» »

Plačilo kazni

Plačilo kazni

sss ::

Zaradi pretežke noge sem dobil kazen. Vse lepo in prav.

V izogib napaki pri plačilu me zanima ali velja v tem primeru plačilo polovičke?


Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore

  • spremenil: sss ()

MIHAc27 ::

Ja 8 dni imaš časa... če ne je polna kazen. 5 pik ti ne uide v nobenem primeru.

sss ::

Tega se zavedam :D

shadeX ::

Hm, 500€. Koliko preveč si vozil, če smem prašat? Ker se mi niti ne sanja koliko preveč ti olajša denarnico za 500€.

jakan123 ::

MIHAc27 je izjavil:

Ja 8 dni imaš časa... če ne je polna kazen. 5 pik ti ne uide v nobenem primeru.

Kaj ni 16 dni? 8 dni po pravnomočnosti?

LJ4L ::

500€? To pa ni bla samo pretežka noga ampak divjanje po avtocesti, kaj? ;)
LP from LJ

Brane22 ::

Če prav berem zadeve, ti to prinese vožnja 70-80 km/h pri omejitvi 50km/h znotraj naselja.

b00mer ::

Zdravo

Js sm prejsn tedn v Italiji uletu 113 na 50..527e. Pa ne jebejo te 5 posto.. 1 uro mas cajta da zrihtas eure ce ne ....

vilser ::

b00mer je izjavil:

Zdravo

Js sm prejsn tedn v Italiji uletu 113 na 50..527e. Pa ne jebejo te 5 posto.. 1 uro mas cajta da zrihtas eure ce ne ....

Ja italijani so zajebani. Jaz sicer nisem padel na radar, vendar so me ustavili. Pač kontrola, in mi je potekla prometna, pa službeni avto sem imel. Model je glih mislil klicat, da mi avto odpeljejo, ker za plačat nisem imel, in ravno takrat so ga klicali pod nujo zaradi ene nesreče, pa mi je rekel," moram it stran pod nujo, lahko greste, imate srečo, pa da vas nikoli več ne vidim tukaj".

Takrat sem imel res srečo ...

FTad ::

vilser je izjavil:

b00mer je izjavil:

Zdravo

Js sm prejsn tedn v Italiji uletu 113 na 50..527e. Pa ne jebejo te 5 posto.. 1 uro mas cajta da zrihtas eure ce ne ....

Ja italijani so zajebani. Jaz sicer nisem padel na radar, vendar so me ustavili. Pač kontrola, in mi je potekla prometna, pa službeni avto sem imel. Model je glih mislil klicat, da mi avto odpeljejo, ker za plačat nisem imel, in ravno takrat so ga klicali pod nujo zaradi ene nesreče, pa mi je rekel," moram it stran pod nujo, lahko greste, imate srečo, pa da vas nikoli več ne vidim tukaj".

Takrat sem imel res srečo ...


Ja kdo bi potem moral v tem primeru plačati kazen? Ti, ker si vozil neregistriran avto ali podjetje, ki je lastnik avta?

vilser ::

FTad je izjavil:

vilser je izjavil:

b00mer je izjavil:

Zdravo

Js sm prejsn tedn v Italiji uletu 113 na 50..527e. Pa ne jebejo te 5 posto.. 1 uro mas cajta da zrihtas eure ce ne ....

Ja italijani so zajebani. Jaz sicer nisem padel na radar, vendar so me ustavili. Pač kontrola, in mi je potekla prometna, pa službeni avto sem imel. Model je glih mislil klicat, da mi avto odpeljejo, ker za plačat nisem imel, in ravno takrat so ga klicali pod nujo zaradi ene nesreče, pa mi je rekel," moram it stran pod nujo, lahko greste, imate srečo, pa da vas nikoli več ne vidim tukaj".

Takrat sem imel res srečo ...


Ja kdo bi potem moral v tem primeru plačati kazen? Ti, ker si vozil neregistriran avto ali podjetje, ki je lastnik avta?

Stvar je taka, da dejansko sem imel vse dokumente pošlihtane, ker naši me večkrat ustavijo, ker sem skoz na terenu, in je blo vedno vse v redu, sam za tistega Italijana ni blo v redu. Imel sem papirje pri sebi, ki sem jih imel kot dokaz, da mi prometna ni potekla, pa čeprav na prometni je kazalo tako. Sam policaja to ni zanimalo. Oni imajo svoja pravila. Zanimivo, da naši nikoli niso komplicirali zaradi tega, ko so me ustavili.

Je pa od tega minilo že kar precej časa ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilser ()

St235 ::

FTad je izjavil:

vilser je izjavil:

b00mer je izjavil:

Zdravo

Js sm prejsn tedn v Italiji uletu 113 na 50..527e. Pa ne jebejo te 5 posto.. 1 uro mas cajta da zrihtas eure ce ne ....

Ja italijani so zajebani. Jaz sicer nisem padel na radar, vendar so me ustavili. Pač kontrola, in mi je potekla prometna, pa službeni avto sem imel. Model je glih mislil klicat, da mi avto odpeljejo, ker za plačat nisem imel, in ravno takrat so ga klicali pod nujo zaradi ene nesreče, pa mi je rekel," moram it stran pod nujo, lahko greste, imate srečo, pa da vas nikoli več ne vidim tukaj".

Takrat sem imel res srečo ...


Ja kdo bi potem moral v tem primeru plačati kazen? Ti, ker si vozil neregistriran avto ali podjetje, ki je lastnik avta?


Pravno formalno odgovarja voznik.

Polarni_Medo ::

Kaj pa če neznaš niti 3 besede po italijansko in te vstavijo policaji? Kako se z njimi sporazumeti? Angleščine verjetno ne znajo?

b00mer ::

Evo da mal pojasnim...

Ustavl so me dobesedno 10m pred mejo Firnetici...drugic bom samo mem pelov 100 posto ! :)
4 so bli eden je znov neki anglescine..pokazov mi je sliko na list napisov 527..mel sem 250eur pa sploh ni hotu slisat..potem pride njihov boss in mi rece da morm z njimi na policijo..si mislm ok tam bom mal lezov pa me bojo spustil k jim bom dopizdil.

Nacelnik je znov mal vec anglesk.. ura 11..pove mi da mam do 12 20 cas, da zrihtam kes (tolk da spisejo papirje) potem gre avto sodnemu izvrsitelju +150eur + vsak dan placujem parking. Potem je klicov v Slovenijo, da so me preverl..un mu govori kako zgledam ta govori si si..dobim slovenca na telefon mu povem, da rabim vsaj 2 ure da zrihtam kes..joka neki po telefonu da je tak protokol itd..zahtevam, da mu pove kar sem mu povedal..kikiriki je po hitrmu postopku spustu slusalko :) Placam 30 eur kazni za dokument + tezi mi, da se morm it javt na policijo v Trstu z osebnim dokumentom...mu povem nej sanja svinju u kuruzu pa se smeje.

Uglavnm resu me je kolega ob 12 03 je prsu..un se se smeje pa prav your friend is fast..

Se neki..prejsnje leto, ko smo se vracali iz Ancone so na postajaliscu karabinerji drkal en avtobus..s profila sem videl kako je eden dal karabinerju v avto SOP denarja..si mislm..evo podkupu ga je...NI TIP JE PLACOV PAR TISOC EUR KAZNI :)

Polarni_Medo je izjavil:

Kaj pa če neznaš niti 3 besede po italijansko in te vstavijo policaji? Kako se z njimi sporazumeti? Angleščine verjetno ne znajo?

Ce mas 20dag zenfa v glavi ti je takoj jasno zakaj se gre..ne rabjo znat anglesk vrjem mi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b00mer ()

shadeX ::

Polarni_Medo je izjavil:

Kaj pa če neznaš niti 3 besede po italijansko in te vstavijo policaji? Kako se z njimi sporazumeti? Angleščine verjetno ne znajo?


Mene so ustavli takoj čez mejo. Rekel je "dober večer". Js si mislm: O tipček zna slovensko :D. Mu rečem dober večer nazaj. Pol mi nakaže da naj ugasnem motor , potem mi je pa uštekalo da najbrž nbo nič s sporazumevanjem.

Mu dam dokumente. Se vsede v njihov avto in preverja. Vsaj 10minut sm sedel v svojem avtu. Pol mi nakaže naj odprem še prtljažnik, pogleda notr in to je blo to. Na konc mi reče, "Lep večer" mi da dokumente in grem :D. Ubistvu sta bla kar kul. Sicer pa tisti dan nista bla samo dva policaja ampak tam minimalno 6. ( S tremi policijskimi avti so ustavljali vsakega ki je iz SLO prišel v ITA).

vilser ::

Oh ja, zdele sem se spomnu. Mene so tut ustavili takoj čez mejo. Šel sem iz Ita v Slo. Policaj me je vprašal za dokumente. Jaz mu jih dam in zanimivo, da je vprašal še za dokumente od moje sestre, ki je sedela poleg mene. Sem ostal kar malo presenečen, ker pri nas zahtevajo dokumente samo od voznika. Najbrž to gledajo zato, da koga v avtu ne šfercaš.

So bli pa kar kul. Malo so pogledali, preverjali in pol arrividerci.

sss ::

shadeX je izjavil:

Hm, 500€. Koliko preveč si vozil, če smem prašat? Ker se mi niti ne sanja koliko preveč ti olajša denarnico za 500€.

med vikendom sem ob pol dveh zjutraj peljal skoz tunel iz smeri Malenc proti Domžalam.
141 km/h, omejitev v tunelu je 80 km/h
Avtomobil z radarjem se je nahajal tik po izhodu iz tunela

LJ4L je izjavil:

500€? To pa ni bla samo pretežka noga ampak divjanje po avtocesti, kaj? ;)


Sej veš kako je. Odvisno koga vprašaš :D

GrimReaper ::

Mah, če bi mene povsod spremljali, bi sigurno nabral za 2000€ na dan. Ampak kaj ko so vedno na tako očitnih mestih.
OK, zunaj naselja zastopim da se jim ne splača, ker bi več za počasno vožnjo nabrali, v naseljih so pa vedno na enakih mestih.
Sicer pa sam hitrosti večinoma ne prilagajam zaradi policajev, zunaj naselja ne grem več kot 100 (ok, 120 za kratek čas če je res odprta cesta) že zaradi tega ker se ti lahko eden vključi brez da bi pogledal, pa še polno drugih nevarnosti je. V naselju je pa tud praktično nemogoče it več kot 60 po števcu, kar je realnih 55, večinoma je že 50 po števcu povsem dovolj. Edino čez eno naselje kjer v 6 letih nisem srečal pešaka, grem okol 80 (prej je bil sploh znak 70).
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

sss ::

Če bi v samem tunelu pri Malencah nardil sistem za merjenje bi v roku enega meseca dobili najmanj 200.000€ brez problema.
Vsi bremzajo v smeri proti Malencam kjer je stacionarni radar, v nasprotno smer te pa prehitevajo kot po tekočem traku že če furaš 100km/h. Omejitev je pa 80km/h

"tahitrih" nas je recimo 20% kar pomeni da povprečno vozijo 120 km/h imo

kriko07 ::

Lep pozdrav
Mene pa zanima,če je še ta zakon,če te slika laserski radar,da te mora policist takoj ustaviti,in ti ne more poslati kazni po pošti.?

St235 ::

odvisno. če radar zraven tudi slika te lahko naknadno kaznuje. Tehnologija merjenja je pri tem popolnoma irelavantna.

Zajec123 ::

Lep pozdrav
Zanima me sledeče.
Včeraj smo se z prijatelji pogovarjali pri kosilu,nakar je prišla ta debata.
Ali te lahko policist kaznuje,oz dobiš kazen po pošti,da si vozil čez neprekinjeno črto,ali pa vožnja čez rumeno-rdečo lučjo.
Vožnja tudi,"ko je pas,ponavadi po sredini,ki se uporablja zaradi del.
Jaz sem rekel da te mora ustaviti,vendar drugi trdijo da ne.
Kdo ima sedaj prav?

St235 ::

Tisti, ki pravijo, da lahko položnico dobiš tudi po pošti.

Načeloma te morajo ustavit na licu mesta, kadar je to mogoče. Nikakor pa ni to, da te ustavijo nujen pogoj.

kriko07 ::

Kolikšna je pa sedaj sploh kazen za rumeno luč pa prehitevanje po polni črti?Se je že kaj spremenilo?

St235 ::

Kaj ko bi končno prebral tisto čudo, ki se mu reče zakon o pravilih v cestnem prometu? Ali pa do takrat vsaj vrnil vozniško?

Zajec123 ::

Zakaj vi vrnil vozniško?Ker vprašam,če te lahko policist kaznuje brez da bi te ustavil?

kriko07 ::

Čez polno črto je 40€ mislim da,skozi rumeno pa 200€,naj me nekdo popravi če imam narobe ;)

MIHAc27 ::

http://www.amzs.si/si/456/6/Slovenija.a...

Čisto spodaj imaš... čeprav za polno črto ne piše je po moje isto kot čez rumeno. Dvojna prekinjena pa isto kot rdeča.

Od kdaj je pa odsevni jopič nujen v Sloveniji? Ali je to napaka na strani?

Machete ::

Ko smo že bolj na splošno pri kaznih, koliko sem nedavno zaslužil, ker je provida na hrvaški AC na izvoz pospremila enega Slovaka in ne mene, ki sem bil drugi avto za njim (recimo na temu kilometru ali dveh, torej čista sreča). Ker je izven sezone čisto prazna in sem bil zelo pozen, sem si omislil iti malo hitreje (dovolj za članek na 24 ur).
Oz bolj me zanima, če imajo isto kot Italjani, da moraš plačat takoj? ca 220 je bila povprečna na kar dolgi razdalji.
Sicer ne vozim tako hitro, preden kdo moralizira. Mogoče enkrat do dvakrat na leto. :P

MIHAc27 ::

...1 do 2x na leto? To je samo 1 do 2x na leto prevečkrat.

Pri taki hitrosti jaz ne bi nič kasiral, ampak lepo vzel izpit za vedno.

GrimReaper ::

Zanimivo da je največja kazen na AC samo za več kot 60km/h, in še to borih 600€ s polovičko. Se pravi greš lahko tudi 300, pa boš plačal enako kot pri 190.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

St235 ::

Zajec123 je izjavil:

Zakaj vi vrnil vozniško?Ker vprašam,če te lahko policist kaznuje brez da bi te ustavil?

odgovarjal sem krikotu, ki smeti forum s stvarmi, ki bi jih vsak, ki ima vozniško moral bit sposoben prebrat v zakonu, če si že na CPP ni nič zapomnil.

kriko07 ::

Torej za nič od tega ne dobiš kazenskih,zanimivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policijska kontrola - Avstrija

Oddelek: Na cesti
132111 (1294) harmony
»

Radar

Oddelek: Na cesti
3811973 (10288) knesz
»

Policijske kontrole na cesti dandanes (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
617634 (5628) jype

Alkohol-mladi voznik

Oddelek: Loža
246256 (5815) m0LN4r

Več podobnih tem