» »

Kdaj bodo v šolah nehali uporabljat MS ekosistem?

Kdaj bodo v šolah nehali uporabljat MS ekosistem?

user-pass ::

Linux se uporablja samo tam, kjer Windows ne zmore, npr za vse mozne serverje. In doma ga potem uporabljajo potem vecinoma isti ljudje, ki v sluzbi administrirajo linux serverje. Potem je pa se par zanesenjakov, to je skoraj vse. Linux je nepogresljiv in osnova v IT sektorju, drugje pa pac ne. Tudi jaz delam na Linuxu cel dan, doma pa furam vecinoma Winse, ze zaradi zene in otrok.

opeter ::

Kaj pa je pol Android?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Smurf ::

opeter je izjavil:

Kaj pa je pol Android?

Na desktopih je android se redkejsi kot razne linux distribucije. Mobilne naprave pa so druga kategorija.

Matako ::

Včasih se niso toliko obremenjevali s tem - tržni delež ni toliko pomemben, ko gre za izobraževalni proces. Ko so v osemdesetih v britanske šole spravljali BBC Micro in Acorn Archimedes sta imela točno 0% tržni delež (itak, ker sta bila narejena posebej zato, čeprav so bili to v osnovi komercialni stroji v prosti prodaji).

To mogoče izhaja iz ideje, da so za didaktične namene posebni šolski modeli boljši kot pisarniški dizajni.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

opeter ::

V ameriških šolah pa je bil močan Apple.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Matako, ne pozabit, v času BBC Micra še ni bilo nekega prevladujočega standarda, kar se OS-a tiče. Še ko je prišel Archimedes, še ni nič kazalo na prevlado PC-ja v domovih, so Atari ST in Commodore Amiga bili dosti doseglivejša in zanimivejša opcija. Enostavno skrbi z bilokakšno kompatibilnostjo ni bilo, oz, je bila dosti manjša, kot je danes.

Navsezadnje je računalništvo v časih mojega šolanja bilo, konkretno v naši šoli, zgrajeno okoli Apple IIe računalnika (enega za cel razred). Imeli smo pa tudi alternativo. Dostop do Iskra Delta 800 sistema preko Digitalovega VT100 terminala, seveda enega za cel razred...

Danes so stvari čisto drugačne, saj ne vemo niti, kaj bi naj predmet "računalništvo" sploh obsegal...


LP

jože

NLight ::

lovro535v2 je izjavil:


to ti misleš da je polizdelek kubuntu al pa ubuntu ma zelo podben GUI kot windows 7 in tudi inštalacija poteka tako.


Inštalacija poteka res gladko in tu nimam pripomb... Vmesnik pa ni niti približno podoben Windows 7, da o funkcionalnosti ne govorim... Ko je MS ukinil aero na Windows 8 so se mnogi pritoževali češ kaj se pa Microsoft gre... A na linuxih nikogar ne moti da ta opcija ni prisotna? Meni osebno se Ubuntu zdi utesnjen OS, ko ga uporabljam se mi zdi (in tudi je) da je funkcionalnost zelo omejena v primerjavi z windowsi, design je pa tudi brezvezen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

noraguta ::

user-pass je izjavil:

Linux se uporablja samo tam, kjer Windows ne zmore, npr za vse mozne serverje. In doma ga potem uporabljajo potem vecinoma isti ljudje, ki v sluzbi administrirajo linux serverje. Potem je pa se par zanesenjakov, to je skoraj vse. Linux je nepogresljiv in osnova v IT sektorju, drugje pa pac ne. Tudi jaz delam na Linuxu cel dan, doma pa furam vecinoma Winse, ze zaradi zene in otrok.

praktično 90% enterprise storitrv laufa na windows serverjih. Linux je fajn za web pa hpc pol ga pa nemaramo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

hojnikb ::

Unknown_001 je izjavil:

Za vse ki postanete jeznoriti čim kdo skritizira Linux:

Linux je polizdelek in nič več. Črta!

Vsi zagovorniki si lahko vaše litanije uporabite edino za brisanje riti ker jih ne bo kupil nihče.

Polizdelek, ki žene tvoj telefon, router, spletne strani, ki jih gledaš pa verjetno še vsaj 100 stvari, za katere se ne zavedaš.

Polizdelek, ja.
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

hojnikb je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Za vse ki postanete jeznoriti čim kdo skritizira Linux:

Linux je polizdelek in nič več. Črta!

Vsi zagovorniki si lahko vaše litanije uporabite edino za brisanje riti ker jih ne bo kupil nihče.

Polizdelek, ki žene tvoj telefon, router, spletne strani, ki jih gledaš pa verjetno še vsaj 100 stvari, za katere se ne zavedaš.

Polizdelek, ja.


Za domačo uporabo na namizju definitivno je polizdelek. Ne bit dlakocepen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

hojnikb ::

Treba bo ločit Linux jedro in Linux distribucije.
Velika razlika.
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

Kje je govora o jedru?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

hojnikb ::

Ti govoriš o jedru, ker venomer omenjaš Linux.
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

hojnikb je izjavil:

Ti govoriš o jedru, ker venomer omenjaš Linux.


Ker je tako težko za razbrat o čem sem dejansko pisal... Jasno da o OSu ne pa o jedru, ki ga niti omenjati nisem imel namen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Potem pa jasno povej, da govoriš o linux distrotih, da bodo _vsi_ vedli, po čem pluvaš.
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

Poglej OP-ov prispevek in mislim da ni več dvoma, o čem smo se dejansko pogovarjali.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

drola ::

V informacijski družbi bi moralo biti znanje računalništva in informatike en od stebrov izobraževanja, ob boku maternega in tujih jezikov ter matematike. S povečanim obsegom ur za računalniško opismenjevanje pa bi morali ustrezno mesto namenjeno tudi Linuxu. Za študente, ki se vpisujejo na študije na FMF ali pa FRI, je znanje uporabe Linuxa nepogrešljivo. Študent na FMF se sreča s Pythonom, C++, LaTeXom, Matlabom/Octave, Mathematico, specialnimi astronomskimi programi itd. Predvsem veliko slednjih tečem izključno na Linuxu. FMF ima na računalnikih nameščen Windows, zraven pa Linux v VirtualBoxu. Plačuje se naročnina na MSDNAA, čeprav ves med študijem uporabljan software teče tudi na Linuxu. Plačevanje licenčnin MSju je vsaj v nekaterih izobraževalnih ustanovah metanje denarja skozi okno.
https://drola.si

NLight ::

drola je izjavil:

V informacijski družbi bi moralo biti znanje računalništva in informatike en od stebrov izobraževanja, ob boku maternega in tujih jezikov ter matematike. S povečanim obsegom ur za računalniško opismenjevanje pa bi morali ustrezno mesto namenjeno tudi Linuxu. Za študente, ki se vpisujejo na študije na FMF ali pa FRI, je znanje uporabe Linuxa nepogrešljivo. Študent na FMF se sreča s Pythonom, C++, LaTeXom, Matlabom/Octave, Mathematico, specialnimi astronomskimi programi itd. Predvsem veliko slednjih tečem izključno na Linuxu. FMF ima na računalnikih nameščen Windows, zraven pa Linux v VirtualBoxu. Plačuje se naročnina na MSDNAA, čeprav ves med študijem uporabljan software teče tudi na Linuxu. Plačevanje licenčnin MSju je vsaj v nekaterih izobraževalnih ustanovah metanje denarja skozi okno.


320$ na leto... Mislim da zaradi tega fakulteta ne bo bankrotirala... Sicer pa praviš da se na faksu ne uporablja, še vedno pa imajo študentje na voljo zastonj programe za doma, kjer se lahko po želji izobražujejo sami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

issak ::

NLight je izjavil:

issak je izjavil:

Za potrebe šolstva bi se pa magari dalo namestiti MS Office preko Wine na Ubuntu. Kakšen eksotičen program bi tudi znal delati preko Wine, za programiranje in kodiranje je pa Linux itak top, kjer imaš Python in C compiler že privzeto nameščen.


In Visual Studio "dela", ostali uporabni editorji tudi "delajo"= Ne... Torej kaj naj delam na Linuxu? Brskam po internetu, ker tega na windowsih ne morem? Skratka programiral na Linuxu nekaj časa in nikoli več... Če je treba kaj za linux naredit napišem na windowsih in prek omrežja pošljem na linux, ter compajlam...


Visual studio je top, nevem kako bi to na Linux spravil. Netbeans pa "dela" na Ubuntuju, poženeš njihov installer in se namesti. In dela čisto OK. Nisem rekel da je Windows slabši za programirat ali pa boljši, oba sta top, odvisno od use casea. Pošiljat preko mreže se mi res nebi dalo za vsakih šest vrstih ki jih popravim, uporabljam tako ubuntu (server) kot tudi Windows (desktop) za različne namene. Powershell skript ne moreš pisati na Linuxu, bash pa sicer dela preko cygwina in to, ampak dela native na Linuxu bolje. Tam pa mcedit in šopaj.

Ravno pišem neko klobaso za CMD, in jo pišem v mceditu na ubuntu serverju, poganjam pa na Windows kišti preko druge skripte, ki najprej preko rsynca potegne dol novo verzijo in jo nato izvede. Zato raje popravim skripto direktno na serverju kot pa da bi jo pisal na Windowsih in kopiral na server. Ni mi tuje programiranje ne tu ne tam. Odvisno od use casea. Se pa nebi nikoli spravil pisati Windows Phone aplikacije na ubuntuju :D

Za nekoga, ki se ima za računalnikarja ali programerja, je dobro, da se znajde v vseh (pogostejših) sistemih. Na desktopu (in laptopu) ne nimam nobenega namena zamenjati Windowsev, ne za OSX ne za Ubuntu, medtem ko na server takoj leti Ubuntu ali Debian. Sicer tudi če bi dobil računalnik z Ubuntujem gor bi z njim delal brez težav. Pač bi se navadil na prednosti ki jih sistem ponuja sam po sebi, namesto da bi iskal "daemon toolse" kot se na hitro temu reče.

Bilo bi dobro, da se učence nauči uporabe tako Windowsev, kot tudi Ubuntuja (kot ena najbolj razširjenih distribucij) in OSX. Jaz namreč z OSX nisem imel nikoli stika, dokler nisem začel delati kot ITjevc, kjer imajo vsi direktortji Mace. iOS in Android niti nista toliko za učiti se, ker sam mobilni OS služi v veliki meri le kot launcher aplikacij.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

[D]emon ::

hojnicek, piki, ti ne locis med Linuxom in UNIX-om. Samo zato, ker je tvoj pralni stroj ali toaster POSIX-compliant ne pomeni, da bi znal poganjati Linux. Ne budaliraj. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jizzer ::

Sem prejšnji mesec dal priložnost Ubuntuju (po letu dni sem malo osveževal računalnik, pa sem mislil bom namestil linux namesto Windowsov, ok). Mesec dni (+/- par dni) sem ga spravljal k sebi. V tem cajtu sem ga 5x formatiral, ker so bli vedno neki errori na nižjem nivoju. Bootal se je več kot minuto.
No da povem v osnovi niti grafika niti wireless ni deloval (nekako essential zadeva), kar je privedlo do iskanja različnih fixov po internetu, vsaki "fix" pa je za sabo pustil nek hujši error v samem OS-u.
Sem kar presedlal nazaj na Win8.1 (v kratkem na Win10).
Inštaliral par updejtov na začetku kaki driver, ki je manjkal, pa zadeva laufa.
Ne pravim da je linux slab, ampak pač pričakujem da zadeva laufa ko jo namestim. Mogoče je problem konkretno v mojem modelu računalnika (star cca leto dni, high end - prebral par topicov po internetu, glede modela). Ampak če ima pošlihtano windows zakaj nebi imel linux? Ubuntu, maybe another time.
Smešno pa je kak linux privrženci blatijo winse, in vice versa. Dejstvo je da noben ni nujno da ti dela v nulo in čisto odvisno kaki hardware maš, pomoje.

Mam tut od cajta do cajta kake probleme na Windowsih ampak za razliko od Ubunta, jih z lahkoto pofixaš. System recovery dela v nulo, če že kaj iz xy razloga štoraš, z ubuntujem sem se mantral celi dan na koncu pa obupal ter enostavno formatiral.

Glede linuxa na šolah pa so moje izkušnje take. Nam je profesor, pri krožku v 7/8 razredu pokazal Linux(mislim da Kubuntu/Fedora) in že takrat sem bil v njem precej zgubljen. Neznam si predstavljat da bi mogel TAKRAT na njem delat (sploh pa si ne predstavljam ostalih mojih sošolcev ki o CS niso imeli pojma). V SŠ in sedaj na FERI pa je itak MSDNAA oprema. V srednji z linuxom sploh nismo delali, začeli smo sedaj na faksu.
Še lep cajt nebodo Linux DISTRIBUCIJE (da nebi koga slučajno užalil) na ravni Win-sov, NA ŠOLAH.
In the end - Če neko stvar obvladaš ti je itak vseeno al jo delaš na Ubuntu,Windows,OSX, rezultat je enak, v enakem času.

Edit: typos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

njyngs ::

Ubuntu je junk. Škoda da nisi začel s kakim Mintom.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

harvey ::

Ubuntu je junk

Je čisto soliden distro za vstop v Linux okolje. Za internet, pisarno, filme je več kot soliden kar večina uporabnikov rabi in počne....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

driver_x ::

harvey je izjavil:

Ubuntu je junk

Je čisto soliden distro za vstop v Linux okolje. Za internet, pisarno, filme je več kot soliden kar večina uporabnikov rabi in počne....


Jaz različne Linuxe redno (kot primarni sistem) uporabljam od leta 1999. Ubuntu je zadnji, ki bi ga komurkoli priporočal. Sicer sem pa mnenja, da se operacijski sistem (govorim za domačo rabo) izbere glede na namen rabe. Meni osebno bolj ustrezajo Unixi ali njim podobni sistemi, čeprav občasno uporabljam tudi Windows. Žlahti in ostalim, ki jim vzdržujem opremo, nikoli nisem vsiljeval Linuxa, sem jih pa v zadnjih letih skoraj vse spravil na OSX in si s tem čas, ki sem ga prej porabljal za njihove razne težave, zmanjšal na 0.

hojnikb ::

[D]emon je izjavil:

hojnicek, piki, ti ne locis med Linuxom in UNIX-om. Samo zato, ker je tvoj pralni stroj ali toaster POSIX-compliant ne pomeni, da bi znal poganjati Linux. Ne budaliraj. :)


Še en, ki ne loči linux jedra in linux distrubucije. Sj ok, ni vsem dano bralno razumevanje.

In ne, nisn piki.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

harvey ::

@ sammy73
Ubuntu je zadnji, ki bi ga komurkoli priporočal.

Kaj bi pa priporočil?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

BlaY0 ::

Unknown_001 je izjavil:


Za domačo uporabo na namizju definitivno je polizdelek. Ne bit dlakocepen.

No, jaz ta "polizdelek" na svojem desktopu uporabljam že skoraj desetletje in ničesar ne pogrešam. Prav tako ostali člani družine.

nekikr ::

Dobro zate. Ste pa precej nepomembni. Svetovna populacija pravi, da tega noče niti zastonj, kar pomeni da nekje vseeno tiči zajec.e

opeter ::

nekikr je izjavil:

Dobro zate. Ste pa precej nepomembni. Svetovna populacija pravi, da tega noče niti zastonj, kar pomeni da nekje vseeno tiči zajec.e


Stari članek izpred 11 let:

How Linux is Changing the Face of Education in Africa
http://linuxgazette.net/103/venter.html

Si predstavljam, kakšno je stanje danes.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BlaY0 ::

nekikr je izjavil:

Dobro zate. Ste pa precej nepomembni. Svetovna populacija pravi, da tega noče niti zastonj, kar pomeni da nekje vseeno tiči zajec.e

Hmm, jaz sem del svetovne populacije in ne pravim tega.

Saj ne rečem, če bi prišel predstavnik/akviziter MSja danes k meni domov predstavljat Windows in mi argumentirano predstavil njegove prednosti, ki bi pripomogle, da bi bil jaz zaradi tega bolj produktiven, bi verjetno razmislil. Da bi pa menjal zato, ker kot praviš svetovna populacija pravi tako, mi pa na kraj pameti ne pade. Isto velja verjetno zate... ti tudi ne boš za brezveze šaltal na Linux, če ti je Windows čisto OK.

nekikr ::

Precej boljše. Somalije in norveške recimo ne ločiš več, Kongo je ravno prehitel ZDA po BDP, največji umetniki pa prihajajo iz Ugande. In vse to zaradi Linuxov!!!enaena

BlaY0 ::

Mene to kar ti nabijaš sploh ne gane, dokler imam možnost izbire po lastni volji/presoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mitja73 ::

Zakaj se pa v osnovni šoli učijo slovenčino in ne kitajščine ?
Verjetno je kak mini razlog za to !?!?

BlaY0 ::

Hmm, verjetno zato, ker nam Kitajska (še vedno) dobavlja tipkovnice s slovenskimi znaki in razporedom...

nekikr ::

BlaY0 je izjavil:

Mene to kar ti nabijaš sploh ne gane, dokler imam možnost izbire po lastni volji/presoji.

Tisto je letelo nazgornjo omembo Afrike. Možnost izbire je super, uporabljajte kar hočete, samo ne vsiljujte mojemu otroku kot obvezno nečesa, kar še zastonj ni zanimivo nikomur.

BlaY0 ::

A tvoj otrok obožuje matematiko in slovenščino? Kaj pa etiko?

mitja73 ::

BlaY0 je izjavil:

Hmm, verjetno zato, ker nam Kitajska (še vedno) dobavlja tipkovnice s slovenskimi znaki in razporedom...


Al pa zato ker 90%+ prebivalcev na tem ozemlju uporablja slovenščino, tako kot tudi še kaj drugega, npr. MS in še kaj.

BlaY0 ::

nekikr je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Mene to kar ti nabijaš sploh ne gane, dokler imam možnost izbire po lastni volji/presoji.

Možnost izbire je super, uporabljajte kar hočete, samo ne vsiljujte mojemu otroku kot obvezno nečesa, kar še zastonj ni zanimivo nikomur.

Mene so 12 let v šoli filal samo s samoupravljanjem in temelji marksizma, ti bi pa zdaj podobno počel še naprej v informacijski družbi?

Ne gre za to kaj je zanimivo skozi tvoj pogled in kaj ne ampak za to, da sploh vidiš za kaj gre, da lahko potem primerjaš s čim drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

nekikr ::

BlaY0 je izjavil:

A tvoj otrok obožuje matematiko in slovenščino? Kaj pa etiko?

Te tri stvari so nujne v vsakdanjem življenju, Linux pač ne.

Ne gre za to kaj je zanimivo skozi tvoj pogled in kaj ne ampak za to, da sploh vidiš za kaj gre, da lahko potem primerjaš s čim drugim.

Dipl. ing. rač. in inf. tule, vem o čem je govora in niti slučajno ne podpiram obveznega vsiljevanja polovičarskega OS, ki ga svet noče niti zastonj, v sistem šolanja. Bo tako bolje?

mitja73 ::

Linux ga lahko doma učiš, 95% ljudi ne dela potemv IT-ju da bi ga potrebovali v resničnem vsakodnevnem življenju.
v vseh tehničnih šolah se pa praktično vsakdo spozna tudi s čim drugim kot MS, tako da je volk sit in koza cela ;-)

Razen tu bi nekateri komplicirali v nedogled.

Invictus ::

Ah, to fetišiziranje Linuxa tukaj je že malo bolano.

Večina folka tukaj je snela DVD z neta, inštalirala Linux in zdaj filozofira kako je to najboljša stvar pod soncem, ker jim ni bilo treba dati 100 EUR za Windows licenco.

99% tega folka ni nikoli napisala kake skripte, prevedla programa iz source kode, še manj pa ta program popravila da ga je lahko uporabljajo.

Pač Linux uporabljajo kot Windows, če bi ga jim dal kdo zastonj.

V realnem svetu, kjer Linux uporavljajo kot produkcijske mašine, se izkaže da Linux ni ravno zastonj. In zahteva približno toliko dela in denarja kot Windowsi. Sploh če hočeš imeti kake preverjene varnostne popravke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

nekikr je izjavil:


Dipl. ing. rač. in inf. tule, vem o čem je govora in niti slučajno ne podpiram obveznega vsiljevanja polovičarskega OS, ki ga svet noče niti zastonj, v sistem šolanja. Bo tako bolje?

Ravno ti tukaj nimaš kaj govoriti, ker si pristranski. Sploh pa ne govorim o vsiljevanju česa ampak govorim o tem da je dobro človeku pokazati eno in drugo, da lahko potem primerja. Ti, ker si dipl. inž. rač. in inf., si se pa zdaj postavil nad vse in boš ostalim diktiral in prav tako vsiljeval samo eno izmed možnosti.

konspirator ::

Invictus
Za resno produkcijsko delo so win licence še najmanjši strošek.

nekikr
Če nečesa še nikoli nisi uporabljal, zakaj ga potem nočeš ?
Tudi ms produkte si se nekako moral naučiti, nihče se ni rodil s takim znanjem.

Free roba za dijake in študente MSDNAA so tipična dilerska metoda, kako nekoga navaditi na tvoj produkt (prvi šus gratis).

Zgodovina sprememb…

opeter ::

konspirator je izjavil:

Invictus
Za resno produkcijsko delo so win licence še najmanjši strošek.


Se strinjam. Je pa spet odvisno, kakšna "produkcija" je oz. vrsta dela.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:


99% tega folka ni nikoli napisala kake skripte, prevedla programa iz source kode, še manj pa ta program popravila da ga je lahko uporabljajo.

Zakaj bi 99% sploh hotelo početi kaj takega? Vsakemu bi moral računalnik služiti zgolj kot orodje za večjo produktivnost, in da bi mu več časa ostalo za ostale stvari v življenju.

konspirator ::

Invictus
99% tega folka ni nikoli napisala kake skripte, prevedla programa iz source kode, še manj pa ta program popravila da ga je lahko uporabljajo.

Enako velja za ms win uporabnike.
Konzola (cmd) ? Omfg.
Powershell uporaba :D ? Ne me strašiti, bo prišel boogeyman.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Slo-tech predstavlja vzorec povprečne slovenske družine, s.pja ? V primeru da ja, sem se nekaj novega naučil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nekikr ::

Če nečesa še nikoli nisi uporabljal, zakaj ga potem nočeš ?

Taka vprašanja postavljaš, ker si nepismen bedak.

Ravno ti tukaj nimaš kaj govoriti, ker si pristranski.

Ravno jaz lahko govorim, ker poznam dovolj dobro oba sistema, prednosti in slabosti in vse kar paše zraven.

Sploh pa ne govorim o vsiljevanju česa

Celotna tema je o vsiljevanju Linuxa v šole.

dobro človeku pokazati eno in drugo, da lahko potem primerja.

In kaj naj bi primerjal človek? Dva OSa, ki sta za staro mamo identična, za specialiste pa različna kot hruška in jabolko? In te specialistične fore bi jih ti učil v splošni izobrazbi?

si se pa zdaj postavil nad vse in boš ostalim diktiral in prav tako vsiljeval samo eno izmed možnosti.

Nič ne bom vsiljeval, se bom pa zavzemal, da se bo učilo splošne stvari, ki so čim prej uporabne in ne specialistične, ki nikomur ne pridejo prav, še celo če so zastonj.

konspirator ::

Ravno jaz lahko govorim, ker poznam dovolj dobro oba sistema, prednosti in slabosti in vse kar paše zraven.

Sklicevanje na lastno avtoriteto ?

Celotna tema je o vsiljevanju Linuxa v šole.

Ravno obratno je, gre za vsiljevanje ms produktov v šole.
Kar se Janezek nauči to Janezek zna.
ter
Starega bika ne boš naučil novih trikov.

Nič ne bom vsiljeval, se bom pa zavzemal, da se bo učilo splošne stvari, ki so čim prej uporabne in ne specialistične, ki nikomur ne pridejo prav, še celo če so zastonj.

Vendar učenje na ms produktih ni nobeno splošno uporabno učenje, saj učijo specifično tehniko in ne principov, ki delajo na tudi sorodnih produktih.Zamenjaš ikono in je uporabnik mrzel.


MS dobro plačuje za trolanje ?

Invictus ::

konspirator je izjavil:

Invictus
Za resno produkcijsko delo so win licence še najmanjši strošek.

Ja, itak. Kaj sem pa jaz napisal ...

konspirator je izjavil:

Invictus
99% tega folka ni nikoli napisala kake skripte, prevedla programa iz source kode, še manj pa ta program popravila da ga je lahko uporabljajo.

Enako velja za ms win uporabnike.
Konzola (cmd) ? Omfg.
Powershell uporaba :D ? Ne me strašiti, bo prišel boogeyman.

Nekateri smo pisali skripte še za DOS.

Fora je da je OS danes čisto nepomemben. Vsi so dovolj dobri. Gledaš samop na tistega ki ima dobro podporo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italijansko obrambno ministrstvo prehaja na LibreOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6117404 (13903) zmaugy
»

Izšel LibreOffice 5.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
10360173 (25938) noraguta
»

Britanski javni sektor za 6,5 milijona evrov z letom dni podpore za Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4323858 (21848) chironex10
»

Izšel LibreOffice 3.3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8421963 (17207) System
»

Izbrati OpenOffice ali LibreOffice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8429752 (26430) darkolord

Več podobnih tem