» »

Kateri avto do 2500€

Kateri avto do 2500€

««
7 / 10
»»

Domobrancek ::

vorantz je izjavil:

Upam da mas se kej denarja za zavarovanje pa kak servis?

mam..zato pa nočem it čez 2500 da mi bo ostal za zavarovanje servis pa neki malga še če kaj crkne.

AapocalypseE ::

francek1 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Getz smeh od avta haha
To ma stari čiča, ko je zagono vse ne pa mlad človek...

Tipični odziv najstnika, ki je odvisen od staršev.


Daj ne bluzi, če me ne poznaš.

Drugače pa mam izpit od 2005, tako da si razlagaj ali sem najstnik ali ne in odvisen od staršev...

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

AapocalypseE je izjavil:

francek1 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Getz smeh od avta haha
To ma stari čiča, ko je zagono vse ne pa mlad človek...

Tipični odziv najstnika, ki je odvisen od staršev.


Daj ne bluzi, če me ne poznaš.

Drugače pa mam izpit od 2005, tako da si razlagaj ali sem najstnik ali ne in odvisen od staršev...


Mogoče res nisi --> VEČ odvisen od staršev. Ampak glede na to, da v tej temi izbiramo prvi avto za študenta, ima moram rečt, da prekleto velik budget. Moj prvi avto je imel budget 1000 €. Zbranih sem imel 1300€ še za vinjeto in ostale stroške, na srečo sem imel tastare, ki so mi vsake tolko časa vrgli 50€ za tank bencina in malo pomoči pri registraciji. Če tega ne bi bilo bi mi bilo prekleto težko.

Skratka ni vsem vse v zibelko položeno. Men se zdi, da je povprečnemu študentu dans met kakršenkoli avto že totalna špica. Sploh pri takšnih razmerah kakršne imamo.

Pustimo pa tistih par procentov ljudi, ki se vozijo z očetovim BMW-jem in se igrajo glavnega mafijozota sredi Ljubljane. Taki se mi samo smilijo, nič drugega.


Sicer pa sem bil prekleto vesel, četudi ni imel klime in drugih preserancij.

AapocalypseE ::

Če bi jaz mel 2500€ in nič več, bi si kupil avto med 1000-2000€, ker si še moraš pustit malo fora glede denarja.

Drugače pa so že takšni clioti kot bi on mel od 1000€ naprej, tako da bi se ga dalo tudi ceneje dobit, ostanek denarja pa si daš v žep.

Alec999 ::

AapocalypseE je izjavil:

Če bi jaz mel 2500€ in nič več, bi si kupil avto med 1000-2000€, ker si še moraš pustit malo fora glede denarja.

Drugače pa so že takšni clioti kot bi on mel od 1000€ naprej, tako da bi se ga dalo tudi ceneje dobit, ostanek denarja pa si daš v žep.


saj je že 2x napisal, da ima več denarja na strani.

perci ::

Ja, ampak je fajn še mal pametovat, ane. Morš razumet Alec :).

francek1 ::

AapocalypseE je izjavil:

francek1 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Getz smeh od avta haha
To ma stari čiča, ko je zagono vse ne pa mlad človek...

Tipični odziv najstnika, ki je odvisen od staršev.


Daj ne bluzi, če me ne poznaš.

Drugače pa mam izpit od 2005, tako da si razlagaj ali sem najstnik ali ne in odvisen od staršev...

Še toliko slabše zate...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

AapocalypseE ::

Lahko dobiš v nulo ohranjen clio za 1k€ in krntjo za 2.5k€, tako da hočem povedat, da lahko imaš dober avto in še denar.

Franček, saj si pravi Franček in imaš verjetno sam Getza in si super vesel, da ga maš, ker si boljšega avta ne moreš privoščit.

perci ::

A ti misliš, da je sramota imet getza? Zdej se pa tut jst sprašujem v tvojo starost. In samo upam, da še nisi polnoleten.

D3m ::

A samo od 2005 ima izpit? Toj pa še mladič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Domobrancek ::

no ja js tud mislm da ni nobena sramota met getza..tko al tko se po mojem človeka po avtu nebi smel sodt ker enim je pač useen a majo avto star 3 leta al 13 let..važn jim je da se lohka pelejo pa da dela in tuki js nevidm nč narobe. Usak nj ma tist kar si lohka sam prvošč pa kar mu je ušeč..useen bolš met getza pa se vozt k pa met audija parkiranga ker si vs keš dav za avto pa zdj nimaš za servis, registracijo, bencin itd..

WarpedGone ::

dokler tak audi sam stoji ni škode. žal ga prepogost srečaš sred ovinka iz oči v oči. Po drugi strani pa kazga getza srečaš iz oči v oči na ac .. Zadnji kamikaza na V obvoznici je mel skromno 206ko. In me je skoraj fental...
Zbogom in hvala za vse ribe

d4vid ::

Domobrancek je izjavil:

no ja js tud mislm da ni nobena sramota met getza..tko al tko se po mojem človeka po avtu nebi smel sodt ker enim je pač useen a majo avto star 3 leta al 13 let..važn jim je da se lohka pelejo pa da dela in tuki js nevidm nč narobe. Usak nj ma tist kar si lohka sam prvošč pa kar mu je ušeč..useen bolš met getza pa se vozt k pa met audija parkiranga ker si vs keš dav za avto pa zdj nimaš za servis, registracijo, bencin itd..


Bravo. Men je smesen kolega z astro. Podjeb... me ze celo leto ker imam cliota, ki je itak "francosk drek". Medtem ko ima on avto vsake 14 dni na servisu, sem jaz v enem letu samo zamenjal olje pa dolil tekocino za brisalce.

Ne razumet mojega pisanja v smislu "renault je zakon, opel pa skret". Za 1000€ lahko dobis vredu cliota 2 (facelift), lahko pa kupis zgonjenega za 2500€. predlagam da gres pogledat nekaj avtov skupaj z mehanikom, z vsakim avtomobilom se peljes, da dobis obcutek o avtu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

sandmat ::

d4vid je izjavil:


Bravo. Men je smesen kolega z astro. Podjeb... me ze celo leto ker imam cliota, ki je itak "francosk drek". Medtem ko ima on avto vsake 14 dni na servisu, sem jaz v enem letu samo zamenjal olje pa dolil tekocino za brisalce.

Ne razumet mojega pisanja v smislu "renault je zakon, opel pa skret". Za 1000€ lahko dobis vredu cliota 2 (facelift), lahko pa kupis zgonjenega za 2500€. predlagam da gres pogledat nekaj avtov skupaj z mehanikom, z vsakim avtomobilom se peljes, da dobis obcutek o avtu.


a Ople še kdo kupuje? pri 3 kolegih se je začetno navdušenje že zdavnaj poleglo, odkar je servis njihov drugi dom. Rekorder je imel avto na servisu več kot 2 meseca (v kosu).

AapocalypseE ::

To nabavi. Super lep avto.


http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

nateznik ::

Jao.. spet

Fant ima 2500eur, in isce prevozno sredstvo od A do B, z čimmanj stroski (vse skupaj), tukaj se pa greste merjenje, kdo ma daljšega in to z tujim denarjem/avtom, plus še nesmiselna pod****anja.

@FEEL IT: za ta denar kupi čim mlajši, čim bolj ohranjen avto (Clio, Getz, Punto, pa magar Polo ipd.).

Nikoli ne bom razumel ljudi, ki za 2500 svetujejo stare gare, po možnosti še velike ladje, kjer rabiš vsaj še 2500 eur zraven, za veliki servis, diske, ploščice, gume, pa ti verjetno še zmanjka denarja, ko vidiš kaj vse treba zamenjat.

AapocalypseE ::

Z multiplo bi se vozil kot gospod od A do B.

Nad zadnjimi sedeži si izrežeš luknjo v strop, da lahko cel pogledaš ven in mahaš ljudem med vožnjo. Kolega pa najameš, da te vozi.

Verjemi faks narediš s samimi 10kami.

Domobrancek ::

ja najbolš bo da kr to kupm ane ? http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

facepalm ::

nateznik je izjavil:



@FEEL IT: za ta denar kupi čim mlajši, čim bolj ohranjen avto (Clio, Getz, Punto, pa magar Polo ipd.).


mogoce pri nekaterih avtih letnik niti ni tako pomemben (vsaj pri cliotu sigurno ne).
ce bi me zanimala le ohranjenost in zanesljivost, bi kupil kakega letnik 02 ali celo 01 za manj kot 1k eur in popravil malenkosti, ker novejsi (l.05 naprej) imajo cene okoli 2k. razlike med avti pa skorajda ni.
mores pa gledat da kupis dober primerek. na mino lahko stopis pri kateremkoli letniku:)

AapocalypseE ::

Se podpišem pod to!

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

AapocalypseE je izjavil:

facepalm je izjavil:

nateznik je izjavil:



@FEEL IT: za ta denar kupi čim mlajši, čim bolj ohranjen avto (Clio, Getz, Punto, pa magar Polo ipd.).


mogoce pri nekaterih avtih letnik niti ni tako pomemben (vsaj pri cliotu sigurno ne).
ce bi me zanimala le ohranjenost in zanesljivost, bi kupil kakega letnik 02 ali celo 01 za manj kot 1k eur in popravil malenkosti, ker novejsi (l.05 naprej) imajo cene okoli 2k. razlike med avti pa skorajda ni.
mores pa gledat da kupis dober primerek. na mino lahko stopis pri kateremkoli letniku:)


Se podpišem pod to!

To vem sam sm se nekak odloču da če že uzamm cliota bom uzeu model clio storia ker mi je nekak najbl ušeč..vem da je isti k ostali clioti da je to sam nek "facelift" al kaj že..sam nevem men se še najbl dopade.

AapocalypseE ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

vs.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Razlika je samo v tem, da ima Storia pobarvane stranske letvice in malo drugačne števce to je to.

Pri prvem si pobarvaš te letvice, če te motijo, da so črne in še maš vedno 1000EUR v dobrem.

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

AapocalypseE je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

vs.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Razlika je samo v tem, da ima Storia pobarvane stranske letvice in malo drugačne števce to je to.

Pri prvem si pobarvaš te letvice, če te motijo, da so črne in še maš vedno 1000EUR v dobrem.


no ja tale clio za 1350 res zgleda zlo dobr..hvala :)

facepalm ::

ok to je stvar okusa..
jaz sem januarja kupil cliota 1.2 l.05 za 2200eur (jap skregano z mojo prajsnjo izjavo).
zakaj sem dal toliko? ker je bil narejen glavni servis, je imel skoraj nove zimske gume in je bil ohranjen v nulo. na njega nisem dal se niti eura. drugace bi za ta avto dal max cca 1700eur.
drugace pa sem bil presenecen z clio2 ph1 1.4 16v (100hp).
ce dobis kakega takega ti ga priporocam (ph1 ali 2 nima veze).
tista masina dejansko leti v cliotu. poraba pa je z lahko nogo identicna storii 1.2 16v. ok reg. te bo stala cca 50eur vec ampak je to zanemarljivo:)

AapocalypseE ::

Potem pa si kar sam plačal ta glavni servis in zimske gume za 500EUR, kar pa je več kot, da bi šal sam naret to pri avtu za 1700EUR.

Tudi jaz sem za 1.4 16v mašino.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

tako nekako:) je pac deloval najbolj pristno in kot kaze bo zdrzal se mnogo let:)
sem gledal avto kot cel paket in proti temu kar se je takrat prodajalo je bil ta super:) pac obcutek po "novemu" med voznjo (masina, podvozje itd..).

Utk ::

ph1 ali 2 nima veze
Veliko veze ima. Faceliftan ima stokrat boljši pleh, pol ga je pa itak plastičnega. Okoli se vozijo 13-14 let stari, pa še noben nima omembe vredne rje.

Spajky ::

Domobrancek je izjavil:

...tale clio za 1350 res zgleda zlo dobr..
Tisti za 2.500 pa je 3 leta mlajši !!! in IMHO boljša izbira; seveda prej detaljno pregledat podatke, papirje !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

IL_DIAVOLO ::

Za tako kratko relacijo pa se po mojem ne splača kupovat avta, da ne omenjam vdrževanja, ki je še največji problem, sploh če naletiš na kakega posebneža :P

Siddh ::

Pozimi pa na kolo ne?


perci ::

Jype pravi da ja. Moja zena tut.

Siddh ::

V mestu še gre z kolesom, bi rad videl jypeta ali pa kakega drugega kolesarja na vasi sredi zime. Še peš bi obupali.


GrimReaper ::

Polno enih pretiravanj, na katera se nisem mogel zadržat.

vorantz je izjavil:

Upam da mas se kej denarja za zavarovanje pa kak servis?

V vsakem primeru morš met za avto redne prihodke, tam 100EUR na mesec (samo za avto, ne za vse skupaj) je čisti minimum, že bencin bo za 500km takoj 60EUR. Sam sem imel v povprečju za 150EUR stroškov, seveda pa max kar sem se moral naenkrat izplačat je bilo 300EUR, komplet gum in zavarovanje pride toliko.

sandmat je izjavil:

po mojih izkušnjah se tudi na 1.6 16V pozna, ko vklopim klimo, zato se ne bi pretirano obremenjeval s tem. K sreči imam gumb za klimo tako nizko, da lahko med tem, ko ob prehitevanju prestavim v tretjo, pritisnem gumb za izklop :)

Seveda se pozna okol 0,5s do 100, ampak da bi to opazil kar na oko med vožnjo, moram pa rečt da še nisem. Tudi med prehitevanjem desetinke ne igrajo take vloge, če prehitevaš tako na knap, je v vsakem primeru avto prešvoh.
Pri Astri H se pa ne morš igrat s hitrim izklopom klime, najprej gumb za vstop v meni, zasukaš gumb (mislim da 2x) da se pomakneš po meniju do AC, pritisneš gumb, in potem še opcijsko, če hočeš nazaj v glavni menu, še enkrat vrtet in pritisnit gumb.
Tako da bi kar zaključil da je 1.6 16V dovolj močan za klimo, oz. tudi že prej omenjeni Clio 1.4 16V 98KM.

DMX je izjavil:

leta 2015 kupiti avto brez klime je tudi brca v temo :)

Ko je zunaj 20-25°, odpreš okna in si dober, danes ko je bilo 30°, pa ne vem če je klima ohladila prostor za 1° v 10km. Bi rabil vsaj 25km, da bi spravil pod 25°.
Tako da za kratke razdalje je klima brezveze. Mogoče bi malo pomagalo, če bi dal namesto 2. stopnje na 4. in usmeril še bolj proti obrazu, ampak potem spet reskiraš zdravje. Sam sem sicer precej odporen na klimo, ampak vem da je tudi meni že parkrat prišla do živega.
Vsekakor je najbolje kar lahko narediš v vročini, da daš avto zjutraj v senco, ali pa vsaj senčnik na sprednje steklo.

sandmat je izjavil:

a Ople še kdo kupuje? pri 3 kolegih se je začetno navdušenje že zdavnaj poleglo, odkar je servis njihov drugi dom. Rekorder je imel avto na servisu več kot 2 meseca (v kosu).

Na celo firmo posploševat, pa kar na vsa modelna leta, ni ravno pametno.
Recimo Astra H 1.6 16V je tank, da bi imel manj tovarniških napak, je že skoraj človeško nemogoče.
Pa Astra G tut ne more bit tako švoh, če jih ima naša policija, ne vem sicer katere motorje.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

sandmat ::

GrimReaper je izjavil:


Seveda se pozna okol 0,5s do 100, ampak da bi to opazil kar na oko med vožnjo, moram pa rečt da še nisem. Tudi med prehitevanjem desetinke ne igrajo take vloge, če prehitevaš tako na knap, je v vsakem primeru avto prešvoh.
Pri Astri H se pa ne morš igrat s hitrim izklopom klime, najprej gumb za vstop v meni, zasukaš gumb (mislim da 2x) da se pomakneš po meniju do AC, pritisneš gumb, in potem še opcijsko, če hočeš nazaj v glavni menu, še enkrat vrtet in pritisnit gumb.
Tako da bi kar zaključil da je 1.6 16V dovolj močan za klimo, oz. tudi že prej omenjeni Clio 1.4 16V 98KM.


to je design fail, da moraš po menuju skakat okoli za klimo izklapljat. Ampak večina avtov to rešuje s designated gumbi za klimo, da se lih ne zaletiš med vožnjo.

Pri starejših avtih je klima precej težek porabnik, ki ga ne čutiš samo pri 0.5/100 ampak kar konkretno na gasu.

GrimReaper je izjavil:


Na celo firmo posploševat, pa kar na vsa modelna leta, ni ravno pametno.
Recimo Astra H 1.6 16V je tank, da bi imel manj tovarniških napak, je že skoraj človeško nemogoče.
Pa Astra G tut ne more bit tako švoh, če jih ima naša policija, ne vem sicer katere motorje.


Za astro H ne vem, astro G sem pa imel pred enim mesecem na testerju in še v življenju nisem videl toliko resnih napak hkrati. Na tester sem jo priklopil zato, ker sem jo moral prit vžigat na kable in me je zanimalo kaj se z njo dogaja. Mimogrede, na armaturki ni gorela nobena lučka (torej voznik ni obveščen o napakah in nedelovanju).

ne želim posploševat na celo firmo in vse modele, ampak Claudia si pa definitivno lahko najde drug job. Naša policija ima pa itak vse živo, od octavij do meganeov. Skoraj bi rekel, da je katerakoli NA mašina tank (1.6 16V pa imajo tako ali tako vse znamke), če primerjaš s turbinskimi ali pa navitimi NA variantami.

-valvoline- ::

Heh, ce OP doslej se ni kupu avta ni resen in sploh ne bo kupu.
>:D

TehDucky ::

@-valvoline, OP šele v ponedeljek dobi denarce :)

Upam, da mu bo dobro služil avto, mene osebno clioti niso navdušil, pa sem gledu tiste med 3 in 3.5 tisočaki.

Glede stroškov pa je bilo v 2 letih: 2,5k€ za bencin, 100€+ za bremze, 300€ za gume (mam samo zimske, ne znese še letnih kupit trenutno, upam pa da bojo naslednjo sezono), 2x redni servis 70€ vsakič in akumulator 55€. Pol pa še 430€ za zavarovanje/registracija/tehnični prvo leto in 400€ drugo leto (brez tehničnega)
Torej sem v 2 letih dal 4000€ v avto, ki sem ga kupil za 4000€ :) Bencin je vštet, ker gre itak iz žepa.

Tavher ::

100 EUR za bremze z Cliota in 300 EUR za gume? Zamenjaj mehanika...

eric_cartman ::

@Tahver

Če si pameten voznik sta edine stvari pri katerih ne šparaš bremze in gume. Če pa si neumen potem pa si najprej kupiš nov auspuh za dober zvok, pa dober radio z wooferjem.

300€ za gume je sicer malo too much za Cliota, ker sem jst po testih za pnevmatike 2014 dobil najbolj priporočene gume za 240 € (Dunlop SP winter response 2) 15 col.

D3m ::

LOL ta je dobra. Najbolj, da bremze od tovornjaka tlači na cliota za čimboljšo varnost in v prtljažniku en BRS sistem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

eric_cartman ::

D3m

Še boljša je ta, da si daš obnovljene gume gor pa zanič bremze..

Saj ne pravim, da moraš zapravit celo premoženje..Ampak za malo boljše bremze in gume raje namenim par € več. To ti ne narekuje noben mehanik ampak zdrava pamet.

D3m ::

Če imaš sam potlej boljši občutek pri vožnji potlej prav. Drugače se pa samo standarde gleda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

Jao zdej sem se na eno sceno iz filma Lude godine (Žikina dinastija) spomnil :D

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Robi :P ::

No ja 300€ za gume 100€ za bremze za cliota je res too much. Razn če res abnormalno divja pol ga je treba razumet. Sam mam na karavanu gume za 270 in bremze za 120 (oboje novo letos) :D in morm rečt da sem pozitivno presnečen kako se letos avto drži ceste kljub "agresivni" vožnji (kadar sem sam v avtu in na cesti)...

AapocalypseE ::

Jaz dam za dve letni gumi isto kot ti za vse štiri zimske :))

eric_cartman ::

Recimo tukaj je test različnih zavornih ploščic pri Mazdi:

http://blog.caranddriver.com/performanc...

Lepo in jasno se vidi, da je tista cenejša (zelena barva na grafu) dosti slabša od drugih.

Če se avto zaradi 20 EUR več ustavi par metrov prej, je to več kot dovolj za preprečit kakšno nesrečo. Pa seveda ni vse povezano s ceno. Tut določene drage ploščice se ne odrežejo tako dobro kot se cenijo. Sploh pa se ne gre samo zaradi tega, kako hitro se avto ustavi ampak tudi zaradi obrabe itd itd.

Kaj pa vem..Sam ne norim..Ampak ob vsakem nakupu novih gum ali pa ploščic, diskov grem vedno stestirat avto na prazno cesto, kako je bremzat od 50 do nule, od 100 do nule, ostro zavijanje, ker želim vedet kako se avto obnaša ob takih situacijah.. In tut sam opažam, da je samo s kvalitetno pnevmatiko ogromna razlika.

Edit:
@StreetRacer
Če imaš ogromne valje gor, še ne pomeni, da je guma boljša. Če pa imaš 15-16 col gumo in daš za 2 letni več od 270EUR..Potem..Potem si si pač čisto sam kriv.

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

AapocalypseE je izjavil:

Jaz dam za dve letni gumi isto kot ti za vse štiri zimske :))

205/55 r16?
za eno gumo dal mal majn kot 70EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

AapocalypseE ::

eric_cartman ::

AapocalypseE je izjavil:

http://www.gume-direkt.com/product/Good...


I made my point..Če maš džipa je še kul..Če si si pa to utaknu na Renault Laguno.. heh...

In še --> Razred Y za do 300 km/h.. Troll mogoče?

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Za pravega džipa bi bile premajhne, za laguno pa nesmiselne, ker ni avto namenjen temu.

Takšne dimenzije gum imajo takšne razrede. Očitno se še nisi posluževal podobnih zadev, ker bi vedel drugače.

sandmat ::

ljudje, tipo kupuje cliota/getza, vi pa se pogovarjate o 235/R19 gumah.

Če je človek dal 300 za gume na cliotu, jih je pač dal. Včasih moraš cenit tudi svoj čas. Če pri tem, da plačam 10€/gumo več in s tem prišparam 2 uri, sem v plusu.

Važno je, da ima OP na strani raje 300€ za nove gume, kot pa 100.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

začetni avto

Oddelek: Na cesti
283704 (2798) GrimReaper
»

Manjši avto

Oddelek: Na cesti
122785 (2537) Bud_Bundy
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141165 (31272) matobeli
»

Nakup rabljenega vozila (cca. 6000 EUR)

Oddelek: Na cesti
173401 (2618) Kasali

Več podobnih tem