» »

Katero motorno žago?

Katero motorno žago?

««
9 / 9
»
»»

dunda ::

Hvala. Se mi je po prebranem zdelo, da je tako.
https://www.kacnje.eu

fikus_ ::

To mazanje je težava pozimi, ko je bolj hladno in je olje manj tekoče. Takrat mešaš zraven olja za mazanje verig še npr. hidravlično olje HD-46 (20-50%), ki je bolj tekoče in s tem zagotoviš zadovoljivo mazanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

dunda ::

Ja, se kar strinjam. Tnx.
https://www.kacnje.eu

BCSman ::

Ta avtomatski mehanizem za olje pri husqvarni da je iz plastike in se hitro polomi nekje berem.

Aramis ::

To imajo VSE hobi žage.
Raje nabavim stihl ms 03x serijo za 200EUR rabljeno, kot pa to plastiko, ki ni niti za palete žagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

Blinder ::

Linko je izjavil:


Za tak denar raje Makito
https://www.prokraft.si/izdelek/makita-...

Imam že 5 leto bp. Sem se tudi odločal med temi hobi stihlom in huso...


lahko utemeljiš tvojo preferenco?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dunda ::

Aramis je izjavil:

To imajo VSE hobi žage.
Raje nabavim stihl ms 03x serijo za 200EUR rabljeno, kot pa to plastiko, ki ni niti za palete žagat.


No, tako slaba pa Husqvarna 435 tudi ni. Slišim nič posebej pritožb, naša pa tudi že kakšnih deset let čisto lepo služi. Pač domača uporaba okrog ranča, nekajkrat letno po nekaj ur. Čisto spodobna zadeva.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

BCSman ::

Bila je misljena husqvarna 120 mark ii, 435 je vec kot 2x drazja.

dunda ::

BCSman je izjavil:

Bila je misljena husqvarna 120 mark ii, 435 je vec kot 2x drazja.

Aha, potem se nismo razumeli. Ker 435 je za okrog hiše čisto spodobna.
https://www.kacnje.eu

AJETO2020 ::

kaj novega kupiti, da ni ravno hobby in tudi profi ne rabim.
cca 20m3 hlododine na leto dobim.
do sedaj sem imel staro huso ff61, ki pa je požrešna in težka u pm

Zvezdica27 ::

če mene vprašaš, karkoli okoli 2,5-3,0 kW Več je že zver in če sprašuješ ne rabiš, kar je manj bo švoh in je več ali manj samo za veje. V Sili bi 2,2kW še šlo, manj pa res ne, je samo za veje.

Pri firmah je več ali manj vseeno, če mene vprašaš, sam da je kolikor toliko znana

zz

PacificBlue ::

AJETO2020 je izjavil:

kaj novega kupiti, da ni ravno hobby in tudi profi ne rabim.
cca 20m3 hlododine na leto dobim.
do sedaj sem imel staro huso ff61, ki pa je požrešna in težka u pm


doma imam husqvarna 365, ta je zelo tezka, samo zelo mocna 3.6kW. Bolj ali manj izklucno za podiranje in razrez vecjih dreves.
Imam pa tudi husqvarna 445, ta je pa lazja pa tud manj zmogljiva 2.1kW. Je pa dobra za razrez manjsih debel, tja do 20cm premera pa kaksne veje in podobno.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Lahk pa pogledas se tele Villager zage:

https://www.villager.si/category/verizn...

To je srbska firma, ima pa velik poslovalnic po Sloveniji.
Kupil sem zadnjic teleskopsko akumulatorsko zago za obrezovanje sadja pa sm zadovoljen.
Videl sem pa da imajo razlicnih vrst orodja in tudi cenovno so ugodni.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

BCSman ::

https://www.hofer.si/sl/p.scheppach-ben...
5 let garancije, dolg meč, 3 konje

Zvezdica27 ::

to je cca 2,2 kW.

Za vstopni rang je super - sploh ker karkoli bo narobe, je Hofer garancija najjača. To je bolj amatersko, da smo na jasnem in če nikdar ne misliš podirati kaj več od malih dreves (pa še tam bo šlo počasi).

Če moraš podirati "običajna drevesa" je to 3 kW. Med 2 in 3kW je ogromno razlike, pod tem je vseeno in nad tem je načeloma vseeno (razen za največja debra in najtrši les). Moj osebni favorit all-round je 2,6 kW-2,9kW, zdaj sem pa že starejši in bi bil zelo previden pri velikih drevesih in kake 4,5 kW motorki... žal pa ne sledim več novim modelom, kar pa primem v roko pa vidim, da se vrti ko zmešano.

zz

fikus_ ::

Za tole Hoferjevo preveri kako težka je.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Aramis ::

Preden dam na servis...
imamo makito ea5000. Stara cca 5 let. Hladna vže normalno in delaž z njo normalno. Ko pa se segreje začne čudno pokati na izpuh - kot kakšne stare kosilnice.
Ugasne in je ni mogoče prižgati nazaj.

Ali je mogoče težava na vžigalni tuljavi? To čudno pokanje preden crkne mi je zelo sumljivo..

Ribicija ::

Mogoče se pregreva? Lahko, da delaš na previsokih obratih ali pa slabo maže verigo in se posledično meč in veriga pregrejeta potem pa še ostalo.

fikus_ ::

Če začne pokati, pomeni da bencin ne zgoreva dobro in gre v izpušni lonc, kjer poči/eksplodira, tako da je lahko napaka v vžigu/iskri.
Poglej svečko, jo očisti, očisti tudi filter zraka. Če ne bo boljše, je zelo verjetno napaka v električnem vžigu ("tuljava"), ko se ogreje ne da več iskre.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

greedy ::

Aramis je izjavil:

Preden dam na servis...
imamo makito ea5000. Stara cca 5 let. Hladna vže normalno in delaž z njo normalno. Ko pa se segreje začne čudno pokati na izpuh - kot kakšne stare kosilnice.
Ugasne in je ni mogoče prižgati nazaj.

Ali je mogoče težava na vžigalni tuljavi? To čudno pokanje preden crkne mi je zelo sumljivo..

Najprej zamenjaj svečico. Če se težava ponovi, je verjetno defektna vžigalna tuljava. Preveri iskro, ko je ni možno več zagnati. Potem poročaj.

Ribicija je izjavil:

Mogoče se pregreva? Lahko, da delaš na previsokih obratih ali pa slabo maže verigo in se posledično meč in veriga pregrejeta potem pa še ostalo.

Motorna žaga, nitkarica,... vse kar je 2t, MORA DELOVATI na max rpm. Če delaš s pol plina, škoduje stroju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: greedy ()

BCSman ::

In kaj bom nahrbtno kosilnico nazigal maks obrate pri dvokrakem nozu da ko zadenem kamen odlomi noz in odleti v nogo. Po 30 letih polovicnega gasa mitshubishi se vedno brezhiben. Upam da ta novi stihl ni narejen samo za maks obrate.

Ribicija ::

greedy je izjavil:

Aramis je izjavil:

Preden dam na servis...
imamo makito ea5000. Stara cca 5 let. Hladna vže normalno in delaž z njo normalno. Ko pa se segreje začne čudno pokati na izpuh - kot kakšne stare kosilnice.
Ugasne in je ni mogoče prižgati nazaj.

Ali je mogoče težava na vžigalni tuljavi? To čudno pokanje preden crkne mi je zelo sumljivo..

Najprej zamenjaj svečico. Če se težava ponovi, je verjetno defektna vžigalna tuljava. Preveri iskro, ko je ni možno več zagnati. Potem poročaj.

Ribicija je izjavil:

Mogoče se pregreva? Lahko, da delaš na previsokih obratih ali pa slabo maže verigo in se posledično meč in veriga pregrejeta potem pa še ostalo.

Motorna žaga, nitkarica,... vse kar je 2t, MORA DELOVATI na max rpm. Če delaš s pol plina, škoduje stroju.


Nobene potrebe ni, da teraš motorko na polnih obratih ko žagaš veje manjše debeline. Sem pa jaz bolj razumel, da njemu izpuh poka v stilu ko se pregret material razteza, ne vem kak naj bolje opišem in ne kot, da bi neizgoret bencin prišel v izpuh in bi to pokalo.

Zvezdica27 ::

vplinjač nastaviti, kolikor vem imajo starejše dolmarce (kar je makita) še vse frgazar... brez neke eco elektronike, enostavno, nastavit zadevo. Pa seveda novo svečko.

Nesi enemu v vasi, ki seka pa ti jo naštela za en six pack, saj ni umetnost. Če vžge hladna, mora delati tudi topla .

Motorke so narejene da delajo na obratih, ampak 2t lahko dela na pol obratih, kaj to pišete? Ker pa se reč vrti pač zadeve niso za 10 let, ampak 3, 4, če se res dela z njo.

zz

še to, pri zasnovi 2t motorja je samo po sebi logično, da izgorevanje ni optimalno: ne bi v detajle in če poka, ja, lahko da preveč benza daje (ali pa filter zamašen=). Saj pravim,nastaviti.

zz

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Ali je kdo kupoval novo motorko na facebook marketplace? Dosti teh kitajskih motork prodajajo, samo dva od teh prodajalcev sta mi odpisala na sporočilo in oba ponujata pač dostavo preko GLS. Vseskupaj nekam sumljivo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

m3k ::

Blinder je izjavil:

...Dosti teh kitajskih motork prodajajo....

Ena bolj "kvalitetnih" kitajskih, OEM Lidl-ove Parkside motorke,
https://www.ebay.de/itm/304563518762?ep...
Mirko tipka na radirko ////

Zvezdica27 ::

scheppach je vsaj pol-firma... ah... ja, cene so ponorele, če hočeš kvalitetno motorko... pol pa je ne uporabljaš dovolj pa si spet tam, čez 10 let maš v bistvu potem popolnoma zastarelo reč, ki niti približno ni bila v uporabi.

Tle ni rešitve, razen če dobiš kje kako za 50% cene...

zz

starfotr ::

Kupiš kitajsko kopijo huse xp.

Rezervni deli zagotovo bodo, saj gre za huso. Če že kupujete poceni. Ni 100 eur. Je pa nekajkrat po 100 eur.

fikus_ ::

Kitajska in original "husa"/"štill" so podobne od daleč, deli za njih pa niso izmenljivi. Moraš dele za Kitajsko "huso"/"štill" naročiti kar s Kitajske (veliko sreče pri tem, da boš našel prave in da bodo res pasali).
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Holzfforma G372XP je čista kopija modela Husqvarna 372XP. In vsi kosi od Huse pašejo na kitajsko žago.

fikus_ ::

Si že probal?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Da.

Sicer pa če mi ne verjameš, imaš na netu polno virov.

fikus_ ::

Imam drugačno izkušnjo izpred nekaj let ko je znanec kupil Made in China "štilovko".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Jaz sem ti dal original konkreten model in tudi konkreten model kitajske kopije. Za to lahko dam roko v ogenj, za vse ostalo pa ne morem trdit tega.

Zvezdica27 ::

starfotr, daj link. Bom jaz kupil, pa poročam, mam zdaj en hrast za požagat

barakus ::

Ali bi znal kdo priporocit kako sadjarsko motorko za 100 dreves obrezat na leto? Torej cim lazja (pod 3.9 kg definitivno), kratek mec, zanesljiva, rezervni deli?

Sedaj imam stihl ms190t (ze 20 let) in je bila v redu do zadnjega leta ko je zacela zajebavat. Problem je nastavit minimum, da se zaga ne ugasa, vcasih nima tezav, vcasih morm nastavljat srauf od minimuma, ne vem zakaj sem ga moral ze veckrat se bolj odpret. Pa ce mocno stresem motorko, tudi crkne.

WizzardOfOZ ::

Od kod si? Poznam enega dobrega serviserja motork v okolici Ivančne gorice.
Tako žago je bolje poštimat, kot pa novo kupovat. Kvalitete kot je bila nekoč, je ne boš več dobil za majhen denar.

Jaz imam drugače za obrezovat drevesa baterijsko (nimam pa 100 dreves za obrezat):



Ryobi RY18CS20A
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Kaj če bi so omislil baterijsko "enoročno" žago.

Npr. kaj takšnega:
https://www.masinca.si/akumulatorske-ve...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

barakus ::

fikus_ je izjavil:

Kaj če bi so omislil baterijsko "enoročno" žago.

Npr. kaj takšnega:
https://www.masinca.si/akumulatorske-ve...


Imam od makite duc122za in je zelo slaba žaga, meč je slabe kvalitete saj mi verigo vrže dol pri vsakem drugem rezu. Mislim da je meč neenakomerno obrabljen po enem dnevu uporabe (morda je bil iz fabrike defekten), ne da se ga obrnit/pobrusit zaradi tistega antikickback kavlja ki ni snemljiv. Nisem si vzel še nekaj ur časa za prestudirat v potankosti kaj se dogaja amapak ja, zelo razočaran.

fikus_ ::

To stran sem linkal samo za primer "enoročne" baterijske žage.

PS Tisti dve kovici odbrusiš in vržeš dol plastiko.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

WizzardOfOZ ::

barakus, baterijska ryobi po enoletni uporabi ni nič kaj zmatrana. Res sem pa samo ene 10 dreves obrezal, pa nekaj 10 dil prerezal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Vanich ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

scythe ::

120 Mark II je dobra za žaganje vej ali podiranje manjšega drevesa. Osebno bi raje vzel 135 Mark II.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

meacho ::

barakus je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Kaj če bi so omislil baterijsko "enoročno" žago.

Npr. kaj takšnega:
https://www.masinca.si/akumulatorske-ve...


Imam od makite duc122za in je zelo slaba žaga, meč je slabe kvalitete saj mi verigo vrže dol pri vsakem drugem rezu. Mislim da je meč neenakomerno obrabljen po enem dnevu uporabe (morda je bil iz fabrike defekten), ne da se ga obrnit/pobrusit zaradi tistega antikickback kavlja ki ni snemljiv. Nisem si vzel še nekaj ur časa za prestudirat v potankosti kaj se dogaja amapak ja, zelo razočaran.


Jaz imam tudi Makito DUC353Z in mi je že 2x dol vrglo ketno, ki jo navije notri in zbrusi zobnike na ketni in zobnik na motorki, da potem ni več uporabna.
Sedaj sem menjal ketno, zobnik in meč, upam da bo bolje, res razočaranje tole...

barakus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Od kod si? Poznam enega dobrega serviserja motork v okolici Ivančne gorice.
Tako žago je bolje poštimat, kot pa novo kupovat. Kvalitete kot je bila nekoč, je ne boš več dobil za majhen denar.

Jaz imam drugače za obrezovat drevesa baterijsko (nimam pa 100 dreves za obrezat):



Ryobi RY18CS20A


Saj tudi nekoc ni bil majhen denar :). A poznas tega serviserja osebno al kako? Tezko najdet koga, ki ne dela po liniji najmanjsega napora...

Blinder ::

scythe je izjavil:

120 Mark II je dobra za žaganje vej ali podiranje manjšega drevesa. Osebno bi raje vzel 135 Mark II.


osebno bi ti raje uzel 135, kakšno vrednost ima ta informacija, če ne obrazložiš zakaj je temu tako?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WizzardOfOZ ::

Vanich je izjavil:

Kaj pa Husqvarna 120 Mark II.? Je tole mogoče še novejši model? Črn ročaj, drugačna ročka ščita, bolj "aerodinamična"?
Malih Makit pa ne prodajajo več. :'(


To je pretežko za veje v sadovnjaku obrezovat. Ima skoraj 5kg, pa cel dan vihtet z eno roko to zadevo je boleče.

barakus je izjavil:

A poznas tega serviserja osebno al kako? Tezko najdet koga, ki ne dela po liniji najmanjsega napora...


Osebno niti ne, tja vozim motorke na servis, pa zna vse porihtat.
Še vsako motorko mi je zrihtal v nulo (tut starega stihla 440 magnum je znal poštimat, pa ima motorka čez 40 let).

Lokacija:
Ljubljanska cesta 4a, Ivančna Gorica (uvoz pri podjetju Lindström)

Odpiralni čas trgovine:
PON – PET: 8.00 – 16.00
Sobota, nedelje in prazniki ZAPRTO
Informacije: Stane Tekavčič, 041 323 041
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

scythe ::

Blinder je izjavil:

scythe je izjavil:

120 Mark II je dobra za žaganje vej ali podiranje manjšega drevesa. Osebno bi raje vzel 135 Mark II.


osebno bi ti raje uzel 135, kakšno vrednost ima ta informacija, če ne obrazložiš zakaj je temu tako?


Sam imam 120 Mark II, pretežka in prešvoh. Po 3-5 urah uporabe, ti skoraj roke odpadejo, 5kg dela svoje. 135 Mark II je minimalno lažja in močnejša. Če nebi imel omejitve pri EUREUREUR, bi pa vzel T435 ali T525, skoraj 1kg lažje od 120 ali 135 modela.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

BCSman ::

Poleg 120 Mark II je za met na razpolago še eno večjo, magari kitajsko, ker ta 120 ni primerna za kaj debelejšega žagat, takoj opaziš da preveč mučiš njo in sebe.
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817162 (2889) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010798 (5898) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537072 (8282) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015069 (14095) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613772 (11471) Konlov

Več podobnih tem