» »

Pc na TV nasvet

Pc na TV nasvet

Scylla ::

Lep pozdrav.

Svoj novi pc imam povezan preko hdmi kabla z tvjem. Grafično imam nvidia gtx 970, tv je pa LG smart tv kupljen lani. Tv imam 600 hz refresh rate in je 1080p. Monitor na pcju je isto 1080p 22 inčni, z 60 hz refresh rate. Ko igram kakšno novejšo igro je slika občutno lepša na tvju kot pa na monitorju. Isto je z filmi. Zdaj me zanima ko igram kakšno igro recimo, a imam refresh rate 60 hz ali 600 hz kot jo ima tv? Ali se mi izplača če bi imel namesto monitorja pc povezan samo na tv?

Lp
  • spremenil: Scylla ()

DarwiN ::

Na obeh imaš 60Hz.. Slika je lepša, ker je LG IPS, monitor pa najbrž TN s spranimi barvami? In sama velikost tudi doda svoje..

Osebno že 5+ let ne uporabljam monitorjev, ampak samo še TVje. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kixs ::

Eno je refresh rate ekrana - to je navadno 50/60hz. Tistih 600hz je nekako interpoliranih, pac programsko vec. Ko igras igre, pa imas lahko frejmov vec ali manj kot toliko, glede na zmogljivost racunalnika - ce je premalo, bo stekalo, ce je dovolj, bo gladko teklo. Navadno tistih 600 interpoliranih hz TV izklopi, ko preklopis v PC nacin - nima smisla.

Scylla ::

Monitor je samsung sa300 22" kupljen leta 2011..TV je pa LG 121 cm 1080p 600 hz..aja še to. Na tem novem računalniku mi slika na tv in na monitorju ni uravnana pravilno, na monitorju je ok, na tvju pa je nekako slika prevelika in posledično se recimo logotip od win8 levo spodaj ne vidi. Kakšen nasvet? Hvala

m0LN4r ::

Poišči kaj podobnega "igralnemu" načinu. Zmanjša zakasnitve za čist malo.
Jaz osebno za entertainment že tudi 3+ let uporabljam TV + 5.1 Kino. Enostavno užitek filmi, igre, muska, youtube karkoli.
Igralni način vklopljen, dinamični kontrast, no scaling ampak 1:1 pa v CPju za grafo nastavi na 12bpc in RGB full, tudi če TV ne podpira bo slika lepša.
Predvsem pa črna bo res črna.

Polek tega pa še nastavi komp, da izklopi sliko po določenem času in na tvju vklopi "izklop ko ni signala" in boš še "varčen" da ne pozabiš izklopit.

Veš kaj probaj tole: http://www.svp-team.com/wiki/Download

Televizije ponavadi izklopijo interpolacijo, če slika prihaja iz druge naprave.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

Na pilotu pristisni Input -> Input label -> Izberi PC.. In pa v LG nastavitvah daj sharpness na 0.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

@Darwin
Vidim, da se spoznaš na TVje. Bova mogla enkrat v prihodnosti govorit, ker bo mogoče kak 4K padel pa to.

A LG ima PC način tudi preko HDMI ? Samsung ma to samo za VGA/DVI.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

Se hecaš? Ali pa imaš samsunga iz leta 2004. :)

Ravno v teh dneh sem testiral 2015 4k LGja in 2015 4k Samsunga. Imata oba game/pc mode preko hdmi..

Tega Lgja 65" so imeli pred dnevi za 1680€ in bo verjetno kmalu spet po takšni ceni.. Osnovni model brez jajc, ampak ima HEVC podporo in hdmi 2.0.. Kaj češ več?. VP9 itak ne nucaš.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Scylla ::

Bom probal takoj ko bo priložnost, trenutno nisem doma. Torej mi svetuješ da monitor odklopim in se povežem samo s tevejem? Ker sem tudi razmišljal da bi vzel kak nov večji monitor, ampak zgleda bi bila to samo potrata denarja.

Scylla ::

Ok evo zrihtal. Na daljincu kliknil input, šel na edit, naštimal vhod na pc in slika je super poravnana. Hvala fantje, mate pir v dobrem :)

Kaj pa mi predlagate glede monitorja, ker je že malo v letih in ne more dohajat tvja in pcja. Kupim novi in večji monitor ali dam tale stari monitor stran in uporabljam samo tv kot monitor?

DarwiN ::

Uh, to morš pa sam vedet.. Monitorja definitivno ne potrebuješ - razen, če ga pač želiš imeti kot dodatek ali kot primarni zaslon.

To je tako kot bi vprašal, naj ti svetujemo med lastništvom enega ali dveh avtomobilov. :)

121cm zaslon je sicer najbrž optimalna PC uporaba pri razdalji 150-200cm proč od oči.. Lahko pa tudi več, ali manj... Testiraj kak teden dni in se potem odloči.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

DarwiN je izjavil:

Se hecaš? Ali pa imaš samsunga iz leta 2004. :)

Ravno v teh dneh sem testiral 2015 4k LGja in 2015 4k Samsunga. Imata oba game/pc mode preko hdmi..

Tega Lgja 65" so imeli pred dnevi za 1680EUR in bo verjetno kmalu spet po takšni ceni.. Osnovni model brez jajc, ampak ima HEVC podporo in hdmi 2.0.. Kaj češ več?. VP9 itak ne nucaš.

Aja namen rabe je:
40% Igre - lag
40% Filmi - Barve

Tako da nek kompromis med obema bi rabil.

Drugače pa se mi zdi da je TV bil kupljen 2012 D5000 al 6000 nevem točn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DarwiN ::

Ne vem. Mogoče te je dobil random. Brat ima Samsunga 2013 in lepo špila.. Sam sem pa imel Panasonica 2010..

Glede PC uporabe 4k pa dejansko nimaš dost izbire.. LG ali Samsung. Samo ta podpirata 4:4:4 chroma barve, ki so potrebne pri pc uporabi... In še to seveda samo 2015 modeli... Sony je out, za Panasonic pa še ni jasno.

Z lagom je pa tudi velika jeba.. Tisti lag tester, leo bodnar tester, namreč meri samo lag pri 1080p resoluciji, tako da se večina številk, ki jih boš našel na teh 4k revievih, nanaša na HD resolucijo, pri 4k pa zna bit lag odtenek višji..In cifre so zaenkrat nekje takšne: Samsung 25-40ms (game mode vs pc mode), LG ~60ms.

Barve? Samsung VA, LG IPS... Boljši kontrast vs boljši vidni koti. Kaj pač preferiraš.

Kot rečeno imam doma oba.. Samsung je skoraj v vseh pogledih boljši (tudi veliko dražji), in tudi na tujih forumih vsi kupujejo samo te nove Samsunge za monitorje, in so vsi po spisku navdušeni, best "monitor" ever je nekak konsenz.. Ampak mene, ki načeloma nikoli ne dlakocepim, so začuda zmotili vidni koti.. Ko sediš tako blizu zaslona, vidni kot odigra precej večjo vlogo kot če si oddaljen 3m.. Zato bom vrnil Samsunga in obdržal LGja.
Btw, 1 teden sem bil na tem curved Samsungu in je curve res super.. LG je flat in že kar pogrešam upogib. :(
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Pol leta nazaj sem bral, da bo mogoče samsung imel Freesync na TVjih. Veš kaj o tem?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

Sem slišal ja, ampak nič kaj konkretnega... Freedync je itak še v povojih... Mogoče 2016 modeli. Ali pa bodo preko firmwara kaj porihtali.. Ne vem..Prehitro je še..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igranje iger na 55inch TV

Oddelek: Igre
192317 (1420) Ghost007
»

zanimam se za nakup televizije - nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677981 (5795) Ijus
»

Nakup TV-ja (za igranje konzol) do 400 EUR

Oddelek: Konzole
184345 (3847) m0LN4r
»

gaming televizor

Oddelek: Kaj kupiti
302334 (1568) skysorceress

Več podobnih tem