» »

prepis na drugo fakulteto

prepis na drugo fakulteto

phone8 ::

matura mi ni šla najbolje od rok in bom najverjetneje sprejeta na 3.željo s katero nisem lih najbolj zadovoljna. Sem seznanjena s tem, da če enkrat dobim domov da sem sprejeta, v 2.roku ne morem kandidirat na prosta mesta. Nočem pa ostat doma :/ ...

Torej razmišljam o tem, da bi se šla vpisat in bi se prepisala takoj na začetku študijskega leta - je to sploh možno, in kako poteka? kako se potem gledajo točke zbrane na maturi?

eric_cartman ::

Imaš 2 možnosti. Prepis in prehod..

Prepis pomeni, da se z novim šolskim letom prepišeš na drug program in tekmuješ z dijaki, ki so končali maturo. Če koristiš to možnost, se ti ta možnost upošteva pod bonus --> prepis ali ponavljanje. Se pravi, da če se prepišeš, ne smeš več ponavljati letnika.

Če pa narediš prehod, to pomeni, da prehajaš v 2. letnik, kar pomeni, da morata biti študija kolikor toliko sorodna, da lahko s pomočjo diferencialcev prehajaš v 2. letnik. To hkrati pomeni, da moraš izbrani študij narediti.

Na začetku študijskega leta ostaja samo še 3. prijavni rok, ki je mislim da takoj na začetku oktobra. Ampak tu ostanejo prosti samo še kakšna matematika, slovenščina ipd. To pa tudi verjetno ni tvoj cilj.

Skratka odkar je tole bonus pravilo, je malo škoda zapravljat študentski status za to, da si doma in ne počneš nič, tako da dobro premisli kaj boš storila.

phone8 ::

torej tekmujem s tistimi, ki so maturo opravljali v jesenskem roku in so kandidirali v 2. roku -ok. me pa zanima kako se prepišem, ker letos smo se vpisoval z digitalnim potrdilom, in ker s tem ko sem sprejeta na (3željo)fakulteto, v 2.roku nimam pravice kandidirat za prosta mesta - if that makes sense

ali pa si mislil povedat, da se lahko prepišem samo v 3.roku? pač na tista mesta, ki ostanejo.. malo zmedena, sorry

Gladi ::

Preostane ti možnost:1.) Izredni študij(če je možen za tvojo želeno smer) pa prepis na rednega naslednjo leto
2.) Se ne vpišeš letos na faks, status dobiš kje drugje in se ponovno vpišeš naslednje leto na
želeno smer.
3.) Se letos prepišeš na to smer na katero si bila sprejeta in se naslednje leto izpišeš in vpišeš na
želeno smer, pri tem pač zgubiš ta "bonus".

phone8 ::

še eno vprašanje... na ekonomsko fakulteto se je prijavilo 476 dijakov (1.želja), razpisanih mest pa je 480. omejitev ni, vendar pa me zanima če obstaja kakšna možnost da me na to fakulteto NE sprejmejo saj sem jo napisala pod 3.željo. Zavedam se, da niso vsi v prvo naredili mature, ampak vseeno upam da 'ne pridem na vrsto' in me ne povabijo na vpis :(


upam da imate zame kak spodbuden odgovor :D vem, totalno nora ...

Yacked2 ::

phone8 je izjavil:

še eno vprašanje... na ekonomsko fakulteto se je prijavilo 476 dijakov (1.želja), razpisanih mest pa je 480. omejitev ni, vendar pa me zanima če obstaja kakšna možnost da me na to fakulteto NE sprejmejo saj sem jo napisala pod 3.željo. Zavedam se, da niso vsi v prvo naredili mature, ampak vseeno upam da 'ne pridem na vrsto' in me ne povabijo na vpis :(


upam da imate zame kak spodbuden odgovor :D vem, totalno nora ...


Tudi pri nas je tako, na raspisanih 40 mest se je vpisalo (pod 1. željo) 37 kandidatov, ki so "vsi" naredili maturo. To pomeni, da če ima pod 2. željo to smer vpisanih več kot 3je kandidati, postavijo sprejmejo najboljše 3. To pomeni, da smo tisti, ki smo vpisali smer pod 1. željo fix vpisani, tisti, ki pa imajo faks pod 2. oz. 3. željo pa imajo najverjetneje noro omejitev (pač vzamejo tiste kandidate od zgoraj navzdol, da zapolnijo vsa mesta).

Čisto drugače pa je na smereh, kjer je že po 1. željo vpisanih preveč kandidatov in so sprejeli sklep o omejitvi, tam pa ni važno ali si napisal smer po 1., 2. ali pod 3. željo.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

lebdim ::

več informacij ... ali pa tukaj ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrsta želja pri vpisu na fakulteto

Oddelek: Šola
104413 (4151) smacker
»

Izbirni postopek - vpis na fakulteto

Oddelek: Šola
105766 (5404) jozekuch
»

Omejitev vpisa -> minimum točk

Oddelek: Šola
296770 (6184) Velki
»

Znano je število vpisov na posamezno smer fakultet

Oddelek: Šola
343590 (2889) Gost
»

Vpis na faks. Je važen vrstni red želja?

Oddelek: Šola
175988 (5687) Roadkill

Več podobnih tem