Preden so nas spustili so nam svetovali, da naj vržemo drogo stran, če imamo kaj, ker nas bodo hrvati "slekli". Nismo imeli nič, hrvati še dokumentov niso pregledali...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

NLight ::

3 leta nazaj kazen najprej 500EUR + 5 pik, ker ni bilo gobcanja in prepričevanja, prošenj, whatever oz. je bil odnos korekten je na koncu napisal le 250EUR + 3 pike; lani kontrola dober dan, nasvidenje; lani na Hrvaškem 81 skozi naselje, policista dala le ustno opozorilo (vozil avto s hrvaškimi tablicami), par dni nazaj na hrvaškem prehitevanje v škarice nasproti pripelje policija, sem se samo nasmejal in vozil dalje, niso me ustavili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

RedDrake ::

Mogoče pomaga, da vozim nevpadljive, "family guy" avte.

Tole zelo pomaga ja.
Jaz se v takih avtih vozim že od kar imam izpit, in kontrole me podnevi pustijo pri miru.
Sobote ponoči pa so druga stvar. Takrat je vsak tarča :).
Večino kontrol je bilo ravno ob sobotah ponoči, pač veliko prijateljev, veliko porok in žurov. Ker ne pijem alkota sploh, sem vozil jaz, tudi vozila drugih, in pač bil posledično večkrat ustavljen. Podnevi pa mislim da so me v 19-ih letih ustavili celo enkrat. Ko smo se z dvemi vozili, polnimi šotorov in prtljage vračali s kampiranja. Ustavili so oba, in povprašali po opremi, sem rekel, da je pod kupom prtljage in mi še tega ni bilo potrebno.

Najbolj odpičena kontrola je pa bila enkrat, ko sem se z avtom parkiral na vrh parkine hiše pri atlantisu v LJ, s tem da sem bil edini tam, pa še spodaj je bilo vse razen pritličja povsem prazno. Sem gor potegnil ven iz torbe laptop in nekaj delal. Bil sem z nekom zmenjen, pa sem bil mnogo prezgoden in je bilo še vse zaprto, gor pa sonček. Pride v roku pol ure policaj, peš, potrka na okno - "Je vse v redu?". Pregledal dokumente in si zapisal moje podatke v beležko. Verjetno ga je varnostnik poklical :).

Nasplošno sem z odnosom policije v prometu zelo zadovoljen.
Tudi ko je bil moj avto udeležen v prometni nesreči (pravilno parkiran ob cesti blizu križišča, v katerem sta trčila en, ki je šel čez stop in drugi, ki je šel med 90 in 100 - v naselju!), so mi pravilno svetovali naj preverim delovanje celotnega avtomobila, da bo res vse v zapisniku za zavarovalnico. Kljub mojemu "saj tole izgleda ok", so rekli naj poskusim in se prepričam. Zelo korekten odnos! Res bi si želel veliko policije po cestah, tako statičnih kontrol, kot tudi patrulj, ki bi se vozile naokoli in kaznovale nehitrostne prekrške.
P.S.: @OP sorry za tako dolg OT.

videc ::

RedDrake je izjavil:

Res bi si želel veliko policije po cestah, tako statičnih kontrol, kot tudi patrulj, ki bi se vozile naokoli in kaznovale nehitrostne prekrške.
+1 na tole.

Zheegec ::

Mogoče pomaga, da vozim nevpadljive, "family guy" avte.

Ne vem, če. Delam po 40k+ Km na leto, imam pa Alfo 159, ki ni ravno family guy avto :)

Ustavili so me v 10 letih (400k km+) nekje 4x, od tega 2x hitrost (10kmh preko v naselju in 40kmh preko na AC ko so bile še cestninske in omejitev 40Kmh), enkrat zaradi prehitevanja čez polno črto (ki to ni bilo, ker sem prehiteval čez prekinjeno) in pa enkrat preventivno.

Policaji res pramalokrat ustavljajo, sploh preventivno. Je veliko pijanih in/ali zadetih ljudi na cesti. Pa lovijo v glavnem le in samo hitrostne prekrške.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

m0LN4r ::

Je veliko pijanih in/ali zadetih ljudi na cesti.

Kolk je šele mobitelistov... Ahjoj, malo opazujte v mestih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bambam20 ::

m0LN4r je izjavil:

Je veliko pijanih in/ali zadetih ljudi na cesti.

Kolk je šele mobitelistov... Ahjoj, malo opazujte v mestih.


Cele dneve bi se lahko vozili in pislai globe za uporabo mobitelov med vožnjo.

#000000 ::

Vesoljc je izjavil:

#000000 je izjavil:

avstralija majka, so sicer sitni če maš poleti odprto okno

zakaj?



Vročina pa te zadeve, ne smeš met odprto okno ob pripeki, vsaj jest sem tko zastopu policistko ki je težima ker sem mel zadaj okno malo priprto.

Vaba ::

Izpit 35 let,prevozenih km cez miljon,ustavljen 100x in cez,napihal velikokrat,izpit b delal 3x, izpit a 2x pa se kr zivim-zanimivo

BorutK-73 ::

Bi napisal kdaj so me nazadnje ustavili, pa nebi rad jinxal svoje sreče.
Alkohola ne pijem, droge sem po kratki avanturi opustil pred 15 leti, izpit imam pa od leta 93.

shadeX ::

Izpit mam 8let, 140k prevoženih.

-Prva leta kot mlad voznik ustavljen večkrat (nisem imel vpadljivega avta - Clio 96). Policisti so bili vedno prijazni, enkrat mi je celo pogledal skoz prste k sem šel 66km/h po mestu namest 50km/h. Vidu žensko v avtu pa je reku sam naj grem bolj počasi. Faca :)

-Nato enkrat ko sem imel malo boljši avto (Audi), me ustavi prometna policija. Tisti so me dejansko hoteli totalno zaf*kat. Človek me ustavlja, jaz mislim da maha avtu pred mano in peljem naprej. Zapeljejo se za mano in me obravnavajo kot največjega kriminalca. 40min bil v postopku, poklicali so še 2 patrulji na kraj (wtf). Policaj ni nosil ne kape, ne predstavil se mi ni. Na konc dobim:
1. Vožnja skozi rdečo luč (laž)
2. Vožnja brez varnostnega pasa (res je)
3. Pobeg (dejansko v tisti temi se mi sploh ni sanjalo da je tisto bil policaj. Na tistem odseku so bila tisti trenutek ravno dela in sem mislil da kak delavec usmerja promet. Policijskega avta ni bilo, ampak civilna škoda. No ko sem peljal mimo, se mi je začelo svitat da so mogoče bili policaji.). Sprijaznit sem se mogu s 700EUR (350EUR polovica) kazni in se mi zdi da 9 kazenskih. Sicer 4-5 let nazaj tole.

-Zdej v zadnji fazi so me tud parkrat ustavili in ni blo nobenga problema. Dokumenti štimali, pregleda avta tudi..itd. Nč posebnega. Pod vse tri točke moram še ponosno dodat, da so mi velikokrat dali pihat in napihal 0.0 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jype ::

Približno 145.000km v 20 letih, kaznovan enkrat - za speljevanje, ko je bila na semaforju luč še rdeča. 40 evrov, plačal polovičko.

Z avtomobilom imam verjetno par tisoč kilometrov, ustavljen pa dvakrat, ker sem bil zaradi vožnje po omejitvi baje sumljiv ("Pa tle noben nikol ne voz 40, a je kej narobe?").
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716286 (13230) Mare2
»

Plačilo kazni

Oddelek: Na cesti
325528 (4111) kriko07
»

Kazen za prometno nesreco (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8015864 (13508) NeMeTko
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53589029 (72073) darkolord
»

radarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
726463 (5268) Brane2

Več podobnih tem