» »

Katero motorno žago?

Katero motorno žago?

««
«
1 / 9
»»

M-XXXX ::

Dobro bi blo, da bi nabavil eno motorko... Ne rabim nič posebnega, tako da ne ponujat neki profi rešitev... Budget.. čim ceneje tem boljše.

NUJNO mora biti na bencin (električne odpadejo).

Kaj priporočate? Ima kdo kakšne izkušnje s temle: http://www.luen.si/index.php?page=shop....

šernk ::

Uh to je pa poceni, sploh glede nato da je vzmetena. Drugače so imeli tudi v hoferju eno za 100€ v četrtek, pa najbrž se jih še dobi, kakšna je kvaliteta pa ne vem, se jo bojim kupit, ker nikjer ne piše za tisto ali je vzmetena ali ne. To je pa pri motorkah zelo pomembno, da prenaša čimmanj vibracij na roke.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

Jap, ravno to je tudi prednost, pa še cena... Pa kolikor sem bral po netu (ni nekaj veliko informacij) načelno kar hvalijo, oziroma bom drugače rekel: nikjer ne grajajo...

PS: imaš kakšen link/slikco za hoferjevo? Ne najdem na njihovi strani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

M-XXXX ::

PS: pa še tole ima špar za 90€: http://www.kupipoceni.si/motorna-zaga-i...

šernk ::

Hofer: http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...

sam bi še vedno dal glas za tvojo prvo, iščem tudi sam že 2 leti kakšno poceni motorko za klestit, pa so povsod le cheapshit (za podirat in žagat je pa itak 30 let stara husquarna zakon, ampak težka za klestit), od iskre tudi ne zgleda slaba...če je le vzmetena.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-valvoline- ::

Rias Gremory ::

Za rezat trupla je sekira čist ok. D00h.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

M-XXXX ::

Rias Gremory je izjavil:

Za rezat trupla je sekira čist ok. D00h.

Nah, kosti preveč popokajo, pa je potem težko prodat restavracijam...

Rias Gremory ::

Se strinjam, zelo nadležno. :(
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

krispe ::

M-XXXX je izjavil:

Dobro bi blo, da bi nabavil eno motorko... Ne rabim nič posebnega, tako da ne ponujat neki profi rešitev... Budget.. čim ceneje tem boljše.

NUJNO mora biti na bencin (električne odpadejo).

Kaj priporočate? Ima kdo kakšne izkušnje s temle: http://www.luen.si/index.php?page=shop....


Ta post me je pa res nasmejal! :))
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

M-XXXX ::

In kaj mu manjka? Imam eno prazgodovinsko električno motorko, ki se obnese čisto sprejemljivo, le elektrika je problem... Tako, da bo mogla bit bencinska za 100€ več kot dovolj!

Ali te je kaj drugega zmotilo?

Rias Gremory ::

Mogoče je besedo "motorko" zamenjal za besedo "motoristka".
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

subby ::

Problem pri električnih je, da niso dovolj močne za določene stvari.
Razmisli, za kaj vse jo boš uporabljal in potem kupi takšno, da bo dovolj močna. Če boš neke tanke dilce žagal, potem bo kakšna stihl ali husqvarna za 200€ čisto dovolj. Za kakšno drevo podrt boš potreboval pa nekaj boljšega.

M-XXXX ::

Kot sem rekel, 200€ za parkrat letno NE dam, bo ena za 100€ ravno tako delovala in se bo vse naredilo z njo. Vprašanje je katera za 100€ je najboljša:D

Podiranja drevja ne bo zelo verjetno nikoli videla, vsaj nič debelejšega od kakšnih 20cm...

subby ::

Če jo kupuješ za 100€, se sploh ne sekiraj pa kupi prvo, ki ti pride pod roko. Ta cenovni rang je pri motorkah itah neke vrste potrošna roba... za nekajkratno uporabo.

Avenger ::

u, to pa je nizek budžet... običajna cena motork je sicer okoli 600€. Jaz sem hotel nekaj lahkega a še vedno dovolj močnega, pa ne kitajske robe in sem kupil Solo 643IP ker je lažja in bistveno cenejša od Husqvarne ali Stihla. 2kW moči, razmerje moč:teža je 1:2, najbližji Stihl je 1:2,17, ampak pri 1,8kW. Zaenkrat sem jo uporabljal toliko, da sem ene 10x natočil benz in je točno to kar sem hotel, lahka, okretna, pa še vedno dovolj močna za kaj podret. Če hočeš pa šit, maš pa tamle v Mercatorju za 81€ 1,4kW razmerje 1:4,3 tko da to že neki pove ane.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

M-XXXX ::

Tole z 600€ niti približno ne verjamem:D Da za profi in višji razred, za 75% uporabnikov pa ne...
hm, sicer ne vem koliko je tole razmerje pomembno, vendar Silen iz prvega linka ima 2.22 razmerje KW/teži, kar predvidevam, da ni slabo... Tudi 2.2KW bi moglo bit več kot dovolj, za lažja opravila.

Kot sem rekel, za par ur letno ne mislim dajat veliko denarja, boljša neka za 100€ kot na roko drgnit.

MeGreat ::

Jaz sem enkrat v bauhausu kupil eno motorko za 60e, mislim da okoli 2kw pa niti ni tako slaba.. za ta denar je super
res da sem jo rabil do zdaj 3x po pol ure

ttommy ::

Če ne boš rezal hlodovine, vsekakor kupi tisto s taprvega linka.
Gamer

papasmrk ::

Tale iz prvega linka je čist OK, ko in če guzne pa nabaviš novo pa je...
Jaz sem pred kratkim kupil Solo 646 za 350 € in sem dokaj zadovoljen. Takoj na začetku sem sicer imel problem, ker mi ni nič mazala ampak ker je bila v garanciji so to zrihtali.

noraguta ::

štil al pa kuskvarna, drug je brez veze, ne dobiš rezervnih delov. te cnej pride da ti en nardi kar je za podelat kot pa da mečeš stran denar za igračo. kitajci za enkrat še niso to kar člov'k nuca za deu. razen če se češ delat desca k boš mel motorko.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

papasmrk ::

Po moči primerljiv Stihl ali Husquarna so 500€ +, za tistih nekaj dil prežagat je motorka za 100 € čist zadost dobra. Moja prejšnja motorka je bila McColluch kupljena v OBI-ju za 180 € in je prežagala več kot 30 m3 drv in hlodov pa še danes lepo dela. Res pa je da ko sem menjal vzmetenje sem moral kupit preko ebay-a, ker pri nas se ne dobi. Če pa hočeš, da so rezervni deli dobavljivi si pa kupi Stihl, Husquarna, Makita, Solo... mogoče še kakšna znamka.

pijavka ::

Tudi jaz sem pred leti v OBIju kupil McColluch malo motorko. Za majhna dela okrog hiše se obnese še danes čisto solidno. Tudi meni je počila vzmet, vendar sem na srečo našel komplet vzmeti v vaški trgovini z avtodeli.
Jaz bi vzel Silen, saj se bo za nekajletno uporabo po moje dobro služil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pijavka ()

izbrisiracun ::

Petrol ima v svojem katalogu eno motorko http://issuu.com/petrol_si/docs/petrol_...

na 13. strani

titanium-x ::

Tud jaz sem bil pred dilemo ali naj kupim eno za okoli 100 EUR pa sem sel gledat v Obija, Merkur, Hofer... pa vse je bilo nek "pofl" eni kitajci cudni :) Pol sem se pa zapeljal v Zadrugo pa sem vzel STIHL-co pa je to to sj ce tko pogledas za domaco rabo si reces ok ene 5x na let jo rabim 100 eur je dost ampak po drugi strani das se 150 zraven mas stihlco pa vsaj ves kva imas:) potem se pa se kaksen sosed najde da mu mors it kj pomagat zagat itd.. :) jaz sem zase vezl cist osnoven model
to kar jaz rabim cez glavo :)

Zgodovina sprememb…

terpaz ::

m-xxxx kje pa vidiš pri tvoji prvi motorki da je vzmetna?

M-XXXX ::

terpaz je izjavil:

m-xxxx kje pa vidiš pri tvoji prvi motorki da je vzmetna?

Jaz sicer nisem nikjer napisal, da je vzmetena, so ostali...

Bi pa rekel, da je tole to:

7-kratni antivibracijski sistem

Vikking ::

In to pri motorki za 100€ 7x anti vibra, ki ima povrhu še kromiran cilinder da ne omenjam magnezijevega ohišja. Ma kerga zajebavajo no, že nadaleč smrdi. Za takšen dnar pa res ni treba z opisi pretiravat da se ti kr želodec obrne ko prebiraš takšne opise.

Raje vzami kitajsko Iskro. Drugače mogoče cenovno ugodnejši nakup Jonsered. So pa ponaredke Stihl prodajali cigani na raznih sejmih in si za 100€ dobil 2 motorki.

M-XXXX ::

Za takšen dnar pa res ni treba z opisi pretiravat da se ti kr želodec obrne ko prebiraš takšne opise.

Kolikor sem brskal po netu (priznam, ni veliko informacij o njej pa vseeno), nisem nobene slabe stvari prebral, če imaš pa kakšne druge informacije pa le povej. Ravno zato sem tudi vprašal na forumu, da slišim še vaša mnenja...

So pa ponaredke Stihl prodajali cigani na raznih sejmih in si za 100€ dobil 2 motorki.

Ko ti bo cigan nudil garancijo ter prodajo rezervnih delov (zakonsko urejeno), bom pa njega razmislil...

šernk ::

Saj meni se tudi zdi vzmetenje za 100€ malce čudno, recimo za konkretno motorko je ena vzmet okoli 20€, vendar če ima eno gumo notri je bolš kot nič :)

od cigotov ne kupovat, trije so kupli motorko, od tega ene ne spraviš v delovanje, druga je delala 2 minuti, tretja je šla pa naprej brez je sploh stestirat.

Zadrugo pa sem vzel STIHL-co pa je to to sj ce tko pogledas za domaco rabo si reces ok ene 5x na let jo rabim 100 eur je dost ampak po drugi strani das se 150 zraven mas stihlco pa vsaj ves kva imas:) potem se pa se kaksen sosed najde da mu mors it kj pomagat zagat itd.. :) jaz sem zase vezl cist osnoven model


to po eni strani drži, po drugi pa tudi ne. Če pride sosed je nimaš doma. Sam recimo iščem poceni motorko za klestit, ker husqarna je pretežka :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

Že par let uporabljam žago Poulan 2550.Z njo sem zadovoljen.



Če pa jo boš uporabljal malo več pa daj zraven še 70 EUR in vzemi STIHL MS170 ali pa HUSQVARNO 136...bo le lažje čez leta z deli...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

noraguta ::

Če nisi profi ti teža pa moč motorke ne pomenita glih prioritete(ja naj bosta nekje v spodobnem rangu, ampak dekagrami v pro razredu se konkretno plačujejo). prej gledaš na zanesljivost pa servis.
Sam imam iz lanskega leta precej negativne izkušnje z kitajco , ko sem sprobaval motrne kose. Ferderbal vse v roku dveh dni(pa še delov ni). Štilarca pa sedaj kar dela.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

microera ::

ko smo glih pri motorkah! :)
Katero motorno žago priporočate? In sicer moč cca 2,8kW do 3kW ... dolžina meča 45cm!
LP

www.microera.si

T0RN4D0 ::

Stihl ms361. Al pa Husky 357xp, če te ne moti da mata malo čez 3kW in cena :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

Javljam se po dolgem času pa vseeno...

Kupil Silen žago iz prvega posta...

Obnese se FENOMENALNO! Pa resno... vžge iz 2-3 po parih dneh pavze (bolje kot Husquarna za 600€). Žaga isto kot Husquarna za 600€... Moč- težko natančno rečem, sem pa z njo žagal fi30cm suho češplo čez katero je šlo kot skozi maslo... Za zdaj fenomenalno zadovoljen in priporočam vsem! In ja... fenomenalno se ponavlja>:D

PacificBlue ::

Obnese se FENOMENALNO! Pa resno... vžge iz 2-3 po parih dneh pavze (bolje kot Husquarna za 600€). Žaga isto kot Husquarna za 600€


Haha, you made my day:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Mesar ::

M-XXXX je izjavil:

Javljam se po dolgem času pa vseeno...

Kupil Silen žago iz prvega posta...

Obnese se FENOMENALNO! Pa resno... vžge iz 2-3 po parih dneh pavze (bolje kot Husquarna za 600€). Žaga isto kot Husquarna za 600€... Moč- težko natančno rečem, sem pa z njo žagal fi30cm suho češplo čez katero je šlo kot skozi maslo... Za zdaj fenomenalno zadovoljen in priporočam vsem! In ja... fenomenalno se ponavlja>:D


No hvala bogu da bo za ta dnar vsej 1 teden lepo delala.
Your turn to burn!

M-XXXX ::

Haha, you made my day:)

Boš rekel, da trdiš, da prežaga late, drevo, drva slabše kot Husquarna za 600€? Če to trdiš, boš z veseljem razložil kaj je razlog, da žaga slabše.. Glede na podobno/večjo moč bo to kar težka naloga... Vsaj za zadnja 2 tedna, kakor dolgo si jo lastim, za v naprej bomo pa videli (bom poročal) kako pa kaj...

No hvala bogu da bo za ta dnar vsej 1 teden lepo delala.

Vsaj za eno leto... kolikor ima garancije... Aja že 2 tedna prav lepo deluje. Samo opazka, ki pa je itak nemogoča, da bi motorka za 100€ delala podobno kot precenjena motorka za 500€+...

Mesar ::

Tudi če dela podobno nebo zdržala takih obremenitev tako dolgo.
Your turn to burn!

T0RN4D0 ::

Nah saj za osnovno uporabo ti bo verjeno prav lepo služila. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

Mesar je izjavil:

Tudi če dela podobno nebo zdržala takih obremenitev tako dolgo.

Od samega začetka sem spraševal za žago, ki jo bom potreboval PARKRAT letno...

Tudi če zdrži 3x manj časa kot primerljiva Husquarna je na 6letno obdobje 2x cenejša... In to v primeru, da gre vse narobe in prvi dan po garanciji crkne in je žaga neuporabna za rezervne dele.. Z drugimi besedami: življenjsko nemogoča situacija...

PacificBlue ::

Boš rekel, da trdiš, da prežaga late, drevo, drva slabše kot Husquarna za 600€? Če to trdiš, boš z veseljem razložil kaj je razlog, da žaga slabše.. Glede na podobno/večjo moč bo to kar težka naloga... Vsaj za zadnja 2 tedna, kakor dolgo si jo lastim, za v naprej bomo pa videli (bom poročal) kako pa kaj...


Imam doma več kot 15 let staro Husquarno, pa še do sedaj ni crknila. Pa se z njo ne reže samo lat in vej, ampak konkretna drevesa. Saj ne rečem, da reže slabš, to je odvisno od kw in če znaš brusit verigo:). Samo na dolgi rok bos imel veliko več tezav in problemov kot pa s Husquarno. Naj ti fajn služi, vsekakor.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

T0RN4D0 ::

Ma znajo biti tudi žage za 100€ kar vzdržjive če imaš srečo. Za prerezat par vej lat na leto mora pa tko vsak kitajc delat 10 let.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

microera ::

M-XXXX je izjavil:

Mesar je izjavil:

Tudi če dela podobno nebo zdržala takih obremenitev tako dolgo.

Od samega začetka sem spraševal za žago, ki jo bom potreboval PARKRAT letno...

Tudi če zdrži 3x manj časa kot primerljiva Husquarna je na 6letno obdobje 2x cenejša... In to v primeru, da gre vse narobe in prvi dan po garanciji crkne in je žaga neuporabna za rezervne dele.. Z drugimi besedami: življenjsko nemogoča situacija...


za to ceno in kakor omenjaš je mogoče res dober nakup...za mene bi bila boljša tale (po moči), ampak bi rabil 45cm meč ...?!
http://www.luen.si/index.php?page=shop....
LP

www.microera.si

M-XXXX ::

Imam doma več kot 15 let staro Husquarno, pa še do sedaj ni crknila. Pa se z njo ne reže samo lat in vej, ampak konkretna drevesa. Saj ne rečem, da reže slabš, to je odvisno od kw in če znaš brusit verigo:). Samo na dolgi rok bos imel veliko več tezav in problemov kot pa s Husquarno. Naj ti fajn služi, vsekakor.

In koliko je bila takrat tvoja žaga? Ker kot sem že rekel: v najslabšem primeru, da se kitajc za 100€ kvari na 2 leti in kupiš komplet novo žago in staro stran vržeš prideš na znesek 700€:D

za to ceno in kakor omenjaš je mogoče res dober nakup...za mene bi bila boljša tale (po moči), ampak bi rabil 45cm meč ...?!

Ma ravno to se gre v celi temi že... Skos govorim da ne rabim nič posebnega, minimalna uporaba pa vsi silijo nekaj boljšega...

Kot da bi kupoval avto za PO MESTU, pa vsi priporočajo džipe, ali pa športne avtomobile...

PacificBlue ::

In koliko je bila takrat tvoja žaga? Ker kot sem že rekel: v najslabšem primeru, da se kitajc za 100€ kvari na 2 leti in kupiš komplet novo žago in staro stran vržeš prideš na znesek 700€


Točno ne vem, po obcutku okol 400 evrov(praracunano iz tolarjev), bila je kupljena na obroke..gre pa za model Husquarna 162.

Drugače pa moraš ločit motorke za hobby program in resno delo. Če bos dal tvojo motorko enmu gozdarju, ki rabi podret deset debelih smrek ali bukev, ti jo bo vrnil uničeno, pa ne verjamem da bo podrl tri drevesa. Preprosto motorke za hobby program niso tako kvalitetne, nimajo toliko moči, navora..zato so pa tudi poceni.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mihec87 ::

To da ni razlike med pro ter motorko za hobby se ve da ni res ker razlika je..OP rabi motorko za hobby..Bolje ta kot pa neke kopije stihl,husa tisto je pa res drek..

M-XXXX ::

Drugače pa moraš ločit motorke za hobby program in resno delo. Če bos dal tvojo motorko enmu gozdarju, ki rabi podret deset debelih smrek ali bukev, ti jo bo vrnil uničeno, pa ne verjamem da bo podrl tri drevesa.

Se dobro zavedam tega... Če bi iskal profi motorko nebi iskal čim cenejše in v istem stavku omenjal par urno delovanje letno:D

šernk ::

Lepo da deliš menenje po nakupu, kaj pa vzmetenje je OK?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

microera ::

kaj pa tale?
http://www.5pik.si/S76/A25826/Motorne+%...
24mes. garancije
LP

www.microera.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: microera ()
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817163 (2890) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010798 (5898) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537075 (8285) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015069 (14095) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613773 (11472) Konlov

Več podobnih tem