» »

stanovanjski kredit - kaj se izplača?

stanovanjski kredit - kaj se izplača?

1
2
»

Samuel ::

V večini teh primerjav s Slovenijo nastopata predvsem Avstrija in Nemčija, ob tem pa nihče ne napiše zakaj sta A in D toliko cenejša pri stanovanjih.
Gre za to, da se stanovanja tretirajo v teh državah kot nekaj manj vrednega, v katerih živijo predvsem najemniki iz Juga (od turkov naprej..).

Tista res kvalitetna stanovanja, pa imajo seveda svojo ceno, visoko namreč.

zee ::

Govora je o najemu stanovanja, ne o nakupu.

Hotel sem pokazat, da v Sloveniji ne deluje nepremicninski trg ne pri nakupu/prodaji ne pri najemu/oddaji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cyber_killer ::


Moja bivša sošolka je študirala v franciji in nato se je preselila v Pariz.Zdaj je poročena z francozom in stanujeta nekje na obrobju mesta. Za 1.5 sobno stanovanje cca 50m2 plačajo 900e najemnine. Baje v UK je še hujše,če se o prestolnici pogovarjamo.Tak da ne verjamem da boš na Dunaju dubu stanovanje z tko pocen najemnino.Še v Grazu ne.


Saj je tudi pri nas v centru ljubljane cena okoli 700-1000€ za 50kvadratov najemnina. Pa moraš nekaj razumeti, to je Francija in ne j... Slovenija. Tam se plače gibljejo med 2000-3000€ ne pa tukaj med 500-1000€

Ziga Dolhar ::

Višina najemnine je prvenstveno vezana na ceno stanovanja (in obrestne mere) ...

Sicer pa - letos aprila smo za 10 dni na Dunaju (znotraj ringa) dali za najem 2 stanovanj (3-sobno + 2-sobno) dali 1700 + 1400 EUR.
https://dolhar.si/

Valvoline ::

Višina najemnine je prvenstveno vezana na ceno stanovanja (in obrestne mere) ...

Sicer pa - letos aprila smo za 10 dni na Dunaju (znotraj ringa) dali za najem 2 stanovanj (3-sobno + 2-sobno) dali 1700 + 1400 EUR.

Tako.
Povprečno 0.2-0.5% vrednosti stanovanja znaša mesečna najemnina (procent je večji pr manjših stanovanjih in obratno).

Samuel ::

http://www.worldsalaries.org/france.sht...

V bistvu so plače v Franciji prej od 1000-3000EUR.

cyber_killer ::

No ja vsen 3x večje kot v Sloveniji, stanovanja pa mogoče dražja za 30%. Se pravi moja izračunica pride nakak tkole:

Slovenija, 1000EUR plača, normalno-solidno stanovanje 100.000EUR
Francija, 30000EUR plača, stanovanje 130.000EUR

Tle daš za obrok 500EUR ostane ti še 500EUR, tam boš dal za obrok 1000EUR ostane ti še zmer 2000EUR oz. naj daš 1500EUR za obrok še zmer ti ostane 1500EUR.

Samuel ::

Ma kaki 3x višje, kvečjemu 50-70%, ker tam je veliko raje, ki dela še za manj, kot je pri nas povprečna plača. Ampak mejte v mislih, da je pri blaginji posameznika gledat tako bilanco stanja, ne samo finančnega toka. In po tem je Slovenija praktično v vrhu (resda so plače manjše, vendarle je lastnina nad nepremičninami bistveno bolj enakometno razdeljeno kot marsikje drugje po zahodni evropi).

Valvoline ::

No ja vsen 3x večje kot v Sloveniji, stanovanja pa mogoče dražja za 30%. Se pravi moja izračunica pride nakak tkole:

Slovenija, 1000EUR plača, normalno-solidno stanovanje 100.000EUR
Francija, 30000EUR plača, stanovanje 130.000EUR

Tle daš za obrok 500EUR ostane ti še 500EUR, tam boš dal za obrok 1000EUR ostane ti še zmer 2000EUR oz. naj daš 1500EUR za obrok še zmer ti ostane 1500EUR.

V Parizu je baje m2 stanovanja od 3000-10000e.
Za 130kE kot si ti napisal tam ne dobiš nič(garažo mogoče).tam kjer so stanovanja cenejša,službe ni,in so plače slabe. Enako k pr nas. Sicer pa je en ekonomist na neko tv oddajo lepo povedal.Merilo ekonomske moči nekega mesta in regije so prav cene nepremičnin.Višje cene nepremičnin pomeni boljše službe in plače,boljši standard itn.Vse je povezano.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Logično da je, samo da v nekaterih krajih je malo bolj sorazmerno kot v drugih.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

rh^ ::

Hotel sem pokazat, da v Sloveniji ne deluje nepremicninski trg ne pri nakupu/prodaji ne pri najemu/oddaji.


Trg deluje še kako dobro. Odvisen pa je od akterjev, ki na njem nastopajo.

Dominator ::

Lani sem tudi sam nameraval vzeti stanovanjski kredit in sem našel to stran :

Svet Financ

Svetoval mi je Dominik Rašl, plačaš jih pa nič ker so plačani od bank. Smo pa ugotovili da imam želje večje od osebnega dohodka : (


Offtopic: Dominik je šel medtem na svoje: Fidora

GregiB ::

V Parizu je baje m2....


Primerjava cen m2 po Evropi
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

valvoline1 ::

V Parizu je baje m2....


Primerjava cen m2 po Evropi

Dober link.

cyber_killer ::

V Parizu je baje m2....


Primerjava cen m2 po Evropi

Dober link.


Ne stekam manj kot 3€ na kvadrat?

Isotropic ::

ni povsod , za decimalna stevila...
to velja za glavna mesta?

LeQuack ::

Vidim da so to temo zavzeli nepremičninarji.
Quack !
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Loža
2254376857 (3458) OZZY
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29465205 (11553) Lonsarg
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713250 (6014) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416270 (13806) 3p
»

Stanovanjski kredit

Oddelek: Loža
103754 (1677) Modri dirkač

Več podobnih tem