» »

Kupujem Piaggio Ciao

Kupujem Piaggio Ciao

urostech ::

Pozdravljeni!

Imam 14 let in sem se odločil, da bom kupil kolo s pomožnim motorjem Piaggio Ciao. Imam kolesarski izpit, s katerim lahko zakonito vozim po cestah. Sem zelo resen kar se tiče vožnje, vendar pa moped kupujem zaradi veselja nad vožnjo, ne zaradi tega, ker bi moral vsak dan nekam pešačiti. Torej iščem neko ponudbo, da je lepo ohranjen, in okoli 250€. Zanima me, če je kdo lastnih tega mopeda, ga prodaja ali je že kdo imel srečanje s policaji? Stvar ima 2 konjske moči, torej bi rabil tudi kasno blokado(zaradi policajev), torej kako namestiti blokado in kje jo kupiti? Hvala za odgovore!

LP, Uroš

stjan ::

povprašaj na forumu

http://www.motosvet.com/tabla/

kjer ti bodo bolj natančno razložili zadevo.
Kolikor vem mora biti motorno kolo homologirano za hitrost do 25km/h.

AC_DC ::

Sama blokada ti ne koristi kaj veliko, če Piaggio ni homologiran kot kolo s pomožnim motorjem (max v 25 kmh).

kot vidim je večina prodajalcev neresna, so brez papirjev:
http://www.avto.net/_MOTO/results.asp?z...


Poglej ponudbo za Tomos flexer, mora biti nepredelan (brez športnih izpuhov in podobnih neumnosti), s papirji, homologacija na 25 kmh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

urostech ::

Ja.. Sej če pa policaj ustavi, pač rečem da je moped homologiran na 25km/h, pa tut če ni.. Kako bo pa preveru??? Kar se tiče papirjev jih pa nujno rabim... Magar samo kupo prodajno pogodbo ali nekaj..

AC_DC ::

Homologacijski kartonček, če te bodo dobili, ko se voziš več boš šel na izredni tehnični, meritev hitrosti.

urostech ::

No, sej ce vidim v ogledalu policijo pac ga furam pocasi kot ena babica... In gre lepo mim, sigurno mi nebojo težil... So pa vcasih reees tečni.. Mam izkušnjo, ko sem bil na kolesu, sem stal ob cesti in se pogovarjal po telefon, in pride policaj im mi začne neki blebetat da nism normalen, da se zravn ceste pogovarjam po telefonu (bila je lokalna cesta, bna kateri je bila omejitev 30, tkoda prosim no??)

mihec87 ::

urostech je izjavil:

Pozdravljeni!

Sem zelo resen kar se tiče vožnje

Iz pisanja ni videt...

Kaj misliš da so policaji tako neumni ali kaj, da ne bo seštel 25km/h pa nek extra izpuh.Pa ko se bo pripeljal za tabo predno ga boš videl(ne vozijo vedno v belo/modrih), lahko peleš kakor hočeš..Bojo valjčki rekli zadnjo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

sosed ::

Je mejha dilema ker grejo teli ciaoti že original 45kmh in bi rabu izpit in registracijo. Samo še nikoli nisem videl nobenega ki bi bil registriran pa jih vsakdan vidim nešteto ki se vozijo po ljubljani pa policaji redkokdaj kakšnega ustavijo.

urostech ::

mihec87, V kraju kjer živim že dobrih 10 let, sem 2 krat videl policaja. V ljubljani jih mrgoli kot mušis pa je sosed napisal, da jih redko ustavljajo... Kar se tiče resnosti pa lahko pozabiš... Napisal sem temo, da bi mi pomagali, ne pa da mi blebetaš, nevem kaj:D...

Sosed, Vem, tudi policaji vedo, ampak verjemi, da se jim zdi neumno, da bi ustavljali "ciaote", ce pa so na cestah se huligani s 500 konjskimi audiji, BMWji in tako dalje...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

msjr ::

urostech je izjavil:

mihec87, V kraju kjer živim že dobrih 10 let, sem 2 krat videl policaja. V ljubljani jih mrgoli kot mušis pa je sosed napisal, da jih redko ustavljajo... Kar se tiče resnosti pa lahko pozabiš... Napisal sem temo, da bi mi pomagali, ne pa da mi blebetaš, nevem kaj:D...

Sosed, Vem, tudi policaji vedo, ampak verjemi, da se jim zdi neumno, da bi ustavljali "ciaote", ce pa so na cestah se huligani s 500 konjskimi audiji, BMWji in tako dalje...


Zelo težko, da boš dobil Piaggio Ciao, ki je homologiran na 25Km/h. Policisti imajo večkrat akcije, ko se spravijo cel dan preverjat vse mopede, ki pripeljejo mimo. Pa je to sploh čisto vseeno, brez čelade in več kot 25 km/h je dobra pot do mladega donatorja (meanwhile, tudi 25 na uro je dovolj).

Torej - you have been warned - ne potem jokat po forumih in okolici, ko vam bodo zasegli kolesa s pomožnim motorjem in boste imeli stroške za izredni tehnični, ter morebitno predelavo in homologacijo (mission imposible)....

urostech ::

"Policisti imajo večkrat akcije, ko se spravijo cel dan preverjat vse mopede"

Policisti bi morali imeti večkrat akcije, ko bi cel dan preverjali pijane voznike z 500 konskimi Audiji... ne pa mopede, ki še 2 konja nimajo.. Haloo??

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kloko ()

mihec87 ::

Tudi te ustavljajo....Sicer pa konji nimajo veze...Pravila so za vse..

msjr ::

Meanwhile, mislim da je na cesti več neregistiranih ciaotov kot 500 konjskih audijev (R8?)

urostech ::

Pravila za vse, tako je res... Ampak s ciaotom ljudje spostujejo ta pravila..(vsaj jaz bi jih)... Z r8 pa pritisnes malo na gas in ker ti je tako vsec, da pozabis bremzat in se zabijes v eno babici na grannymobilu

r00k ::

Ljudje z R8 pravtako spoštujejo pravila, poleg tega pa še sebe in Boga.

mihec87 ::

urostech je izjavil:

Pravila za vse, tako je res... Ampak s ciaotom ljudje spostujejo ta pravila..(vsaj jaz bi jih)... Z r8 pa pritisnes malo na gas in ker ti je tako vsec, da pozabis bremzat in se zabijes v eno babici na grannymobilu


Enkrat bi se vozil brez blokade, pred policaji kot babica, drugič pa praviš da boš spoštoval pravila.
Če je homologiran za 25km/h ter brez predelav da leti več je ok, če ni je izven pravil-preprosto...Lahko se zgovarjaš in kažeš na 500konjske avte še vedno ne spremeni prej napisanega..

Okoli r8 pa grannymobilu-kr neki...

Če želiš se lahko voziš brez papirjev,predelano kakor hočeš-posledice tako veš kakšne so..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

urostech ::

Papirje rabim, tudi kupil bom ciaota s papirji.. Konc koncev, o pravilih lahko kar nehamo debaterat, kr je brezveze..

Baje da obstaja nek zaklep balance, torej da ti ga nemore kdo odpeljat..

msjr ::

urostech je izjavil:

Baje da obstaja nek zaklep balance, torej da ti ga nemore kdo odpeljat..


Ciao je malo večji bicikel in še tako zaklenjenega vzdigne skoraj vsak, tako da to prav nič ne pomaga. Najbolje kupit dobro ketno in vedno priklenit na kakšen dobro pritrjen objekt.

urostech ::

Hvala za nasvet...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016557 (4316) woroh4
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512738 (4137) Gapi
»

PIaggio ciao in ustreznost za vožnjo brez vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
3920255 (9433) konspirator
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932729 (2831) St235
»

Vprašanje: Koliko km/h se lahko vozim na mopedu?

Oddelek: Na cesti
167465 (6707) XtodaZ

Več podobnih tem