» »

Bele žarnice na avtomobilu

Bele žarnice na avtomobilu

«
1
2

FiReFTW ::

Zadnje čase opažam veliko avtomobilov kateri imajo belo svetlobo žarometov, eni tudi modro.
Zanima me kako je glede tega, je to dovoljeno? Nagibam se namreč k temu da bi imel bele luči in pozicijske.
Drugače pa avto chevrolet cruze, tako da za ta avto kere bi ble možne pa da so legalne?

lonewolf_ ::

Tudi mene to zanima. Ravno včeraj sem videl, da se prodajajo žarnice H7 55W navadna rumena za nekje 3€, osram modra pa 9€. Se to splača ter je dovoljeno tele modre žarnice kar tako montirati, če gre za isto H7 55W izvedbo? (primer)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Dr_M ::

Jest jih imam ze nekaj casa, H7 bele in mi niti policaji niso tezil (enkrat so me ustavili zaradi temnih stekel), ne na tehnicnem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gddr85 ::

zakaj ne bi blo dovoljeno, če se prodaja v trgovinah, sem dal v avto neke xenon z modrim steklom (h1,h7) in ni noben nič rekel na tehničnem

lonewolf_ ::

A ni pri xenonu problem z ledom pozimi? Al se motim, da se ne grejejo...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Dr_M ::

Xenonke so itak prepovedane, ce avto nima vage, pa mislim, da mora imet tudi pranje luci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Unknown_001 ::

lonewolf_ je izjavil:

A ni pri xenonu problem z ledom pozimi? Al se motim, da se ne grejejo...


V bistvu pri tapravih Xenon žarnicah in izvedbah ne bi smelo biti problemov. V mrazu -20 stopinj še nisem opazil, da bi bili kakšni problemi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Alamar ::

Dovoljeno je le, če ima žarnica odtisnjeno E oznako (recimo Osram cool blue jo ima). Če se prodajajo v trgovini, še ne pomeni, da so dovoljene za promet.

menjalnik ::

Osram Cool Blue fantje:)

FiReFTW ::

Ok te Osram Cool Blue zgledajo vredu. Torej zamenjat morem navadne luči in pa pozicijske, drugač bo smešno belo rumena barva ali pač?
Pa še kakšne žarnice rabim za navadne pa kakšne za pozicijske? Ne zasledim nikjer v knjigi avtomobila.

Alamar ::

Tukaj vpiši točen model in ti vrže vse notranje in zunanje žarnice ven.

http://am-application.osram.info/en

lonewolf_ ::

Paket štirih za ceno ene pri nas?
http://www.ebay.com/itm/Pack-of-4-H7-12...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

FiReFTW ::

Za obe luči bi naj moj avto imel popolnoma isto žarnico, to ni nič nenavadnega? Mislim za pozicijske pa navadne, ali pa narobe razumem.
Pa še nekaj, kaj je to parkirna žarnica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

gddr85 ::

pozicijska luč

FiReFTW ::

W5W 12V 5W W2

Btw a ta cool blue sveti modro ali belo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

gddr85 ::

ja, pozicijska, te pač svetijo bolj rumeno kot hladno belo
osram je nekje 4500k, nekak hladno bela barva

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

FiReFTW ::

btw ta stran ki si jo dal za preverjanje luči nevem če je točna, moj avto bi naj imel H5 žarnice teh pa nikjer ne najdem.

Alamar ::

Kateri točno model imaš? V navodilih od avta ti mora 100% pisati nekje točne tipe vseh žarnic.

Pa nobena od teh halogenskih žarnic ne bo svetila zares belo. Bo bolj belo od navadnih za 2 EUR, a daleč od ksenon inštalacije.
Tudi w5w osram cool blue pozicijske so 3700k in ne 4500k kot je gor napisal.

Ampak, če boš dal oboje glavne in pozicijske cool blue noter bo zgledalo vredu in predvsem legalno. Je pa življenjska doba teh žarnic precej krajša.

FiReFTW ::

Ima kdo kakšno sliko kakšna barva bi približno bla za pričakovat z cool blue ( luči + pozicijske ). Da si znam vsaj predstavlat če se sploh splača.

gddr85 ::

imajo tud cool blue mega 4500k

FiReFTW ::

gddr85 je izjavil:

imajo tud cool blue mega 4500k


teh ne najdem v nobeni online trgovini kolk čekiram.

Alamar ::

gddr85 je izjavil:

imajo tud cool blue mega 4500k
in tudi cool blue hyper, vendar niso legalne za cestno uporabo.

FiReFTW je izjavil:

Ima kdo kakšno sliko kakšna barva bi približno bla za pričakovat z cool blue ( luči + pozicijske ). Da si znam vsaj predstavlat če se sploh splača.
Teh 20 EUR boš že požrl. Zgleda precej bolje od navadnih rumenih za par EUR. Na sliki je težko videti. Malo poglej na youtube filmčke, vendar je najbolje v živo videti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Olórin ::

FiReFTW je izjavil:

Ima kdo kakšno sliko kakšna barva bi približno bla za pričakovat z cool blue ( luči + pozicijske ). Da si znam vsaj predstavlat če se sploh splača.


ko so prižgane, pričakuj belo rumeno svetlobo. Slike nimam.

Nekako takšno barvo kot glaven žaromet, samo bolj belo. Skratka lepa, nečefurska barva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

FiReFTW ::

Naj mi nekdo razloži zakaj je nelegalno met čiste bele luči? Ali pa zelene, vijolčne....whatever... Zakaj bi to blo nelegalno? Obstaja kakšna logična razlaga? Za rdeče pa modre še nekak razumem ker ima policija in rešilci itd isto in je lahko kaka zmeda, ampak za druge barve pa ne razumem.

Roadkill ::

Zaradi takih kot si ti. Ki bi iz avtomobila naredili ringlšpil.
Ü

lonewolf_ ::

Roadkill je izjavil:

Zaradi takih kot si ti. Ki bi iz avtomobila naredili ringlšpil.


:))
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Olórin ::

FiReFTW je izjavil:

Naj mi nekdo razloži zakaj je nelegalno met čiste bele luči? Ali pa zelene, vijolčne....whatever... Zakaj bi to blo nelegalno? Obstaja kakšna logična razlaga? Za rdeče pa modre še nekak razumem ker ima policija in rešilci itd isto in je lahko kaka zmeda, ampak za druge barve pa ne razumem.



Ker je tak avto lepo videt samo 1 dan v letu


Bele luči sicer nenormalno bleščijo zaradi odboja modre svetlobe od delcev v zraku. Recimo prah, megla in tako dalje.
Zaradi fizikalnih lastnosti barve svetlobe, valovne dolžine. Rumena svetloba bo šla skozi meglo/prah/dež medtem ko modra se odbije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

FiReFTW ::

Roadkill je izjavil:

Zaradi takih kot si ti. Ki bi iz avtomobila naredili ringlšpil.


In ta komentar je kao pameten?
Pa še celo smeji se ti en ampak iz napačnih razlogov.
Me pa prav zanima tvoja genijalna teorija zakaj bi naj bela luč nekaj naredla kot ringlšpil. Bela luč je nevtralna barva in daleč od kakih pisanih barv.
Polek tega pa tudi če bi kdo imel vijolčne ali zelene luči je to povsem njihova stvar, svoje mnenje seveda lahko imaš ampak samo zato ker se tebi zdi da je to kot ringlšpil še ne pomeni da je drugim tako.

Olórin ::

FiReFTW je izjavil:

Naj mi nekdo razloži zakaj je nelegalno met čiste bele luči?Ali pa zelene, vijolčne....whatever...


FiReFTW je izjavil:

il. Bela luč je nevtralna barva in daleč od kakih pisanih barv.


zato. ker zelena in vijolična sta barvi ringlšpila, kot je rekel že en pred mano.

Če želiš BELE luči, kupi xenon. Barvane halogenke pa NIKOLI niso bele. So samo rumene in modre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

N0t0ri0us ::

bele luči so dovoljene. Kot lahko opaziš ima sedaj večina novih avtov led dnevne luči.

FiReFTW ::

Olórin je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Naj mi nekdo razloži zakaj je nelegalno met čiste bele luči?Ali pa zelene, vijolčne....whatever...


FiReFTW je izjavil:

il. Bela luč je nevtralna barva in daleč od kakih pisanih barv.


zato. ker zelena in vijolična sta barvi ringlšpila, kot je rekel že en pred mano.

Če želiš BELE luči, kupi xenon. Barvane halogenke pa NIKOLI niso bele. So samo rumene in modre.


Xenon ni legalen, pravite.

eric_cartman ::

Xenon je legalen..Xenon ni samo bela žarnica temveč cel sistem z lečo vred. In kakor vem je Xenon dovoljen le z lečo.

Nekako takole na hitro zgooglano:


Torej pozanimano:
Za legalen sistem Xenon kit-a rabiš:

- pranje žarometov
- ALWR sistem za nastavljanje višine snopa luči
- lečo
- TUV certifikat
- Vgrajen ksenon s strani pooblaščenega serviserja.
- Ter seveda homologacije celotnega sistema.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Bela luč je nevtralna barva in daleč od kakih pisanih barv.


Hladna bela je utrujajoca za gledat, poleg tega lahko seva UV če je bolj šlampaste izdelave.

Ta trend modrikastih belih luči, ledic, whatever je pač nek beden poskus izstopanja iz množice.

Spajky ::

blackbfm je izjavil:

... nek beden poskus izstopanja iz množice.
he, jest sem moje bele dnevne LED prelepil čez z zelenkasto prozorno folijo, da sijejo zelenkasto :D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dukedl ::

Skoda Rapid ima ksenon, nima pa pranja žarometov in avtomatike za nivo (zato ker so original in imajo svetilnost tm okol 2000lm)

drguače pa za belo svetlobo glejte žarnice proizvajalca Michiba (5000K). jz sm jih par že kupil in so odlične.

http://www.ledperf.co.uk/
lp dukedl

SkIDiver ::

Xenon je lahko tudi brez leče. Recimo Laguna II in Volvo sta imela tudi brez leče pa verjetno še kak model. Je pa parabola prilagojena xenon žarnici.

Olórin ::

SkIDiver je izjavil:

Xenon je lahko tudi brez leče. Recimo Laguna II in Volvo sta imela tudi brez leče pa verjetno še kak model. Je pa parabola prilagojena xenon žarnici.


aha, sveti pa takole



blešči mi že samo če gledam skozi zaslon računalnika.

dukedl je izjavil:

Skoda Rapid ima ksenon, nima pa pranja žarometov in avtomatike za nivo (zato ker so original in imajo svetilnost tm okol 2000lm)

drguače pa za belo svetlobo glejte žarnice proizvajalca Michiba (5000K). jz sm jih par že kupil in so odlične.

http://www.ledperf.co.uk/


škoda rapid je cenen avto narejen za vzhodni trg. Težko ga daš za neko relevantno primerjavo, kot da bi Cliota dal....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Olórin ::

FiReFTW je izjavil:

Olórin je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Naj mi nekdo razloži zakaj je nelegalno met čiste bele luči?Ali pa zelene, vijolčne....whatever...


FiReFTW je izjavil:

il. Bela luč je nevtralna barva in daleč od kakih pisanih barv.


zato. ker zelena in vijolična sta barvi ringlšpila, kot je rekel že en pred mano.

Če želiš BELE luči, kupi xenon. Barvane halogenke pa NIKOLI niso bele. So samo rumene in modre.


Xenon ni legalen, pravite.


Moder zagotovo ne. Bel pa je.
Kako to preverjajo na tehničnih pa je druga stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

SkIDiver ::

@Olórin ne prbijaj. Eno je HID kit, drugo je pa original xenon brez leče.

Vidiš napis xenon, vidiš lečo? Poglej si eno od blizu pa bova potem nadaljevala, če bo potreba.

zee ::

Xenonski zarometi so dovoljeni samo, ce imas leco, sistem za nastavljanje visine snopa in sistem za pranje.

Sam sem inel HID komplet in sem se za las izognil kazni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gddr85 ::

eno so (xenon gas) nafilane (lahko z modrim steklom) halogenke (h1, h4, h7 ipd.), drugo so pa hid xenon komplet žarice, prve dobiš skor v vsaki štacuni, druge pa ne, kolker vem

dj_uro ::

vidim da vas polovica v tej temi NE LOČI med xenon kiti in ''tapravimi'' xenonkami...
-xenon kit je cheapshit sranje, katerega ne bi smeli tlačiti v avtomobile...
-xenon (pa nima veze, ali je s led ali brez led dnevnih luči) je pa (ponavadi) tovarniško vgrajen sistem...

zdaj počasi na trg prihajajo laserski žarometi, tile full led žarometi pa so bolj kot ne ponesrečen poizkus nadvlade nad xenoni...

za original xenone potrebuješ vago=avtomatsko nastavljanje višine žarometov; vaga se montira na zadnji premi
-odpade kolešček na (ponavadi levi strani) armature za nastavljanje višine snopa

potem potrebuješ pa še pranje in NE SAMO POKROVČKE, kar večina radi počno... pranje pa za to, vem, butast razlog, ker se xenoni ne grejejo dovolj močno, da bi stopili umazanijo in sneg...

lahko tlačite xyz stvari not, vendar bolje od navadnih h7 žarnic,-to velja za novejša vozila in ne kripe stare 12+ let, ne svetijo nobena aftermarket svetila...
vw-klub.si

eric_cartman ::

Ko je že ravno govora z ali brez leč pri xenon žarnicah.. Vem samo to, da takemu, ki mi ponoči pripelje mimo in me totalno zaslepi s tisto svetlobo, kot da se bližam beli svetlobi proti "koncu tunela" bi najraj vzel kladivo in mu stolkel vsak žaromet posebej.

Ravno zato pa.. Če se želiš delat frajerja in met xenon kit v avtu, potem glej tut na druge voznike, ker boš le tako lahko car. Sicer pa bo enkrat en res ven iz avta stopu, pa naredil to kar sem napisal jaz.

Olórin ::

SkIDiver je izjavil:

@Olórin ne prbijaj. Eno je HID kit, drugo je pa original xenon brez leče.

Vidiš napis xenon, vidiš lečo? Poglej si eno od blizu pa bova potem nadaljevala, če bo potreba.


to ne ostaja. Xenon za svoje delovanje nujno potrebuje lečo, drugače blešči na vse strani.

Pač Renault včasih naredi kaj zanimivega, večino časa pa faila na veliko.

dj_uro je izjavil:


lahko tlačite xyz stvari not, vendar bolje od navadnih h7 žarnic,-to velja za novejša vozila in ne kripe stare 12+ let, ne svetijo nobena aftermarket svetila...


kakšna ti misliš da je razlika med novim avtom in 12 let starim? Žaromet bo svetil isto, pod pogojem da je star žaromet 100% ohranjen ali obnovljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

SkIDiver ::

@Olórin poglej si še kakega S60, V70, S80, ki ima xenon brez leče. Pa kaka Scania se tud najde, itd...

Olórin ::

volvo s60 letnik 2007





volvo s80 letnik 2004
http://www.swedishautoparts.com/catimag...



Scania ima res reflektorje, ampak zato ker kamionov itak nihče ne pregleduje. So lahko okrašeni kot želijo.
http://www.scania.co.uk/products/trucks...

Tole je povsem legalno recimo, glede na stanje na cestah. Verjetno sicer ni ampak kot rečeno, ni neke dobre kontrole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

SkIDiver ::

Malce starejšega S60 moraš gledat ~ 2005 KLIK

EDIT: Že S40/V40 do letnika 2004 so imele xenon žaromete brez leče. KLIK

Tovornjak gor ali dol. Ko pride na homologacijo smo vsi na istem. Če svetlobni snop žarometa ni ustrezen se vozilo ne more homologirat za cestni promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Olórin ::

to ni original. to je žaromet od v70 iz leta 2006, pa še ta ni namenjen xenonu. Za xenon je leča.

Če ni, pa sem zelo razočaran nad Volvotom, da bi si privoščili kaj takšnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

SkIDiver ::

Bi podprl z neko utemeljeno razlago zakaj je nujno potrebna leča pri xenonu?

EDIT: V70 je S60 v obliki karavana. Prednje luči so iste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Olórin ::

razpršitev svetlobe je problem pri reflektorju. Projektorji (leča) imajo 100% oster cut-off svetilnosti nad črto, do koder lahko svetijo medtem ko reflektor (žaromet brez leče) razprši svetlobo na vse konce, tudi nad črto nad katero naj bi svetilo.


torej tole:


Če ti skozi to bleščanje na levi spustiš nekaj tisoč lumnov namesto tovarniško specificiranih 1500 lumnov (oziroma dejansko jih je še dosti manj), bo nasproti vozeče grozovito oslepilo, kar pomeni smrtno nevarnost vsakič ko ti nekdo pripelje nasproti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378113453 (49425) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815520 (14114) Scorpy84
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713099 (10257) dxx
»

Vidljivost ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7928721 (27023) Engineer_
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235044 (31868) RejZoR

Več podobnih tem