» »

Težave z Paypalom, prosim za pomoč.

Težave z Paypalom, prosim za pomoč.

1
2
»

eric_cartman ::

Mislil sem seveda v primeru, da se ti mudi. Sicer je vseeno. Am..

[D]emon verjetno je to res. Ampak imam še vedno študentski račun na banki Koper vezano na debetno Viso Electron. Tam so mi spisek res še pred kratkim natisnili zastonj. Ne vem ali je to zaradi študentskega računa ali pa je res čisto po novem tudi pri meni plačljivo.

Zgodovina sprememb…

alese ::

zakaj pa sam ne vtipkaš te tracking številke v sledilno okence in pogledaš stanje pošiljke.Preko koga si pa poslal.

toplakd ::

Če je poslal recimo preko pošte "priporočeno pismo do 2kg" za Avstralijo, ti nobena sledilna številka ne pomaga.
Ker ko avstralska pošta enkrat prevzame, jo označi kot "not trackable" in je konec z nadaljnim sledenjem :(

Je pa res, da tracking dela za večino držav, tu pa tam se pa najde kaka črna avstralska ovca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

alese ::

govoriš o katerem servisu,če pošlješ preko ups dhl dpd in ostalih potem seveda tracking številka deluje do cilja , še za nigerijo to velja, lepo te prosim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

alese ::

kolikor jaz vem slovenska pošta sploh ne nudi sledilne številke v tujino, vsaj tako je bilo včasih

Machete ::

Za kdaj to govoriš, za leta 82? Seveda ima tracking. Provaj pogledat še na pošti ciljne države, včasih se tudi tam pokaže pot.

toplakd ::

Jaz sem govoril o Pošti Slovenije. Tracking za priporočene številke deluje za večino držav.
Črna ovca je tukaj recimo Avstralska pošta, katera našo priporočenio pošiljko do 2kg z trackingom označi kot
"not trackable" in je potem ne moreš slediti do končnega cilja.

[D]emon ::

alese je izjavil:

kolikor jaz vem slovenska pošta sploh ne nudi sledilne številke v tujino, vsaj tako je bilo včasih


Leta 1975 mogoce res ne, februarja sem poslal paket kolegu v ZDA, in sem ga celo pot lahko sledil po nasi tracking stevilki na strani posta.si ali pa na usps.com
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

alese ::

se bom pozanimal če tole drži,moja izkušnja je ko sem pred leti pošiljal pakete v anglijo ni bilo nobene tracking niti nisi mogel oddati vrednostno.

toplakd ::

Pri priporočenih pisemskih pošiljkah je sledilna številka zraven. Vsaj zadnjih pet let je tako.
Je pa vrednostno še vedno težava in na voljo samo za par držav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

alese ::

pri pisemskih pošiljkah, jaz sprašujem za pakete.

toplakd ::

Odvisno kako si poslal. Tudi paket lahko pošlješ kot pismo, dokler je seštevek 1d + 1š +1v manj kot 90cm, najdaljša stranica krajša od 60cm in teža manj kot 2kg.
Pismo ni samo kuverta :)

Furbo ::

Jap, pa še ceneje je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

markuljac ::

Poslal sem kot priporočeno pismo v Nemčijo .. teža do 2kg .. slediti se da, sedaj so sledljive številke povsod zraven (podatki o sledenju so ostali če vpišem tracking number not ).
Ampak sem jim jaz poslal to številko na paypal pa ni nič pomagalo...

No pustimo to , gremo nazaj na zahtevo za credit card statement.. Dobil sem mesečni izpisek, ga poskeniral, jim ga poslal in dobim nazaj odgovor:

The statement does not show your card number.
Thank you for your cooperation so far. However, to fully restore your PayPal account we need you to complete the below step(s). Please follow the instructions below:
- Please provide your monthly statement for the card ending in 2619. The statement must show your name, address and card number exactly as they appear in your PayPal account. If this is a debit card associated with your bank account, please send a copy of your statement showing a recent PayPal transaction. The statement must have been issued within the last 12 months.


Na tem izpisku je samo viden IBAN. ne pa številka kartice in zdaj nevem kaj za vraga jim naj pošljem.. pregledal sem vse papirje, ki so mi jih dali na banki ko sem si rihtal kartico, pa na nobenem ni tak napisano kot zahtevajo.

Zgodovina sprememb…

markuljac ::

Pisal sem tudi zdaj na mojo banko za pomoč, če mi lahko kaj svetujejo kaj jim pač naj pošljem pa mi odpišejo :

Kar ste nam zapisali, nikakor ni običajna zahteva s strani spletnega trgovca.
Predlagamo vam, da NE pošiljate cele številke kartice in ostalih podatkov nikamor.
Verjetno gre za t.im. phishing- poskus pridobivanja podatkov o kartici z namenom zlorabe kartice.
Svetujemo vam, da se obrnete na PayPal Slovenija, kamor naslovite vaše vprašanje.
Prijazno vas pozdravljamo.

Ja, z uradne zahteve na paypalu gre za pridobivanje podatkov.. majkemi, pa ti ljudje so vsi na heroinu ...

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

markuljac je izjavil:


Na tem izpisku je samo viden IBAN. ne pa številka kartice in zdaj nevem kaj za vraga jim naj pošljem


IBAN *je* stevilka kartice.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

markuljac ::

[D]emon je izjavil:

markuljac je izjavil:


Na tem izpisku je samo viden IBAN. ne pa številka kartice in zdaj nevem kaj za vraga jim naj pošljem


IBAN *je* stevilka kartice.


Ne.. IBAN je št. osebnega računa.. oni rabijo številko ki je na sprednji strani kartice.. to je čist druga številka.

shmandi ::

Med drugim so ti napisali tudi tole:
"If this is a debit card associated with your bank account, please send a copy of your statement showing a recent PayPal transaction. The statement must have been issued within the last 12 months."

Če imaš debetno kartico, je na izpisku samo številka računa na katerega je vezana, ni pa številke kartice. Kolikor razumem, bodo zadovoljni z izpiskom stanja na računu, kjer je razvidna PayPal transakcija.

markuljac ::

shmandi je izjavil:

Med drugim so ti napisali tudi tole:
"If this is a debit card associated with your bank account, please send a copy of your statement showing a recent PayPal transaction. The statement must have been issued within the last 12 months."

Če imaš debetno kartico, je na izpisku samo številka računa na katerega je vezana, ni pa številke kartice. Kolikor razumem, bodo zadovoljni z izpiskom stanja na računu, kjer je razvidna PayPal transakcija.


To sem tudi jaz razumel.. ampak .. kakšna paypal transakcija? Vse kar se vidi na izpisku (povezano z paypalom) je tistih 1,5€ ki so mi jih vrnili, potem ko sem potrdil kartico.

shmandi ::

Verjetno katerakoli PayPal transakcija. Važno je, da se vidi, da je ta kartica povezana s PayPalom. Verjetno bo tudi ta, ki jo omenjaš zadostovala.
Mora biti pa v zadnjih 12 mesecih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shmandi ()

markuljac ::

shmandi je izjavil:

Verjetno katerakoli PayPal transakcija. Važno je, da se vidi, da je ta kartica povezana s PayPalom. Verjetno bo tudi ta, ki jo omenjaš zadostovala.
Mora biti pa v zadnjih 12 mesecih.


Če sem pa skeniral ta izpisek, kjer se vidi vrnjenih teh 1,5€ :D pa sem dobil odgovor nazaj ki sem ga napisal z krepkim tiskom malo višje ^^

shmandi ::

Mogoče bi jim moral posebej napisat, da je to debetna kartica in njena številka ni razvidna na izpisku. Konec koncev tudi oni to navajajo kot možnost.
Drugače pa ne vem, sam nisem imel nikoli podobnih težav. Je pa res, da na začetku, ko kaj prodaš, PayPal zadrži sredstva za 21 dni.

markuljac ::

Ah dovolj zajebancije.. hvalavečnemu bogu je šlo tokrat dat refund ( vračilo denarja ) in mi bo še enkrat nakazal, tokrat preko banke. Case closed. Adios paypal , nikoli več :D

markuljac ::

Evo pa da vam povem še eno stvar, ki me je zdaj res nasmejala..

Včeraj sem tistemu tipu iz nemčije vrnil prek paypala teh 200€ (refund) in mi jih je danes nakazal pač preko banke, ker je bil dostop na paypalu še vedno
limited in sem si mislil evo stvar rešena, čao brišem paypal račun, uspelo mi je dobit na nek način teh 200€..

Včeraj sem pa na facebook profilu PayPala, poslal njim osebno sporočilo in a si lahko mislite, da sem dobil odgovor.. ( ja..na fejsbuku? lol. )
Vse sem jim razložil, od začetka do konca, tudi to z tem credit card statementom. Pravijo oni meni , da se mi zahvaljujejo za razlago in upajo da mi bo njihova ekipa lahko pomagala..
Čez par minut dobim email z isto razlago: - Please provide your monthly statement for the card ending in 2619... (blablabla)

In potem jim na fejsu pošljem nazaj sporočilo, da mi njihova ekipa sploh ni pomagala, da sem dobil isto sporočilo na email kot prej, in mi tip napiše
Ok, I completely understand. I have added this information now and escalated this again as a priority. We will be in touch soon!

In danes dobim email:
Your account access has been restored.

Kaj si ti ja nor, na fejsbuku sem rešil situacijo.. :D Po drugi strani pa pošiljal sto mailov na sto naslovov pa nikjer nič.
Tako da, nauk tega je, kontaktirajte jih preko fejsa :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935300 (4652) lolipop2
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738294 (21325) plusdzabaka1
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12219196 (14716) St235
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329226 (7077) refosk
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012144 (8886) T-h-o-r

Več podobnih tem