» »

ADSL ali Domači internet

ADSL ali Domači internet

janez62 ::

Lep pozdrav!

Tole je moj prvi zapis na tem forumu. Sem laik od glave do peta, kar se vidi že na daleč.

Lepo prosim, če mi nekdo lahko pomaga z nasvetom, kaj izbrati: ali ADSL prek Telemacha v okviru Totalni trojček (imam Total TV) ali pa Domači internet od Simobila.

Bistveno vprašanje je: ali izvedba ADSL predstavlja kake večje posege (vrtanje, razkopavanje) v hiši in izven nje? Imamo analogno telefonsko linijo, omarico pa izven hiše nasproti vhoda. Če namreč ne gre za velike posege, potem sem mogoče bolj za ADSL, že zaradi paketa.

Hvala,

Janez

hojnikb ::

>Domači internet od Simobila.

Preko česa je ta internet ?

>Bistveno vprašanje je: ali izvedba ADSL predstavlja kake večje posege (vrtanje, razkopavanje) v hiši in izven nje? Imamo analogno telefonsko linijo, omarico pa izven hiše nasproti vhoda. Če namreč ne gre za velike posege, potem sem mogoče bolj za ADSL, že zaradi paketa.

Če imate telefonijo, potem ste že skor sigurno pripravljen na ADSL; ta namreč deluje preko telefonskih žic.

Je pa za preverit, če lahko imate kakega drugega operaterja preko ADSL. Namreč tale ponoduba od telemacha ni kaj prida; Tako amis kot t-2 ponujata več za tak denar.
#brezpodpisa

GTX970 ::

Adsl:
odvisno kako je centrala zasedena.

Daj poizvedbo na amis (080 20 10, daš naslov in ti bodo povedali, kaj je možno imeti).

Preveri tudi če sta možna kabel ali optika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

janez62 ::

hojnikb je izjavil:

>Domači internet od Simobila.

Preko česa je ta internet ?

>Bistveno vprašanje je: ali izvedba ADSL predstavlja kake večje posege (vrtanje, razkopavanje) v hiši in izven nje? Imamo analogno telefonsko linijo, omarico pa izven hiše nasproti vhoda. Če namreč ne gre za velike posege, potem sem mogoče bolj za ADSL, že zaradi paketa.

Če imate telefonijo, potem ste že skor sigurno pripravljen na ADSL; ta namreč deluje preko telefonskih žic.

Je pa za preverit, če lahko imate kakega drugega operaterja preko ADSL. Namreč tale ponoduba od telemacha ni kaj prida; Tako amis kot t-2 ponujata več za tak denar.



Domači internet je brezžični, prek posebnega routerja, lovi LTE signal. Moram še preizkusiti, kako bo router deloval. Bom v teh dneh naročil preizkusno verzijo.
Zaenkrat imam brezžični Telekomov internet. Signal ni slab, je pa omejena poraba in kar zasoljena cena. Npr. za dva modema cca 56 evrov mesečno, pa samo 45 GB downloada. Halo?
Hec pa je v tem, da se držim tega Telemacha ravno zaradi tega, da bi imel lahko paket, ker Total TV že imam.

Torej: če je telefonija v hiši, ali prav razumem, da se samo kaj - žice ven potegnejo pa nove not dajo ali kako?

LP Janez

janez62 ::

GTX970 je izjavil:

Adsl:
odvisno kako je centrala zasedena.

Daj poizvedbo na amis (080 20 10, daš naslov in ti bodo povedali, kaj je možno imeti).

Preveri tudi če sta možna kabel ali optika.



Glede zasedenosti centrale in prostih paric bomo še videli. V dosedanjih letih to ni bilo možno, morda se bo sedaj nekaj odprlo. Ampak držati se moram Telemacha zaradi možnega paketa (Total TV in Telemach skupaj tvorita Totalni trojček, ki je cenovno ugoden).
Dilema je: Domači internet (brezžičen) ali pa ADSL. V principu - ali za ADSL res ni nobenega posebnega razkopavanja v hiši? To je tisto, kar me najbolj zanima.
LP Janez

black ice ::

Ni potrebe po razkopavanju, razen, če to rad počneš. Signal od telefonske omarice do modema pripelješ po navadnem RJ11 telefonskem kablu. Ne vem kdo pri zdravi pameti bi vzel dražjo alternativo z omejenim prenosom, tudi če ne porabiš toliko čez cel mesec.

janez62 ::

Ja potem pa itak ni druge kot da se pozanimam, ali je prosta parica. Bom preveril prek Telemacha, ki ta podatek dobi pri Telekomu, hec pa je v tem, da Telemach že kar pred poizvedbo zahteva podpis naročniške pogodbe. No če je to res samo modem za vključiti v napeljavo, potem itak ni problem. Hitrosti naj bi imel ADSL boljše od brezžičnega interneta. Če ni parice, itak ni nič, če pa bo možnost, gremo pa na ADSL.

LP Janez

beta1 ::

janez62 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

>Domači internet od Simobila.

Preko česa je ta internet ?

>Bistveno vprašanje je: ali izvedba ADSL predstavlja kake večje posege (vrtanje, razkopavanje) v hiši in izven nje? Imamo analogno telefonsko linijo, omarico pa izven hiše nasproti vhoda. Če namreč ne gre za velike posege, potem sem mogoče bolj za ADSL, že zaradi paketa.

Če imate telefonijo, potem ste že skor sigurno pripravljen na ADSL; ta namreč deluje preko telefonskih žic.

Je pa za preverit, če lahko imate kakega drugega operaterja preko ADSL. Namreč tale ponoduba od telemacha ni kaj prida; Tako amis kot t-2 ponujata več za tak denar.



Domači internet je brezžični, prek posebnega routerja, lovi LTE signal. Moram še preizkusiti, kako bo router deloval. Bom v teh dneh naročil preizkusno verzijo.
Zaenkrat imam brezžični Telekomov internet. Signal ni slab, je pa omejena poraba in kar zasoljena cena. Npr. za dva modema cca 56 evrov mesečno, pa samo 45 GB downloada. Halo?
Hec pa je v tem, da se držim tega Telemacha ravno zaradi tega, da bi imel lahko paket, ker Total TV že imam.

Torej: če je telefonija v hiši, ali prav razumem, da se samo kaj - žice ven potegnejo pa nove not dajo ali kako?

LP Janez


Vzami to. LTE in brez omejitve količine prenesenih podatkov.
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Simobil ima kvoto 100GB nato je hitrost 2Mbita.

LP

gddr85 ::

tole dvomim, da dobi, če je možnost dsl

beta1 ::

Če je možnost DSL, potem tega ne dobi 100%.

Če se gre samo za internet, potem pač kateri je najbolj ugodnejši. Nevem zakaj bi moral bit obvezno pri telemachu???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335690 (16161) modelno1
»

odprava PCM naprave in samostojna parica

Oddelek: Omrežja in internet
142597 (2412) Tomay
»

ADSL in prevelika oddaljenost od centrale: težave in rešitve

Oddelek: Omrežja in internet
303888 (2611) SKull
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216685 (11312) Tr0n
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049555 (7237) flipflop

Več podobnih tem