» »

Kateri avto do 2500€

Kateri avto do 2500€

««
4 / 10
»»

Stipex ::

d4vid je izjavil:

Glede cliota: če že 1.2, naj bo 16V. Dobiš 15 konjev več pa liter manj na porabi. Meni 1.2 8V pije 8l/100km, 1.2 16V pa pije pod 7.2. Kolega ima 1.5 dcija, kupil ga je za 2500EUR, 2003 letnik in 150kkm. Poraba 5.5l/100km.

Ne vem kako vozite te manjše dizle, samo po mestu? Namreč meni toliko - 5.5l porabi 164HP R6 1600kg težak turbodizel.

Drugače pa OP tudi jaz svetujem, naj si pusti nekaj rezerve za morebitne manjše servise in nove gume (ponavadi dobiš bolj slabe gume).
Mogoče bi se še uzrl za kakim Citroenom Xsara 1.4i,dobiš veliko avta za malo denarja, motorji pa so zelo OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

Domobrancek ::

2500€ je cena ki bi jo lohka plaču s tem da sm si neki denarja že rezerviru za morebitne okvare nakupe gum itd..tko da je 2500 še zmeri cena k bi jo dav za avto. Mi je pa u zadnih 2 dneh tko bratranc kot tud tast reku nj uzamem rajš dizla k pa bencinarja ne glede na to kok se bom vozu. Tast je reku da majo pr nih doma dizla (polota 07) ki ima narejenih samo 70kkm pa dela vse tko k more..ni nobenih večjih stroškov kot bi bli z bencinarjem..bratranc je mev pa tud bencinarja pa je reku da nikol več ker to ful preveč žre..in nevem če tko pogledam ma od sestre mož tud dizla pa se ne voz neki ful več od mene..okj ja kdaj pa kdaj ma res dalše vožne sam po večini bi reku da nardi kr neki tazga km k jst. Gledu sm tud porabo pri dizlu in pa bencinarju in ni primerljivo sploh tko da tud js razmišlam u smeri dizla mal...tast mi je predlagu cliota 1.5dci je reku da je mašina zlo dobra (zvedu od sodelavca..sam kokr sm gledu po netu ma ta mašina kr velik težva...vaš mnenje?) bratranc mi je predlagu pa alfo na kar sm se mu sam zasmeju :) torej zakaj točno je bencinar bolši? kokr js vem je cenejši za kupt pa servis je cenejši..sam zakaj je bolši na kratke? no ja sm pa spet na začetku ubistvu ker spet nimam pojma kaj uzet :D glavni kandidati so zaenx: clio 1.5dci punto 1.3jtd al pa polo 1.2(bencinc). Pa ja k vidm da se je debata vnela..ful starga avta nebi uzeu ker pač nvm..zdj mam letnik 99 in rd bi naredu en korak naprej pa kupu mal novejši avto..usaj nekje 2004 nebo..definitvno ne starejši 2003. Predlogi komentarji dobrodošli. Ful hvala za vso pomoč tuki. LP

sandmat ::

zakaj je bencinar boljši? ker manj onesnažuje. Posledično se manj sranja nabere pri kratkih razdaljah - ker se bencinar hitreje segreje, začne hitreje delovati katalizator; dizel ima še DPF (če ni predpotopen dizel ali ga ni lastnik kot priden slovenec odstranil), ki "ujame" del svinjarije, ki jo moraš nato skurit ("regeneracija").

AapocalypseE ::

Osebno imam raje bencinarje.

2-3l višja poraba od dizla, ampak ko moreš menjat pri dizlu turbo, šobe, vztrajnik, itd... se malo zamisliš.

Rabljenega dizla se osebno zelo bojim kupit. Običajno jih zvozijo in ko bi se začela servisiranja jih prodajo.

Zgodovina sprememb…

urli ::

Domobrancek je izjavil:

2500€ je cena ki bi jo lohka plaču s tem da sm si neki denarja že rezerviru za morebitne okvare nakupe gum itd..tko da je 2500 še zmeri cena k bi jo dav za avto. Mi je pa u zadnih 2 dneh tko bratranc kot tud tast reku nj uzamem rajš dizla k pa bencinarja ne glede na to kok se bom vozu. Tast je reku da majo pr nih doma dizla (polota 07) ki ima narejenih samo 70kkm pa dela vse tko k more..ni nobenih večjih stroškov kot bi bli z bencinarjem..bratranc je mev pa tud bencinarja pa je reku da nikol več ker to ful preveč žre..in nevem če tko pogledam ma od sestre mož tud dizla pa se ne voz neki ful več od mene..okj ja kdaj pa kdaj ma res dalše vožne sam po večini bi reku da nardi kr neki tazga km k jst. Gledu sm tud porabo pri dizlu in pa bencinarju in ni primerljivo sploh tko da tud js razmišlam u smeri dizla mal...tast mi je predlagu cliota 1.5dci je reku da je mašina zlo dobra (zvedu od sodelavca..sam kokr sm gledu po netu ma ta mašina kr velik težva...vaš mnenje?) bratranc mi je predlagu pa alfo na kar sm se mu sam zasmeju :) torej zakaj točno je bencinar bolši? kokr js vem je cenejši za kupt pa servis je cenejši..sam zakaj je bolši na kratke? no ja sm pa spet na začetku ubistvu ker spet nimam pojma kaj uzet :D glavni kandidati so zaenx: clio 1.5dci punto 1.3jtd al pa polo 1.2(bencinc). Pa ja k vidm da se je debata vnela..ful starga avta nebi uzeu ker pač nvm..zdj mam letnik 99 in rd bi naredu en korak naprej pa kupu mal novejši avto..usaj nekje 2004 nebo..definitvno ne starejši 2003. Predlogi komentarji dobrodošli. Ful hvala za vso pomoč tuki. LP


Posluši bližnje, ker ti pametno svetujejo. Ma kaj boš s temi požrešnimi bencinarji? Poleg tega, da da te bo vožnja precej več stala, nimajo sploh nobenih pospeškov (takšne mašine, ki jih ti gledaš, ta švohne; dizel zarad navora velik bolj potegne - vsaj kar sem jaz primerja, mašina pri obeh 1.6, kw okoli 60, bencinar ne gre niiikaaaamooooooor, dizer pa šparovček takšen, da pije v povprečju 4.2l/100km, potegne pa neprimerno bolje). Ta fama o bencinarji je nekakor res tipična za slo-tech. Dizel je enostavno boljši! Tudi prodajane cene novih vozil soza dizla vedno kar lepo višje kot pri bencinarju. Pa eni še kar nabijajo za te bencinarje, pa da so stroški vzdrževanja nižji (bla bla bla), pa da ni dobr na kratke razdalije (pod 10km v eno smer), pa da smrdijo, pa da so glasni pa bla bla bla. Nič od tega ni res. Bodi pameten in vzami dizla. Tudi kasneje ga boš veliko lažje prodal, ker bencinarjev nihče noče razn slo-tec-ovci - verjetno, ker bi se jih radi znebili, pa jih noben ne kupi :))

Ti samo obvezno poglej za tisti model avtomobila, ki ga boš želel kupiti, kaj uradno pravijo o določenem motorju. Ne kr vse gledat. PRecimo pri Golfu 5 vem, da je imel na primer 2.0 TDI neke problem za določen letnik, 1.9 TDI pa naj bi bil super. Ali pa recimo SDI, da nikamor ne gre, razmeroma veliko pije ampak da je praktično "neuničljiv". Pač takšne stvari se moraš prej pozanimati, da ne boš kupil kar nekaj samo zato, ker bo par 100€ ceneje.

AapocalypseE je izjavil:

Osebno imam raje bencinarje.

2-3l višja poraba od dizla, ampak ko moreš menjat pri dizlu turbo, šobe, vztrajnik, itd... se malo zamisliš.

Rabljenega dizla se osebno zelo bojim kupit. Običajno jih zvozijo in ko bi se začela servisiranja jih prodajo.


Kolikokrat točno si na dizlu menjal turbino, šobe, vztrajnik itd? Ali je to bolj baba čula - baba rekla?

Pa da naredimo preprost izračun porabe. Dizel porabi recimo okoli 4.5l/100km, bencinar 6.5l/100km, če maš srečo (prej več).

Dizel: 1,252 * 4.5 = 5.63€/100km

Bencinar: 1,364 * 6.5 = 8.87€
--------
Razlika 3.2€/100km po precej optimističnem scenariju

Če letno narediš 10.000km (kar je zelo malo, res zeloooo malo, večina 5 let starih avtomobilov se prodaja s 150.000km, ob mojem scenariju jih v 5 letnih narediš le 50.000km kar je res malo) te vožnja z bencinarjem stane 330€ več. Celotna registracija. V treh letih znese to 1000€, če smo optimistični. Meni so res najbolj čudni tisti, ki imajo avto za 1000€, predpotopnega bencinarja, ki jim žre po 9l/100km in ne znajo sešteti 1+1 koliko več jih v tanku to pride na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

eric_cartman ::

Urli

Če potegnemo črto.. Karkoli gre pri dizlu narobe je v primerjavi z bencinarjem 300 € dražje že za živjo! Za nasvidenje pa še enkrat toliko!

Sicer pa te prosim, da do jutri naredimo razpredelnico stvari, ki crkujejo pri dizlih in koliko stanejo stvari in razpredelnico pri bencinarjih in koliko stanejo stvari.. Se pravi, isti model avtomobila, isti letnik, le da je en dizel, drugi pa bencinar.

Sem že povedal..Če kupuješ dizla naj bo mlajši od 5 let in naj ima manj kot 150k km prevoženih. Sicer je ogromno možnosti, da ti bo v prvih šestih mesecih nekaj šlo.

Tako ali tako pa imaš poleg vsega še potrošni material. Diski, ploščice, olje, itd itd, ki so že sami po sebi zadosti visok strošek na avtu.

urli ::

eric_cartman: zato pa ne kupuješ 15 let starih jajcev.

AapocalypseE ::

Do sedaj sem imel 8 avtov in vse bencinarje. Z nobenim problemi samo potrošni material.

Dizla ima moj oče, prijatelj in oče od punce.

Samo križam se kakšne vsote so to, ko grejo servisirat dizla.

Sam delam do 10k km letno in niti povoham ne dizla.

Da pa potegne dizl bolj pa je samo varka, ker ko začutiš navor si že na blokadi...

eric_cartman ::

urli je izjavil:

eric_cartman: zato pa ne kupuješ 15 let starih jajcev.


Ja če ma budget majhen..Kako bo potem novejšega dizla nabavil??? o,O

sandmat ::

eric_cartman je izjavil:

urli je izjavil:

eric_cartman: zato pa ne kupuješ 15 let starih jajcev.


Ja če ma budget majhen..Kako bo potem novejšega dizla nabavil??? o,O


Tvoja logika, kjer je letna razlika 330€, pravi le, da naj kupi bencinarja. Če gleda še razliko v registraciji, zavarovanju in nabavni ceni, pa sploh. In še nismo prišli do servisa (sklopke, turbine, filtrov, teh in onih crkujčih svečk). Glede tega kolikokrat se to menja, glede na statistiko okoli sebe, precejkrat. Rekorder je v 200kkm menjal turbino 4x. Razlika v ceni sklopke za modele avtov, ki jih jaz vozim, je na istem servisu 3-4x.

Imam občutek, da se na slo-techu najdete kljukci, ki z namenom reševanja investicije želite z največjim veseljem prodat svoje predpotopne dizelske VAGe potencialnim naivnežem, ki bodo z nakupom sanirali vašo napačno odločitev.

-valvoline- ::

Gres v nemcijo po enega ford fusion 1.4hdi npr, neuniciv auto:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/fo...
Pr nas so predragi, v DE dobis odlicno ohanjenega za 1500e, pa se ene 500-700e bos mel stroskov da si ga prpeljes, pot+dmv+homologacija

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

sandmat je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

urli je izjavil:

eric_cartman: zato pa ne kupuješ 15 let starih jajcev.


Ja če ma budget majhen..Kako bo potem novejšega dizla nabavil??? o,O


Tvoja logika, kjer je letna razlika 330EUR, pravi le, da naj kupi bencinarja. Če gleda še razliko v registraciji, zavarovanju in nabavni ceni, pa sploh. In še nismo prišli do servisa (sklopke, turbine, filtrov, teh in onih crkujčih svečk). Glede tega kolikokrat se to menja, glede na statistiko okoli sebe, precejkrat. Rekorder je v 200kkm menjal turbino 4x. Razlika v ceni sklopke za modele avtov, ki jih jaz vozim, je na istem servisu 3-4x.

Imam občutek, da se na slo-techu najdete kljukci, ki z namenom reševanja investicije želite z največjim veseljem prodat svoje predpotopne dizelske VAGe potencialnim naivnežem, ki bodo z nakupom sanirali vašo napačno odločitev.


Točno to hočem dopovedat..Saj dizli so super avti..Ampak vse dokler niso stari 5+let in imajo več kot 200k km. Potem pa rabiš konkretno založeno denarnico. Tisti, ki imajo denar pač kupijo novega dizla, starega pa prodajo ravno s tem namenom, da ne mečejo denarja v črno luknjo. Spet ---> S tem ni nič narobe, ker dizli so super. Samo kaj pa ko tisti, ki kupi takega starega dizla? Verjamem..To potem prejšnjih lastnikov več ne zanima..Novemu pa se kar vrstijo problemi. Od senzorjev, turbin, sklopk, svečk, etc.. Sprijaznite se..Ne glede na znamko avta..Pa tudi če mašina zdrži 500k km boš moral v tem času vsaj 2krat zamenjati kar nekaj stvari.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

Osebno imam raje bencinarje.

2-3l višja poraba od dizla, ampak ko moreš menjat pri dizlu turbo, šobe, vztrajnik, itd... se malo zamisliš.

Rabljenega dizla se osebno zelo bojim kupit. Običajno jih zvozijo in ko bi se začela servisiranja jih prodajo.


Kako deluje potlej bencinar?
|HP EliteBook|R5 6650U|

eric_cartman ::

D3m

Turbine nimajo..Tisti deli, ki pa so isti, pa so za bencinarja vsaj 1krat cenejši v primerjavi z dizlom.

D3m ::

Seveda, da imajo turbine.
|HP EliteBook|R5 6650U|

eric_cartman ::

Ok.. TSI in T-jet itd itd.

Ampak tega ne dobiš v rangu budgeta OP-ja. Pa spet..Če imaš denar si kupi takega s turbino novega..Če nimaš denarja pač ne voziš takšnih avtov, ki imajo draga popravila. Je pa res to v Sloveniji že pase, da se folk zapufa za avte, samo da se lahko fura kot gospod, četudi zaradi tega potem živi kot klošar.

D3m ::

OP ne rabi dizla za tistih 5-10 min vožnje. Že motokultivator je dovolj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

eric_cartman je izjavil:

Ok.. TSI in T-jet itd itd.

Ampak tega ne dobiš v rangu budgeta OP-ja. Pa spet..Če imaš denar si kupi takega s turbino novega..Če nimaš denarja pač ne voziš takšnih avtov, ki imajo draga popravila. Je pa res to v Sloveniji že pase, da se folk zapufa za avte, samo da se lahko fura kot gospod, četudi zaradi tega potem živi kot klošar.

Čez 10 let bojo take teme postale zanimive, ko resne znamke ne boš dobil brez vseh teh bombončkov. Že bencinarji bojo hudič, dizli pa še večji.
Bojo stare dacie postale cenjena roba?

Domobrancek ::

No ja ugotovu sm da je zlo težko kupt avto ker ti usak predlaga neki druzga..en dizla drug bencinarja en volkswagna drug alfo...Preveč mnenj in predlogov dobiš da bi se lohka odloču...usaka odločitev je lohka prava in usaka je loh napačna. Odloču sm se da si bom ta tedn k ga mam predn dobim denar uzeu naizi..na avto.net - u bom spremlu avte(tko dizle kot bencince)..nove k bojo pršle gor si jih shranjevov pol pa lepo enx use k sm si jih shranu pregledu pa se odloču za tistga k se mi bo zdev najbolši za moj denar. Še zmeri bom brav ta forum in predlogi/mnenja so še vedno dobrodošla. (pa nevem če je kdo napisu..opazu nism..mnenje o cliu 1.5cdi motorju? se velik kvar pa to ?)

Hvala LP

WarpedGone ::

Dobrodošel v klub. Iskanje nasveta, kater avto vzet je točno isti, kot iskanje nasveta katero punco ujet. Vsak ma svoje kriterije, zato pa je outthere na tisoče različnih modelov. Zadeve so različne po videzu in občutku v vožnji, po delovanju in zanesljivosti pa kakšne hude razlike med njimi, niti ni. Pač kolk maš srečno roko pri konkretnem primerku.

Točno isto kot z ženskami ...
Zbogom in hvala za vse ribe

SkIDiver ::

Daj ne nori. Delal boš vožnje z dobesedno par km pa nekaj relacije, ki je tudi minimalna. Pri dizlu boš več plačeval za servisiranje kot boš prihranil na račun goriva. Dizla se kupi za nabijanje kilometrov.

Za tvoje potrebe je čisto dovolj bencinar s 75KM oz 55kW kot si že sam ugotovil. Eventuelno si poglej bencinarja do cca 90KM oz 66kW pa tja do 70kW. Kar bo močnejše boš tudi več zavarovanja plačeval. Če narediš malo računice si zamisli, če ima smisel pri študentskem budgetu plačevat drago zavarovanje za vozilo, ki večino časa stoji parkirano, medtem ko se ti voziš z vlakom na fax in nazaj.

mihec87 ::

Domobrancek je izjavil:

No ja ugotovu sm da je zlo težko kupt avto ker ti usak predlaga neki druzga..en dizla drug bencinarja en volkswagna drug alfo...Preveč mnenj in predlogov dobiš da bi se lohka odloču...usaka odločitev je lohka prava in usaka je loh napačna. Odloču sm se da si bom ta tedn k ga mam predn dobim denar uzeu naizi..na avto.net - u bom spremlu avte(tko dizle kot bencince)..nove k bojo pršle gor si jih shranjevov pol pa lepo enx use k sm si jih shranu pregledu pa se odloču za tistga k se mi bo zdev najbolši za moj denar. Še zmeri bom brav ta forum in predlogi/mnenja so še vedno dobrodošla. (pa nevem če je kdo napisu..opazu nism..mnenje o cliu 1.5cdi motorju? se velik kvar pa to ?)

Hvala LP


1,5cdi-en je v sorodstvu kupljen pri nas od 2 lastnika prej pa pripeljan z avstrije kjer je bil reg. kot dostavno vozilo...Tako da km je verjetno veliko pod kapo..Je bolj za kratke vožnje drugače nič kaj posebnega težav da bi bilo oz klasične stvari dizlov ki so omenjene se je porihtalo-šobe(1 zanič, ostale za spucat),erg ventil, turbina je ok-kaj se je že dozdaj menjalo pri prejšnjih lastnikih se ne ve...

Hec pač je da šobe+ventil tist prihranek porabe hitro izničijo..da je pa v igri turbina pa sploh...In veliko avtov te starosti ima te stvari za porihtat(šobe,erg,turbina si hit na 1k..)..

Žlahta je pa itq vedno najbol pametna, čeprav jih pol nima pojma pa redki po pravici povejo kok majo avto na servisu(ponavadi se zve ko se zagovorijo)...

urli ::

Karkoli bo že kupil, veliko sreče, da izbereš dobro. Drugače pa samo nasvet glede registracije. Verjetno veš, da imaš za vsako leto brez nesreč popust 5%, Da nabereš 50% je teoretično potrebno 10 let izkušenj VENDAR, se da zmeniti tudi drugače. Kolega (sicer res s cca. 3 leti izkušenj) je šel od zavarovalnice do zavarovalnice, želel čim večji popust in našla se je ena zavarovalnica, ki mu je dala takoj MAX. popust! 50%! kar je res velik prihranek tko da ne registriraj avta na horuk ampak pa zdilaj za čimvečji popust ;)

Domobrancek ::

hja nevem kako bo s popustom ker sm mev januarja 2014 prometno nesrečo tko da že mam 3 pike na "računu" in morm res merkat radarje pa to use da ne ostanem brez izpita. Glede okvar pa servisov pa tega je pa moja sestrična z mehanikom h kateremu večinoma časa vozmo avte servisirat pa rihtat..ni uraden servis sam je tud cena precej nižja kot bi bla na uradnem servisu tko da te okvara avta niti niso tok zlo velk problem..mal cenej bom pršov skos če bo kj crknl. Drugač pa ja bratranc se kr spozna na to..prešraufov je tud cevga boga in glede na to da mi je on reku nj dizla uzamm sm še enx premislu use skup..tast pa tud kokr ga poslušam o tem kr neki ve. Z dizlom če bom mev srečo lohka pršparam neki na nafti..po drugi strani pa če mi kj crkne bom dav velik več kokr če bi mev bencinarja in bo šlo tist kar sm "pršparu" z nafto u nč..če prov razumm kar mi hočte povedat?

avtek ::

Sam imam Clio 2, letnik 2003, motor 1.4 16V - bencin - (98KM).
Kupil sem ga cca 4 leta nazaj od prvega lastnika. Takrat je imel prevoženih 75k, sedaj jih ima 150k. Avto je imel smešno malo kilometrov za 8 let star avto, kar je potrdil tudi mehanik.
Avto dela kot urca, v štirih letih nobenega problema z motorjem, razen alternator sem moral zamenjat. Servisiram ga (zaradi tega, ker je pač francoz) na cca 11k km.
Dnevno delam v povprečju verjetno okoli 35km. Poraba: (brez AC): 6.2l/100km ; (z AC): 7.1l/100km.

Vsakemu takšne stvari omenim, da nisem imel nobenih težav s Cliotom, pa me je prepeljal tudi na dolge relacije (Rim, Munchen, Budimpešta, Hrvaška...) brez problema.
svetila, divjad, stekla (mislim, da je to to)).
EDiT 2: Sem pa pristaš bencinarjev, in kot so fantje rekli že zgoraj - niti nisem gledal dizlov (sploh francozov), ki so bili starejši od 4-5 let in/ali imeli 150k+ km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

Domobrancek ::

avtek je izjavil:

Sam imam Clio 2, letnik 2003, motor 1.4 16V - bencin - (98KM).
Kupil sem ga cca 4 leta nazaj od prvega lastnika. Takrat je imel prevoženih 75k, sedaj jih ima 150k. Avto je imel smešno malo kilometrov za 8 let star avto, kar je potrdil tudi mehanik.
Avto dela kot urca, v štirih letih nobenega problema z motorjem, razen alternator sem moral zamenjat. Servisiram ga (zaradi tega, ker je pač francoz) na cca 11k km.
Dnevno delam v povprečju verjetno okoli 35km. Poraba: (brez AC): 6.2l/100km ; (z AC): 7.1l/100km.

Vsakemu takšne stvari omenim, da nisem imel nobenih težav s Cliotom, pa me je prepeljal tudi na dolge relacije (Rim, Munchen, Budimpešta, Hrvaška...) brez problema.

Je pa pri rabljenih avtih (dizel ali bencin) verjetno tako, da lahko "trofiš" avto, ki ti bo služil, ali pa avto, s katerim boš imel probleme že naslednji teden po nakupu.

Če imaš še kakršnokoli vprašanje konkretno glede Clia, ti lahko odgovorim iz prve roke.

EDiT: Aja, 4 leta mam tudi izpit, se pravi do sedaj 15% bonusa in imam zavarovanja cca 380EUR letno (osnovno + ogledala, divjad, stekla (mislim, da je to to)).
EDiT 2: Sem pa pristaš bencinarjev, in kot so fantje rekli že zgoraj - niti nisem gledal dizlov (sploh francozov), ki so bili starejši od 4-5 let in/ali imeli 150k+ km.


No ja bi pa te neki uprašu. Mogoče si vidu da so mi fantje napisal da ma u cliu 2 voznik bolj malj prostora (al da je kratek sedež..neki tazga) tko da me zanima kok si visok pa če ti je vožnja udobna na daljše razdalje?

avtek ::

Najprej bom še povedal, da imam opremo Dynamique (malo trše podvozje, bolj školjkasti sedeži...). Visok sem 186cm in sem v obdobju dveh let trikrat tedensko v večernih urah vozil relacijo MB - KK - MB (cca 200km). Z neudobjem nisem imel nikoli nobenih težav, tako, da sem se tudi prej malo začudil, ko so nekateri to pisali - je pa verjetno odvisno od posameznika takšna stvar - ali pa od (ne)navade na Clia.

To je zgolj moja izkušnja s Cliom.

matobeli ::

Ampak res, dizla, za 2500€, za 10kkm letno, pa da ni zgonjen:))

Getz, Clio (3),...
Clio storia dizel je "star" avto (star mdoel). Če želiš upgrade na nekaj bolj modernega vzemi vsaj Clio 3. In lahko potrdim da se Clio 2 zdi bolj utesnjen spredaj, če primerjam z Getzom, ki ima presenetljivo veliko prostora za tak mejhen avto, sem bil kar navdušen da so dobro pogruntali "notranjost", kar se prostora tiče (pa sem 180/90). Vožnja pa žal v nobene izmed teh malih avtov ni hudo udobna na daljše fure (500km+). Do 200km je čisto vseeno, za daljše pa niso ravno delani.

Svetujem ti da res pogledaš tega Getza:http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
Facelift model, Top K oprema, 2007 letnik, malo izboljšana mašina, glede na kilometre je bil jermen že menjan.
Po tablicah sodeč je iz Škofje Loke, kjer je tudi pooblaščeni servis -Avto Lušina. Velika verjetnost je da je tam servisiran. Magari tudi pokliči na servis, povej zakaj kličeš in ti bojo povedali kakšne servise lahko pričakuješ v naslednjih 50-100kkm (Avto je dober za vsaj še 100kkm).

Tudi cena piše da je "po dogovoru", kar pomeni da lahko zdilaš na 2300, če dobiš zraven res slabe gume (letne+zimske) pa še tam malo positnariš.

Pa ne imet v glavi da je 130kkm "veliko", to je malo in samo pomeni da je avto delal cca 15kkm letno, kar pomeni da ni zamorjen, in da ni bil hudo zlorabljan. Verjetno avto od žene.

Arctander ::

Domobrancek je izjavil:

(pa nevem če je kdo napisu..opazu nism..mnenje o cliu 1.5cdi motorju? se velik kvar pa to ?)
Hvala LP


1.5 DCi so imeli težave do leta 2006. Ribale so visokotlačne črpalke, posledično še šobe. Popravilo minimalno 2k€.

Po letu 2006 so ok. Nekateri sicer priporočajo preventivno menjavo ojničnih ležajev pri 150k km. Kar je strošek ranga 100€.

Najbolj pomembno pri tem motorju je, da se vanj naliva kvalitetno olje in da servisni interval ni daljši od 15k km.

SkIDiver ::

Pa kar se tiče nasvetov "je utesnjen, ni primeren za dolge razdalje, ...". Pojdi, vsedi se v avto, poskusi kakega zapeljat, itd... Vsak ima lahko svoje želje, zahteve, mnenje, ...

Domobrancek ::

matobeli je izjavil:

Ampak res, dizla, za 2500EUR, za 10kkm letno, pa da ni zgonjen:))

Getz, Clio (3),...
Clio storia dizel je "star" avto (star mdoel). Če želiš upgrade na nekaj bolj modernega vzemi vsaj Clio 3. In lahko potrdim da se Clio 2 zdi bolj utesnjen spredaj, če primerjam z Getzom, ki ima presenetljivo veliko prostora za tak mejhen avto, sem bil kar navdušen da so dobro pogruntali "notranjost", kar se prostora tiče (pa sem 180/90). Vožnja pa žal v nobene izmed teh malih avtov ni hudo udobna na daljše fure (500km+). Do 200km je čisto vseeno, za daljše pa niso ravno delani.

Svetujem ti da res pogledaš tega Getza:http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
Facelift model, Top K oprema, 2007 letnik, malo izboljšana mašina, glede na kilometre je bil jermen že menjan.
Po tablicah sodeč je iz Škofje Loke, kjer je tudi pooblaščeni servis -Avto Lušina. Velika verjetnost je da je tam servisiran. Magari tudi pokliči na servis, povej zakaj kličeš in ti bojo povedali kakšne servise lahko pričakuješ v naslednjih 50-100kkm (Avto je dober za vsaj še 100kkm).

Tudi cena piše da je "po dogovoru", kar pomeni da lahko zdilaš na 2300, če dobiš zraven res slabe gume (letne+zimske) pa še tam malo positnariš.

Pa ne imet v glavi da je 130kkm "veliko", to je malo in samo pomeni da je avto delal cca 15kkm letno, kar pomeni da ni zamorjen, in da ni bil hudo zlorabljan. Verjetno avto od žene.


Men je getz čist ušeč avto..sam komu drugmu ni tok..bom vidu če bo na tist dan k dobim denar še gor ga pa mogoče stopm pogledat :)

Arctander je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

(pa nevem če je kdo napisu..opazu nism..mnenje o cliu 1.5cdi motorju? se velik kvar pa to ?)
Hvala LP


1.5 DCi so imeli težave do leta 2006. Ribale so visokotlačne črpalke, posledično še šobe. Popravilo minimalno 2kEUR.

Po letu 2006 so ok. Nekateri sicer priporočajo preventivno menjavo ojničnih ležajev pri 150k km. Kar je strošek ranga 100EUR.

Najbolj pomembno pri tem motorju je, da se vanj naliva kvalitetno olje in da servisni interval ni daljši od 15k km.


Strošek 2kEUR mi nebi biv lih ušeč..bom premislu

SkIDiver je izjavil:

Pa kar se tiče nasvetov "je utesnjen, ni primeren za dolge razdalje, ...". Pojdi, vsedi se v avto, poskusi kakega zapeljat, itd... Vsak ima lahko svoje želje, zahteve, mnenje, ...


To mam tko al tko namen nardit..se it mal pelat okrog k bom kupvov avto..sm se pa pelu na sovoznikovi strani u cliu 2 večkrat pa se mi ni zdel nč narobe oz ni mi biv neudobn.

Zgodovina sprememb…

urli ::

Ma to o stroških 2kEUR so tudi bolj pravljice... Mogoče res, če celotno menjavo skupaj z nadomestnimi, original deli opraviš na uradnem servisu (ampak kdo pri zdravi pameti 10 let stare avtomobile servisira na uradnem servisu?). Tam te bodo itak oželi ko spužvo (pa sploh ni važno ali bencinar ali dizel). Za turbine tudi eni nakladajo, da pridejo po 2kEUR pa je enkrat enmu šla na par leta starmu audiju in so mu jo je zamenjal za 400EUR (skupaj z delom + garancijo!). Mislim, da rabljeno (obnovljeno), po vezah in jasno, ne na uradnem servisu. Pa crkjena turbina naj bi bila pri dizlu eden izmed največjih stroškov, baje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

nateznik ::

Jao kake nasvete mu dajete... stari passati pa mercedesi :/

Za ta denar, kupi čim mlajšega bencinarja (clio, getz, fiesta, corsa,.. oziroma ce so premajhni, en razred vecjega (clio->megane) ipd.).

Mej nekoga s sabo, ki se spozna na avte. Malo rje na havbi ni noben bavbav.. prerjaveli pragovi, so pa že večji (=dražji) problem.

Če šparaš, preveri še dimenzijo gum (poglej adac teste, ali kaj podobnega, izberi eno ki se ti zdi primerna (po možnosti najboljšo), in poglej ceno svoje dimenzije - 195/65/15 so recimo med najcenejšimi, kake 17 colske, ali kaka eksotična kombinacija dimenzij, pa pride kar drag šport). Preveri tudi stanje rezervne gume. (PS: gume ti tudi dosti povejo, koliko je lastnik vlagal v avto.. če vozi na kakih obnovljenih rottalkah, pomeni, da je dosti šparal, kar pogosto pomeni šparanje tudi pri servisih, olju, rezervnih delih, ipd.)

Če kupuješ kak avto z znano hibo (pri peugeotih se masovno pritožujejo, da crkujejo žarnice), preveri kolikšen je to problem zate (oziroma v primeru žarnic, kako enostavno/težko jo je zamenjat).

Če imaš šanso, preveri še stanje vsega potrošnega materiala (npr. diske, ploščice, filter zraka (če se da enostavno videt/odpret), čas do naslednjega servisa) in to uporabi pri pogajanju za ceno ("vem daje cena 2500, ampak je treba zamenjat -to vse-, tako da ponudim <2500").

Glede opreme... pri tem denarju, kake eksotike ne rabiš. Kak ABS in klima, sta pa že skoraj nuja. Druge zadeve (kot naprimer radio, ipd) so ali precej nepomembne, ali pa se jih da poceni dokupit/zamenjat.

Če nimaš nobenega za s sabo, se zmeni z lokalnim mehanikom (mariskdo ponuja pregled kot storitev), ali pelji na amzs (malce dražje).

Domobrancek ::

nateznik je izjavil:

Jao kake nasvete mu dajete... stari passati pa mercedesi :/

Za ta denar, kupi čim mlajšega bencinarja (clio, getz, fiesta, corsa,.. oziroma ce so premajhni, en razred vecjega (clio->megane) ipd.).

Mej nekoga s sabo, ki se spozna na avte. Malo rje na havbi ni noben bavbav.. prerjaveli pragovi, so pa že večji (=dražji) problem.

Če šparaš, preveri še dimenzijo gum (poglej adac teste, ali kaj podobnega, izberi eno ki se ti zdi primerna (po možnosti najboljšo), in poglej ceno svoje dimenzije - 195/65/15 so recimo med najcenejšimi, kake 17 colske, ali kaka eksotična kombinacija dimenzij, pa pride kar drag šport). Preveri tudi stanje rezervne gume. (PS: gume ti tudi dosti povejo, koliko je lastnik vlagal v avto.. če vozi na kakih obnovljenih rottalkah, pomeni, da je dosti šparal, kar pogosto pomeni šparanje tudi pri servisih, olju, rezervnih delih, ipd.)

Če kupuješ kak avto z znano hibo (pri peugeotih se masovno pritožujejo, da crkujejo žarnice), preveri kolikšen je to problem zate (oziroma v primeru žarnic, kako enostavno/težko jo je zamenjat).

Če imaš šanso, preveri še stanje vsega potrošnega materiala (npr. diske, ploščice, filter zraka (če se da enostavno videt/odpret), čas do naslednjega servisa) in to uporabi pri pogajanju za ceno ("vem daje cena 2500, ampak je treba zamenjat -to vse-, tako da ponudim <2500").

Glede opreme... pri tem denarju, kake eksotike ne rabiš. Kak ABS in klima, sta pa že skoraj nuja. Druge zadeve (kot naprimer radio, ipd) so ali precej nepomembne, ali pa se jih da poceni dokupit/zamenjat.

Če nimaš nobenega za s sabo, se zmeni z lokalnim mehanikom (mariskdo ponuja pregled kot storitev), ali pelji na amzs (malce dražje).


Za s seboj se bo sigurn našu kdo..sam definitivno negrem ker nimam pojma o tem kaj gledat na kaj pazt itd..vem sam tok kar preberem na netu :D tko d zmano bo šov zihr en k se na to mal bl spozna...drugač pa ja kj druzga k abs pa klimo niti ne iščem u avtu. Kot sm reku rd bi avto k bo delu dobr nebo rabu velik popravil in nebo velik žru..to je to. Use ostalo (dodatno ozvočenje, lite feltne, letna vinjeta itd..) so sam bonus in nikakor obveza. Za ta denar bo res verjetn najbolš bencinar in ja čeprov sm biv proti polotu sm ih najdu neki kar lepo ohranjenih (okrog 115kkm)..sm pa že reku da si bom ta tedn uzeu u izi..podrobno spremlu use avte k pridejo gor si par dni predn dobim denar naredu nek ožji izbor in pol po tem k dobim denar na oglede avtov v ožjem izboru..najprej te k so v moji bližini pol še te k so mal bl delč stran in bomo vidl. Vs bom o usem obvešču in sprašvov za mnenja. Res hvala za pomoč..dobil sm velik več pomoči kot sm jo prčakvov. Tko da res hvala.

LP

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

Važno, da se dizlov izogibaš, večina, ki pravi, kako so dobri jih proda pred 150kkm, ko treba dat turbino obnovit, šobe menjat, dvomasne vztrajnike itd. Potem pa tisti za njimi raje menjajo motor, kot pa da bi kupili nadomestne dele. Recimo že šobe za najbolj pogoste dizle lahko stanejo po 50€, na motorju pa so 4. Ko eno menjaš, je priporočeno, da menjaš vse. Pa še dodaj strošek menjave. Obnova turbine stane od 250€ naprej. Pa še ogromno jih je uvoženih z zbitimi kilometri in vprašljivo zgodovino. Dizla samo vzemi, če dobiš takega, kjer veš, da so vse nujne reči ble menjanje in ustrezno vzdrževane. Pa da se ni avta teralo na previsokih vrtljajih, sploh če je bil hladen.
Dobrega, mladega dizla pa si z tem proračunom težko privoščiš.


Robi :P ::

Kupi kar ti hočeš oz kar si želiš sam glej da je v dobrem stanju... Če bi js poslušal starše in pa use ki so mi govoril bi se dans vozo z kako malo jajčko ala clio twingo dizl... Vozim pa Kia Ceed karavan bencinar in če bi dans še enkrat kupoval bi se odočil isto prvi pogoj bencinar drugi pogoj karavan... Tako da moj nasvet kupi kar je tebi všeč in kar veš da se ti splača/hočeš...

AapocalypseE ::

Šobe za 50EUR ?

Samo obnova šob stane cca. 100EUR

Oče od punce ma Alfo 159 1.9 jtdm 150ks in so mu rekli na Alfa servisu 350EUR ena šoba ima pa 4.

Kolega ima BMW-ja 525D 177ks in ima noter 6 šob...

Cifre, da te ubijejo so to...

Če pa smo že pri obnovi, pa se obnovi najnujnejše in se avto proda, ne pa če ga hočeš naprej met.

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Šoba != injektor! Šoba je samo vložek na koncu injektorja;) Obnavljaš pa celoten injektor, če ga je sploh moč obnoviti. V najslabšem primeru se menja samo šoba, ki je nič drugega kot vložek.

Siddh ::

Šoba 50€ injektorji pa od 300€ naprej. Pa še redko je, da je potrebno samo šobo menjat, se pogosteje kar cel injektor. Za 1.5dci so okrog 350€.


AapocalypseE ::

OK my bad, če smo že tako natančni g. SkIDiver

V mislih sem imel injektor.

Bo dovolj dobro za vas?

D3m ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Vztrajam pri mojem predlogu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

francek1 ::

Siddh je izjavil:

Važno, da se dizlov izogibaš, večina, ki pravi, kako so dobri jih proda pred 150kkm, ko treba dat turbino obnovit, šobe menjat, dvomasne vztrajnike itd. Potem pa tisti za njimi raje menjajo motor, kot pa da bi kupili nadomestne dele. Recimo že šobe za najbolj pogoste dizle lahko stanejo po 50€, na motorju pa so 4. Ko eno menjaš, je priporočeno, da menjaš vse. Pa še dodaj strošek menjave. Obnova turbine stane od 250€ naprej. Pa še ogromno jih je uvoženih z zbitimi kilometri in vprašljivo zgodovino. Dizla samo vzemi, če dobiš takega, kjer veš, da so vse nujne reči ble menjanje in ustrezno vzdrževane. Pa da se ni avta teralo na previsokih vrtljajih, sploh če je bil hladen.
Dobrega, mladega dizla pa si z tem proračunom težko privoščiš.

Ne vem sicer, kakšne dizle ti misliš, ampak od naštetih težav se pri mojem motorju 2,5 TDI še ena od teh napak ni pojavila, pa delam servise na 30.000 km. Zdaj imam prevoženih 335.000 km in še vedno gre ko urica.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Domobrancek ::

no ja glede na use to kar ste povedal o dizlih bom verjetno kr raj bencinarja uzeu razen če se bo najdu kak res zlo lepo ohranjen in ne preveč zvožen dizel. Zanima me kaj se vm zdi bolša izbira: clio 1.2 16V ali polo 1.2 ? al nč od tega?
Hvala LP

Unknown_001 ::

@OP

@urli je že prej predlagal grande puntota. Evo: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......
daj stegni še tiste 200EUR pa je.

Glej še:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Pri tej bi se mogoče tud splačal mal stegnt, če ne boš pa zglihat probal.
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Pa še enkrat ti povem kar so (smo) ti že nekateri v tej temi omenili. Ti kupuješ avto zase in ne za druge, zato drugim nič ne omenjaj, niti se ne pogovarjaj glede tega. Če je avto tebi všeč je to to. Saj se boš ti vozil v njem ne pa drugi. Nazadnje bo pa celo tako naneslo da jim bo celo všeč postal :P Isto pr znancu ki je tišler pa si je novo BMW 5 kupu, pa so vsi bli pametni kok naj raj golfa al pa cliota kup. Je en cajt potihnlo pr bajt, pride on z bavarcem domov in ni noben nič reku. Pol so pa usi bli pametni pa ga hvalil. V glavenm poanta zgodbe je da se ne pust vodit glede takih osebnih zadev. Danes bi bil vsak rad "general". Pokaž jim da znaš samostojno razmišljat, ne pa da spreminjaš načrte v življenju, ker se njim mogoče zdijo brezvezni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

Unknown_001 je izjavil:

@OP

@urli je že prej predlagal grande puntota. Evo: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......
daj stegni še tiste 200EUR pa je.

Glej še:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Pri tej bi se mogoče tud splačal mal stegnt, če ne boš pa zglihat probal.
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Pa še enkrat ti povem kar so (smo) ti že nekateri v tej temi omenili. Ti kupuješ avto zase in ne za druge, zato drugim nič ne omenjaj, niti se ne pogovarjaj glede tega. Če je avto tebi všeč je to to. Saj se boš ti vozil v njem ne pa drugi. Nazadnje bo pa celo tako naneslo da jim bo celo všeč postal :P Isto pr znancu ki je tišler pa si je novo BMW 5 kupu, pa so vsi bli pametni kok naj raj golfa al pa cliota kup. Je en cajt potihnlo pr bajt, pride on z bavarcem domov in ni noben nič reku. Pol so pa usi bli pametni pa ga hvalil. V glavenm poanta zgodbe je da se ne pust vodit glede takih osebnih zadev. Danes bi bil vsak rad "general". Pokaž jim da znaš samostojno razmišljat, ne pa da spreminjaš načrte v življenju, ker se njim mogoče zdijo brezvezni.


Ford fiesta je možen nakup..punto ma 300 000 prevoženih km kar mi je občutno preveč hondo pa nvm če bi mi tok spustu pa po obliki mi tud ni nek biser. To že sam js sam avta nemorem it gledat ker me bojo nategnil..čist po domače povedan. Rabm še enga zravn če pa enmu avto že nazačetku nebo ušeč pa bo šov z mano bo pa tko al tko reku da je avto za en drek tud če je čist uredu (zato ker jim že od začetka ni ušeč) bl je to moj problem k pa kj druzga...bratranc mi tko al tko hoče prodat alfo s 360kkm pa prav da je "use obnovljen" in da je avto "sam za vozt se pa tankat" in že zarad tega ker je nočm kupt nebo hotu z mano...od sestre mož je pa kot sm že reku nor na volkswagne in karkoli druzga bom uzeu tud nvm kok bo hotu met kj zravn...sam po avto it sm pa že reku..nategnil me bojo pač...razen če uzamm tasta on se mi nezdi tok tak sam bomo vidl kako pa kaj..mam še 1 tedn časa oz 10 dni če gledam kdaj mi poteče tehničen za moj trenutni avto tko da se še ne mudi..neki nasilo je pa bv kupvat.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Honda Jazz res ni oblikovni biser ampak če zadnje zice podreš imaš prostora ogromno. Praktično gledano če se vozita večinoma samo vidva s punco, bo to zelo fajn ko bosta šla kam pa bo treba tud kaj tovorit :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Domobrancek je izjavil:

Rabm še enga zravn če pa enmu avto že nazačetku nebo ušeč pa bo šov z mano bo pa tko al tko reku da je avto za en drek tud če je čist uredu (zato ker jim že od začetka ni ušeč) bl je to moj problem k pa kj druzga...bratranc mi tko al tko hoče prodat alfo s 360kkm pa prav da je "use obnovljen" in da je avto "sam za vozt se pa tankat" in že zarad tega ker je nočm kupt nebo hotu z mano...od sestre mož je pa kot sm že reku nor na volkswagne in karkoli druzga bom uzeu tud nvm kok bo hotu met kj zravn...sam po avto it sm pa že reku..nategnil me bojo pač...razen če uzamm tasta on se mi nezdi tok tak sam bomo vidl kako pa kaj..mam še 1 tedn časa oz 10 dni če gledam kdaj mi poteče tehničen za moj trenutni avto tko da se še ne mudi..neki nasilo je pa bv kupvat.


Poznaš kakega prijatelja ki je za avtomehanika se šolal? Če ne pa probaj it do enga bližjega mehanika pa se probi zment za kak pir al pa gajbo. Ti nucaš enga, ki ve kaj je treba rutinsko gledat, pa bit pozoren, ko se odkriva potencialne težave.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

AapocalypseE ::

Največ avta za tak denar. Vožnja zelo udobna. Neprimerno boljši avto kot ta mala jajca, ki ti jih limajo gor.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

Unknown_001 je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

Rabm še enga zravn če pa enmu avto že nazačetku nebo ušeč pa bo šov z mano bo pa tko al tko reku da je avto za en drek tud če je čist uredu (zato ker jim že od začetka ni ušeč) bl je to moj problem k pa kj druzga...bratranc mi tko al tko hoče prodat alfo s 360kkm pa prav da je "use obnovljen" in da je avto "sam za vozt se pa tankat" in že zarad tega ker je nočm kupt nebo hotu z mano...od sestre mož je pa kot sm že reku nor na volkswagne in karkoli druzga bom uzeu tud nvm kok bo hotu met kj zravn...sam po avto it sm pa že reku..nategnil me bojo pač...razen če uzamm tasta on se mi nezdi tok tak sam bomo vidl kako pa kaj..mam še 1 tedn časa oz 10 dni če gledam kdaj mi poteče tehničen za moj trenutni avto tko da se še ne mudi..neki nasilo je pa bv kupvat.


Poznaš kakega prijatelja ki je za avtomehanika se šolal? Če ne pa probaj it do enga bližjega mehanika pa se probi zment za kak pir al pa gajbo. Ti nucaš enga, ki ve kaj je treba rutinsko gledat, pa bit pozoren, ko se odkriva potencialne težave.


Neki mehanikov poznam ja. Sj že neki časa študiram komu bi reku..neki se bo že najdlo

Unknown_001 ::

AapocalypseE je izjavil:

Največ avta za tak denar. Vožnja zelo udobna. Neprimerno boljši avto kot ta mala jajca, ki ti jih limajo gor.

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...


On ne potrebuje limuzine. On potrebuje praktičen čimnovejši kompakten hatchback za večinoma krajše razdalje, ki ga bo lahko vzdrževal brez obračanja želodca ob pogledu na položnico za cestno takso in zavarovanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

začetni avto

Oddelek: Na cesti
283721 (2815) GrimReaper
»

Manjši avto

Oddelek: Na cesti
122798 (2550) Bud_Bundy
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26141465 (31572) matobeli
»

Nakup rabljenega vozila (cca. 6000 EUR)

Oddelek: Na cesti
173412 (2629) Kasali

Več podobnih tem