» »

Katero motorno žago?

Katero motorno žago?

M-XXXX ::

Ja, sam za občasno klestenje po parceli daš 100€ za motorko ne pa 500...
Za tak dnar plačas folk ki vse namesto tebe naredijo...

Bolf3nk ::

...potrebujem drugo motorko, lahko in dokaj močno. Skozi zimo naredimo cca 300m drv. Imamo tudi stihl MS 462.
Do sedaj smo imeli eno staro dolmar 111 žagico.

koyotee ::

Bolf3nk je izjavil:

...potrebujem drugo motorko, lahko in dokaj močno. Skozi zimo naredimo cca 300m drv. Imamo tudi stihl MS 462.
Do sedaj smo imeli eno staro dolmar 111 žagico.


Čak malo, na leto podrete 300 kubikov in ne veš katero motorko kupiti? Does not compute.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zvezdica27 ::

lp,

tudi za klestenje je zlato pravilo: najboljša motorka je tista, ki ti vžge, ko jo rabiš. 500 je res veliko, samo za oreng mašino... Žal se na poceni motorke prav nič ne spoznam.

Bolfenk: boš podiral? Če ne glej med 2,0Kw -2,6Kw moči. Če ja, 2,6KW in gor.

zz

BRBR ::

Take za 100 eur:
1.ne dela natezanje ketne - 30 sec. in je zlosana čist.
2.Cukneš prednji ročaj, ko ga malo prime, pa je enak efekt kot če ti na husqvarno pade smreka, ročaj je iz salam menda.
3.Pušča štofelc za olje.
4.Prežagovanje hlodov, klestenje - pozabi. Za afnanje je že dobra in da se vseeno fino urežeš.

Zdaj jo imam stalno v traktorju, 'če ta pravo' slučajno priščipnem, da jo dobim ven.
Vžge pa še bolje kot husqvarna. In najpomenbneje, če jo maznejo je 100 veliko manj kot 1000 EUR.

dice7 ::

Za klestenje imam raje tisto za 100e, ki ima 4 kile majn. Vecina vej je itak napetih na tak ali drugacen nacin, tako da jo samo malo počohaš in se kamot odžaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Zvezdica27 ::

lp,

lejte, doma ima fotr za klestenje ono malo Stihl (v glavi imam številko MS 112) in je super, za plezat in rezat, klestiti... ne boš pa s tem delal drv niti pod razno. Enostavno. Za to je 2,4 KW minimum oz. še bolje 2,6kW pa da se zvrti (spet ta nove, ki se že preveč vrtijo pa skoz neki zajebava). Spet ta težkih za podiranje, pa ne poznam.

V temu rangu, srednji razred, lahko mirno kupiš karkoli od Huse, Stihla, Dolmarja/Makite (se ne vrtijo ekstremno hitro). Po moje tudi Jonsered (nisem še mel), precej kmetov ima Solo (se zelo vrtijo, Deutschland).

KO si utrujen greš pač domov, ne rogoviliš tedaj z motorko.

zz

LeonSlo ::

Treba si je razčistiti v glavi, kake drve boš žgal. Če žagaš suhe razcepljene meterce, je 40ccm žaga zakon, je dovolj lahka in okretna. Za 4m, 6m, 8m in plus dolžine hlodov žagat na meterce ali pa 33cm in potem cepit pa je treba včasih poseči po čem večjem. Ampak če delaš s žago res samo to potem se, da tudi s 40ccm razžagati 60cm hlod. Predpogoj je, da imaš nabrušeno verigo pa, da je večina zobov še na nje. Če si pa profič je pa to, 50ccm je res osnova in to še za kako mladje rečit, ostalo pa 60ccm in več. Sedaj so zelo popularne 70ccm žage, od Husqvarne 572xpg in pa Stihl MS462 in pa MS500i, ki je nekaj čisto novega v sektorju motornih žag.

Za nekoga, ki letno dela s žago 2 ure skupaj je ona za 150€ dobra, če ne delaš ne vem kakih podvigov pa pogledaš za baterijsko naprimer od Makite ali pa Milwaukee. Husqvarna/Jonsered/McCulloch so itak pod isto streho, Solo pa je licinčna od Stihl. Pri tisti za 100€ je tako, da je rizik koliko garancije ti bodo priznali pa tudi če je kak pameten serviser, pri bolj zvenečih znamkah pa je teh serviserjev kar nekaj in če ti en ne odgovarja greš k drugemu.

Linko ::

...kakšna je razlika med bio in mineralnim oljem za verigo? Razlika v ceni je očitna.

Kaj uporabljate?

letmein ::

Linko je izjavil:

...kakšna je razlika med bio in mineralnim oljem za verigo? Razlika v ceni je očitna.

Kaj uporabljate?


Najcenejšega.. trenutno od Olme. Sem pa opazil, da na enih BIO isto piše mineralno olje.. tako, da ne vem v čem razlika, razen v ceni in famozni besedi BIO..

starfotr ::

Linko je izjavil:

...kakšna je razlika med bio in mineralnim oljem za verigo? Razlika v ceni je očitna.

Kaj uporabljate?


Koliko?

Linko ::

5l mineralnega stane tam 10EUR. BIO pa 23EUR.
Te so še "Poceni". Imaš pa tam do 40EUR na 5l

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Linko ::

V garanciji piše, da garancija preneha, če uporabim stara odpadna olja. N

Kaj pa če uporabiš belo rastlinsko olje iz lidla? 10l je 10 € :D

starfotr ::

Škoda je šparat na teh zadevah. Olje za verigo je poceni. Ne uporabljat bio olj in olj za druge namene. Res je škoda to delat.

https://webshop.olma.si/products/show/Y... Olje je poceni.

Ravno tako se ne izplača šparat na olju za mešanico. Vzameš kvalitetno olje od proizvajalca motorne žage, če je pa no name kitajc pa vzameš neko polno sintetično olje za mešanico in si zmagal.

Zvezdica27 ::

lp,

za verigo lahko uporabiš tudi najcenejše motorno olje ali 2t olje. To delam že od nekdaj, kar pač je. Bio olja se... mastijo, pacajo... Jaz za verigo dajem najcenejšo možno stvar, samo da je. Drugače mislim, da je najcenejši NIS - srbski olje za verige, dela super. Moraš vedeti, da s epotrošniška motorka ne vrti tako hitro, kot profi motorke - tam pa so vrtljaji...

Za mešanico se strinjam, kvalitetno 2% olje. Sam menim, da dela INA dobra 2t olja, tudi MOL ali agip. Petrolov ne vem če je 2%. NI potrebe Stihlovega preplačevati...

zz

starfotr ::

Olja se ne kupuje na pumpi :-) Ni poceni in tudi tako zelo dobro.

brez-imenko ::

Zanima me kakšne so Solo 636 zadnjih serij? Ali je to še vedno klump ali so izboljšali kakšne dele. Zlasti me zanima, če so zamenjali uplinjač in naredili ojačitev s plehom kjer je pritrjen meč na motorno žago, ker pri zdrsu verige z meča plastiko kar poje.

Imam to motorno žago doma za kleščene in čiščenje grmovja(leske), ki je bol iz začetnih serij. Že večkrat me je prijelo med žaganjem, ko sem moral natočiti novo dozo svežega goriva, da bi jo pri tisti priči z macolo stolkel na prafaktorje. Vrag je segret, da se od njega kadi a noče več potegnit goriva. Gorivo najraje pušča pri zračniku rezervarja, ki je zanič narejeno. Ko je bila še nova je že delala težave to pa zato, ker en šalabajzer ni znal lepo povleči cevke za gorivo do uplinjač in je popokala. Vse težave sem moral sam poservisirat, ker je lokalni serviser samo dober prodajalec(lahko še enkrat kar šalabajzer prepišes sem).

Skratka težko me prepričaš, da grem kupiti še enkrat motorno žago od firme Solo, tudi profesionalno pa tudi, če je pod njo podpisan Stihl. Od nje je dober samo meč in motor brez uplinjača.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Linko ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

za verigo lahko uporabiš tudi najcenejše motorno olje ali 2t olje. To delam že od nekdaj, kar pač je. Bio olja se... mastijo, pacajo... Jaz za verigo dajem najcenejšo možno stvar, samo da je. Drugače mislim, da je najcenejši NIS - srbski olje za verige, dela super. Moraš vedeti, da s epotrošniška motorka ne vrti tako hitro, kot profi motorke - tam pa so vrtljaji...

Za mešanico se strinjam, kvalitetno 2% olje. Sam menim, da dela INA dobra 2t olja, tudi MOL ali agip. Petrolov ne vem če je 2%. NI potrebe Stihlovega preplačevati...

zz


Tudi garancija velja ob uporabi motornega olja?

jest10 ::

Se da pri stilarcah še kje videti za kateri model se gre, če je tablica z imenom odtrgana?

Zvezdica27 ::

lp,

za garancijo ne vem, najbrž ne. V temu primeru - kupuj olje za verijo od NIS (srbska naftna družba), ki je izjemno poceni in zelo OK ali pa v Leclercu (tista cheap olja).

Mazanje verige ni lih velika kumšt... prej boš meč znucal (verigo itak) kot pa ti bo zaribalo zaradi motornega olja. Pa itak ne zariba, samo pokrivi se, pa neenakomerno se obrabi.

zz

Linko ::

Ima kdo motorno zago makita?

Mogoce kdo ve kaj je ta bela pena pri tanku?

Ijus ::

M-XXXX je izjavil:

Dobro bi blo, da bi nabavil eno motorko... Ne rabim nič posebnega, tako da ne ponujat neki profi rešitev... Budget.. čim ceneje tem boljše.

NUJNO mora biti na bencin (električne odpadejo).

Kaj priporočate? Ima kdo kakšne izkušnje s temle: http://www.luen.si/index.php?page=shop....


Katero motorno žago?
Uno k najbolj žaga!
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Zvezdica27 ::

jaz mam Dolmar, Makita so iste, je kupila Dolmar. Pena? Če dela, se ne obremenjuj s tem, motorka ima toliko stvari za delat + žagat meter delebelo deblo, da ena penica ne bo naredila drame. Najbrž je kaj kje ostalo, če je nova. Če pa je bencin pa pač bo z enim tankom šlo.

b

brez-imenko ::

Sicer se na Makito ne spoznam ampak prva asociacija bi lahko bila oddušek na rezervarju, pena čezenj je pa za zaustavljanje prahu.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Bolf3nk ::

Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe.. imam makito ea5000 pol leta, zadnje čase mrzla težko vžiga oz zalije svečko, potem ko jo 2-3 potegneš pod čokom..

Topla dela normalno. Vže v prvo.

WizzardOfOZ ::

Imam isto težavo. 1x, mogoče 2x s čokom, potem pa čok izklopim če ne vžge v prvih dveh poizkusih in jo probam vžgat brez čoka. Ene 5x moraš potem potegnt, potem pa gre. Samo da je meni to začela delat šele po treh letih. Mogoče jo bo treba pa razdret in orenk spucat.

maco-maco ::

Potegneš 1x, max 2x. Potem pa brez in bo vžgalo.
Kaj?

maco-maco ::

Se ne da poprtavit zgoraj. S čokom naj sploh ne bi vžala, ampak samo rahlo zaprdi/ motor se zavrti/ malo drugačen glas zaznaš. Potem čok ugasneš in vžgeš brez. Tako naj bi bilo normalno. Odvisno delno od izvedbe.

Tako nekako:
With your left hand on the saw's upper handle and your right foot in the rear handle, pull up on the start cord with your right hand. It should be a smooth, somewhat quick stroke.
When the engine begins to turn over, push the choke back in halfway and pull again.
Once the engine starts, squeeze the throttle once to rev up the engine's idle.
The throttle can then be revved up a few more times to get more fuel into the engine.
Don't over-do it or the engine may stop running.
Adjust the choke to the run position and when you're ready to saw, release the chain brake.

Opisal sem pa zgoraj tole:
Kaj?

Bolf3nk ::

Stare motorke si pod cokom vžigal toliko časa da je malo kresnila potem pa si izklopil čok in je v prvo vžagala.

Tale makita pa je od novega pod čokom malo kresnila v 2-3 potegu.
Sedaj pa tega ne naredi več, ker jo zalije. Voham bencin in svečka je mokra.

Bom nesel na servis da vidim kaj je narobe. Oz če jaz delam kaj narobe.

nsa_ag3nt ::

Če je svečka zalita je preveč goriva, poskusi ko spremeni zvok brez čoka.




Rtfm ? Je še vedno tako kot pri starih žagah.
https://www.gardenpedia.ro/media/pdf/EA...
Cold starting
#16

Najprej čok, ko gre bat proti gmt, nato potegneš, čok na warm start (torej off) in spet potegneš.


btw, pri določeni 2T motorji so občutljivi na kvaliteto mešanice, če je preveč stara ne bo vžgal.
Odlij staro mešanico, očisti rezervoar s čistim bencinom, ga odlij, nalij svežo mešanico.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

LeXani ::

Imam 550xp, 565xp, ter stihl 211. Dobre žage za bolj resno pripravo drv.. Lahke in zmogljive če primerjam z prejšnjimi 20-30 let starimi žagami, eno imam še - husqvarna 265. Pa na ostalo opremo ne pozabit..
Čas prve prijave 04.11.2005

Zvezdica27 ::

lp,

imam isti model, od dolmarja, no vsaj zgleda isto, ps500.

Te modele je treba prav vžigat, zelo imajo občutljiv sistem dotoka zraka in goriva.

Če ti po zgornjih nasvetih ne rata, odvij svečko, parkrat potegni, da bencin izhlai in je cilinder suh, obriši svečko in poskusi znova. Ja, rado jih zaliva, sploh vroče. Naj ti en gozdar to naštela in bo mir, pri topli pa pazljivo stisni gas, ko je v štandgasu. Tedaj jo najraje zaliva. Pri mrzlih pa vžig ni težava, samo pri toplih. To so moje skoraj 10letne izkušnje.

Ne servis, nesi kmetu, gozdarju... bo isto, a ceneje. morda zastonj

zz

zuz3k ::

jaz vam svetujem, da imate motorko čim lažjo ker se vsaka teža pozna, prisegam pa na STIHL motorke

sem rezal z STIHL MS 181 C in jo tudi prodajam, ima zagon ErgoStart primerna za starejše ker samo malo potegneš pa že vžge, pa za nastavitev verige ni potreben ključ, je lahka motorka 4,5 kg, z njo zrezano samo dvakrat po 10m drv kot nova zdaj sem v bloku če koga zanima piši na zasebca
Life is a psychological game.

brez-imenko ::

O boh kaj bi dal, da bi mi vsaj toplo zalilo, pa ko je topla se le matraš vžigat tega hudiča, ker je suha. Mrzla vžge izjemno lepo, po porabljenem rezervarju goriva in novem nalitem pa ne več. Govora je za Husquarno 266. Iste simptome sem imel na Solo 636 kljub temu, da je ta imela pumpico za gorivo. Hvala bogu mi slednja ne povzroča več tega glavobola, ker sem jo razdru in bom nekaj uporabnih delov prodal.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zvezdica27 ::

ja... tele mikro nastavitve uplinjača so umetnost zase... hvala bogu je od kolega fotr gozdar in mi jo vsako leto tako lepo nastavi...

moje izkušnje s Tomosi pač niso dovolj, rabiš znalca za te dvotaktne motorje.

Drugač sem prepričan, da je samo nastavitev, ker SOlo, Husa Dolmar in Makita so resne firme, jaz sem šokiran kako kvalitetne so tele cheap Dolmarce, zdaj jo imam 10 let in bret težav, razen te nežnsoti z gasom oz. zalivanja.

zz

brez-imenko ::

Si pod Dolmarco imel v mislih tiste plave Makite? Kolikor mi je znano makita dela vglavnem profesionalno klaso robe.

Solo ti jo vzamem samo še, če mi jo podariš, jo enačim enako kot z McCulloch. Oboje podprodukt, prvi od Stihla drugi pa od Husqvarne.

Sem se pa ogrel za Makito žage, ker se mi zdi, da so ravno prav kvalitetne za svojo ceno in ni problema z rezervnimi kosi kot pa z Dolmar. Stihl in Husqvarna sta mi predragi. Mogoče nažicam Svetega Nikolaja, da mi kakšno prinese.:))
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Linko ::

Makita in dolmar? Dobre zage, dokler ne rabis kupit novih rezervnih delov. Sploh bat cilinder in obroček so dragi ko zlato.

Kolega je imel dcs5000 ...samo obrocek je bil 25€.

Za ta dnar dobis bat+ cilinder za husqvarno

brez-imenko ::

Ne boš verjel jaz sem pa iskal rezervne kose za solo 636 in bi lahko zadevo primerjal z Dolmarjem, ker kosov pri nas praktično ni. Vsakega serviserja posebej pa ne mislim spraševat koliko me hoče okrast. Da imam vsaj izbiro rezervnih kosov je že nekaj

Prav za prav, če te prav zastopim bi bilo najbolje nekje dobiti za ugodne denarje zaribano husqvarno in jo poservisirat. Toliko pa znam "šravfat".
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zvezdica27 ::

lp,
v dobi interneta se kose išče po netu. Za pralne stroje itd... recimo ebay je ziher zadeva

KOt drugo, Makita je kupila Dolmar, da sploh ima linijo. Zgodovinsko je Dolmar legenda, recimo temu kot neke vrste Mini - vrhunsko... pol je pa BMW moral sestavljati nazaj skupaj. kaj je zdaj? Meni dela presenetljivo dobro, Solo imajo pri nas številni kmeti, vsi hvalijo + vrti se ful hitro.

zz

brez-imenko ::

So kupili iz zadnje serije ali uporabljajo še iz prve? A verjamem tudi meni se je Solo vrtela, ko je vžgala, ma dokler ni sem mislil, da imam macolo v rokah. Mi pa sedaj toliko bolje vžiga Silen-ova, ni važno topla ali hladna spijem rezervar natočim novega, dalje. S Solo je bilo to doseči ena muja.

Če žaga ni rentabilna in noče vžigat, ko je topla ti nič ne pomaga dejstvo, da so deli od nje kvalitetni z izjemo uplinjača.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zvezdica27 ::

res je. Pri nas imajo kmetje to, poznam par, solo že cca 5++ let nazaj. Ker veliko žagajo, menim, da vedo kaj govorijo. Je pa res, da je Stihlarc in Hus mnogo več (en moj kolega je sekač, no, bil, nova Husa ga skoz zajebava, včasih je imel 365 model dolgo let, zdaj neko xp. ni zadovoljen). Moj oča imajo ta malo stihlarco, kaj je 112 ali 115 model, nimam kaj pripomniti.

Se strinjam, najboljša motorka je tista, ki vžge, ko jo rabiš.

zz

brez-imenko ::

Ja saj jaz sem spraševal strica, če proda stihl 181 tisto z lahkim zagonom, ker jo praktično nič ne uporablja je rekel, da je ne. Najbolj me preseneča dejstvo, da je po dveh letih odprašil prah z nje dolil svežo mešanico ter olje in je vžgala.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

WizzardOfOZ ::

365 imam jaz še vedno za podiranje dreves, za obrezovanje in čiščenje pa makito.

Blinder ::

Any updates?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zvezdica27 ::

not really.

zz

BCSman ::

Odločam se med najbolj osnovnima motorkama za lažja opravila:
Stihl ms170
Husqvarna 120
Husqvarno se dobi malček ceneje, predvsem pa mi je boljše ker je daljši meč in malo večja moč. Nekje sem slišal a ima bolj problematičen karburator za razliko od stihla.
Ima kdo katero izmed njiju?

dunda ::

Že kar nekaj let imamo motorno žago Husqvarna 435. Načeloma dobro služi za naše potrebe, oče pa bi sedaj rad, da bi malo bolje mazala verigo. Gledal sem po spletu in če sem prav videl, pri tem modelu ni nastavljanja. Sem laik, zato sprašujem znalce - ali to drži?
https://www.kacnje.eu

Linko ::

BCSman je izjavil:

Odločam se med najbolj osnovnima motorkama za lažja opravila:
Stihl ms170
Husqvarna 120
Husqvarno se dobi malček ceneje, predvsem pa mi je boljše ker je daljši meč in malo večja moč. Nekje sem slišal a ima bolj problematičen karburator za razliko od stihla.
Ima kdo katero izmed njiju?


Za tak denar raje Makito
https://www.prokraft.si/izdelek/makita-...

Imam že 5 leto bp. Sem se tudi odločal med temi hobi stihlom in huso...

Blinder ::

BCSman je izjavil:

Odločam se med najbolj osnovnima motorkama za lažja opravila:
Stihl ms170
Husqvarna 120
Husqvarno se dobi malček ceneje, predvsem pa mi je boljše ker je daljši meč in malo večja moč. Nekje sem slišal a ima bolj problematičen karburator za razliko od stihla.
Ima kdo katero izmed njiju?


Zgodovino cene Stihl si lahko brskaš po tej strani:
https://geizhals.eu/stihl-ms170-benzin-...

Kako so lahko tako drage Husqvarna 120 mark 2, pred enim letom so bile od 160 € dalje. Sem pobrskal po današnjih ponudbah, sem našel nekje za 184 €:
https://mihaela.si/izdelek/motorna-zaga...
Husqvarna 120 mark 2 nima nastavljivega meta olja za verigo, tovarniško je nastavljeno na kar dosti olja, če boš veliko uporabljal žago lahko premisliš, če bi uzel kakšno, ki porabi manj olja.


dunda je izjavil:

Že kar nekaj let imamo motorno žago Husqvarna 435. Načeloma dobro služi za naše potrebe, oče pa bi sedaj rad, da bi malo bolje mazala verigo. Gledal sem po spletu in če sem prav videl, pri tem modelu ni nastavljanja. Sem laik, zato sprašujem znalce - ali to drži?

Najbolj zanesljivo, če si sam najdeš podatke, lahko tudi iščeš po reviewih na youtube.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Unava1lable ::

dunda je izjavil:

Že kar nekaj let imamo motorno žago Husqvarna 435. Načeloma dobro služi za naše potrebe, oče pa bi sedaj rad, da bi malo bolje mazala verigo. Gledal sem po spletu in če sem prav videl, pri tem modelu ni nastavljanja. Sem laik, zato sprašujem znalce - ali to drži?


Imam enako in ne nima nastavljanja količine olja za mazanje verige. Mogoče se jo splača nesti na servis, saj sem jaz pri svoji tudi že moral menjati neko cevko za dovod olja in sedaj maže opazno bolje in ni potrebe po večji količini olja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817163 (2890) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010804 (5904) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537081 (8291) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015070 (14096) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613774 (11473) Konlov

Več podobnih tem