» »

Zračna pištola

Zračna pištola

«
1
2 3

sloaljohh ::

Zdravo, zanima me samo če je dovoljeno imeti zračno pištolo (air gun) za samoobrambo? Mislil sem si jo kupiti, saj sem bil že večkrat napaden in pretepen in se s strahom gibam po mestu in okolici. Zanima me tudi ali lahko npr pištola z 9-10J moči naredile kakšno škodo napadalcu? Kaj pa zračna puška npr s 17J moči? Prosim za resne predloge in odgovore! Hvala že vnaprej in lep pozdrav :)

AndrejO ::

sloaljohh je izjavil:

Zdravo, zanima me samo če je dovoljeno imeti zračno pištolo (air gun) za samoobrambo?

Pod določenimi pogoji jo lahko imaš, ne smeš pa je prenašati okoli, torej ideje o samoobrambi odpadejo. Če te z njo dobi policija, sledi plačilni nalog in/ali odvzem.

sloaljohh je izjavil:

Mislil sem si jo kupiti, saj sem bil že večkrat napaden in pretepen in se s strahom gibam po mestu in okolici.

Za takšne stvari se poda prijavo policiji.

sloaljohh je izjavil:

Zanima me tudi ali lahko npr pištola z 9-10J moči naredile kakšno škodo napadalcu?

Lahko izbiraš med tem, da mu nenamenoma iztakneš oko in greš v zapor, ter tem, da ga boš temeljito razjezil in boš (če je verjeti tvoji razlagi) sam končal v bolnici zaradi njegovega silobrana.

sloaljohh je izjavil:

Kaj pa zračna puška npr s 17J moči?

Še bolj prepovedano, še bolj nevarno in še večja nevarnost, da boš izbiral med zaporom ali bolniško posteljo.

sloaljohh je izjavil:

Prosim za resne predloge in odgovore! Hvala že vnaprej in lep pozdrav :)

Če imaš težave z nasiljem, je edini pravilen naslov policija. Vse ostale ideje te bodo po kratkem postopku spravile ob denar, svobodo in/ali zdravje.

sloaljohh ::

Hvala za odgovor, ne razumem pa zakaj bi me ta dejanja spravile v bolnico? In še vedno ne vem kakšno škodo naredi zračna pištola z "samo" 8-10J moči če ga npr vstreliš v nogo ali v roko? Sem zadeve že predal policiji ampak pač draga Slovenija, pametna država ne ukrepa, lp

St235 ::

Načeloma za zračno orožje ne rabiš posebnega dovoljenja. Boš seveda odgovarjal za poškodbe, ki jih boš povzročil z njim. Ravno tako nošnja in uporaba v javnosti sodi lahko tako med dršitve JRM in Zakona o orožju kakor tudi med kazniva dejanja vezanana povzročanje nevarnosti.

O tem kako nerodno in nepraktično je zračno orožje za samoobrambo pa sploh ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sloaljohh ::

Kaj pa bi mi priporočali za samoobrambo? Koliko sem bral, je samostrel dovoljen, ampak jaz bi rad kaj manjšega kaj bolj praktičnega kot to, pa tudi preveč časa ti vzame če te kdo takoj napade ali pristopi do tebe. V mislil sem imel kaj podobnega pištoli ali še manjšega, bi pa rad da se lahko s to zadevo strela ali deluje na klik.. odpadejo bokser,solzilec, elektrošoker ker to mi ni najbolj všeč, a obstaja kaj manjšega in deluje kot pištola pa da jo lahko dobim legalno? Star sem 23 let..

St235 je izjavil:

Načeloma za zračno orožje ne rabiš posebnega dovoljenja. Boš seveda odgovarjal za poškodbe, ki jih boš povzročil z njim. Ravno tako nošnja in uporaba v javnosti sodi lahko tako med dršitve JRM in Zakona o orožju kakor tudi med kazniva dejanja vezanana povzročanje nevarnosti.

O tem kako nerodno in nepraktično je zračno orožje za samoobrambo pa sploh ne bi.



zakaj je nepraktično in nerodno?

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

ja, samostrel bo čist ok, če hočeš koga ubit ;((

St235 ::

oliko sem bral, je samostrel dovoljen, ampak jaz bi rad kaj manjšega kaj bolj praktičnega kot to, pa tudi preveč časa ti vzame če te kdo takoj napade ali pristopi do tebe.

ROFL, sam imaš pa res probleme. Eno je, da za določena orožja ne rabiš dovoljenja, čisto nekaj drugega pa je s tem hodiš po cesti in po možnosti mahat okol. To je izrecno prepovedano in kaznivo.

odpadejo bokser,solzilec, elektrošoker ker to mi ni najbolj všeč

to kaj tebi ni všeč je bore malo pomembno.

a obstaja kaj manjšega in deluje kot pištola pa da jo lahko dobim legalno?

obstaja cel kup stvari, samo te bo večina po kaj hitrem postopku spravila v precej večje težave kot jih imaš sedaj.

Dejansko za samoobrambo v prvi vrsti največ pomaga izogibanje konfliktnim situacijam, potem tek na dom, v skrajni sili fizična obramba in solzilec, vse ostalo so pa pač mokre sanje in psoledica ameriških nadaljevank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

loveJDM ::

Čakaj kak boš samostrel nosil v mesto mi obrazloži prosim?A ti mislis it na party s samostrelom ali pištolo,kaj se ti je zmešalo?Ne vem zakaj bokser ni vredu,pa za 5e ga dobiš?Najboljše da plašilko kupiš ker tam v zrak kao vstreliš pa se bo mogoče kdo vstrašil,zračne se noben ne boji ker vsak misli da je airsoft.

Od "močnih" zračnih se prodaja 2240 crosman ki ima mislim da nekaj manj kot 10j samo nima nabojnika tako da vstavljaš metek po metek kar odpade.Večina pištol ima okoli 4-5joulov in je na bb kroglice(useless).

Puška je pa druga stvar ampak glede na to da te zanima dolgocevno orožje dvomim da je res kar si napisal in bi ga imel za samoobrambo v MESTU.
Glede moči 17joulov je pa težko rečt ker se ti noben ne nastavil pa rekel probaj.Vem da pade ptič na 50m kot za šalo ampak pusti perje ni to isto.Vem pa za žensko ko ima metek od zračne v nogi že od malega ker so se streljali in ji ga niso odstranli ne vem zakaj.In če računaš da 30let nazaj ni blo takih močnih pušk niti takšnih nabojev kot so zdaj pa je vseeno dobila diabolo pod kožo potem je 17joulov več kot dovolj da prebije.

Da ne namaravaš ti kje v resnici streljat kakšne srne s tako puško?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

AndrejO ::

Kakorkoli obračaš, orožje ni za na cesto in, če boš tam z njim zaloten, si boš nakopal samo in izključno težave.

sloaljohh je izjavil:

Hvala za odgovor, ne razumem pa zakaj bi me ta dejanja spravile v bolnico? In še vedno ne vem kakšno škodo naredi zračna pištola z "samo" 8-10J moči če ga npr vstreliš v nogo ali v roko?

Napadalca takšno dejanje ne bo odvrnilo od ničesar, zagotovo pa ga ne bo spravilo v dobro voljo. Če praviš, da si žrtev nasilja, sam razmisli kako bo napadalec odreagiral, če mu z roko zabrišeš kamen v nogo.

V ilustracijo energije: 0,5g zrno mora potovati s hitrostjo 141m/s, da bo imelo kinetično energijo 10J.

To je ekvivalent 500g kamna, ki mora potovati s hitrostjo 14m/s. Normalen odrasel moški lahko takšen kamen vrže s hitrostjo 20m/s, torej se ne smeš preveč truditi z metom.

Seštej si potencialno škodo za nogo, ki jo boš zadel, psihično stanje nasilneža in rezultat za lastno zdravje.

sloaljohh je izjavil:

Sem zadeve že predal policiji ampak pač draga Slovenija, pametna država ne ukrepa, lp

Če policija ne opravlja svojega dela jim lahko z zahtevo za nadzor zelo zagreniš življenje. Imam pa občutek, da morda nisi povedal vse resnice o okoliščinah tvojih težav.

Roadkill ::

11 letnik in/ali trol.

Takim situacijam se izogne na nenasilen način, če pa ne gre drugače pa samoobramba.

V primeru, da boš ti od nekod privlekel plastično pištolo, boš fasal večje batine + zračno ti bodo vzeli.
Če boš imel pa smolo, se bo pa kdo ustrašil in za samoobrambo potegnil kak nož. Ti garantiram, da ne bo plastičen.
Ü

sloaljohh ::

Nisem noben troll in sem že napisal kolko let mam ampak me res skrbi kaj naj naredim ko pride naslednič 6 ljudi na mene. Pa sej po logiki mora zračna pištola s 7-8J moči npr UMAREX CPS ali Revolver zračni UMAREX S&W 586.6 z 4.5MM DIABOLAMI narediti neko škodo na nogi/roki?!

anketar ::

op najboljša obramba je ta, da se izogneš napadu, najboljša je starodavna veščina teknadom

če ti je to pretežko začni dvigovat uteži, začni več jest, da pridobiš na masi sam pazi, da se ne bi začel špikat s proteni pol si šel že predaleč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

loveJDM ::

Kako si tako problematičen da so te že večkrat pretepli v mestu?Mogoče hodiš z dresom Olimpije po Mariboru v poznih urah ali obratno,ali imaš prevelik gobec?

BB ni enako kot špičasta diabola in razlike so res velike med naboji,dokler se ne ukvarjaš malo bolj resno s streljanjem ne veš koliko so naboji pomembni in vsak grain je pomemben

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Roadkill ::

Torej 23 letnik katerega zvečer kar naprej pretepajo mestne grdobe. In ti bi filmsko potegnil ven zračno pištolco in začel streljat po njih?

Oni bi se pa v vrsto postavli, da ne bo kdo dvakrat fasal, pa da ne boš preveč metkov porabil.

Po tem boš šel pa ti domov in zmagoslavno pokavsal princesko?

Boljš da trolaš, ker drugače imaš hujše probleme, kot strah pred temačnimi ulicami.
Ü

sloaljohh ::

ker nisem dal nekemu huliganu denarnice in telefona so me napadl in nočem nobenga bokserja ali kake stvari ko moreš metat/vdart al kaj podobnega ker nimam veliko moči in sem rahlo gibalno oviran

a obstaja kaj manjšega in deluje kot pištola pa da jo lahko dobim legalno?

obstaja cel kup stvari, samo te bo večina po kaj hitrem postopku spravila v precej večje težave kot jih imaš sedaj.


No pol pa mi povej te kup stvari!

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

poznaš tega huligana?Ali pozna on tebe ali je on kr random enemu sred mesta prišel pa mu zagrozil?

anketar ::

morjo bit pa lowlajfi da se spravljajo na nekoga ka ma telesne ovire

sloaljohh ::

na žalost me pozna in jaz njega tud ja proklet dvoličnež wannabe hooligan

loveJDM ::

To je res samo vprašanje kaj je v ozadju.

sloaljohh ::

ker je pač večji od mene in močnejši se je odločil da me obišče s prijatelji v mestu in me "povabi na kafe" in so me pretepli in sem imel 3 tedne plavo oko in gibs. v prvi vrsti je seveda želel denar in avto, a mu seveda teh stvari nisem dal oz. jim nisem nameraval dati

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

sloaljohh je izjavil:

Nisem noben troll in sem že napisal kolko let mam ampak me res skrbi kaj naj naredim ko pride naslednič 6 ljudi na mene. Pa sej po logiki mora zračna pištola s 7-8J moči npr UMAREX CPS ali Revolver zračni UMAREX S&W 586.6 z 4.5MM DIABOLAMI narediti neko škodo na nogi/roki?!

Nope. Z dovolj debelimi kavbojkami bo 8J tarčo samo razjezilo. Klofuta bi bolj bolela.

Če pa boš imel toliko nesreče, da mu bo dejansko predrla kožo, potem se pa pripravi najmanj na:
- najmanj 500 EUR do 1.500 EUR zaradi kršitve 8. čl. ZOro-1;
- najmanj 500 EUR do 1.500 EUR zaradi kršitve 23. čl. ZOro-1;
- kazenski pregon z razponom kazni od sodnega opomina do 3 leta zapora;
- civilna odškodninska tožba.

loveJDM ::

zračno orožje odpade ker res ni priročno kot je lakotnik omenil.Ne vem kako si si mislil pomagat z puško?29joulov puška stane 140e samo ne vem kaj ti bo.Zakaj solzivec ni vredu?

sloaljohh ::

ker že k ga vidim padem v strah in stres in se začnem trest in me je zlo strah in dvomim da bom od tak živčnosti in strahu upal in zmogel stisnit na solzilc

loveJDM ::

a na trigger pa boš?

+tu še moraš zadet tako da bolje da se ne treseš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

sloaljohh ::

bol varnega bi se počutil in bolj zanesljivo mi deluje stvari, ki delujejo kot pištola.. problem je res k ta tip živi blizu mene in ve vse na kater šolo hodm in vse moje pomembne stvari..

AndrejO ::

sloaljohh je izjavil:

ker je pač večji od mene in močnejši se je odločil da me obišče s prijatelji v mestu in me "povabi na kafe" in so me pretepli in sem imel 3 tedne plavo oko in gibs. v prvi vrsti je seveda želel denar in avto, a mu seveda teh stvari nisem dal oz. jim nisem nameraval dati

Ne verjamem.

Če se bi res zgodilo, kar praviš, da se je, bi policija dejanje morala preiskati po uradni dolžnosti in tudi sprožiti kazenski postopek.

Če še verjamem, da se dežurnemu ne da delati zaznamka zaradi klofute ali dveh, je zlomljena kost težka telesna poškodba, ki se jo mora obravnavati. Če je niso, potem se vloži pritožba in na njeni podlagi se lahko izvede tudi izredni nadzor dela.

sloaljohh ::

Kaj pa kakšno kazen lahko dobijo za to? Ali mogoče veš kakšne kazne so za lažje ali težje telesne poškodbe in/ali grožnje,izsiljevanje itd? Hvala res cenim to pomoč

anketar ::

pejt v zavetišče po kkšnga psa, če bo slučajno psa poškodoval poklič na kanal a, pop, policijo itd, uspeh zagotovljen

ljudjem je težje gledat, če nekdo škoduje žvalem kot pa človeku

freesty ::

V katero solo pa hodis z avtobusom pri 23 letih?

Sem 90% preprican, da imas probleme v srednji soli in si star nekje 16 let.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

sloaljohh ::

višjo ekonomsko, hodim z avtobusom zato ker sem otrok s posebnimi potrebami in živim sam z očetom ki dela zjutraj in me ne more pelat

in tudi če bi bilv srednji, problem je problem in ta stvar je resna in nevem kaj naj nardim

Zgodovina sprememb…

sloaljohh ::

stavim da bo samo še slabše če bom začel jaz vojno.. sej nisem reko da bi ga vstrelu ampak sam prestrasu bi ga da bi vedu da sem oborozen

krneki0001 ::

Kupi si psa.

Zračna pištola umarex walter CPS na diabole (ne bb) ima 400fps ali nekje 130m/s. Ima seržer z 8 metki, ampak si ne predstavljam, da bi to ven potegnil in streljal na nekoga. Mogoče tip celo umre (od smeha).

Tile metki bi mogoče celo kaj škode naredili:
http://www.rojal.si/si/shop/zracno-oroz...

1 metek ima 8.5grama in 130m/s izhodna hitrost data že nekaj od sebe.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

sej ne boš ti začel če je že v teku zadeva..naj ga nek potetoviran pobrit 130kilski ded zgrabi malo ponoci pa mu pove kak pa kaj pa bi se moglo nehat

CPS ma 4joule=airsoft oz airsoft za dede

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

sloaljohh ::

pol pa bo on svoje poklicu pa me poisku in kako naj bo pes vsepovsod z mano v šoli izven nje itd

loveJDM ::

ko ga bo nekdo fajn prestrašil nebo on noebenga klical če ima kaj v glavi,ampak jaz sem 99% da ti nisi 23 ampak nek srednjesolec ali celo gres komaj v srednjo.

sloaljohh ::

kaj pa če se ne bo vstrašu? in nisem srednjošolec več.. takim psihopatom ni nikol dovol dok jih nena spolamaš al pa nevem ka

loveJDM ::

bo se bo,če pa ne pa kaj ti more?lahko te vdari pa ga toži za poškodbe pa adijo

AndrejO ::

sloaljohh je izjavil:

Kaj pa kakšno kazen lahko dobijo za to? Ali mogoče veš kakšne kazne so za lažje ali težje telesne poškodbe in/ali grožnje,izsiljevanje itd? Hvala res cenim to pomoč

KZ-1

O kvalifikaciji kaznivega dejanja odloči tožilec. Nekatere možnosti za posameznike v takšni nasilni skupini, pa so:
122. člen: lažja telesna poškodba
123. člen: težja telesna poškodba
296. člen: nasilništvo
298. člen: sodelovanje v skupini, ki stori kaznivo dejanje

sloaljohh je izjavil:

kaj pa če se ne bo vstrašu? in nisem srednjošolec več.. takim psihopatom ni nikol dovol dok jih nena spolamaš al pa nevem ka

Edina ustrezna varianta je pomoč policije in potem običajen kazenski postopek za ugotavljanje krivde. Vse ostale variante se lahko obrnejo proti tebi samemu in te udarijo po žepu ali pa še huje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

sloaljohh ::

jz glih nočem da me kdo udar spet in hočem to preprečit k pa bo zvedu da bi ga spet dal na policijo bo pa se spet htel maščevat, takim en klinc briga za tožbo pa policijo sej itak nč nimajo k so klošari k živijo ulični lajf mamicu jim huligansko

Yacked2 ::

http://www.slovenskavojska.si/
http://www.policija.si/
http://www.adkronos.si/

Po mojem mnenju je najboljša samoobramba tek na 400 metrov čez ovire (pa ni še nikoli do tega prišlo), vedno se da zmenit, umirit situacijo, edino na žurki, se je bolj težko pogovarjat s pjanimi ljudmi, ampak tam zadostuje že samo to, da se s hitrimi položaji prestaviš za 10m levo.

Drugače pa pozabi na strelno orožje, gledaš preveč filmov (zadeti premikajočo tarčo na 50 metrov ni tako lahko kot to naredi James Bond).

Še najbolje je, da se takih ljudi izogibaš, po mestu zvečer ne hodi sam, ampak v družbi s prijatelji.

V skrajni sili bi ti najverjetneje najbolj koristila kakšna teleskopska palica (nelegalno, na lastno odgovornost itd..) ampak to, da jo imaš nič ne pomaga (tako kot si ne bi morel pomagati z letalom, če ga ne znaš uporabljati).
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

krneki0001 ::

loveJDM je izjavil:

CPS ma 4joule=airsoft oz airsoft za dede


CPS zračna, ne airsoft?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

loveJDM ::

in ti se njemu ne moreš izognit na poti v šolo?

AndrejO ::

sloaljohh je izjavil:

jz glih nočem da me kdo udar spet in hočem to preprečit k pa bo zvedu da bi ga spet dal na policijo bo pa se spet htel maščevat, takim en klinc briga za tožbo pa policijo sej itak nč nimajo k so klošari k živijo ulični lajf mamicu jim huligansko

Takšne "klošarje" se da iz ulice pospraviti na bolj udoben kraj, kjer imajo organizirano prehrano in vsakodnevno rekreacijo.

Več kot to, da še enkrat poudarim, da je edina varna pot "uradna" pot in, da je iskanje bližnjic samo recept, da boš sam "uradno" končal s kaznijo, pa ne morem.

sloaljohh ::

kako se mu naj izognem če on sam hod v mestu in ga včasih vidm tud na avtobusn postaji in se hočem takoj umaknit ampak se bojim da bo me naslednič spet nadlegoval k sm ga prijavu na 113. res nočem živet v strahu in se gibat omejeno po mest

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

krneki0001 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

CPS ma 4joule=airsoft oz airsoft za dede


CPS zračna, ne airsoft?


ja vem sem jo gledal na spletni trgovini avantura in če se ne motim ima 4joule kar je skoraj isto,airsoft ima 2J.Premalo v glavnem in brez veze ker bo imel še večje probleme

Unknown_001 ::

Solzivec...
http://www.solzivec.si/

Pa v skrajnem primeru si paralizator nabavi "Taser"

Z orožjem ga ne seri, niti hladnim ne (noži, bokserji,...) Sploh pa ne s fake strelnim.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

sloaljohh ::

je moj kolega probu paralizator pa mu ni blo nč k da bi ga z nožom božal.. a so kater taserji močnejši? kaj pa taser gun ampak dost stane..

mihec87 ::

zračna pištola vs 6 modelov...zračno pištolo boš pojedel+razbit...
Proti 6 modelom ti pomaga samo tek..Ker v real ni tk ko v filmu ko model prefuka 12 tipov, pa gledas ko enga po enga tepe ostalih 11 pa gleda..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Unknown_001 ::

sloaljohh je izjavil:

je moj kolega probu paralizator pa mu ni blo nč k da bi ga z nožom božal.. a so kater taserji močnejši? kaj pa taser gun ampak dost stane..


Tist kar majo mnogi doma je bolj ko ne igrača, taprava zadeva ti zjebe motoriko in mišice da se samo skup sesedeš, take prave imajo kaki varnostniki.

mihec87 je izjavil:

zračna pištola vs 6 modelov...zračno pištolo boš pojedel+razbit...
Proti 6 modelom ti pomaga samo tek..Ker v real ni tk ko v filmu ko model prefuka 12 tipov, pa gledas ko enga po enga tepe ostalih 11 pa gleda..


Solzilec dolgega dometa + tek = zmagovalna kombinacija (pridobiš čas).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

sloaljohh ::

kak pa vem kater taser je dovol močan? in koliko stane , koliko V mora imet?.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zračno orožje - replike (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28250803 (5206) Okapi
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202240 (17555) gruntfürmich
»

Zračna pištola

Oddelek: Loža
287684 (4237) Okapi
»

Elektrošokerji oz. paralizatorji imate izkušnje z njimi?

Oddelek: Loža
344578 (3616) jype

Ali je v Sloveniji dovoljeno nošenje noža?

Oddelek: Loža
4718545 (16968) Mavrik

Več podobnih tem