» »

Fear the Walking Dead

Fear the Walking Dead

««
3 / 21
»»

DarkSite ::

Outcast je izjavil:

Kaj zapenjate za to vlado...vlade ni več, je stanje popolne anarhije, kar je že in še bo vidno v naslednjih delih.
V primeru, da je vlada vedela za ta izbruh in še več, da je vedela kaj se v resnici dogaja, zihr ni nobeden čakal in tuhtal, kako bodo rešili uboge, navadne smrtnike gotove smrti; vsak na svoj avion pa na otoke:)
Policija in vojska poskuša bolj zaletavo in samovoljno zatreti vse izbruhe nasilja, s tem da se jim tudi sanja ne (za 1x) s čim imajo res opravka.


?

Vlada obstaja. Serija se začne, ko je vse normalno in vse lepo deluje RAZEN, da že krožijo po netu razne informacije, videji o posameznih zombijih, različni deli države.

Torej, vprašanje je zakaj ni reagirala pred dnevi še predno se je serija začela.

BTW serija se mi zdi popolnoma nesmiselna saj ne bomo izvedeli nič novega. Prva nam je že skoraj na vse odgovorila.

Če bi že snemali drugo serijo bi jo osredotočil na prave igralce oz. karakterje in to so osebe blizu predsednika ali pa kakega voditelja, kjer se dejansko sprejemajo ključne strateške odločitve. Tako, bi lahko dobili odgovore na: zakaj je prišlo do tega(narava, umetno narejno, alieni), kaj so skušali narediti, da bi to preprečili, kako so planirali evakuacije, preprečitve širjenja, iskanje zdravila, itd. Tale serija pa bo vsak dan bližje prvotni seriji samo druga lokacija in drugi karakterji.

Lion29 ::

saj to je point, ni point te serije izvedeti zakaj in kako je prislo do tega ampak drugi ljudje gredo skozi isto sranje... v drugacnih okoliscinah...to je to...lih tako bo zanimivo.... mogoce malo manj, ampa vseeno...

isto je recimo s spinoffi CSI
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Tista tvoja vlada trenutno še obstaja ampak v roku 2 tednov ali še prej bo ta vlada prestopila na zombijevo stran:)

oo7 ::

When asked about the possibility of investigating how the zombie outbreak is affecting life in other countries, Kirkman offered, "We may eventually explore that, but to me, it's about finding water, it's about building a fence -- when you make it bigger, that's when it gets less interesting to me."

bambam20 ::

Lion29 je izjavil:

saj to je point, ni point te serije izvedeti zakaj in kako je prislo do tega ampak drugi ljudje gredo skozi isto sranje... v drugacnih okoliscinah...to je to...lih tako bo zanimivo.... mogoce malo manj, ampa vseeno...

isto je recimo s spinoffi CSI


To bomo še videli , ker problem je v igralski zasedbi, ki meni osebno ni všeč. Šibek moški glavni lik z pomanjkanje avtoritete. Zgodba pa ni ravno, da bi vlekla.

Zadeva se bo obdržala zgolj zaradi tega, ker bo predvajana med časom, ko ne bo TWD-ja in ker je od Kirkman in bo seveda folk gledal. V drugih okoliščinah bi po max. drugi sezoni crknala.

DarkSite je izjavil:


Če bi že snemali drugo serijo bi jo osredotočil na prave igralce oz. karakterje in to so osebe blizu predsednika , kjer se dejansko sprejemajo ključne strateške odločitve. Tako, bi lahko dobili odgovore na: zakaj je prišlo do tega(narava, umetno narejno, alieni), kaj so skušali narediti, da bi to preprečili, kako so planirali evakuacije, preprečitve širjenja, iskanje zdravila, itd. Tale serija pa bo vsak dan bližje prvotni seriji samo druga lokacija in drugi karakterji.



To bi bilo pa zanimivo. Evo, lahko spišeš scenarij in ga prodaš kakšni TV hiši , ker tole bi bilo pa celo zanimivo gledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

oo7 ::

A ta teden je že kar pavza? ;((

Runnagain ::

Tako je...sem bil tudi sam presenečen...WTF, spet prvi del.

oo7 ::

Tretja eppizoda mi je bila vredu :)
Mi je zelo všeč, da ne hitijo s propadom civilizacije, da gredo bolj počasi.

globoko grlo ::

Kdo tukaj bi šel objemat "frenda", ki ti v kuhni je (grize, trga) psa?
Pa koji kurac se je treba po enih kvazi vrtovih sprehajat, če greš lahko samo čez cesto? WTF

Take posiljene scene mi grejo na K, drgač pa kr ok del.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Okapi ::

Še veliko je takega. Če pride do neke take epidemije in ti ni jasno, kako se bolezen prenaša, si popoln bedak, če se dotikaš umrlega. V hiši so razstrelili glavo enemu, in so kar ostali v hiši, in šli tipa pokopat. Pa od blizu gledati ono sosedo.

V resnici si daš masko na usta, upaš, da nisi okužen, in bežiš čim dlje stran, takoj.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

oo7 ::

globoko grlo je izjavil:

Kdo tukaj bi šel objemat "frenda", ki ti v kuhni je (grize, trga) psa?
Pa koji kurac se je treba po enih kvazi vrtovih sprehajat, če greš lahko samo čez cesto? WTF



Ja tisto je bilo res malo čudno ko je sosed jedel psa on pa je šel, kar do njega ampak to je šele drugi ali tretji dan po izbruhu se bodo že naučili :)

Tisti vrtovi če sem jaz prav videl niso bili čez cesto ampak so bili sosedi hiša ob hiši z velikim vrtom vmes?

Okapi je izjavil:

Še veliko je takega. Če pride do neke take epidemije in ti ni jasno, kako se bolezen prenaša, si popoln bedak, če se dotikaš umrlega. V hiši so razstrelili glavo enemu, in so kar ostali v hiši, in šli tipa pokopat. Pa od blizu gledati ono sosedo.

V resnici si daš masko na usta, upaš, da nisi okužen, in bežiš čim dlje stran, takoj.

O.



To je res glede epedemije ampak itak so bili že prej vsi z njimi v kontaktu. Zadetek je bil med njimi v cerkvi potem so bili vsi trije tam pod mostomm ko so ubili dilerja pa še mama, ko je fentala ravnatelja v šoli.
Pa tudi vojaki, ko so prišli so imeli maske, ko so odhajali ni imel noben vojak več maske na obrazu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Nisem še niti začel gledati, ampak ne mi rečt, da so tipični TWD movi, ko že misliš, da je vse kul, se nekdo spomne narediti najpolj prizadeto potezo v najbolj neprimernem času?

trololo2 ::

vostok_1 je izjavil:

Nisem še niti začel gledati, ampak ne mi rečt, da so tipični TWD movi, ko že misliš, da je vse kul, se nekdo spomne narediti najpolj prizadeto potezo v najbolj neprimernem času?


Še neprimerno huje je, tu se zombijem praktično nastavljajo. Pa ko notri vsaj ne bi bilo tistega teenfag drogeraša omfg. Vse skupaj je tole precejšnja polomija, pika pa i pa je razplet zgodbe z ledeniško hitrostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

vostok_1 ::

ughhh. Pol niti ne vem, če bi začel gledat. Že tako komaj shajam z originalom.

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

Nisem še niti začel gledati, ampak ne mi rečt, da so tipični TWD movi, ko že misliš, da je vse kul, se nekdo spomne narediti najpolj prizadeto potezo v najbolj neprimernem času?


Zadeva je veliko hujša. OD slabe igralske zasedbe, do veliko večjih nesmislov .. Se vidi, da želijo producenti samo močno dodatno zaslužit in tole je kot mašilo, dokler se ne vrne TWD.

Skratka, po treh delih je sranje na kubik.


Tale delni post iz drugega foruma mi je všeč:


http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...

"boleče je za gledat ... modelček zgleda ko da je preživel srečanje s kombajnom, sika ko kača, očitni protagonist serije pa hitro v objem, "ne skrbi, dragi sosed, samo bolan si".

in pol edini ne-prizadet človek uleti s šibro, pa ga lepo odvrne, "jaz sem anti-gun človek, tukaj probleme rešujemo s pogovorom in reconciliationom".

uf, pa seveda labirint na vrtu, ki očitno meri v dolžino par kilometrov, pa protagonistka (ker je huda pa bo verjetno zdržala par sezon)

pa kaj še mamo, "hurr hurr we're a family we must stick together", razen seveda takrat ko smo preveč neumni in prizadeti in se zarad prizadetega razloga razkropimo

pa pol še klasične moralne, "ne smemo ga ubit ker je še vedno živ" pa te pizdarije"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Lion29 ::

jah, na zalost imamo se vedno zelo mocan vtis od TWD... in je se vedno zelo sveze, tako da ne moremo zadeve gledati, kao "na frisno"...

se nam zdi neumno, da jih ne poknejo kojci direkt v glavo
- pa komaj cakamo, da izvejo, da so vsi ze okuzeni
- pa da niso samo bolani, etc...

ampak pozabljamo recimo, da je Hirscher imel polni hlev svoje druzine, ker je se upal, da jim lahko pomagajo... pa Governor svojo hcerko, etc... in to veliko poznej v seriji (sezona 3).... in ne 3. del...



meni osebno pusca FTWD malce mesan obcutek... malo negativnega ker je rahlo dolgocasno, ko spet gledamo eno in isto (ugotavljanje kdo in kaj so walkerji in kako se ubranit/prezivet)... po drugi strani pa me je vedno fasciniralo to, kako zgodbo prestavljat iz drugih zornih kotov v drugacnih okoliscinah... tak da zame je nekje 25 (negativno/dolgocasno) / 75 (pozitivno/zabavno/gledljivo)

bomo vidli, kako se bo tle znasel humanist (glavni protagonist) vs policaj/sherif.... sem ziher da bo pravtako zajadral na dark side kot rick
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Lion29 je izjavil:



bomo vidli, kako se bo tle znasel humanist (glavni protagonist) vs policaj/sherif.... sem ziher da bo pravtako zajadral na dark side kot rick


Po moje bo on bolj kot Carol na začetku prestrašena gospodinja zdaj pa terminator :)

Lion29 ::

ma ne... saj on ni prestrasena gospodinja... se kar vidi, da je alfa... sam ki ima mocna moralna prepricanja...ki jih bo kmalu izgubil
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Meni bi bilo zanimivo gledati eno zombijado ne z zornega kota nekih nepomembnih posameznikov, ampak z zornega kota oblasti, ki se spopada s krizo. In da se ne dogaja v nekih podeželskih vukojebinah, ampak po celem svetu. Nekaj podobnega kot je bil recimo film World War Z.

O.

bambam20 ::

Okapi je izjavil:

Meni bi bilo zanimivo gledati eno zombijado ne z zornega kota nekih nepomembnih posameznikov, ampak z zornega kota oblasti, ki se spopada s krizo. In da se ne dogaja v nekih podeželskih vukojebinah, ampak po celem svetu. Nekaj podobnega kot je bil recimo film World War Z.

O.



World War Z. bi morali posneti serijo.

Zmajc ::

Problem je v tem da je serija narejena tako, da nihče še nikoli ni nič videl ali slišal o zombijih. Za njih je to nekaj povsem novega. Tudi izraza "zombie" ne boš slišal nikjer od nikoga vsi jih imenujejo drugače.

Med tem ko publika ki serijo gleda pozna tematiko v nulo in se jim zdi ravnanje junakov serije povsem idiotsko.

karafeka ::

bambam20 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Meni bi bilo zanimivo gledati eno zombijado ne z zornega kota nekih nepomembnih posameznikov, ampak z zornega kota oblasti, ki se spopada s krizo. In da se ne dogaja v nekih podeželskih vukojebinah, ampak po celem svetu. Nekaj podobnega kot je bil recimo film World War Z.

O.


World War Z. bi morali posneti serijo.


Oblast odpove, prej kot si misliš. Samo poglej slovensko vlado in begunce, vsi vemo, da prihajajo, vlada se je pa poskrila nekam.

A ni serija "Z Nation" osnovana na filmu "World War Z" ? No ja, tudi tam nimaš več kake vlade.

Prvi del FTWD se mi je zdel dokaj počasen, ker sem ga gledal z vidika TWD. Potem pa začneš počasi gledati z njihovih zornih kotov, v bistvu nimajo pojma kaj se dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

oo7 ::

FTWD se je začel dogajati 1 dan trenutno je 3 dan normalno, da še ne vedo točno za kaj se gre.

TWD se je začel 60 dan takrat so pa itak že vsi dobro vedeli s čim imajo opravka razen Ricka, ki je bil v komi.

Blazz ::

meni se teli prvi 3 deli čist prepočasi premikajo, dejansko se ni nič zgodilo, igralsko pa malce čudno, govorijo o outbreaku, ki je lahko nalezljiv, obenem pa se takorekoč z zombiji objemajo, folk bi v resnici precej bolj panika pograbla in se nebi niti želel pribljižat nekomu, ki je "kužen". Folk ma recimo stereotipe glede Aidsa še sedaj, kaj nebi pri nekih neuničljivih zombijih.

Glede karakterjev pa je res tko tko, bodo mogl koga fentat, so pa rekl da tamale še šparajo in jih bodo kasnej zdefiniral, tko nekak kt so Carla kasneje.

Potrjene imajo že 2 sezone, in očitno bodo šele na konc prve in nato v drugi pokazal če se da kej iz te companion serije narest. Majo kr težavo, ne sme bit enako kot Walking dead, če bo pa preveč različno bo pa spet ogled padel (če samo citiram Snetija iz Jokerja in se povsem strinjam z njim).

vostok_1 ::

Nekako kot sem že rekel. V realnih razmerah bi se take zombije počistlo v 1 tednu, sam ne smeš Ricka in bando zaposlit za to nalogo.

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

Nekako kot sem že rekel. V realnih razmerah bi se take zombije počistlo v 1 tednu, sam ne smeš Ricka in bando zaposlit za to nalogo.



Vsak dan naj bi umrlo okoli 150.000 ljudi torej vsak dan 150.000 novih zombijev. Kakorkoli pogledaš zombiji so zmagovalci na daljši rok, ker ni zdravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

No ja ok. Po TWD zombijih res ne, ker so vsi okuženi. Po klasičnih pa načeloma, dokler ni ugriza ni nič. V slednjem primeru je situacija winnable.

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

No ja ok. Po TWD zombijih res ne, ker so vsi okuženi. Po klasičnih pa načeloma, dokler ni ugriza ni nič. V slednjem primeru je situacija winnable.


Tako bi pa šlo ja :)

Okapi ::

Samo dokler ne umreš, ali te ne ugrizne zombi, okužba niti ni nevarna. Pač bi naprej normalno živeli z okužbo, samo ravnanje z umrlimi bi morali prilagoditi razmeram, da ne bi delali zgage.

O.

oo7 ::

Okapi je izjavil:

Samo dokler ne umreš, ali te ne ugrizne zombi, okužba niti ni nevarna. Pač bi naprej normalno živeli z okužbo, samo ravnanje z umrlimi bi morali prilagoditi razmeram, da ne bi delali zgage.

O.



Slej ko prej bi to ušli izpod nadzora.
Potem so pa še razni teroristi, ki bi znali izkoristiti zombije ot orožje. Smo lahko videli v peti sezoni TWD, ko jih je bilo polno v tovornjakih. Tak kamion peljejo v mesto, kjer je gužva odprejo vrata in je spet kaos.

Okapi ::

Ko enkrat veš, kaj so zombiji, ne predstavljajo praktično nobene nevarnosti, sploh pa ne potem, ko jih ni več kot nekaj na kupu. Počasni, neumni, s trhlimi črepinjami - stekli psi v Indiji so bolj nevarni. Pač bi se naučili živeti s tem in svet bi šel normalno naprej. Prej ko slej bi pa verjetno tudi zdravilo pogruntali, ker bi bila to prioriteta št. 1 vsega sveta.

O.

bambam20 ::

Okapi je izjavil:

Ko enkrat veš, kaj so zombiji, ne predstavljajo praktično nobene nevarnosti, sploh pa ne potem, ko jih ni več kot nekaj na kupu. Počasni, neumni, s trhlimi črepinjami - stekli psi v Indiji so bolj nevarni. Pač bi se naučili živeti s tem in svet bi šel normalno naprej. Prej ko slej bi pa verjetno tudi zdravilo pogruntali, ker bi bila to prioriteta št. 1 vsega sveta.

O.


Serija se ne drži splošne zapovedi, da umrli postane zombi šele po več urah oz. naj bi vstajenje nastopilo v času od 24 do 36 ur. Zdaj se virus aktivira po nekaj minutah.

black ice ::

Umrlim odsekaš glavo, kar v nekaterih delih Romunije zaradi vraževerja bojda še dandanes počnejo.

Okapi ::

In? Mu pač takoj zabiješ žebelj v glavo.

imagodei ::

Zmajc je izjavil:

Problem je v tem da je serija narejena tako, da nihče še nikoli ni nič videl ali slišal o zombijih. Za njih je to nekaj povsem novega. Tudi izraza "zombie" ne boš slišal nikjer od nikoga vsi jih imenujejo drugače.

Med tem ko publika ki serijo gleda pozna tematiko v nulo in se jim zdi ravnanje junakov serije povsem idiotsko.

Kot kaže, je sicer res, da v TWD universu pred izbruhom niso poznali koncepta Zombijev. Ampak ostale zadeve so pa očitno identične, kot v našem universu. In Okapi ima prav, ko pravi, da bi se vsaj približno brihten človek skoraj sigurno povprašal o tem, kako se zadeva širi. Srednješolski učitelj, ki je že srečal par primerkov teh "obolelih", skoraj zagotovo ne bi objemal očitno "obolelega" soseda. Veliko bolj verjetno bi predlagal, da takoj vsi pobegnejo iz hiše, v kateri so potencialno kužni osebi odstrelili pol glave.
- Hoc est qui sumus -

DarkSite ::

Že po 2 delih sem rekel da je serija debilna, tako da sem takrat že zaključil.

Ljudje, vlada vsi se vedejo kot največji idioti.

Največji fail pa je, da kot gledalci ne boste izvedeli nič novega. Serija je fokusirana na nepomembne ljudi.

Zmajc ::

koliko vem je Kirkman že pred čason rekel da point serije ni kdo oz kaj je povzročilo zombie apokalipso ampak kako se navadni ljudje ujeti v situacijo spopadajo z nastalimi dogodki.

bambam20 ::

Zmajc je izjavil:

koliko vem je Kirkman že pred čason rekel da point serije ni kdo oz kaj je povzročilo zombie apokalipso ampak kako se navadni ljudje ujeti v situacijo spopadajo z nastalimi dogodki.



To že ampak liki so povsem nezanimivi. Tle se težko poistovetiš.

Dober primer TWD-ja je prva sezona Telltale games. ta je seukala zgolj zaradi dobro zasnovanih likov, medtem ko je druga že bolj švoh.

imagodei ::

DarkSite je izjavil:

Že po 2 delih sem rekel da je serija debilna, tako da sem takrat že zaključil.

Ljudje, vlada vsi se vedejo kot največji idioti.

Največji fail pa je, da kot gledalci ne boste izvedeli nič novega. Serija je fokusirana na nepomembne ljudi.

Original TWD jaz zagovarjam, ker se serija ne osredotoča na to, kako se je začelo in niti ne več na same zombije. Zombiji so tam za bonus, ena "sila", ki je povzročila zlom civilizacije in je vseprisotna, se ničesar ne boji, je brez čustev in zato grozna. Že zdavnaj pa ni več glavna nevarnost v seriji. Ljudje oz. skupine ljudi so se tam obrnile druga proti drugei, resursi postajajo vse redkejši, varneje je najprej streljat, šele potem spraševat. Zombiji so neka kolektivna entiteta v ozadju, ki onemogoča normalizacijo zadev, ljudje se načeloma ne povezujejo v večje kolektive, če že, so v ospredju mnogokrat sociopati in malopridneži, skupine so tolk raztresene, da (p)ostajajo nekakšna mini plemena, horde. In to stanje spremlja TWD - stanje popolnega brezpravja, nezaupanja outsiderjem, kakršno je morda vladalo preden so vzniknile prve civilizacije. Z dvema pomembnima razlikama: srečanja med različnimi skupinami so bila pred začetkom civilizacije še redkejša, saj je očitno Zombi apokalipso vseeno preživela znatna količina ljudi; poleg tega pa so liki v TWD moderni ljudje, ki pred propadom civilizacije niso poznali drugega kot urejen svet z zakoni in pravili, kjer si točno vedel kaj pričakovati in niso bili navajeni na špricanje krvi in leteča čreva.

Fear the Walking dead je druga pesem: tle se osredotočajo na to, kako se je vse skupaj začelo. Civilizacija in vlade tu še obstajajo. Serija bi morala verodostojno in verjetno prikazat, kako je vse skupaj pripeljalo do situacije, v katero se je zbudil Rick. V prvem delu FWD namignejo, da v bolnišnicah že vedo, da se dogaja nekaj nenavadnega (ko umre cimer od junkie sineta, ga po hitrem postopku odpeljejo, zdravnik pa se dere, da ga morajo čimprej nekam spraviti). Če v bolnišnicah mrtvi oživljajo, potem to ve tudi CDC oziroma vlada. V ZDA vsak dan umre nekaj 1.000 ljudi (če naj verjamem prvemu rezultatu na Googlu, celo preko 6.000), večina v bolnišnicah. To enostavno ne more ostati skrito in bi verjetno v kakih 12. urah povzročilo razglasitev izrednih razmer in vpoklic narodne garde, če ne kar vojske. Ker - če v tvojem universu še nisi slišal za zombije - kaj se dogaja? Terorizem? Biološka vojna? Okužba, ki je nenadoma zajela celotne ZDA (celoten svet)?

Kar smo videli do sedaj, se dogaja "rahlo" neverjetno.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

V resnici ne vemo, če so bili že takoj na začetku vsi okuženi. Po logiki ne bi smeli biti. Tako da ni nujno, da bi kar vsi umrli postajali zombiji.

imagodei ::

Se strinjam, da gre za ugibanje; je pa pri tvojem reasoningu nerodno to, da so "po naključju" okuženi ravno vsi tisti, s katerimi naši protagonisti prihajajo v stik...?

Tudi to je res, da naenkrat ne moreš okužit tako velike populacije ljudi in ker v TWD vztrajajo, da gre za okužbo, to povzroča cel kup problemov. V vsakem primeru bi najprej morali videti posamične primere, ker vsi umrli ne bi bili okuženi. Ampak, če je temu tako, zakaj potem že v tretjem dnevu vsak umrli (s katerim pridejo v stik protagonisti) tudi oživi? Na tretji dan epidemije bi po logiki postopne razširitve okužbe morali mrtvi pretežno še vedno ostajat mrtvi.

Ampak spet, serija namiguje, da so bolnišnice, kjer je koncentracija mrtvih verjetno najvišja, prve na udaru. Kar je spet problematično: po prvih 10 prijavljenih primerih bi CDC razposlal svoje enote; po prvih 100 prijavljenih primerih, bi bila po vseh bolnišnicah vojska, trupla bi pa nemudoma po razglasitvi smrti zažigali.
- Hoc est qui sumus -

karafeka ::

Kaj pa, če je v eni uri 100 primerov? Tudi če je v enem dnevu 100 primerov, bi trajalo, da se vzpostavi neka kontrola. Vzemi ebolo za primer.

Kako je že bilo v primeru orkana Kathrine? Koliko dni (če ne tednov) so potrebovali, da so poslali svoje enote, pa je bilo vsem jasno kaj se je zgodilo. Verjemi mi, če bi kar naenkrat začeli mrtvi hodit okrog, bi bil kaos, ker nobenemu ne bi bilo jasno kaj se dogaja (ne glede koliko filmov bi prej videl :)) .

oo7 ::

Mogoće so pa že dlje časa vsi okuženi in je virus v določenem času mutiral in se prenaša po zraku>:D

Zmajc ::

Očitno je, da je vojska stopila v akcijo šele ko so izgredi v downtown LA ušli izpod nadzora. Vidno je da je policija kar konkretno komproitirana saj jih del jih je spremenjen v zombije, drug del se pripravlja na beg pa še razkropljeni so po celem mestu saj so pizdarije vsepovsod.

Ker se število zombijev v downtown LA eksponencialno povečuje bo njihovo število kar hitro preveliko za par tiroč pripadnikov nacionalne garde ki so na voljo za celo državo.

In glede na to da se epidemija dogaja istočasno po vsej državi oz vsaj v večini velemest je situacijo že sedaj nemogoče ustaviti.

Problem so tudi looterji ki bodo takoj izkoristili anarhijo in še dodatno zapletli situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

imagodei ::

karafeka je izjavil:

Kaj pa, če je v eni uri 100 primerov? Tudi če je v enem dnevu 100 primerov, bi trajalo, da se vzpostavi neka kontrola. Vzemi ebolo za primer.

Kako je že bilo v primeru orkana Kathrine? Koliko dni (če ne tednov) so potrebovali, da so poslali svoje enote, pa je bilo vsem jasno kaj se je zgodilo. Verjemi mi, če bi kar naenkrat začeli mrtvi hodit okrog, bi bil kaos, ker nobenemu ne bi bilo jasno kaj se dogaja (ne glede koliko filmov bi prej videl :)) .

V seriji gledamo ZDA. Če bi CDC potrdil izbruh ebole v ZDA, bi bila okoli mesta v 12h karantena.

Drugače še enkrat: Google pravi, da v ZDA dnevno umre 6000 ljudi - večina v bolnišnicah. Če mi ni kaj ušlo, se Day 1 v LA-u dogaja prilično ob istem času, kot izbruh v Atlanti. Sicer - Že v prvi epizodi Tobias pride v šolo z nožem, češ da se dogaja nekaj čudnega. Takisto povsod visijo plakati "Missing person". Če bi se zadeve začele dogajat zjutraj na dan, ko se je Nick zbudil v zapuščeni cerkvi, bi bili Tobiasov nož in plakati le malo prehuda reakcija, ane. Če pa bi med dogodki v Atlanti in LA minilo dosti dlje časa, bi policija, garda in vojska menda imela čas odreagirat? V prvem delu, ko je Nick pobegnil iz bolnišnice, smo videli namig, da so zdravniki že vedeli, da se nekaj dogaja. Tudi če je od teh 6000 mrvih/dan bil okužen samo en majhen procent, to pomeni nekaj 10 primerov v ZDA. Dovolj, da bi CDC nagnala paniko.

Ne pravim, da je vse zanič; pravzaprav bi rekel kontra. Skozi oči navadnih ljudi se mi zdi prikazano čist OK. Kot je na redditu nekdo zapisal: če bi bilo v ponedeljek z mojim sosedom vse v redu, v sredo bi me pa hotel pojesti, bi tudi jaz verjetno reagiral tako kot Travis. Moti pa potek na večji skali: obnašanje zvezne in lokalnih vlad, CDC-ja, sredstva javnega obveščanja...
- Hoc est qui sumus -

Zmajc ::

Zvezna oblast katastrofe, da preprečijo vsesplošno paniko ki bi nastala, katastrofe takih razsežnosti NIKOLI nebi priznali tudi če bi točno vedli kaj se dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

oo7 ::

imagodei je izjavil:

karafeka je izjavil:

Kaj pa, če je v eni uri 100 primerov? Tudi če je v enem dnevu 100 primerov, bi trajalo, da se vzpostavi neka kontrola. Vzemi ebolo za primer.

Kako je že bilo v primeru orkana Kathrine? Koliko dni (če ne tednov) so potrebovali, da so poslali svoje enote, pa je bilo vsem jasno kaj se je zgodilo. Verjemi mi, če bi kar naenkrat začeli mrtvi hodit okrog, bi bil kaos, ker nobenemu ne bi bilo jasno kaj se dogaja (ne glede koliko filmov bi prej videl :)) .

V seriji gledamo ZDA. Če bi CDC potrdil izbruh ebole v ZDA, bi bila okoli mesta v 12h karantena.

Drugače še enkrat: Google pravi, da v ZDA dnevno umre 6000 ljudi - večina v bolnišnicah. Če mi ni kaj ušlo, se Day 1 v LA-u dogaja prilično ob istem času, kot izbruh v Atlanti. Sicer - Že v prvi epizodi Tobias pride v šolo z nožem, češ da se dogaja nekaj čudnega. Takisto povsod visijo plakati "Missing person". Če bi se zadeve začele dogajat zjutraj na dan, ko se je Nick zbudil v zapuščeni cerkvi, bi bili Tobiasov nož in plakati le malo prehuda reakcija, ane. Če pa bi med dogodki v Atlanti in LA minilo dosti dlje časa, bi policija, garda in vojska menda imela čas odreagirat? V prvem delu, ko je Nick pobegnil iz bolnišnice, smo videli namig, da so zdravniki že vedeli, da se nekaj dogaja. Tudi če je od teh 6000 mrvih/dan bil okužen samo en majhen procent, to pomeni nekaj 10 primerov v ZDA. Dovolj, da bi CDC nagnala paniko.

Ne pravim, da je vse zanič; pravzaprav bi rekel kontra. Skozi oči navadnih ljudi se mi zdi prikazano čist OK. Kot je na redditu nekdo zapisal: če bi bilo v ponedeljek z mojim sosedom vse v redu, v sredo bi me pa hotel pojesti, bi tudi jaz verjetno reagiral tako kot Travis. Moti pa potek na večji skali: obnašanje zvezne in lokalnih vlad, CDC-ja, sredstva javnega obveščanja...




The walking Dead

FEMA: The Federal Emergency Management Agency

Pre-Apocalypse

The organization functioned normally, providing aid around the United States to those who needed it whether natural or man-made disasters. It wasn't until signs of the infection began showing and more and more infected and walkers became present that FEMA began working alongside with the CDC, U.S. Military, local law enforcement, and the government trying to coordinate their efforts to save the public and begin evacuations and keep other areas under quarantine.


Post-Apocalypse
With the infected beginning to outnumber the normal humans in the country and evacuations failing, FEMA began the emergency broadcast system informing people to head towards the cities (such as Atlanta) since the U.S. Military could protect them. However, FEMA officials became Walkers themselves and the military failed to protect the cities, leaving the public to fend for themselves.

imagodei ::

Zmajc je izjavil:

Zvezna oblast katastrofe, da preprečijo vsesplošno paniko ki bi nastala, katastrofe takih razsežnosti NIKOLI nebi priznali tudi če bi točno vedli kaj se dogaja.

Mislim, da se motiš - iz več razlogov:
1.) ta trenutek sploh ne vedo, za kaj gre - razen, če so sami zakuhali to sranje. Če za hip pozabimo na to možnost, potem vedo, da gre za neko epidemijo in za vse, vključno za oblast je bolj varno, da bi ljudem omejili gibanje, jim naročili, naj ne zapuščajo stanovanj, uvedli policijsko uro... Seveda tvegajo paniko, ampak jebi ga, če imaš po celi državi desetine, morda stotine primerov bizarne "bolezni", se pravi desetine ali stotine "žepov" okužbe, potem je malo prepozno, da bi se ukvarjal s paniko
2.) Teorije zarote so sicer ful zabavne in si radi predstavljamo, kako nas bi oblasti zavajale. V resnici "Oblast" ni ena sama oseba, ampak množica ljudi in je dovolj, da samo en stegne jezik medijem, ker bi ocenil, da "Oblast" dela napako, ker prikriva ljudem resnico. Prav tako izkušnje z raznimi Ptičjimi gripami, Ebolo ipd. kažejo drugačno sliko: ko so se začeli primeri smrti, so pristojne institucije hitro obveščale javnost. Takrat so nekateri oblasti po svetu celo obtoževale, da nalašč povzročajo paniko in omogočajo farmaciji zaslužek.
3.) Oblast neke države (razen če je sama kriva za epidemijo) ne more predvidet, da epidemija ne bo izbruhnila tudi v sosednjih državah. Ne more predvidet, kako se bodo odzvale oblasti in pristojne službe v drugih državah. Ne more niti kontrolirat posameznikov in njihovih objav na internetu. Mogoče bi lahko država kaj takega nekaj časa prikrivala v obdobju pred Internetom, Youtubom, Facebookom ipd., danes pa pač ne. Zelo hitro bi se videi s skrivnostno vsebino razširili po celem svetu in oblast bi bila prisiljena nekako odreagirat, ker bi panika drugače prišla kar sama od sebe.

Iz teh razlogov se meni prikrivanje takšne epidemije enostavno ne zdi izvedljivo. Niti se mi ne zdi pametna poteza vlade.
- Hoc est qui sumus -

Zmajc ::

Mogoče so ko ugotovijo kaj se dejansko dogaja preveč zaposleni z reševanjem svojih lastnih riti da bi naredili kaj konretnega.

imagodei ::

Zmajc, M-Power,

saj jaz ne oporekam kanonu serije, t.j. poteku, kot ga opisuje TWD Universe. Pravim samo, da poteze s strani vlade in vladnih organizacij niso najbolj prepričljive in dvomim, da bi se tako odvile v RL.

Mogoče v kakšni Sloveniji, ja... Se vlada še en teden po tem, ko bi se že sami spremenili v Zombije ne bi zavedali, da so zombiji in bi sklicali nujno sejo. Šele potem bi videli, da so že vsi zombiji in bi se pridružili unim na cestah.

V ZDA, kjer so pa vsi napsihirani glede teroristov? V več deset bolnišnicah po celih ZDA oživljajo mrtveci, ki so jih mrliški ogledniki ravno začeli secirat? Saj, ko bi iz prve bolnišnice klicali CDC za prvi tak primer, bi najbrž tja poslali HAZMAT team, češ da imajo v zraku psihoaktivne substance. Ko bi pa taki klici prišli iz 5, 10, 20 bolnišnic, ko bi policija in reševalci začeli poročat o tem, da oživljajo smrtni ponesrečenci prometnih nesreč, džankiji, ki so se overdosal in so jih našli mrzle brez pulza - bi pa CDC, FBI in Department of Homeland Security zelo hitro stopila v akcijo. Ne ve se, da gre za bioterorizem.

Razen, seveda, če je imela pri vsem skupaj kaj sama vlada ZDA. Pa spet, po moje tudi v tem primeru ne bi pustili, da 300 milijonov američanov umre zaradi neke bedaste napake ali sabotaže? Od začetka, ko jim ne razsežnosti še ne bi bile jasne, bi verjetno razmišljali predvsem skozi denar, v stilu: "prej ko to zajezimo, manj škode bo."
- Hoc est qui sumus -
««
3 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4257768164 (423) 2dark
»

The Walking Dead (Daryl & Carol) spinoff

Oddelek: Sedem umetnosti
454093 (248) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13337278 (5456) oo7
»

The Walking Dead - Spin-Off (2020 - )

Oddelek: Sedem umetnosti
497431 (2453) oo7

Več podobnih tem