» »

motorna žaga

motorna žaga

1 2
3
4

krneki0001 ::

perci je izjavil:

Mnja. Podobna je debata o baterijskih vrtalnikih. Do sedaj sem imel black&decker hobi zadevo, naslednja bo Makita. Govorim za osebno rabo, ne profi. Eni so pa zadovoljni z AlhaTools kitajcem.


Je pa ni.
Sam imam kitajsko kopijo makite (lahko uporabljam makitine akumulatorje in je skoraj identična, le napisa makita nima in je malo bolj zelene barve (za razliko od standardne modre makitine)). Služi hobi namenu, pa mi je vseeno mi je prevrtala cel nadstrešek železja in vse vijake privila na njemu brez problemov. Ena sobo knaufa po vseh štirih stenah in po stropu les je recimo ena baterija podelala. Cena je za enak model proti makiti nekje 1:3 (65 evrov je bila mašina s popustom, polna cena je 99 evrov).
Tako da jaz makite ne bom kupoval, ker mi tale mašina služi res odlično in je ne menjam za nič drugega.


Motorka samo za okoli hiše, je vseeno, če je za 150 evrov. Jaz ne vidim problema v poceni motorkah, bolj ga vidim v veščini uporabe motorke. Tudi tista za 70 evrov te lahko namreč ureže zelo globoko. In kdor ni vajen dela z motorko, naj gre prvo na vsaj osnovni tečaj dela z motorko ali pa do kakega logarja (ki ima še vse prste) pa ga vpraša za kak nasvet in da mu pokaže, kako se dela z motorko pravilno. (sem že videl kretena, ki je motorko vžigal, tako da je list držal s koleni - sicer je bila ketna blokirana, ampak vseeno nekaterih stvari pač ni za početi)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

gregor ::

Kakšno je vaše mnenje o tej stihl motorki:

https://www.elektroshopwagner.de/produc...

Je ok ali je v tem cenovnem razredu bolje vzet dolmar ipd.

Kitajci odpadejo.

Hvala

LP

krneki0001 ::

Je odlična, samo malo je glasna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gregor ::

če je glasna, ni problem.
verjetno dosti bolj glasna kot dolmar, makita ipd v tem rangu ne more biti

ali jo imaš?, si torej zadovoljen?

kako je s tekočinami pri motorkah, kateri bencin se polni, olje je dvojno? za verigo in motor??

hvala

LP

krneki0001 ::

Nimam je kolega jo ima. Pa je bila bolj glasna od moje še enkrat močnejše štilerce. Je pa dost lahka za delo. Za olje ne vem, vem pa da daje 4% mešanco notri.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

2% mešanca, ole za ketno posebej. Za nego fajn žaga.
glede glasnosti lol....
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

gregor ::

hvala, kako pa se naredi to mešanico, se 95 bencin meša z 2 taktnim oljem oz?
npr če imam 5 l bencina dam torej noter 0,1 L olja?

LP

noraguta ::

Ja imaš pa itak posode olja, kjer maš dozator. Pa 5l je prevec za 170ko to mal kur po liter mešance narediš. Je za cel dan.

http://trgovina.mercator.si/tehnika/vse...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

knap ::

če bi se morali odločit med

Stihl 170 d
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...
in
Dolmar PS-32 C
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

kaj bi vzeli?

oz ali je morda bolje vzeti žago ki ima

"Kettenspannung Werkzeuglose Kettenspannung (TLC)"
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

torej nastavitev napetosti verige brez dodatnega orodja
ali je ta funkcija pomembna oz je morda celo bolje vzet motorko brez te zadeve?

hvala

LP

šernk ::

nastavitev brez orodja koliko je veriga napeta je popolnoma brezvezna za moje pojme v tem cenovnem rangu, ker predvidevam da ne greš kupovat motorke za 200 eur, če imaš letno namen delat 50 metrov drvi. če delaš par metrov drvi letno se verige razen brušenja niti dotaknil ne boš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

boss-tech ::

Mi dosti čistimo gozd - večinoma manjša drevesa, polomljena, viseča in tako dalje. Pa me zanima ali bi bila takšna Makita ok? Kdo jo ima in kako ste zadovoljni. Ter če bi morala bit moč nad 2kW?
makita
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Vzem pol 40 kubicno, nekaj močnejša pa ista teža.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

boss-tech ::

A bo takšna razlika? Ker tudi v ceni se že pozna
http://tovornik.info

gregor ::

kaj pa ti dve žagi:

http://www.amazon.de/TIMBERPRO-Kettens%...
http://www.amazon.de/TIMBERPRO-Kettens%...



ocene na amazonu so večinoma kar pozitivne
bi vi vzeli tako noname žago, verjetno kitajc...?

LP

gregor ::

oz ti dve tudi poceni varianti:

http://www.ebay.de/itm/Benzin-Kettensag...
457 prodanih



http://www.ebay.de/itm/Benzin-Kettensag...



itd...

bo to razpadlo po prvi uporabi?

M-XXXX ::

Hm, meni glede na slike deluje zelo podobno (če ne identično) Silen motorki. Ista moč, isti filter ista sestava. V tem primeru, bi osebno raje vzel Silen motorko. Preikušena, slovenska garancija, podobna cena.

gregor ::

OK,hvala
LP

knap ::

imam novo dolmar žago, kupljena je bila v nemčiji

ko potegnem vrvico se ne zažene ali pa se zažene za nekaj sekund in nato ugasne, tudi če stisnem gumb za vrtenje verige, se ta malo zavrti nato pa se žaga ugasne

ali morda veste kaj bi lahko bilo narobe?, kaj lahko sam doma pogledam?
morda veste če je v sloveniji servis za dolmar in pa ali garancija sploh velja v slo, če je žaga bila kupljena v nemčiji

hvala

LP

Napajalc ::

Nisem prepričan če ima ta model tako narejeno pa vendar:
Če ne užge z zaugom, ga naslednjič potegneš ven in daš takoj nazaj notri, s tem bo avtomatsko malo več obratov dokler prvič ne pritisneš "gas".
Če to ne deluje je 99% samo za naštimat vplinjač, to zna vsak gozdar ali cimperman. Garancija se ne prekine, ker je narejeno, da se štela po potrebi.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

knap ::

hvala za odgovor

ja, piše da najprej daš na zaug in potegneš 2x vrvico, nato pa daš na ON in spet potegneš, zadeva bi morala vžgati, a ne vžge
sem že 100x potegnil vrvico:), različne variante... a ne vžge, oz vžge za nekaj sekund

piše v navodilih da lahko od S, L, H vijakov sam nastaviš samo S vijak, upam da sem si to prav zapomnil, S vijak je za prosti tek

problem je tudi v tem da očitno dolmar ni v prodaji v slo, nimajo servisov in sedaj ne vem kaj naj naredim, pošljem nazaja v DE, če bodo sploh hoteli vzeti nazaj ali nesem na kak lokalni servis za motorne žage ?

LP

fikus_ ::

Poišči nekoga, ki zna nastaviti žago. Načeloma vsaka žaga vžge, kot je napisano v navodilih, imaš pa izjeme. Tako da boš moral sam pogruntati taktiko vžiganja.

Sedaj po toliko poskusih si verjetno "zalil" svečko in je mokra od bencina in ne da prave iskre. Odvij svečko in jo segrej s plamenom (Vžigalnik), da bencin in olje zgori, pa še vročo privij in poskusi vžgati.

knap ::

ok, hvala za namig, bom pogledal svečko
ali se svečka ne ščisti če npr nekaj sekund teče motor, potem sicer res hitro ugasne...

LP

Aston_11 ::

Kakšne kitajke imajo svečko za "en" vžig, in je najbolj fajn najprej svečko kar zamenjati.

noraguta ::

knap je izjavil:

ok, hvala za namig, bom pogledal svečko
ali se svečka ne ščisti če npr nekaj sekund teče motor, potem sicer res hitro ugasne...

LP

Se se. Frgazr nastavt.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vikking ::

knap je izjavil:



problem je tudi v tem da očitno dolmar ni v prodaji v slo, nimajo servisov in sedaj ne vem kaj naj naredim, pošljem nazaja v DE, če bodo sploh hoteli vzeti nazaj ali nesem na kak lokalni servis za motorne žage ?

LP


Serviserju za dolmar je kot listja in trave v sloveniji. Sam uporabi google za iskanje, je preveč lahko najti.

chort ::

Seveda so servisi za Dolmar. Dolmar = Makita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

noraguta ::

Ma za frgazar naštimat ne nucaš uradnega serviserja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

fikus_ ::

"Ma za frgazar naštimat ne nucaš uradnega serviserja. " če znaš!

Če pa ne, ga še bolj razštimaš.

Bi kdo napisal, kako na splošno nastaviti L in H? Jaz nastavljam po "posluhu".

knap ::

dolmar ni kitajc, ali pač?
sem gledal če kje piše made in china, pa nisem našel...

glede servisa, sem googlal vendar nisem našel podatka kdo zastopa dolmar, mrežo servisov ipd, tako kot je npr pri ostali podobnih zadevah

ok, tale ki je blizu mene
http://www.servis-rader.si/servis
ima tudi servis za dolmar

Če ne bo šlo drugače, jo bom pač nesel na pregled
glede na to da je nova pa jo bom, če bo popravilo predrago" poizkušal poslat nazaj v DE.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

Vikking ::

meni jih na šus najde 20, kdor zastopa, trži rezervne deli in ima servis za dolmar, ti bo to naredil. Garancija pa je IMO itak uporabna samo v nemčiji.


fikus: V navodil piše kakšna je tovarniška nastavitev, potem pa se nastavlja vijak (za mešanico/zrak) najprej da sploh vžge. Potem ko je motorka ogreta na delovno temperaturo pa se nastavijo še vrtljaji za prosti tek. En vijak pa je ponavadi če se uporablja na visoki nadmorski višini.

noraguta ::

fikus_ je izjavil:

"Ma za frgazar naštimat ne nucaš uradnega serviserja. " če znaš!

Če pa ne, ga še bolj razštimaš.

Bi kdo napisal, kako na splošno nastaviti L in H? Jaz nastavljam po "posluhu".

Če ne dela ga ne morš bl rasžetat. Osnovno nastavitev maš pa v priročniku napisano. Ja po posluhu potem ko laufa al pa tahomer. Ampak to so finese ne ko žaga crkuje. Naj bol je treba merkat omejevalce na šraufih. Če jih potrgaš nimaš več referenčnih točk.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

knap ::

Svecko sem 3x očistil in jo privil nazaj, je bila bolj ali manj naoljena
Zal ne vzge oz vzge za kako sekundo in ugasne

Torej servis :( oz ce bo predrago, upam da jo lahko posljem nazaj

Lp

knap ::

sem govoril z makita slo in velja evropska garancija tudi v slo
tako da lahko k njim pošljem žago v popravilo, edini problem ki se lahko pojavi je ta da če bo potrebno menjat kakšen del, bodo morali naročit iz DE, ker dolmar žage se ne prodajajo v slo

preden pa jim pošljem pa bom po njihovem nasvetu še poizkušal iz žage odstarnit ves bencin (iz vseh delov žage) ker je možno da je zalita z bencinom
bom videl če bo to kaj pomagalo...

LP

knap ::

operacija uspela, pacient preživel :) oz bolje rečeno žaga je oživela :)

sedaj deluje tako kot mora, cca 10 štartov brez problemov, bom videl kaj bo jutri ;)

še slike če koga zanima kako izgleda to čudo:









več slik tukaj:

http://imgur.com/a/ukvyy

dva dodatna vprašanja:

kako vem ali je veriga preveč ali premalo napeta, koliko mora odstopit od vodila da je pravilno napeta?
glede goriva, 2T olja, ali gorivo ki ni bilo v uporabi cca 3,4 mesece res ni več primerno za uporabo, torej to kar sem sedaj zmešal ne morem več uporabit spomladi?

hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

šernk ::

glede goriva, 2T olja, ali gorivo ki ni bilo v uporabi cca 3,4 mesece res ni več primerno za uporabo, torej to kar sem sedaj zmešal ne morem več uporabit spomladi?


priporočljivo pravijo da ni, however...kitajska kosilnica dela tako že 10-13 let brez težav, 30 let stara kawasaki razen da ima membrano fuč in rabiš 10x potegnit da užge tudi dela brez težav. husqarna motorka 25+ let stara tudi dela brez težav.

v vseh gorivo čez zimo ostane v rezervoarju in jih ne izpraznimo. spomladi se pa porabi še kar smo naredili v jeseni preveč (dobro pretreseš prej). torej vse skupaj je za moje pojme bolj na papirju kot kje drugje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

chort ::

ne 3,4 mesece ampak prej 1 mesec. Stari strojcki s tem nimajo (prevelikih) problemov, novi jih znajo imet. Dobis pa v vecini moto/agro trgovin tudi stabilizator za gorivo, ki ga vlijes zraven in podaljsa "zivljenjsko dobo" bencina na cca leto. Ce mam na izbiro zajebancijo s priziganjem ali dat par evrov...

šernk ::

Dobis pa v vecini moto/agro trgovin tudi stabilizator za gorivo, ki ga vlijes zraven in podaljsa "zivljenjsko dobo" bencina na cca leto.


in to naj bi dodatki naredili kako? se ti sploh zavedaš koliko časa potrebuje bencin da pride iz rafinerije do tvoje bencinske črpalke?

osebno pri tem vidim samo 2 nevarnosti:
- da olje izgubi mazalne sposobnosti, kar pa se doslej še ni pokazalo na nobeni 2 taktni mašini (ne trdim da ni mogoče, le da doslej za tak primer še nisem slišal in sumim da bi kitajc še vedno užigal kot prvi dan (mrzla na drugi ali tretji poteg, topla vedno vžge na prvi poteg pa verjemi da je prva kosilnica pri hiši in letno ima vsaj čez 20, če ne čez 30 delovnih ur))
- da se olje usede v cevke in zamaši dovod goriva in moraš vse razdreti ter očistit (spet malo verjetno, če ni zadeva narobe obrnjena)

govorim za stvari stare do 1 leta oz. da ti pač stojijo čez zimo, ker po 5ih letih je pa že nevarno da olje pristane na dnu rezervoarja in tam tudi ostane. pravilno sicer je, da imaš vedno svež bencin in mešanico, stranskih učinkov pa najbrž nihče ne ve, če tega ne počneš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jest10 ::

Pa če mešanica dolgo stoji, izhlapi nekaj bencina in imaš v njej večji % olja. Bo pač malo bolj kadilo>:D

knap ::

glede na vaše odgovore sedaj ne vem ali naj višek bencina (ko pride zima) zlijem stran oz ga lahko uporabim spomladi
deljena mnenja...

kako pa se reče temu stabilizatorju za gorivo?

kaj pa glede verige, kako vem, da je pravilno napeta?

LP

chort ::

in to naj bi dodatki naredili kako? se ti sploh zavedaš koliko časa potrebuje bencin da pride iz rafinerije do tvoje bencinske črpalke?


V bistvu se tega presenetljivo dobro zavedam, in cas sploh ni tako dolg kot bi si marsikdo predstavljal. Ampak to je offtopic.

Nevarnost pri puscanju starega bencina v strojih je:
1. razpad bencina in izlocanje lakastih frakcij, ki ti veselo zapacajo vplinjac
2. nizanje oktanskega stevila in s tem tezje vziganje.

Pri starih "umazanih" cvajtakterjih ni bil to noben problem, ceprav je marsikaterega tomosa nov bencin v momentu ozivil. Pri novejsih motorjih se za shranjevanje bencina priporoca dodajanje stabilizacijskih aditivov ali uporabljanje svezega bencina. Briggs & Stratton recimo pravi tole, sicer precej skopo s tehnicnimi informacijami, bolj v stilu "do as I say".
Je pa tule se en test stabilizatorjev, ki zadevo malo bolje razlozi.

Knap, poglej za "fuel stabilizer", vem da ga ima Euroton (pa zagotovo se marsikdo drugi).

EDIT: popravil lasten bullshit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

Stari maček ::

knap je izjavil:

glede na vaše odgovore sedaj ne vem ali naj višek bencina (ko pride zima) zlijem stran oz ga lahko uporabim spomladi
deljena mnenja...

kako pa se reče temu stabilizatorju za gorivo?

kaj pa glede verige, kako vem, da je pravilno napeta?

LP

Za bencin se ne sekiraj; če ni star par let bo dovolj dober. Za verigo pa strokovnjaki pravijo tako:napetost verige: pravilno napeta veriga tesno nalega na meč, vendar jo lahko (hladno) s potegom ene roke enostavno zavrtimo; z zmernim potegom lahko iz žleba meča potegnemo tri člene verige;

knap ::

hvala za vse vaše odgovore :)
LP

Vanich ::

Knap, tvoja žaga je popolnoma identična žagi Makita EA3201S. To je ena te ista žaga - samo v drugi barvi in z drugim logotipom; Makita je kupila Dolmar.
Tako, da morajo vsi servisi za Makito in Dolmar žage servisirati tvojo žago - deli, meči in verige so tudi identični in jih ni težko dobiti.

knap ::

daš malo več $ in upaš, da je kvaliteta kaj boljša kot kitajci za 100 eur... na koncu pa je ta žaga eno sranje
danes se je ponovila stara zgodba, spet ne vžge
sedaj jo imam pa res že čez glavo;(

Pepca*Kardelj, problem je v tem da se dolmar ne prodaja v slo, zato ni uradnih servisov
lahko je pošljem v LJ - na makito kjer jo bodo pod evropsko garancijo popravili vendar pa če bo potrebno nabavit rez dele, jih morajo naročit v de
vsaj tako so mi rekli

druga opcija je da grem na lokalni servis in sam plačam

tretja opcija je morda ta, da jo pošljem nazaj v de, še nisem pisal prodajalcu...

skratka eno veliko "sranje"

LP

Not A Number ::

Kupujem motorno žago in trenutni favorit je Makita DCS5121-45.

Sodeč po specifikacijah in youtube opisu se mi zdi kar solidna, dovolj močna (3,3KM) in servis imam v domačem kraju. Napram Stihl ali Husqvarni je tudi cenovno veliko bolj ugodna za primerljive karakteristike.

Ima kdo mogoče izkušnje s to konkretno žago?

Vanich ::

Knap - se grem stave, da vsi deli z Makite 3201 pašejo tudi na Dolmar 32.
Sploh je pa verjetno treba naštelati samo fergazer ali je pa kakšna druga malenkost, tako, da ti jo bodo verjetno zrihtali znotraj garancije. Jaz bi jo nesel na najbližji Makita servis.

borisk ::

zna biti da je problem PBKAC, Glede na vprašanja predlagam knapu obist tečaja varnega rokovanja z motorno žago (pa brez zamere, še najbolj pametni tam zvedo kaj novega). Drugače pa nesi motorko prvemu serviserju vrtnega orodja da nastavi uplinjač, potem pa nimaš problemov naslednjih 5 let.

knap ::

bom nesel na najbližji servis, imajo dopust do ponedeljka :)
kaj je PBKAC?
LP

perci ::

Hoče ti povedat, da je problem v tebi, ne v žagi. Google PEBKAC.

noraguta ::

Sloteh znalci bo že treba vedt da motorka nima tipkovnice in se ne uporablja sede.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: borisk ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno žago? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
448143788 (9171) BCSman
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817299 (3026) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010978 (6078) fikus_
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015137 (14163) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613797 (11496) Konlov

Več podobnih tem