» »

Kateri avto do 2500€

Kateri avto do 2500€

««
10 / 10
»
»»

GrimReaper ::

Če izkoriščaš vso moč, seveda 12-13l. 8-9l kvečjem po kakšni ravnini, ampak ko prideš do ovinkov in klancev, lahko pozabiš na to.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

AapocalypseE ::

Govoriš iz izkušenj?

12-13 še nisem nikoli prišel z E46...

Clio od punce pije 8l, lahko tudi več, če ga res goniš pa ma 75 konjev, tak da BMW ma nizko porabo glede na moč motorja.

Sem pa mel Alfo 156 2.0 155 konjev in je pila 12-14l, tak da alfa bencinar pa res hvala lepa.

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

ne alfa tako ali tako odpade...ti bmwji pa so kr no,bom se malo pozanimal

Domobrancek ::

@malossi85 a to avto kupuješ za vožnjo pač usak dan pa to al sam za občasno "dirkanje" ? ker če bo to tvoj edini avto pol nvm..bi ti skos priporoču da kupš kej mal mlajšiga čeprov mogoče nebo tok športn..tud recimo clio 2 al pa corsa c z 1.4 16V mašino letijo dobr ker morš vedt da so to mejhni in lahki avti in se zlo poznajo te konji k jih majo..pač to je sam moje mnenje. Js osebno nebi kupu tok starga avta..sploh če bi biv to moj edini avto..če pa avto že maš pa bi biv ta za zravn za občasno mal podirkat pol pa kr.

loveJDM ::

Za vsak dan nameravam,glede cliota je tak,da imam raje 20let staro hondo kot pa 10let starega renoja ker sta starsa imela laguno,scenica in twingota pa jebe nonstop,če ne elektronika pa menjalnik.
Corsa pa mi ni všeč po obliki in odpade.

AapocalypseE ::

BMW popapca te vaše novejše francoze ipd...;)

Domobrancek ::

no ja sj na to usak drugač gleda al kaj :) men se zdi riziko kupvat tok star avto..useen bolš uzet letnik 2005 avto z nvm..150kkm k pa letnik 2000 bmwja z 260+kkm..usaj po mojem mnenju. Drugač pa so mi priporočal tuki tud fiat punto evo (če ga najdš za ta denar..če sm prov vidu maš ti na voljo 3000€? ) pa hyundai getza so mi tud predlagal..sam ja to niso lih športni avti...maš mal drugačne kriterije k sm jih mev js :D js sm hotu avto k bo čim cenejši za vzdrževanje pa use to tebe pa to ne skrbi lih kot vidm..če ti je bl k ne useen za starost avta pol bi ti priporoču da pogledaš po kakem golfu 4-ki...mi smo ga mel doma z 1.9tdi mašino..stric ga ma pa še vedno lih tko z 1.9 mašino in tud kokr sm od drugih slišu je ta mašina bl k ne bulletproof..pa tud ni tok švoh..potegnu dost dobr kokr spomnm(res da je biv čipiran sam useen)..boš pa mogu (pomojem) kr dovg iskat da boš najdu kazga solidnga z bl mal prevoženimi km..

Janac ::

A niso najbolj zanesljivi SDI motorji pa stari Mercedesovi dizli?

sandmat ::

AapocalypseE je izjavil:

Govoriš iz izkušenj?

12-13 še nisem nikoli prišel z E46...

Clio od punce pije 8l, lahko tudi več, če ga res goniš pa ma 75 konjev, tak da BMW ma nizko porabo glede na moč motorja.

Sem pa mel Alfo 156 2.0 155 konjev in je pila 12-14l, tak da alfa bencinar pa res hvala lepa.


iz izkušenj ti povem, da pozimi v rikverc nisem uspel prit na 8l s cliotom. Kolega je imel en dan nadomestnega in se ga je zavestno trudil spravit čez 7.5.

Težko verjamem, da ima BMW porabo 8 litrov, imam doma ladjo od limuzine z 1.6 mašino in sem srečen, če je v mestu pod 9, pa ga vozim upokojensko. Prej sem vozil isto ladjo 2.0 bencinarja in sem bil srečen, ko je bila poraba pod 10 po mestu. Seveda lahko oba na relaciji spraviš na 6.5-7, ampak to ni merodajno.

AapocalypseE ::

sandmat je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Govoriš iz izkušenj?

12-13 še nisem nikoli prišel z E46...

Clio od punce pije 8l, lahko tudi več, če ga res goniš pa ma 75 konjev, tak da BMW ma nizko porabo glede na moč motorja.

Sem pa mel Alfo 156 2.0 155 konjev in je pila 12-14l, tak da alfa bencinar pa res hvala lepa.


iz izkušenj ti povem, da pozimi v rikverc nisem uspel prit na 8l s cliotom. Kolega je imel en dan nadomestnega in se ga je zavestno trudil spravit čez 7.5.

Težko verjamem, da ima BMW porabo 8 litrov, imam doma ladjo od limuzine z 1.6 mašino in sem srečen, če je v mestu pod 9, pa ga vozim upokojensko. Prej sem vozil isto ladjo 2.0 bencinarja in sem bil srečen, ko je bila poraba pod 10 po mestu. Seveda lahko oba na relaciji spraviš na 6.5-7, ampak to ni merodajno.


Clio 8l kdaj hočeš...

Tri BMW-je sem mel do zdaj in so vsi pili malo, tako da, če reče kdo, da dosti pije BMW se moti.

Kdo pa pravi samo o mestni in relacijski vožnji?

Povprečno porabo mam realno 8-8.5l s 6 cilinderskim... noter mi piše 7.8l. Isto mi je pil 118 konjski 4 cilinder. Mel sem dolgo nazaj tudi E36 102 konja in mi je pil 7l. Manj kot kakšen renault, ko sem ga mel z manj konji...

RedDrake ::

Za hiter avto, kak Saab turbo (9-3 ali 9-5) ali Volvo S60/S70/S80 s T5 ali T6 strojem.
6 cilindrov ma zvok, turbo ma pa navor.
Sem peljal V6 po ZDA, ko sem bil tam, pa imam zdaj 2.0 turbota, pa sploh ni primerljivo kar se tice pospeska - itak, navora je skoraj dvakrat vec ...
Turbo ce hoces hitrost.
Sploh potem ko hoces vec hitrosti, je strosek 200 EUR za +30/40 KM in +50/60 NM s kakim chip tuningom.
Pri atmosfercu se lahk na glavo postavis (beri tisoci in tisoci evrov) pa bos tezko tak prirastek naredil ...

m0LN4r ::

Noben avto ne preseže normalne porabe, dokler ga voziš normalno, tko k mamice. Pri dirkanju pa so odstopanja lahko že krepko večja. Drug pomemben faktor sta še, gume, klanci in KM/kg.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

loveJDM ::

Domobrancek je izjavil:

no ja sj na to usak drugač gleda al kaj :) men se zdi riziko kupvat tok star avto..useen bolš uzet letnik 2005 avto z nvm..150kkm k pa letnik 2000 bmwja z 260+kkm..usaj po mojem mnenju. Drugač pa so mi priporočal tuki tud fiat punto evo (če ga najdš za ta denar..če sm prov vidu maš ti na voljo 3000€? ) pa hyundai getza so mi tud predlagal..sam ja to niso lih športni avti...maš mal drugačne kriterije k sm jih mev js :D js sm hotu avto k bo čim cenejši za vzdrževanje pa use to tebe pa to ne skrbi lih kot vidm..če ti je bl k ne useen za starost avta pol bi ti priporoču da pogledaš po kakem golfu 4-ki...mi smo ga mel doma z 1.9tdi mašino..stric ga ma pa še vedno lih tko z 1.9 mašino in tud kokr sm od drugih slišu je ta mašina bl k ne bulletproof..pa tud ni tok švoh..potegnu dost dobr kokr spomnm(res da je biv čipiran sam useen)..boš pa mogu (pomojem) kr dovg iskat da boš najdu kazga solidnga z bl mal prevoženimi km..


1.9tdi dvomim da bi zdrzal kaksno blokadiranje in te stvari,pa se kak dober ki ni ze cez 300k prevozenih se ne dobi pod 2k(realne kilometre gledamo ne tistih 200k napisanih od dealerjev)...golf 4 1.8T je pa tak enak motor kot pa A3,4.

Še vedno nisem najdel nič pametnega,trenutno vem samo za golf 4,a3,civic vti in pa crx,zgoraj omenjeni bmw ni slab vendar pade ze v drugi razred nad 1800ccm,konjev ima pa skoraj enako.

Siddh ::

loveJDM je izjavil:

Varno na cesti tudi z moje strani,bi si pa sposodil temo in sicer zanima me,kateri "hiter" avto se da dobit za ta denar torej do 2500e?Vem za civic vti/esi in pa 1.8t(audi,VW) in zanima me ali še obstaja kaj takšnega?Tudi peugoet 206 2.0 naj bi bil hiter vendar mi ne diši,106 gti-ja pa se ne da dobit.

Ne rabim mnenja o avtu,samo zanima me kateri bi lahko konkuriral zgoraj omenjenima tam nekje do 3k.


MX-5 NB 1.8, ali pa za male pare MX-3 1.8 V6.


loveJDM ::

mx-5 sem ze imel v mislih sploh zaradi zadnjega pogona mi je se posebej všeč,samo tista 110konjev se mi zdi prešibka,140hp pa je žez 3k

Siddh ::

Avto ima malenkost manj kot tono, tako da je razmerje moči proti teži boljše kot pri večini drugih avtomobilov.


AapocalypseE ::

RedDrake je izjavil:

Za hiter avto, kak Saab turbo (9-3 ali 9-5) ali Volvo S60/S70/S80 s T5 ali T6 strojem.
6 cilindrov ma zvok, turbo ma pa navor.
Sem peljal V6 po ZDA, ko sem bil tam, pa imam zdaj 2.0 turbota, pa sploh ni primerljivo kar se tice pospeska - itak, navora je skoraj dvakrat vec ...
Turbo ce hoces hitrost.
Sploh potem ko hoces vec hitrosti, je strosek 200 EUR za +30/40 KM in +50/60 NM s kakim chip tuningom.
Pri atmosfercu se lahk na glavo postavis (beri tisoci in tisoci evrov) pa bos tezko tak prirastek naredil ...


Itak, navora je več samo pri dizlu. Bencinar pa je lahko tudi turbo polnjen, ampak nima toliko navora kot turbo diesel...
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

začetni avto

Oddelek: Na cesti
283693 (2787) GrimReaper
»

Manjši avto

Oddelek: Na cesti
122780 (2532) Bud_Bundy
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141056 (31163) matobeli
»

Nakup rabljenega vozila (cca. 6000 EUR)

Oddelek: Na cesti
173397 (2614) Kasali

Več podobnih tem