» »

motorna žaga

motorna žaga

1
2
3 4

mihec87 ::

Lol špaga stane koliko-par centov? Strga se pa lahk tako na vseh ročnih kurblih na špago neglede na firmo..

mihec87 ::

m-xxxx ma silen že par let bp.... pri nas pa je vaščan štilarco uničil v petih letih(pa je na leto zrezal vseskup švoh traktorsko prikolico oz dobil les žagan 20-30cm debel, 2m dolg tako da je blo treba samo razžagat na par 10cm kose in scepit potem)..Zakaj-nevzdrževanje, skrhana veriga in je tišal v les in pregreval motorko,zabit zračni filter, zabite reže za hlajenje..

krneki0001 ::

GTX970 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

slovenec_89 je izjavil:

Za 200€ imaš novo Stihl motorko.
Vsake toliko je v akciji v kakšni zadrugi tudi pod 200€.


Dobrega modela izpod 450 ni. (s popusti pride potem 450). Sam sem jo kupil za 1600 evrov (600 evrov več kot je moj avto vreden). Naredim pa na leto nekje 40m drv z njo.

Moje sožalje, če si se pustil ostriči za 1600.


Pa dobi kje štilerco "magnum" (profi linija) s 75cm listom in skoraj 9KM za izpod te cene. Poišči MS 880 magnum in ceno zanjo. Prejšnjo, staro 25 let sem dal stran in si kupil drugo motorko za novih 25 let.

mihec87 je izjavil:

m-xxxx ma silen že par let bp.... pri nas pa je vaščan štilarco uničil v petih letih(pa je na leto zrezal vseskup švoh traktorsko prikolico oz dobil les žagan 20-30cm debel, 2m dolg tako da je blo treba samo razžagat na par 10cm kose in scepit potem)..Zakaj-nevzdrževanje, skrhana veriga in je tišal v les in pregreval motorko,zabit zračni filter, zabite reže za hlajenje..



To pove samo to, da je m-xxxx pameten uporabnik motorke, vaš vaščan pa debil, ki je ne zna uporabljat ali pa z njo dela ko svinja z mehom.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Npr profi žage za profi sekače (+8 ur dnevno), najdražja stihl v ponudbi je 1311 in 7 KM
http://unicommerce.si/produkti/produkti...

Za tvojih 40 kubikov letno je profi žaga totalno razmetavanje denarja, kot bi imel cluster za igranje pasjanse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

krneki0001 ::

GTX970 je izjavil:

Npr profi žage za profi sekače (+8 ur dnevno), najdražja stihl v ponudbi je 1311 in 7 KM
http://unicommerce.si/produkti/produkti...

Za tvojih 40 kubikov letno je profi žaga totalno razmetavanje denarja, kot bi imel cluster za igranje pasjanse.


Ker MS 8xx sploh nimajo v ponudbi. MS 880 Magnum, 8.6KM - http://www.stihlusa.com/products/chain-...

Sej ni teh 40 kubikov vse kar dela ta motorka. Imam hoste tam okoli 23 hektarov. Verjemi da v tej hosti ne "pridelam" samo 40 kubikov. Nekje po 8 do 10 kamionov na leto gre lesa ven. Pa računam, da bom imel to motorko nekje toliko kot je prejšnja bila pri hiši - 25 let.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

noraguta ::

mihec87 je izjavil:

Lol špaga stane koliko-par centov? Strga se pa lahk tako na vseh ročnih kurblih na špago neglede na firmo..

Pri dveh štilarcah in husqvarni(motorni kosi) se ne. Pri hofrovi kitajki pa prec. Kolegu pa pri škropilnici silen. Dvakrat so mi šli celo in kolegu ravno tako jezički v zaganjaču. Se da zamenjat z srugim za 25e. Pa še potem ne dela kar naj bi. Glih za silo. Je treba met stroje pa jih primerjat ne tkole pisart na pamet . Pa prodajat kačje olje in lasno vodico. Podobn k un franček kje minuto eno luknjo vrtal skuril četrt baterije in ugotavljal kak sijajen stroj je kupil za 50e.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mihec87 ::

Bravo človek rabi motorno žago za par drv sežagat vi pa o 9KM motorkah...

mihec87 ::

noraguta je izjavil:


Podobn k un franček kje minuto eno luknjo vrtal skuril četrt baterije in ugotavljal kak sijajen stroj je kupil za 50e.


Če rabi vsake toliko zvrtat kako luknjo in to naredi z to za 50eur zakaj bi kupoval zadevo za 300eur?

Tako kot ti nimaš kamiona za 10 šajtrg zemlje letno

TOP ::

mihec87 je izjavil:

m-xxxx ma silen že par let bp.... pri nas pa je vaščan štilarco uničil v petih letih(pa je na leto zrezal vseskup švoh traktorsko prikolico oz dobil les žagan 20-30cm debel, 2m dolg tako da je blo treba samo razžagat na par 10cm kose in scepit potem)..Zakaj-nevzdrževanje, skrhana veriga in je tišal v les in pregreval motorko,zabit zračni filter, zabite reže za hlajenje..

Ker je bila štiljarca je zdržala 5 let,kitajec bi pa 1 leto.

noraguta ::

mihec87 je izjavil:

noraguta je izjavil:


Podobn k un franček kje minuto eno luknjo vrtal skuril četrt baterije in ugotavljal kak sijajen stroj je kupil za 50e.


Če rabi vsake toliko zvrtat kako luknjo in to naredi z to za 50eur zakaj bi kupoval zadevo za 300eur?

Tako kot ti nimaš kamiona za 10 šajtrg zemlje letno

za 10 šajtrg tud šajtrge nimam.
ne rabm ororodja za na polico. Pa nej bo še tolk pocen. Solidna šajtrga je 50e. Za ta dnar mi pride en 5 let mimgrede prerint tisto zemljo z nakladačem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Heisenberg ::

Vsi nekaj pametujete o firmah pa koliko zdrži, a koliko od vas pa dejansko je uporabljalo kitajca ? Kot sem zgoraj napisal jo uporabljam že več kot leto in razen to da sem dolival bencin in olje ter enkrat zamenjal ketno ker sem udaril v kamen, deluje brez vsakega problema!

noraguta ::

Tebe ne poznam in pojma nimam kaj delaš in kolk delaš. Ko bom pa tu pri nas opazil kakega homeownerja al pa farmerja z kitajko ki dela 3+ leta bom pa razmislil, da jo komu priporočim. Ja jo ima en sosed že tri leta ampak je za okras na polici.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Heisenberg ::

noraguta je izjavil:

Tebe ne poznam in pojma nimam kaj delaš in kolk delaš. Ko bom pa tu pri nas opazil kakega homeownerja al pa farmerja z kitajko ki dela 3+ leta bom pa razmislil, da jo komu priporočim. Ja jo ima en sosed že tri leta ampak je za okras na polici.


saj govorimo o amaterski uporabi, za pospraviti malce okoli hiše, za to je več kot dovolj, seveda pa nihče ne pričakuje da bo delala več kot 5 let zmerne uporabi, to bi bil pa že čudež

jest10 ::

TOP je izjavil:


Ker je bila štiljarca je zdržala 5 let,kitajec bi pa 1 leto.

Kako je fino tako na pamet lapati

LeonSlo ::

Sthil MS180 letnik 2004 dala že kar nekaj skozi,pa še nobenega resnega problema razen strgane vrvice,pa pokrovček za gorivo je gumica ven padla pri menjavi vrvice.Pa letos dobila nov meč,ker je stari dal že kar nekaj preko poleg tega da je bil že skoraj za v kanto.Poleg nje še Sthil MS290,pa razen njene teže ni kaj grajati pa je letnik 2000.Lahko rečem da je bila takrat odločitev pravilna.Pa je ne "šparamo" preveč,je podirala že tudi kakšnega težkokategornika.Dela pa vse od razreza drv,podiranja,obrazovanje,potem ko se je prenavljala streha je bila v glavni vlogi.Je pa res da je prevelika razlika med njima,in bo verjetno prišla zraven še kakšna Sthil MS241 C-M ali pa Sthil MS 231.Je pa pomembno redno vzdrževanje,spihat filter...pa bo žaga delala drugače bo trpel žep.Pa da še malce izven teme zavijem,katere protivrezne hlače uporabljate,mene letos počasi čaka nabava slednjih ni za reskirat kake vreznine ter katero znamko zaščitnih čelad imate?

lp

TOP ::

jest10 je izjavil:

TOP je izjavil:


Ker je bila štiljarca je zdržala 5 let,kitajec bi pa 1 leto.

Kako je fino tako na pamet lapati

Nič pamet samo praksa dečko.

krneki0001 ::

hlače profiforest kevlar, čelada stihl.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

francek1 ::

noraguta je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Lol špaga stane koliko-par centov? Strga se pa lahk tako na vseh ročnih kurblih na špago neglede na firmo..

Pri dveh štilarcah in husqvarni(motorni kosi) se ne. Pri hofrovi kitajki pa prec. Kolegu pa pri škropilnici silen. Dvakrat so mi šli celo in kolegu ravno tako jezički v zaganjaču. Se da zamenjat z srugim za 25e. Pa še potem ne dela kar naj bi. Glih za silo. Je treba met stroje pa jih primerjat ne tkole pisart na pamet . Pa prodajat kačje olje in lasno vodico. Podobn k un franček kje minuto eno luknjo vrtal skuril četrt baterije in ugotavljal kak sijajen stroj je kupil za 50e.

No, ker predvidevam, da zadnje leti name te izzivam, da ti zvrtaš luknjo v ploh z enakim svedrom hitreje. Da ne boš le gobca sukal! Po tem ti bom pa še jaz z ostalimi mojimi petimi baterijskimi pokazal, kaj zmorejo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

noraguta ::

Jst sm že pokazu kako se dela. Ne igra. Maš performančno lestvico kar visok postavljeno. Sploh pa ne mislim svedra namenjenega uporabi v stebelnih vrtalnih strojih tlačit v ročno orodje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jest10 ::

TOP je izjavil:

jest10 je izjavil:

TOP je izjavil:


Ker je bila štiljarca je zdržala 5 let,kitajec bi pa 1 leto.

Kako je fino tako na pamet lapati

Nič pamet samo praksa dečko.

Praksa s kotaljenjem bučk ja>:D Ker seveda si imel že v rokah 100+ različnih kitajk...

Popolnoma isti šmorn je, kot pri telefonih. Lahko kupiš top model ifona/samsunga/... in si "glavni na vasi". Ali pa kupiš mnogo cenejšega primerljivega kitajca, za katerega ceno dobiš le vstopne modele priznanih znamk.
In podobno kot pri telefonih, je na uč rečeno ene 20% kitajcev super, drugo pa bolj kot ne hec-torej se je fino prej pozanimati katere gledati. In taki kitajci so čez glavo dovolj za 99% vseh, ki se z gozdarstvom ne ukvarjajo profesjonalno.
Enako imaš sranje tudi pri top znamkah in top modelih. Recimo vse radosti samonastavljivega vplinjača čez katerega pizdijo profiji>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

noraguta ::

Avtotune je poštiman m-tronic pa ni nikoli imel problemov. Je pa to eno stopnjo naprej od kakršnega koli kitajca. V highend segmentu kjer kitajca sploh ni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jest10 ::

V highend segmentu kjer kitajca sploh ni.

In koga pa zanima highend za občasno delo okoli bajte/pripravo 15 kubikov drv za kurjavo?:|

noraguta ::

jest10 je izjavil:

V highend segmentu kjer kitajca sploh ni.

In koga pa zanima highend za občasno delo okoli bajte/pripravo 15 kubikov drv za kurjavo?:|
ti si pretekle probleme autotuna na plan privleku.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

TOP ::

Redko koga zanima highend motorke sam uprašanje je za koliko časa kupuješ motorko.Ali kupuješ za par let ali za 10+ let.Ne rečem da vse Štiljarce in Husqvarne zdržijo toliko,ker je spet važno kaj delaš z njo sam vsaj rezervne dele dobiš,celo za našo Štiljarco ki je stara 35 let se še dobi.

noraguta ::

Ma mašine delajo, ob minimalni oskrbi. Imajo zadost povratnih informacij od strank, da so izpilil platforme do te mere, da problemov praktično ni. se pa ta dodatna vrednost seveda tudi plača. Utopija je pa da nekdo naredi motorko za 50e sploh če je le slaba kopija, ja kot atrapo za delo pač ne. Za nego pa itak ne jemlješ drvarske motorke.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jest10 ::

Sej če te moti motorka za 50EUR, vzameš tako za 100EUR>:D

Recimo za našo sedaj že zaribano huso(ma točnga modela se mi pa zdej ne da iti gledat) smo zadnja leta samo za servis za reševanje njenih problemov zmetali denarja za 2 Silen motorki>:D Skupno z nakupom je šlo zanjo denarja za vsaj 6 Silen motork-dam jajca stran, da bi teh 6 motork delalo dlje, kot ta husa.

Poleg tega "imamo" še štilarci 180ms(pizda spet je popolnoma brez moči, servis že čaka) in staro dobro 026(Vsaj mislm da je 026, zdej 80km stran preverjat pa ne bom hodil. Super žaga, le gorivo pije kot pijanc).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

dvihtelic ::

Mi smo mel staro husqo, stara 25 let, skos delala zdej je pa neki škripnla,pa smo šli v nakup nove, prav tako husqarno xp560 in vam povem da se samo smejem ko žagam......

šernk ::

Recimo za našo sedaj že zaribano huso(ma točnga modela se mi pa zdej ne da iti gledat) smo zadnja leta samo za servis za reševanje njenih problemov zmetali denarja za 2 Silen motorki>:D Skupno z nakupom je šlo zanjo denarja za vsaj 6 Silen motork-dam jajca stran, da bi teh 6 motork delalo dlje, kot ta husa.


mogoče bi, ampak je res smiselno imeti potem stalno 3 motorke vlačit v gozd? Pa razmišljat katera bo vžgala? V kleti sta 30 in 35 let stari husq motorki. Starejša rahlo zaribana ampak za backup je dovolj. Novejša je pa predelala skozi praktično vse in jo je potrebno samo redno očistit.

ko recimo 3 mesece stara skoraj nikoli rabljena McCulloch vžiga težje kot 30 let stara husq, se lahko samo smejiš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jest10 ::

mogoče bi, ampak je res smiselno imeti potem stalno 3 motorke vlačit v gozd? Pa razmišljat katera bo vžgala?

Zakaj bi pa vlačil v gozd 3 motorke? Vzame se eno, max 2. Kera bo vžgala veš, ker opala, kdaj tudi kaj poskrbiš zanje.
Naj te opomnim, da tema ni o profi uporabi, ko se v enem dopoldnevu podre in razžaga par dreves in to počne 30x+ na leto.

P.S. Silenka mi bolje vžiga, kot je husa kadarkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

noraguta ::

Ma moje štilarci 290 in 211 pač laufata prva 10 let druga tretje. Prva rahlo občutljiva na slabo mešanco. Sicer pa brez servisa. Druga je pa itak fenomen. Plastik fantastik apmak laufa takorekič dnevno. Od kleščenja, cimprarije, do nege. Pa še naposodo gre kdaj. Nekje pet keten je šlo čez njo pa hudič za homeowner motorko ne kaže kakih slabosti. Pa pri kleščenju si hudičevo hitrejši. Ni pocen sploh če gledaš konstrukcijo. Ampak stvar dela. Pa z lahkoto se kosa z 50ccm kitajko.

jest10 je izjavil:

mogoče bi, ampak je res smiselno imeti potem stalno 3 motorke vlačit v gozd? Pa razmišljat katera bo vžgala?

Zakaj bi pa vlačil v gozd 3 motorke? Vzame se eno, max 2. Kera bo vžgala veš, ker opala, kdaj tudi kaj poskrbiš zanje.
Naj te opomnim, da tema ni o profi uporabi, ko se v enem dopoldnevu podre in razžaga par dreves in to počne 30x+ na leto.

P.S. Silenka mi bolje vžiga, kot je husa kadarkoli.
fajn bi blo znat nastavit fergazer
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

GTX970 ::

fajn bi blo znat nastavit fergazer

Svečka, zračni filter, gorivo.
Vžig se da kaj nastavljati ?

jest10 ::

noraguta je izjavil:


fajn bi blo znat nastavit fergazer

Ga ni problema nastaviti.
Hec je, da huse niso znali dobro porihtati na 2 različnih servisih. Topla ni vžigala, pa da si se vstrelil>:D

mihec87 ::

Heh tukaj folk ne ve katero motorno žago a vi o nastavljanju vplinjača itd.. na motornih žagah ki ni treba nič šraufat.... Potem pa se lih tako zve da se utrga špaga itd...

Za hobi uporabo zna bit kvaliteten kitajc ravno tako vredu...Sicer pa z katerega traka pa mislite da pridejo tacenejši modeli motornih žag renomiranih firm..

LeonSlo ::

jest10 je izjavil:

Sej če te moti motorka za 50EUR, vzameš tako za 100EUR>:D

Recimo za našo sedaj že zaribano huso(ma točnga modela se mi pa zdej ne da iti gledat) smo zadnja leta samo za servis za reševanje njenih problemov zmetali denarja za 2 Silen motorki>:D Skupno z nakupom je šlo zanjo denarja za vsaj 6 Silen motork-dam jajca stran, da bi teh 6 motork delalo dlje, kot ta husa.

Poleg tega "imamo" še štilarci 180ms(pizda spet je popolnoma brez moči, servis že čaka) in staro dobro 026(Vsaj mislm da je 026, zdej 80km stran preverjat pa ne bom hodil. Super žaga, le gorivo pije kot pijanc).



Saj če je žaga že nekaj obdelala posebej kakšne stare žage,je bolje iti v nakup nove žage.So varnejše,manj vibracij,tišje,učinkovitejše.Pa opraviš kakšno čiščenje,manjše servise?Pa popravit kakšno stvar ni treba zdaj nosit k pooblaščenimi serviserji,ponavadi kakšni mehaniki iz GG ko so že v pokoj zadeva popravljajo,pa ceneje so.Se pa zadeva ustavi pri elektroniki,posebej fergazer,ki je elektronsko voden.Me pa zanima koliko stane ena Silen motorka potem ko tudi v njo zmečeš denarja za eno priznano znamko kot je Stihl,Husa,Jonsered.Pri nas smo že kar nekaj časa na Stihl,samo enkrat je deda kupil neko poceni motorko,pa je šla en dva tri od hiše in jo menjala Stihlarca.Kot pravi nek pregovor nismo dovolj bogati da bi kupovali poceni.

noraguta ::

jest10 je izjavil:

noraguta je izjavil:


fajn bi blo znat nastavit fergazer

Ga ni problema nastaviti.
Hec je, da huse niso znali dobro porihtati na 2 različnih servisih. Topla ni vžigala, pa da si se vstrelil>:D

ja jeba je če jo s hribov prvlečeš v dolino na servis. nadmorska višina pa to. mejhn posluha je tud treba met.

mihec87 je izjavil:

Heh tukaj folk ne ve katero motorno žago a vi o nastavljanju vplinjača itd.. na motornih žagah ki ni treba nič šraufat.... Potem pa se lih tako zve da se utrga špaga itd...

Za hobi uporabo zna bit kvaliteten kitajc ravno tako vredu...Sicer pa z katerega traka pa mislite da pridejo tacenejši modeli motornih žag renomiranih firm..

so jih konstruiral drugi ljudje. sicer pa kolkr vem vsaj za stihl ma povsem svojo fabrko na kitajskem, ne čenk šlang. pa nobena štilarca ni tolk pocen niti 170ka ne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

noraguta ::

ga je huskvarna mal srala z nakupom pocen brandov z proizvodnjo na kitajskem pa so si pokvarl sploh v nižjih segmentih ime. potem so zmetal vse skupaj nazaj na pocen brande, kar ni bilo kolkr tolk imena vredno. druga reč je pa njihov avtotune ampak tist so porihtal sčasoma.

silen pa ne vem, pokaž mi eno referenco izven slovenije.
pa za škropilnco vem da je zanič.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jest10 ::

noraguta je izjavil:

jest10 je izjavil:

noraguta je izjavil:


fajn bi blo znat nastavit fergazer

Ga ni problema nastaviti.
Hec je, da huse niso znali dobro porihtati na 2 različnih servisih. Topla ni vžigala, pa da si se vstrelil>:D

ja jeba je če jo s hribov prvlečeš v dolino na servis. nadmorska višina pa to. mejhn posluha je tud treba met.


Dej še kakšen izgovor se zmisli:)) Med običnim delovnim mestom in servisom je glih ene 50m višinske razlike-večja tlačna razlika je ko pride mimo ciklonček.

kumer ::

vezano na vašo izmenjavo mnenj sem se odločil da nabavim

http://www.amazon.de/dp/B00TKD7AFG/?smi...

za kakšno vejo porezat bo že dobra ;)

LP

francek1 ::

noraguta je izjavil:

Jst sm že pokazu kako se dela. Ne igra. Maš performančno lestvico kar visok postavljeno. Sploh pa ne mislim svedra namenjenega uporabi v stebelnih vrtalnih strojih tlačit v ročno orodje.

S to izjavo si potrdil, da si samo nakladač in da nimaš pojma.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

krneki0001 ::

kumer je izjavil:

vezano na vašo izmenjavo mnenj sem se odločil da nabavim

http://www.amazon.de/dp/B00TKD7AFG/?smi...

za kakšno vejo porezat bo že dobra ;)

LP


Sej če jo boš imel 20 let, se bo splačalo.

Za okol hiše je dovolj MC CULLOCH rabljena za 70 evrov iz bolhe ali pa nova za 193 evre. Je pa to žaga po licenci jonsered motornih žag.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GTX970 ::

Draže nisi našel ?

krneki0001 ::

Glede na kvaliteto ni ravno draga (če gre verjeti, da je žaga delana po licenci jonsered).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

francek1 ::

kumer je izjavil:

vezano na vašo izmenjavo mnenj sem se odločil da nabavim

http://www.amazon.de/dp/B00TKD7AFG/?smi...

za kakšno vejo porezat bo že dobra ;)

LP

glede na izjave nekaterih si se pravilno odločil...:| meni za par vej po parceli in kakšna drva dobro služi Hoferjeva, le list je bolj bogi in sem ga menjal.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

GTX970 ::

Za tak denar najameš nekoga s svojo žago (če zna plezati in žagati na višini še toliko boljše).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

šernk ::

kumer je izjavil:

vezano na vašo izmenjavo mnenj sem se odločil da nabavim

http://www.amazon.de/dp/B00TKD7AFG/?smi...

za kakšno vejo porezat bo že dobra ;)

LP



te moram razočarat da si se precej uštel. Za isti dnar bi pri drugi trgovini dobil še 1 liter dvotaktnega olja :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

perci ::

Samo za okrog bajte, je tut električna "motorka" povsem OK. Pa še svinjarije ni z mešanco. Če te ne moti, da se kdaj spotakneš ob kabel, seveda.

Če maš pa par hektarov hoste, se pa splača investirat v Huso ali Štil.

kumer ::

upam, da niste mojega odgovora resno vzeli, sem se seveda hecal :)

francek1 ::

kumer je izjavil:

upam, da niste mojega odgovora resno vzeli, sem se seveda hecal :)

Eni smo razumeli, vsi pa ne. V glavnem, tista motorka za 100€ in drobiž ti bo čisto dovolj.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

šernk ::

Kdor ga je vzel resno ima resno sarkazem detektor uničen :))

zaključek zate: silen da/ne sam se moraš odločit. Zdi se mi še najbolj varen kitajc in je nekaj uporabnikov z njim celo zadovoljnih.

kolk je dejansko vreden pa dokler ga nima vsaj en, ki je vajen husqarne in je sposoben dati objektivno mnenje pa je težko karkoli rečt.

osebno sem bil 5 let nazaj še pristaš znamk in da vse ostalo je fuč. Potem sem pa pogruntal, da za mojo uporabo ne rabim ne mobitela od znamke za 600€, ne prenosnika za 1500€, ne osebnega računalnika za 1000€, ne kolesa za 1000€ in ne kosilnice za 800€.

z nekaterimi nakupi doslej sem se sicer uštel, ampak z večino pa ne. Tako mi dela kitajska kosilnica, ki smo jo kupili vsaj 10 let nazaj enako dobro kot prvi dan. Pa smo takrat odšteli zanjo 1/4 cene od ostalih znamk, ker smo jo dobili praktično brez marže. Vem pa za nekoga ki je v tem času že 5 kosilnic uničil ampak če ne posluša jih bo še 5.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

perci ::

Mnja. Podobna je debata o baterijskih vrtalnikih. Do sedaj sem imel black&decker hobi zadevo, naslednja bo Makita. Govorim za osebno rabo, ne profi. Eni so pa zadovoljni z AlhaTools kitajcem.

Po drugi strani imam Alpha Tools vilične ključe, ker jih rabim relativno redko in ne vem v čem so desetkrat dražji uniorjevi boljši. Skratka, so čist OK zame.

Bohrmašino mam kitajsko, pa čeprav še kar nekako dela, bom naslednjič kupil nekaj bolj resnega.

Ne vem...osnovno orodje je fajn imeti kvalitetno, ker ga kupiš samo enkrat v življenju in je skos dobro. Načeloma mi ni žal za nobeno drago stvar, ki sem jo kupil, za nekatere poceni pa ja.

Ali ti je motorka "osnovno orodje" je pa drugo vprašanje - tudi sam bi bil v dilemi, če je res samo za okrog bajte.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno žago? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
448143669 (9052) BCSman
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817276 (3003) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010955 (6055) fikus_
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015126 (14152) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613794 (11493) Konlov

Več podobnih tem