» »

Poizvedba voznika iz Avstrije

Poizvedba voznika iz Avstrije

terryww ::

Pozdrav,

kaj naredit s pismom iz Avstrije z naslovom Lenkerauskunft? Skratka, želijo izvedeti, kdo je bil voznik (osebnega vozila) 21.12.2014 ob neki uri na avtocesti.
Pri tem vidim dva problema:
- komunicirajo direktno v tujem jeziku (pričakoval bi papir iz slovenskega sodišča, ki je za to zadolženo, če že)
- ne vem za pol leta nazaj kdo se je vozil (kolikor berem, bi moral po njihovih zakonih voditi knjigo in odgovori tipa "ne vem" se bojda smatrajo za namerno zatajitev podatkov)

Ima kdo izkušnje s čim podobnim?


popravek:
- ni službeno vozilo
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.
  • spremenil: terryww ()

#000000 ::

Po našem zakonu ti knjige ni treba vodit, edino če ni službeno vozilo ?

toplakd ::

Ugotovili so prekršek storjen s tem vozilom in sedaj na podlagi reg. tablice opravljajo poizvedbo
kdo je vozil avtomobil ta dan da lahko pošljejo kazen. Zadevo se da vložit online, mislim da je
na pismu napisan tudi link. V kolikor se ne izjasnite kdo je takrat vozil, se pač kazen pošlje
lastniku avtomobila.

Plačat bo enkrat treba, če ne prej pa takrat ko mogoče naletiš na redno kontrolo v AT in
preverijo vozilo in vidijo da imaš pri njih še odprte postavke :)

Mehmed ::

Ne znas nemsko, kar se tebe tice je reklama za viagro. Kr v kos z njo.

St235 ::

terryww je izjavil:

Pozdrav,

kaj naredit s pismom iz Avstrije z naslovom Lenkerauskunft? Skratka, želijo izvedeti, kdo je bil voznik (osebnega vozila) 21.12.2014 ob neki uri na avtocesti.
Pri tem vidim dva problema:
- komunicirajo direktno v tujem jeziku (pričakoval bi papir iz slovenskega sodišča, ki je za to zadolženo, če že)
- ne vem za pol leta nazaj kdo se je vozil (kolikor berem, bi moral po njihovih zakonih voditi knjigo in odgovori tipa "ne vem" se bojda smatrajo za namerno zatajitev podatkov)

Ima kdo izkušnje s čim podobnim?


popravek:
- ni službeno vozilo


Parvno formalno nisi dolžan naredit nič. Direktiva EU, ki to področje ureja zahteva, da tuji prekrškovni organ poskrbi za ustrezen prevod in zadevo preda naši policiji, ki potem izpelje postopek po naši zakonodaji intudi izterjana kazen ostane državi, ki kazen izterja. Dodatno je mislim, da omejitev za tak postopek več kot nekje okrog 70EUR kazni.

Diskusije o tem, da ne veš kdo je vozil avto pa so bolj kot ne brezpredmetne, ker vse evropske države poznajo načelo, da za prekrške odgovarja voznik razen, če dokaže da ni vozil.

Torej skrajšano: Dokler ne dobiš vročenega pisanja s strani slovenskega prekrškovnega organa ti kaj dosti ne morejo. Če ga boš dobil pa je edino kar lahko dokazuješ to, da nisi ti vozil.

Je pa seveda lahko problem, ko boš naslednjič v avstriji in te ustavi policija.

Konkretna izkušnja, ki jo imam z lokalnimi šerifi iz Hermagorja v Avsrtriji je taka, da se poslali dve pismi,d a sem naredil tak in tak prekršek (seveda vse v nemščini). Potem je sledilo enako pisanje samo skozi google translate in čez cc pol leta dejanski dopis v slovenščini, ko so zgleda našli eno zamejko, ki je znala slovensko na redarstu. Razen rpaznih groženj, da me bodo tožili, strejali in posilii brez vazelina se ni zgodilo nič in je zadeva zastarala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

OrkAA ::

Aha, Slovencem je torej v Avstriji dovoljeno vse, ker pac ne poznamo njihovih zakonov, ki so pisani v Nemscini? Makes sense.

šernk ::

Aha, Slovencem je torej v Avstriji dovoljeno vse, ker pac ne poznamo njihovih zakonov, ki so pisani v Nemscini? Makes sense.


iz kje si pa sedaj to potegnil?

table za hitrost pa to so itak praktično enake po celi EU. Edino če želijo izterjat kazen od tebe ti jo morajo vročit v SLO jeziku. Tudi če te v tujini obravnavajo policaji so ti zadevo dolžni razložit v tebi razumljivem jeziku. če ne znajo in ti ne znaš recimo angleščine ampak samo slovenščino, te bodo pač spakirali na postajo in se bo čakalo prevajalca. tudi ko greš na sodišče v tujino lahko v tvojem domačem jeziku pričaš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

OrkAA je izjavil:

Aha, Slovencem je torej v Avstriji dovoljeno vse, ker pac ne poznamo njihovih zakonov, ki so pisani v Nemscini? Makes sense.


Ja, če si funkcionano nepismen in podpovprečno inteligenten lahko iz prejšnjega posta potegneš takšen zaključek.

Nepoznavanje zakonov (tudi zato, ker so v drugem jeziku ) ni izgovor, da ne bi rabil upoštevat zakonov ali, da ne bi rabil plačevat kazni za prekrške. Samo to ne spremeni dejstva, da za izterjavo kazni preko meja obstajajo pravila, ki se jih je poterbno držat. In nima to popolnoma nobene veze z jezikom.

drugače pa tale članek kar dobro opiše situacijo: http://www.motorevija.si/si/778/1482/Ka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

OrkAA ::

Moj zgornji post je sarkasticna replika na Mehmeda.

Mehmed ::

OrkAA je izjavil:

Aha, Slovencem je torej v Avstriji dovoljeno vse, ker pac ne poznamo njihovih zakonov, ki so pisani v Nemscini? Makes sense.


Ce hocejo uveljavljat svoje zakone nej to pocnejo ko je op tm.
Ce ga hocejo drkat s svojimi zakoni v drugi drzavi je pa minimum to da poskrbijo za prevod.

Invictus ::

Mehmed je izjavil:


Ce hocejo uveljavljat svoje zakone nej to pocnejo ko je op tm.
Ce ga hocejo drkat s svojimi zakoni v drugi drzavi je pa minimum to da poskrbijo za prevod.

Saj ga bodo ob prvi priliki.

Že večkrat videno ... Na srečo ne jaz ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

residual ::

ce se veliko vozis po tujini, pa ce ne bos placal, potem menjaj registrske tablice na avtu ...

St235 ::

Invictus je izjavil:

Mehmed je izjavil:


Ce hocejo uveljavljat svoje zakone nej to pocnejo ko je op tm.
Ce ga hocejo drkat s svojimi zakoni v drugi drzavi je pa minimum to da poskrbijo za prevod.

Saj ga bodo ob prvi priliki.

Že večkrat videno ... Na srečo ne jaz ...

če pošljejo v slovenčini nima zato nikakršne drugačne pravne veljave oziroma se popolnoma nič ne spremenijo dolžnosti in obveznosti naslovnika.

francek1 ::

residual je izjavil:

ce se veliko vozis po tujini, pa ce ne bos placal, potem menjaj registrske tablice na avtu ...

Še boljše pa avto...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mat xxl ::

Ja BTW imajo sisteme za razpoznavo tablic in avtomatizem in se zna zgoditi, da naslednjič ko v A zapeljete z tem avtom na nek odsek, da vas plavi namensko najdejo ......

Mene so enkrat ko sem že bil opozorjen na prehitro vožnjo v Ljubeljskem tunelu in sem bil potem še 1 x prehiter počakali pri Borovljah in zacolali in mi povedali 1 x dne XY ste že bili opozorjeni.....

No uteha je, da so tam kazni precej nižje, kot pri nas.

terryww ::

Super. Hvala za deljenje izkušenj. @Lakotnik29 če si kdaj v okolici Mb, vabljen na pivo.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

joze67 ::

Saj je Lakotnik, ne Žejnik. Ponudi mu pizzo.

c3p0 ::

Poznam ljudi, ki so nazaj na lep način odpisali (v slovenščini) "ne razumem". Nekateri so dobili nato slovensko verzijo, drugi nič več, verjetno odvisno od vrednosti prekrška.

Ne vem pa, če je kdo imel potem dejansko probleme za mejo, mene še Avstrijci niso nikoli ustavili, pa sem dosti na njihovih cestah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen iz tujine (Italija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8113508 (753) PINki
»

ZDA v tajnosti pripravljajo obtožnico zoper Assangea?

Oddelek: Novice / NWO
428337 (5218) Lonsarg
»

Kazen v Avstiji (nisem bil v Avstriji) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
559202 (6785) BlaY0
»

Kazen (radar) v Avstriji, kjer nisem bila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9328489 (21126) Mare2
»

Delo - Avstrija ( Graz )

Oddelek: Loža
4427113 (13330) Isotropic

Več podobnih tem