» »

Plavanje kot rekreacija?

Plavanje kot rekreacija?

Karaya 52 ::

Sam sem po enem letu v lj zgubil vso kondicijo ki sem jo imel. Stvar je tako huda da so se mi včeraj kolena upognila ko sem stopil s kolesa (15 minut, hiter tempo). Da ne govorim o zadihanosti itd. :\

Fitnes mi ne diši (sem bil dve leti) veš, tudi ramena me bolijo zaradi pretiravanja s kilažo. :\ Me pa zanima rekreativno plavanje. Baje deluje celo telo, sklepi pa skoraj niso obremenjeni (napram teku itd.). Pa še slabo držo imam. :\

Torej, se morda kdo ukvarja s tem (poznate koga), kak nasvet? Ker LJ bazen ima najmanjšo gužvo?

Pyr0Beast ::

Plavanje je super, saj ne obremenjuje toliko spodnjih okončin napram teku, vseeno pa ti bi priporočal, da se greš raje v kakšno čisto reko (ali jezero) namakat. Pa saj je tudi ljubljanica skoraj boljša od marsikaterega kopališča. če boš pretiraval pri rekreaciji ne boš veliko pridobil, brez razgibavanja pred tem pa se znajo kakšne mišice hitro upret. Če se boš okoli podil s kolesom pojdi zjutraj, tam ob kakšne 4h, 5h, ko se zrak res spuca in ni težav zaradi tega.

keber ::

Sam se nameravam resneje s plavanjem ukvarjati jeseni. Letna karta (od oktobra do junija) za minulo sezono v Tivoliju je bila slabih 200€, kar ni drago po mojem mnenju. V LJ imaš pokrita bazena Tivoli in Kodeljevo, v obeh pa je kar gužva, predvsem v popoldanskih urah, ko se pridejo namakat penzionisti (ker čez dan nimajo časa).
Je pa plavanje res super za nabiranje kondicije, pa še najmanj možnosti je za kake športne poškodbe.
Drugače pa priporočam tudi planinarjenje, ni drag šport (dokler se ne začneš zajebavati s kako boljšo opremo), pa še tak socialen je. Namatraš se pa zadosti recimo kaka daljša tura 2x8 ur hoje dobro puca svinjarijo iz telesa.

>>> vseeno pa ti bi priporočal, da se greš raje v kakšno čisto reko (ali jezero) namakat. Pa saj je tudi ljubljanica skoraj boljša od marsikaterega kopališča.
Ne pretiravaj. Poleg tega še priporoči, kateri cepin je dober za razbijanje ledu v januarju, ko se greš namakat v "čisto reko ali jezero".:\

Pyr0Beast ::

Tist, ta pneumatski XD
Meni osebno bazeni niso glih pri srcu, preveč stvari notri plava, do kolpe pa ni daleč. :D
Sicer je lahko edina resna nevarnost v (hladni) vodi, da te krč zagrabi. (če ne plavaš po kakšni soči seveda :D )
Za razgibavanje je pa na kakšni reki dosti več placa, pa še proti toku moraš bolj ali manj plavati.

keber ::

Kaj pa pozimi?:\

michel ::

Sem plaval rekreacijsko na kodeljevem (Fakulteta za šport) in je blo ful v redu. Ni dosti folka (pa zagotovo nobenih penzijonistov nisem vidu). Voda je čista, tako na kodeljevem kot v Tivoliju.
Plavanje res poskrbi da delajo vse mišice, samo če misliš da si boš izklesal telo v bazenu, raje ostani v fitnesu.

perci ::

Pri plavanju si čist fajn izklešeš telo, je pa res, da traja in traja - je pa definicija zlo lepa.

MeGreat ::

Ja lepo pokuriš maščobo in mišice pri plavanju

perci ::

Mah, maščobo kuriš pri vseh aerobnih športih, če dovolj časa trajajo. Ampak to pomeni, da moraš plavati vsaj eno uro. Govorim seveda o eni uri plavanja in ne namakanja na koncu bazena.

IVo ::

@MeGreat...Daj prosim te povej mi kako kuriš mišice med treningom plavanja? No razen v primeru da skoraj nič ne ješ?

perci ::

Mislim, da je hotel napisat, da pokuriš maščobo in nabildaš mišice. Kar je do neke mere res. Nek mišičnjak pa od plavanja ne boš ratal, itak pa je to redko komu cilj. Mislim, če hočeš rata švarci, greš pač na kvihte in na benč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

keber ::

@cilic:
A ni problem s prostorom v Kodeljevu, ker kolikor vem imajo skoraj vse proge nonstop rezervirane razne fakultete in športni klubi?

michel ::

Če na kodeljevem ne bi bilo NARFa (plavalna šola) in študentov bi verjetno propadli. Hočem povedati da je obiska zelo malo. Če se spomnim nas nikoli ni bilo več kot štirje na progo, kar je še vzdržno in velikokrat deluje vzpobudno (sej veš če si sam je mau dolgcajt pa se ti nč ne da). Za Tivoli pa na vem glih, ker me že leta niso videl.

edit: aja pa NARF in študenti niso nonstop na bazenu, pa tudi če so imajo svoje proge, ostali obiskovalci pa svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: michel ()

Pyr0Beast ::

Pri plavanju si čist fajn izklešeš telo, je pa res, da traja in traja - je pa definicija zlo lepa.
Štos je v tem, da pri plavanju mišice dejansko nabirajo moč ter dolgotrajno vzdržljivost in ne volumen kot pri bodybuildingu.

jype ::

Pyr0Beast> Štos je v tem, da pri plavanju mišice dejansko nabirajo moč ter dolgotrajno vzdržljivost in ne volumen kot pri bodybuildingu.

Ja, saj. Win-win!

perci ::

Tut pri utežeh seveda pridobivaš moč in celo bistveno več le-te kot pri plavanju. Je pa res, da ni vzdržljivosti.

Karaya 52 ::

Sj se nism mislu nabildat v bazeno. Rabim neko protiutež za ždenje pred računalnikom. Sploh pa pravijo da je plavanje najbolš za popravljanje slabe drže. win-win-win :D Drugače pa bi tukaj pri nas v savinji nasedel. :D

Pyr0Beast ::

Tut pri utežeh seveda pridobivaš moč in celo bistveno več le-te kot pri plavanju.
Bolj težko, če ni klime, pri vodi te pa temperatura (navzgor) ne omejuje preveč, pa še spucaš se in ne prenašaš bacilov iz operme na sebe. Če je za nekoga plavanje prelahko pa se komot dobijo ene deščice na špagci, ki jih vlečeš za seboj. Ne zgleda velik, ampak ne prideš ne hitro ne daleč z njimi :D

b4ngbr0 ::

plavanje je za rekreacijo en boljših športov. aktivno je komplet telo, brez delovanja nekih večjih sil na sklepe. vsekakor ti ga priporočam, če si omenil, da imaš težave in bolećine v ramenih hkrati pa odsvetujem kakšne bazenske podvige kot so kak delfin na 400m :D

zaejec ::

offtopic: glede fitnessa in kondicije - imam prijatelja veslaca (na kondicijskih treningih pretecejo ogromno), jaz pa hodim v fitness kjer veselo bijem boj z gravitacijo. kakorkoli, letos v hribih (planinarjenje, kar dolge ture) sem ga puscal za seboj. hocem povedat, v fitnessu dobis tudi kondicijo in ne malo. zdaj, ce si nonstop na bencu in delas samo zgornji del telesa potem se razume, da ne mores nic. ce vkljucis se noge v trening pa ...


p.s.: predvidevam da si na faksu, torej si lahko do neke mere prilagodis urnik. pojdi cimbolj zgodaj v najblizji bazen, tudi ce je karta drazja. mimogrede, v sklopu faksa nimas sportne vzgoje? in www.zdravazabava.com poglej oktobra, ce/ko objavijo kaksne cenike za plavanje

Senitel ::

Priporočam bazen na fakulteti za šport, "dopoldne" (do 14h) običajno ni kakšne posebne gneče, lahko vzameš tudi samo dopoldansko karto... So pa tudi proge za rekreativce razdeljene, ne tako kot v Tivoliju (vsaj nazadnje, ko sem bil tam), kjer pol folk cikcaka k zmešan in se ti kakšna dečva spravi za hrbet preden obrat narediš. >:D

keber ::

Kaj pa če nisi študent, kar pomeni da "dopoldanska" odpade in je treba mislit tam nekje na 5 ali 6 uro popoldne ali še kasneje? Kaj je bolje v tem primeru, Tivoli ali Kodeljevo?

perci ::

Moja punca hod ob petkih na dif, tui sam grem včasih. Meni se zdi OK.

Karaya 52 ::

Sem študent, športna pa je bila v tem letniku in sem jo že "opravil". Drugače pa delfina ne bom plaval, ne zarad ramen ampak zarad pomankljive tehnike plavanja. :D Morm še mal zvadit da ne bom pol tam skos žabice plaval. :D Joj že vidim da bom tarča posmehov. :D

strictom ::

Plavanje je verjetno en najbolj fajnih športov za ukvarjat se. Švicaš ne, na kondiciji ogromno pridobiš, ...

Sam bi plaval ampak mi tehnike kravla primankuje. Če ma kdo kak trening video bi blo kulj :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

WarpedGone ::

Tešk boš spilil svojo tehniko tko, da boš gledu videe. Najbolš da poiščeš koga, ki je vsaj včasih treniral plavanje al pa kazga mal bol v plavanje usmerjenega difovca in ga fehtaš če ti lahk nudi par "konsultacij na terenu". Ti v bazen, on te pa gleda in kritizira.
Zbogom in hvala za vse ribe

Roadkill ::

>> pri vodi te pa temperatura (navzgor) ne omejuje preveč, pa še spucaš se in ne prenašaš bacilov iz operme na sebe.

Sej vem, da so "športni" bazeni čistejši, za vse ostale pa zadnji del navedka zagotovo ne velja.
Ü

Pyr0Beast ::

Jah, odvisno kako gledaš ... je pa res, da benč ni 'pouriniran' čez in čez.

OrkAA ::

Večina novejših bazenov spusti barvo, če zazna urin, tako da je ta strah odveč.

BluPhenix ::

Urin je v bazenih lahko zadnja skrb. Sej tista voda je da v njej plavaš, ne pa da jo piješ, če pa se zgoodi nebo nič kritičnega. Bolj so problem kakšne gljivice .. če tisto fašeš je pa zelo zelo ne fanj ...

strictom .. kakšne neumnosti pa ti klobasaš, seveda švicaš če plavaš, vendar stvar ne gre v majčko pač pa v vodo. Naredi 1 uro intenzivnega planavja, pa boš hitro opazil, da švicaš. Seveda je švicanja nekoliko manj, ker voda, če je primerno mrzla bolje hladi telo od zraka ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

strictom ::

BluPhenix, blo je mišljeno da se znoja ne opazi ker je itak celo telo v vodi... :\
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Pyr0Beast ::

^ ^ ^.. ta comment je bil pa mimo ...

Večina novejših bazenov spusti barvo, če zazna urin, tako da je ta strah odveč.
Umm ... ja ... a misliš da bi še kdo šel v vodo, če bi bila zelene barve?

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

strictom, ja ne morem jaz vedet kaj si ti mislil, če napišeš nekaj drugega.

Sicer pa ... od kdaj je znojenje pri rekreaciji ovira? Mislim, če ti je si malo čuden ... jaz sem, odlične volje, ko pridem s kolesarjenja cel prepoten in zdelan ... maš občutek da si naredil nekaj zelo fanj.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

strictom ::

Ka si ti tolk napadaln. Pa če mam izbiro športa z istim učinkom le da si pri enim zjebem sklepe in švicam pri drugim pa nič od tega. Mam rajš drugega.

Ravno mi je kako se ti počutiš ko se ves en zašvican vlačiš domov.

W1: dejmo, kultura :|
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Sori da tole obujam, ampak mi je prišla ideja, da bi raje kot v fitnes šel na bazen in sicer na Kodeljevo, ker mi je najbližje. Sem prebral vse tole in bi tudi jaz rad nekoga ki bi mi pokazal kako se pravilno plava. Ker moj kravl izgleda kot da tepem vodo in se utapljam... pozna kdo koga?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Looooooka ::

Štos je v tem, da pri plavanju mišice dejansko nabirajo moč ter dolgotrajno vzdržljivost in ne volumen kot pri bodybuildingu.

Am...pa ravno oni imajo ponavadi siroka ramena in clo misice zgoraj. Clo neka "moska" postava...za razliko od raznih nogometasev in dopingiranih kolesarjev.
Fitness je ravno zato dober...ce se ti NE DA redno ukvarjati s plavanjem.
Ce redno plavas(kar nekaj dolzin zapored) bos definitivno cutil bolecino in utrujenost v zgornjem delu telesa(noge isto). In ce ne bos ravno nehal ko zacne boleti bo obcutek cedalje bolj podoben visanju utezi na fitnessu.
In kot ve vsak...vecja teza se ne pomeni vecje mase ampak kvecjemu vecjo moc. :)

TehDucky ::

Ve kdo kako je kej z bazenom v Kranju ? Bil sem samo enkrat pa še to že verjetno 10 let nazaj. Je tam že kdo kej plaval da bi znal povedat če je tam kul ?

Okapi ::

Pri plavanju je problem, ker večina rekreativcev plava nekako na intenzivnosti hoje (v primerjavi s tekom). Se pravi - za razgibanje je OK, za nabiranje kondicije, kurjenje kalorij ali večanje mišične mase pa niti ne. Če hočeš s plavanjem to doseči, moraš obvezno uporabit merjenje srčnega utripa oziroma vsaj uro (in ugotoviti, kako hitro moraš preplavati bazen, da kaj zaleže). V nasprotnem primeru se hodiš na bazen "sprehajat". Kar je sicer bolja kot sedeti doma v kavču ...

O.

Sba ::

Avenger je izjavil:

Sori da tole obujam, ampak mi je prišla ideja, da bi raje kot v fitnes šel na bazen in sicer na Kodeljevo, ker mi je najbližje. Sem prebral vse tole in bi tudi jaz rad nekoga ki bi mi pokazal kako se pravilno plava. Ker moj kravl izgleda kot da tepem vodo in se utapljam... pozna kdo koga?

Zdej si me pa spravil v smeh. Ko sem prebiral to temo sem ravno nameraval postaviti podobno vprašanje. Namreč, jaz imam občutek, da z žabco prej nekam pridem, kot pa s kravlom.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

jype ::

Z žabco se komot priteraš do aerobnega praga, če se potrudiš, zna pa bit problem, ker pri hitrem dihanju nimaš ravno veliko časa za smiselno reakcijo, ko ti voda pljuskne v surlo direkt sredi močnega vdiha - prsni slog je glede tega načeloma veliko boljši, a moraš že imeti nekaj kondicije, da ga lahko dovolj dolgo vzdržuješ.

Sba ::

@Avenger: v kolikor se še nisi, ti predlagam da se obrneš na youtube. :))

@jype: že že, ampak obstaja želja po kravlu. Zdej namreč plavam skor isto kot v vrtcu. ;(( Sem si ogledal videa za kravl in prsni slog, da bom lahko ob priliki malo "pilil" tehniko.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

globalna80 ::

Plavanje, nekaj najboljšega za telo in duha.8-)

Ne, res. Postati geek ali plavalec? Kaj pa če imaš lahko oboje?

 Za telo in duha - plavanje

Za telo in duha - plavanje

Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

8-)

erkgheoruugh ::

Avenger je izjavil:

Sori da tole obujam, ampak mi je prišla ideja, da bi raje kot v fitnes šel na bazen in sicer na Kodeljevo, ker mi je najbližje. Sem prebral vse tole in bi tudi jaz rad nekoga ki bi mi pokazal kako se pravilno plava. Ker moj kravl izgleda kot da tepem vodo in se utapljam... pozna kdo koga?

Kodeljevo je odprto (čez zimo pod balonom) samo za klube.
Sploh pa ti priporočam, če želiš izboljšati tehniko plavanja, včlanitev v kak plavalni ali triatlonski klub, kjer boš treniral pod vodstvom trenerja, hkrati pa ti bo dal še kak nasvet glede izboljšanja tehnike, ko bo videl tvoje napake.
Na Kodeljevem plavajo Riba, Ilirija, 3k šport, TKL. Za te sem prepričan, mogoče pa še kak drug.

kuglvinkl ::

Jaz hodim plavat od pretekle jeseni, ker se mi ne da zunaj teč čez zimo.

Enkrat na teden v Tivoliju, 1 ura, 2 km. Se zgoniš precej.

Je res, da je precej subjektov, ki pridejo samo enkrat pogledat, potem jih pa ni več, nas je pa ene 10 rednih. Polžev pač ne jebeš, in greš cez njih. In jim nakažeš, da zna bit zajeban na naslednjem srečanju.

Priporočam.

PS: pa še punce nas vsak teden bolj gledajo ;).

Polet pa jasno Ilirija, 5 evrrov.
Your focus determines your reallity

Okapi ::

Kodeljevo je odprto (čez zimo pod balonom) samo za klube.
Po mojem je pod "Kodeljevo" mislil 25-metrski pokrit bazen od Fakultete za šport, kjer je plavanje tudi za rekreativce.
http://www.fsp.uni-lj.si/vadba/bazen_25...

Okapi ::

Enkrat na teden v Tivoliju, 1 ura, 2 km. Se zgoniš precej.
Odvisno od kondicije.;) Za orientacijo, v tempu 3 minute/100 m pokuriš nekako 500 do 600 kalorij na uro, odvisno od teže.

O.

erkgheoruugh ::

Okapi je izjavil:

Enkrat na teden v Tivoliju, 1 ura, 2 km. Se zgoniš precej.
Odvisno od kondicije.;) Za orientacijo, v tempu 3 minute/100 m pokuriš nekako 500 do 600 kalorij na uro, odvisno od teže.

O.



Tempu 3 min/100 m pa težko rečeš plavanje.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Za rekreativca, ki ni nikoli treniral plavanja, je to kar spodoben in koristen tempo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuglvinkl ::

To je treba terat 1 uro. Lahko si pameten na 100m pa greš potem domov.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razdvojenost med športno in poklicno kariero

Oddelek: Šport
323782 (2514) Aquinas
»

Kateri fitnes v Lj je primeren za čistega amaterja?

Oddelek: Loža
92074 (1723) tsh2
»

"Turbo kopalke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
629137 (6239) snow
»

Kje plavati

Oddelek: Loža
143060 (2621) globoko grlo

Več podobnih tem