» »

sistem proti zdrsu

sistem proti zdrsu

1
2
3

Furbo ::

francek1 je izjavil:

Zate specialno moram še tretjič napisat, da gre za tehnično debato samo o tem, če ti sistemi povečajo PORABO!!!! Kako si lahko tako zabit, da tega ne razumeš, mi ni jasno!


Debata ni o porabi, torej je zabit nekdo drug.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

Za porabo si odprite svojo temo. Pa držite se pravila; Če moraš pazit na porabo svojega avtomobila potem nisi kupil pravega avtomobila. Vožnja mora biti dinamična in ne počasna, da oviraš ostale udeležence na cesti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BigWhale ::

Dajte malo drzati nivo debate, ker tole katastrofa.

m0LN4r ::

Sistema proti zdrsu nimam, niti ga nisem imel na službenem vozilu in niti ABSa. Pa sem živ in zdrav, ter preživel marsikaj od snega, leda, naliva, vglavnem vse možne situacije.

Imajo pa moji starši ESP in podobne fore v "novem" in nazadnje, ko sem peljal očetov avto pozimi, sem po 1-2 speljevanjih in ovinkih izklopil ESP, ker sem imel cel čas občutek, da avto ne dela tisto, kar jaz hočem. Govorim o avtu s sprednjim pogonom.

Ampak se mi zdi, da bo mami in sestri ESP velikokrat v pomoč.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Siddh ::

Poskusi slalom vozit po zasneženi cesti z in brez ESP. Hitro ugotoviš zakaj ga je dobro met vklopljenega, sploh če je kak večji avto.


m0LN4r ::

Siddh je izjavil:

Poskusi slalom vozit po zasneženi cesti z in brez ESP. Hitro ugotoviš zakaj ga je dobro met vklopljenega, sploh če je kak večji avto.

Kaj pa misliš, da sem delal 8-12 ur na cesti cel december-jan-feb 2013 v snegu ? Nesplužena cesta je bla vsakdanja stvar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Siddh ::

Ne razumem zakaj bi vozil po snegu brez ESP. Razen če voziš za zabavo.


krneki0001 ::

Siddh je izjavil:

Ne razumem zakaj bi vozil po snegu brez ESP. Razen če voziš za zabavo.


Vsaka vožnja po snegu je zame zabava. Takrat še ABS izklopim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

Siddh je izjavil:

Ne razumem zakaj bi vozil po snegu brez ESP. Razen če voziš za zabavo.

Jebiga, službeni avto je bil pač takšen. Še komplet brez elektronike. Pa še na takih avtih sm se naučil vozit pred leti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

sandmat ::

m0LN4r je izjavil:


Imajo pa moji starši ESP in podobne fore v "novem" in nazadnje, ko sem peljal očetov avto pozimi, sem po 1-2 speljevanjih in ovinkih izklopil ESP,


Zelo verjetno nisi izklopil ESPja, temveč traction control.

m0LN4r ::

Pol če na tipki piše ESP OFF potem ni to to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

m0LN4r je izjavil:

Sistema proti zdrsu nimam, niti ga nisem imel na službenem vozilu in niti ABSa. Pa sem živ in zdrav, ter preživel marsikaj od snega, leda, naliva, vglavnem vse možne situacije.

Imajo pa moji starši ESP in podobne fore v "novem" in nazadnje, ko sem peljal očetov avto pozimi, sem po 1-2 speljevanjih in ovinkih izklopil ESP, ker sem imel cel čas občutek, da avto ne dela tisto, kar jaz hočem. Govorim o avtu s sprednjim pogonom.

Ampak se mi zdi, da bo mami in sestri ESP velikokrat v pomoč.


A misliš, da je sistem kar ves čas aktiven? Ti je utripala ESP lučka ob teh speljevanjih in vožnji preko ovinkov? Ali je bilo vse skupaj samo v tvoji glavi?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

avto z dvema vjugastama črtama pod sabo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bambam20 ::

Mešate ESP ( stabilnost vozila ) in ASR ( proti zdrsu, da se kolesa ne vrtijo v prazno )

gddr85 ::

a ni v esp (če ga imaš) vključeno vse npr. ebd, asr/tcs in abs, če ga nimaš imaš potem lahko samo abs in tcs/asr, esp je kot celota

bambam20 ::

gddr85 je izjavil:

a ni v esp (če ga imaš) vključeno vse npr. ebd, asr/tcs in abs, če ga nimaš imaš potem lahko samo abs in tcs/asr, esp je kot celota



Ampak ESp ne deluje na zdrs pogonskih koles. To funckijo opravlja ASR. Zato me moti, ko se tukaj zdaj zamenjuje ESP, ki ima funkcijo,da deluje na stabilnost vozila .

Siddh ::

Renault ima ASR in ESP vse pod enim stikalom. Na stikalu piše ESP. Vsaj na megane II in sceninc II je tako.


sandmat ::

Siddh je izjavil:

Renault ima ASR in ESP vse pod enim stikalom. Na stikalu piše ESP. Vsaj na megane II in sceninc II je tako.


piše že, ampak izklopi samo ASR, glede na forum:
Found it it's on the right indeed, tiny button. It disables ASR, I fetched the manual, should be able to move my vehicle now.. will give it a try tomorrow


http://www.renaultforums.co.uk/showthre...

manual njegovo zgodbo potrjuje:

http://www.renaulteurodrive.com.au/reso...


poglavje 2.21.

Zato sem že prej hintal, da verjetno ni izklopil espja.

Siddh ::

To kar si našel je za megane III. Z scenicom II sem poskusil vozit slalom z in brez ESP in je razlika očitna. Z ESP zadek avta dosti manj odnaša. Je pa ASR včasih malo moteč, zato ker se cel avto trese ko premočno spelješ. Sam ESP brez ASR pa ni moteč za vožnjo.


sandmat ::

Siddh je izjavil:

To kar si našel je za megane III. Z scenicom II sem poskusil vozit slalom z in brez ESP in je razlika očitna. Z ESP zadek avta dosti manj odnaša. Je pa ASR včasih malo moteč, zato ker se cel avto trese ko premočno spelješ. Sam ESP brez ASR pa ni moteč za vožnjo.


Bo taprav? :) http://www.renaulteurodrive.com.au/reso...

stran 13, ročica številka 14. ASR.

EDIT: še manual iz leta 2005: http://www.manuals365.com/swf/renault/r...

isti tekst. Izklapljanje ASR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

driver_x ::

ESP je od enelega leta dalje obvezen.

m0LN4r ::

Pa je ta ESP tipka, sploh enaka v vseh avtih ? Jaz se ne spomnim, da bi videl drugače poimenovano tipko, razen tiste z avtom in vjugasto črto, ki je bla v starejšem avtu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

bambam20 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

a ni v esp (če ga imaš) vključeno vse npr. ebd, asr/tcs in abs, če ga nimaš imaš potem lahko samo abs in tcs/asr, esp je kot celota



Ampak ESp ne deluje na zdrs pogonskih koles. To funckijo opravlja ASR. Zato me moti, ko se tukaj zdaj zamenjuje ESP, ki ima funkcijo,da deluje na stabilnost vozila .


To vse skupaj se itak združuje v celote, isti čipi in senzorji furajo vse skupaj.. to je brezveze ločevati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vikking ::

Furbo je izjavil:

bambam20 je izjavil:

gddr85 je izjavil:

a ni v esp (če ga imaš) vključeno vse npr. ebd, asr/tcs in abs, če ga nimaš imaš potem lahko samo abs in tcs/asr, esp je kot celota



Ampak ESp ne deluje na zdrs pogonskih koles. To funckijo opravlja ASR. Zato me moti, ko se tukaj zdaj zamenjuje ESP, ki ima funkcijo,da deluje na stabilnost vozila .


To vse skupaj se itak združuje v celote, isti čipi in senzorji furajo vse skupaj.. to je brezveze ločevati.


ESP ne more delovati brez "traction control-a" (znano pod kraticamo ASR-nemško, TCS-angleško) in ABS. Medtem ko pri izklopu ESP-ja odvisno od modela in tipa vozila, je lahko izklopljen tudi TCS ni pa nujno.

Recimo pri mojem a4 quattro, ko izklopim ESP je izklopljen tudi TCS, v snegu potem nič več ne odvzema hitrosti in moči kolesom, ampak vrti na polno.
Torej ko je vklopljen ESP je vklopljen tudi TCS, izklapljati posamezno se ne da. IMO so tudi precej redka povprečna osebna vozila kjer bi to lahko počel.

V bistvu poenostavljeno je TCS oz. ASR del ESP-ja. Kakšni resni terenci bi lahko imeli ločeno posebej izklapljanje, drugač pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

jurre ::

na Clio-tu II sem imel ESP in ASR, oboje se mi je zdelo fajn, edino kar je bilo, da sistema nista delovala pod hitrostjo 30 km/h. Kar pomeni, da se z ASR nisem mogel izkopati iz zasnezenega parkinga in da me je enkrat obrnilo za skoraj 180° na ledu, ko sem se vkljucil s 5 km/h iz stranske na prednostno cesto.
ESP se je dal izkljuciti, hkrati z ASR.
Sem pa sel enkrat pozimi cez Ljubelj, sneziti je zacelo pri nas, ko sem se vzpenjal gor, v Avstriji pa je ze bilo zasnezeno - ESP se je vklapljal na ovinkih, da me ni kje zavrtelo. Na poti nazaj sem rekel, grem poskusit ce bom sploh prisel se domov, pa sem - lepo v drugi prestavi, hitrost malo nad 30-40 km/h, toliko da je ASR stalno grabil (lucka je utripala celo pot) in da se nisem nikjer ustavil, sploh ne sredi klanca, ker se verjetno ne bi vec skopal ven).

Se pa spomnim kolega s twingotom, vklopljen ESP, sneg po obvoznici, pri hitrosti cca 90 km/h zamotal volan levo desno, pa ga je takoj ESP nazaj poravnal, kot da ni nic.

m0LN4r ::

Pozna kdo ta hrib? https://www.google.si/maps/@46.274893,1...!3m6!1e1!3m4!1skTgdQMWtUnmFvJX3a91lNA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
No tle sem šel _letos_ na sveže zapadlem snegu (padati je zadečelo 2 uri preden sem prispel do sem) mimo s 14 let starim avtom brez kakršnekoli asistence.
V snegu sta pa stala en temno moder passat (klasičen karavan) in siv novejši mercedes.
Prvi je stal tu kak sem dal link, drugi pa malo nižje.

ESP ni magično sredstvo, ki vas bo magično rešilo iz vsake situacije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darkolord ::

Noben ne pravi, da je ESP magično sredstvo.

Lahko pa zazna pa problem precej hitreje kot ti in ga PRECEJ hitreje tudi popravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

m0LN4r ::

Evo še o kakih cestah je govora

Taka je bila cesta na koncu:


Po taki sm se pa vozil po 8-12 celo dolgo 2013 hebeno zimo, ko je vsak drugi dan padal sneg Februarja službeni Clio 1995 (jah jebiga):
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Ko so take ceste, jaz na noč naredim okol 500km po njih. To je najlepši letni čas in najlepši trenutki - norenje po snegu.

Pa to delam že nekje 20 let in več, vsako zimo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

500km na noč? Kje, kako?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Recimo en tak zanimiv trip po snegu:
Ljubljana, ivančna gorica, bogenšperk, litija, kamnik, černivec, logarska dolina, čez avstrijo do jezerskega in potem nazaj do kranja, čez kropo, begunje, radovljico, lesce, do bleda, od tam na pokljuko, iz pokljuke v bohinjsko bistrico, od tam na sorco in soriško planino, pa skozi železnike do škofje loke in končno nazaj v ljubljano.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

Hehe je mogla bit pa dolga noč :) Jaz bi tudi ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Ja, jaz sem letos upal na več snega, pa ga je bilo zelo premalo in prehitro je šel. Drugače pa poznam še ene par takih "krožnih" tripov po sloveniji, ampak tale je en izmed bolj zanimivih, ker ima kr nekaj vzponov in spustov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PandaFlow2 ::

m0LN4r je izjavil:

ESP ni magično sredstvo, ki vas bo magično rešilo iz vsake situacije.


Ni, lahko reši pa veliko nevarnih situacij. Moraš se zavedati tudi, da vsi vozniki nismo 100% čas vožnje takšni Supermani kot si ti. Avtomobili so pač nareti za rahlo podpovprečnega voznika in tako je tudi prav.

Se strinjam, da elektronika ne more nadomestiti vsega, ampak je pa definitivno bolje kot povsem brez, sicer bi vsi, ki se profesionalno ukvarjajo z učenjem varne vožnje svetovali, da kupimo 30 let staro podrtijo na odpadu, ki nima ABS, ESP, ASR, TCS, sinhroniziranega (ali po možnosti avtomatskega z dvojno sklopko) 6-stopenjskega menjalnika, elektronskega direktnega vbrizga, turbopolnilnika, ksenonskih luči, klime in še kaj.

m0LN4r ::

Se strinjam in sem tudi rekel, da je fajn (sestre, mame ipd.), ampak vidim ljudi, ki pač mislijo, da je to bog i batina in potem posledično upajo več tvegat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mare2 ::

Kdo pa je ta?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Unknown_001 ::

PandaFlow2 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

ESP ni magično sredstvo, ki vas bo magično rešilo iz vsake situacije.


Ni, lahko reši pa veliko nevarnih situacij.


V bistvu preventivno prepreči. Vrtenje koles v prazno v tistem momentu niti ni tako nevarna situacija, nevarna situacija je, če ti zaradi tega avto naslednjo odnese nekam v pi*ko m*trno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

driver_x ::

Unknown_001 je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

ESP ni magično sredstvo, ki vas bo magično rešilo iz vsake situacije.


Ni, lahko reši pa veliko nevarnih situacij.


V bistvu preventivno prepreči. Vrtenje koles v prazno v tistem momentu niti ni tako nevarna situacija, nevarna situacija je, če ti zaradi tega avto naslednjo odnese nekam v pi*ko m*trno.


A ti ne bereš ali samo ne razumeš?

Unknown_001 ::

driver_x je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

ESP ni magično sredstvo, ki vas bo magično rešilo iz vsake situacije.


Ni, lahko reši pa veliko nevarnih situacij.


V bistvu preventivno prepreči. Vrtenje koles v prazno v tistem momentu niti ni tako nevarna situacija, nevarna situacija je, če ti zaradi tega avto naslednjo odnese nekam v pi*ko m*trno.


A ti ne bereš ali samo ne razumeš?


Samo kompliciram.

Zakaj sprašuješ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

PandaFlow2 je izjavil:



Avtomobili so pač nareti za rahlo podpovprečnega voznika in tako je tudi prav.


To je mnenje povprečnega slovenca, ker mu je težko priznat, da morda ni nadpovprečen voznik. Vsi mislijo/mislimo, da smo boljši.

Unknown_001 je izjavil:


V bistvu preventivno prepreči. Vrtenje koles v prazno v tistem momentu niti ni tako nevarna situacija, nevarna situacija je, če ti zaradi tega avto naslednjo odnese nekam v pi*ko m*trno.


me res zanima, kako zgleda kurativno preprečevanje. Kake nebuloze. Ampak to je že za v temo "zakaj je slovenščina najtežji predmet na maturi" :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

Unknown_001 ::

sandmat je izjavil:


Unknown_001 je izjavil:


V bistvu preventivno prepreči. Vrtenje koles v prazno v tistem momentu niti ni tako nevarna situacija, nevarna situacija je, če ti zaradi tega avto naslednjo odnese nekam v pi*ko m*trno.


me res zanima, kako zgleda kurativno preprečevanje. Kake nebuloze. Ampak to je že za v temo "zakaj je slovenščina najtežji predmet na maturi" :D


Ja in? Kje sem naredil napako?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

sandmat ::

je že sammy73 zgoraj napisal.

St235 ::

Unknown_001 je izjavil:

sandmat je izjavil:


Unknown_001 je izjavil:


V bistvu preventivno prepreči. Vrtenje koles v prazno v tistem momentu niti ni tako nevarna situacija, nevarna situacija je, če ti zaradi tega avto naslednjo odnese nekam v pi*ko m*trno.


me res zanima, kako zgleda kurativno preprečevanje. Kake nebuloze. Ampak to je že za v temo "zakaj je slovenščina najtežji predmet na maturi" :D


Ja in? Kje sem naredil napako?


preventivno preprečevanje, ali Slovenija moj doma.

Unknown_001 ::

St235 je izjavil:




preventivno preprečevanje, ali Slovenija moj doma.


A vas lahko po zdravju vprašam, ker komplicirate za brezveze. Ko že namiguješ na južne korenine, pa prej pri sebi razčisti, da nimaš kakih prednikov od tam, ker jaz zase vem da 4 generacije (za zihr) so vsi iz Slovenije. Vkolikor maš žlahto s tam, si ti meni lahko samo tiho glede tega.

Še vedno ne razumem kje je napaka. Pod preventivo se lahko tudi opozorilo šteje, pa noramlno gre skupaj v besedni zvezi preventivno opozarjanje.

Tvoj/vaš namen?

MENE NOU NOBEN JEBOU !
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mare2 ::

Saj je vse OK. Ne se sekirat. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Unknown_001 ::

Mare2 je izjavil:

Saj je vse OK. Ne se sekirat. :)


Eno pivce za lahko noč ruknemo pa bo že bolje. :P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

St235 ::

Unknown_001 je izjavil:

St235 je izjavil:




preventivno preprečevanje, ali Slovenija moj doma.


A vas lahko po zdravju vprašam, ker komplicirate za brezveze. Ko že namiguješ na južne korenine, pa prej pri sebi razčisti, da nimaš kakih prednikov od tam, ker jaz zase vem da 4 generacije (za zihr) so vsi iz Slovenije. Vkolikor maš žlahto s tam, si ti meni lahko samo tiho glede tega.

Še vedno ne razumem kje je napaka. Pod preventivo se lahko tudi opozorilo šteje, pa noramlno gre skupaj v besedni zvezi preventivno opozarjanje.

Tvoj/vaš namen?

MENE NOU NOBEN JEBOU !


ti sam glej, da to perventivno preprečiš. Ker kurativno preprečevanje je živa jeba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Unknown_001 ::

St235 je izjavil:


ti sam glej, da to perventivno preprečiš. Ker kurativno preprečevanje je živa jeba.


Kakor jaz vem nisem nikjer povezal kurative in preprečevanja. Ne vem kaj sitnariš potem?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Jaz bi bil najmanj enkrat tedensko na travniku brez tega sistema.

St235 ::

Unknown_001 je izjavil:

St235 je izjavil:


ti sam glej, da to perventivno preprečiš. Ker kurativno preprečevanje je živa jeba.


Kakor jaz vem nisem nikjer povezal kurative in preprečevanja. Ne vem kaj sitnariš potem?


in še vedno nisi dojel nesmisla besedne zveze preventivno preprečevanje.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz bi bil najmanj enkrat tedensko na travniku brez tega sistema.


Potem je s tvojo vožnjo nekaj resno narobe. Razmisli o uporabi javnega prevoza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenska doba gum ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19431930 (15272) VIP58
»

Varnost avtomobilov (Euro NCAP) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10415091 (13115) krneki0001
»

Varna vožnja Vransko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10629113 (26378) krneki0001
»

Nov zakon za mlade voznike. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29450105 (45497) balocom
»

kako dela ASR

Oddelek: Loža
225766 (5370) AngelOfDeath

Več podobnih tem