» »

Katero motorno zago

Katero motorno zago

1
2
»

mrslow ::

Opala sem te napak razumel.
No ja to je bolj smiselno. Jaz imam 261c in 462c, priporočam da vzameš 261c, razen če imaš debelino in trd les.

raceboy ::

u hvala. bom premislil. tale 261c-m zgleda kar ok. celo kilo lazja od 362...ne ni neke debeline ne :) pac klasicna sezonska podirjanja dreves zakurjavo..uglavnem kar imamo cez zimo ze podrto od snega in vetra :)

starfotr ::

Kitajska kopija husquarne 372xp je Holzfforma G372XP. V glavi imam ceno 380 eur, ne vem če je še toliko. 70 kubikov, 60 cm meč.

Linko ::

raceboy je izjavil:

u hvala. bom premislil. tale 261c-m zgleda kar ok. celo kilo lazja od 362...ne ni neke debeline ne :) pac klasicna sezonska podirjanja dreves zakurjavo..uglavnem kar imamo cez zimo ze podrto od snega in vetra :)


Vzemi raje navadno ms 261! Najboljša žaga power-to-weight ratio.
Pri navadnem fergazarju, si lahko v gozdu sam kaj rešiš.
Pri M-Tronic pa lahko greš direkt na servis. Enako pri husi.
Saj dokler je v garanciji je ok. kaj pa potem?

starfotr je izjavil:

Kitajska kopija husquarne 372xp je Holzfforma G372XP. V glavi imam ceno 380 eur, ne vem če je še toliko. 70 kubikov, 60 cm meč.


In si vrgel denar skozi okno. Potem kupiš raje rabljeno štilarko ali huso za ta denar + servis.

Kolega imel kopijo stihla.... Omg!

Pri cca 2 m3! so počile vzmeti in olje za verigo je zmanjkalo še pri polovici goriva.
Da ne omenim plastike fantastike in stanja okrog izpuha po kakšnem daljšem žaganju.
Katastrofa v glavnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

mrslow ::

462c imam od 2019 in ni nikakršnega problema z mtronic sistemom. Odpade pa kakršnokoli nastavljanje vplinjača. Imam 261c in fr460tcef, imata ravnotako mtronic, slednja ima celo električni (baterijski) vžig. Jaz bi v vsakem primeru vzel mtronic, le če bi bila navadna cenejša. Še ena zanimivost, 261c ima plastični ročaj, 261c-wv z ogrevani ročaji pa kovinskega.

denabiker ::

Zanimal sem se tudi za Makito (bivši Dolmar), vendar zna biti problem za rezervne dele, saj je Makita zaprla bencinski program in se je osredotočila na elektro/aku...

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Imam Husqvarno, zelo komot, električna. Še ketno lahko menjaš brez dodatnega orodja. V gozd sicer ne bi šel debelih dreves s tem podirat, za "okoli bajte" pa super.

Linko ::

mrslow je izjavil:

462c imam od 2019 in ni nikakršnega problema z mtronic sistemom. Odpade pa kakršnokoli nastavljanje vplinjača. Imam 261c in fr460tcef, imata ravnotako mtronic, slednja ima celo električni (baterijski) vžig. Jaz bi v vsakem primeru vzel mtronic, le če bi bila navadna cenejša. Še ena zanimivost, 261c ima plastični ročaj, 261c-wv z ogrevani ročaji pa kovinskega.


Motorna žaga letnik 2019 praktnično nova.

Ko boš naredil 1000m3 z njo se slišimo :)

Foter ima stihl 038 mislim da letnih 1985, s katero vsako leto naredi cca 50m3 drv.
Še danes dela v nulo. Menjane so bile samo membrane v frgazarju, pa filter in cev za gorivo. to pa je to.

denabiker je izjavil:

Zanimal sem se tudi za Makito (bivši Dolmar), vendar zna biti problem za rezervne dele, saj je Makita zaprla bencinski program in se je osredotočila na elektro/aku...



Jap,.. sicer zelo dobre žage.
Z deli ni problem... problem je edino, ker moraš kupit vse original. Bat + cilinder te prideta 200EUR za model ea5000.
Kitajske robe praktično ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

twom ::

Za okol bajte spomlad in jesen kakšno vejo odžagat je baterijska vrh glave. Kupiš tisto firmo, od katere že imaš baterijski vrtalnik...

p.s. a ni za drva žagat cirkularka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno žago? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
448143790 (9173) BCSman
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010978 (6078) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537387 (8597) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015137 (14163) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613799 (11498) Konlov

Več podobnih tem