» »

Odpovedni roki pri najemu stanovanja

Odpovedni roki pri najemu stanovanja

CyberPunk ::

Ker tega ne najdem ne v pogodbi, ne v zakonu, me zanima, če kdo ve, kako se šteje odpovedni rok (in s tem datum zaključka) pri najemni pogodbi: od datuma najave odpovedi "neto" (recimo 1 mesec) ali pa po tem dnevu še tiste dni, dokler velja zadnja plačana najemnina?
Torej, če je npr. pri 1-mesečnem odpovednem roku (in pogodbi, ki se začne 1. v mesecu) odpoved dana 20. marca, je zaključek lahko 20. aprila in se zadnjo najemnino in stroške poračuna sorazmerno - ali pa je zaključek potem 30. aprila (ko pač "poteče" zadnja najemnina)?

Apple ::

V 102. členu stanovanjskega zakona (SZ-1) piše:

Če ni dogovorjeno drugače, lahko najemnik odpove najemno pogodbo vselej, ne da bi za to navajal razloge, če o tem pisno obvesti lastnika, z 90 dnevnim odpovednim rokom.


Link
LP, Apple

CyberPunk ::

Saj to sem prebral. In pogodbo. Tega, kar sprasujem, pa ni notri. Torej je zgolj stvar dogovora in dobre volje ene ali druge strani, domnevam.

Apple ::

IMHO: od datuma, ko podpiše, da je prejel najavo odpovedi, teče 90 dnevni odpovedni rok (če nista posebej navedla odpovednega roka v vajini pogodbi).
LP, Apple

Vikking ::

CyberPunk je izjavil:

Saj to sem prebral. In pogodbo. Tega, kar sprasujem, pa ni notri. Torej je zgolj stvar dogovora in dobre volje ene ali druge strani, domnevam.


Če ni dogovorjeno drugače, 90dni od prejema pisne odpovedi.

Če imata npr. dogovorjen 30dni odpovedni rok, pa prejmeš odpoved sredi meseca, se sredi naslednjega meseca najmeno razmerje konča. Torej se plača delna najemnina in stroški. Razen če sta dogovorjen da kljub odpovedi zaključita najemno razmerje na zadnji dan naslednjega meseca. Drugače pa šteješ število dni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odpovedni rok 90 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517222 (6150) Magic1
»

Odpoved najemniške pogodbe

Oddelek: Loža
142305 (1400) Ales
»

Preklic pogodbe na določen čas

Oddelek: Loža
395302 (4102) šernk
»

Odpovedni rok pri najemu stanovanja

Oddelek: Loža
198689 (6143) St235
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637625 (24100) Timurlenk

Več podobnih tem