» »

Microsoft pokazal Office 2016

Microsoft pokazal Office 2016

Microsoft - Office 2016, ki je bil marca v predogledni verziji na voljo le razvijalcem, je sedaj dostopen vsem. Microsoftov izvršni direktor Satya Nadella je na konferenci Ignite v Chicagu napovedal, kaj novega lahko pričakujemo jeseni letos, ko izide končna verzija. Sedanji predogled lahko preizkusi vsakdo, tudi brez naročnine na Office 365 oziroma nameščene prejšnje verzije Office.

Glavni poudarek bo na večji integraciji s storitvami v oblaki ter podpori za OneDrive, dobrodošla novost pa so tudi Smart Applications. Recimo, Outlook bo imel poln dostop do OneDrive, tako da bo mogoče večje priponke pošiljati neposredno iz OneDrive, na da bi jih posebej vlekli na disk in zatem še enkrat pošiljali. Če tudi prejemnik uporablja Office 2016, bodo dokumenti ostali kar na OneDrivu, nastavili pa bomo lahko pravice dostopa.

Programi v paketu Office bodo sodelovali tudi s svetom okoli, saj bodo podpirali iskanje informacij po spletu z Bingom ali dokumentov v OneDrivu. Še več poudarka bo na sodelovanju, saj bodo različni uporabniki lahko spreminjali iste dokumente, spremembe pa bodo vidne v realnem času. Tell Me je del Smart Applications za iskanje v Wordu, PowerPointu in Excelu, Clutter pa bo sam spoznaval rabo elektronske pošte in z analizo korespondence sporočila razvrstil tako, da bodo manj pomembna na dnu. Office 2016 prinaša tudi podporo šifriranju posameznih datotek, medtem ko je bilo doslej z BitLockerjem moč zaščititi le celotne pogone.

50 komentarjev

«
1
2

popster ::

Me zanima če ima kdo izkušnje z brezplačnimi predpogledi, je to lahko alternativa Libre-officu po stabilnosti in ali se ob izidu ms office zaklene?

crystal ::

na sploh office ponavad samo ob zagonu tezi da nimas licence. kliknes ok in pol dela vse normalno

HPME ::

Čakam na čas ko bodo tisti idioti ugotovili da ko kopiraš sliko z brskalnika v Word se neumni Office še enkrat poveže na internet in jo prenese, kar pomeni, če Officu ne dovolim internetne povezave moram najprej sliko kopirati npr. v Paint potem pa v Office. Zaradi takih stvari res ni priročen.

LeQuack ::

Še zmer je grd kot smrt s tem Windows 8 flat neuporabnim in nepreglednim stilom. In potem se Microsoft sprašuje, zakaj je prodaja Windows 8 tako slaba. Just look at it.
Quack !

stara mama ::

LeQuack je izjavil:

Še zmer je grd kot smrt s tem Windows 8 flat neuporabnim in nepreglednim stilom. In potem se Microsoft sprašuje, zakaj je prodaja Windows 8 tako slaba. Just look at it.

Ti to hočeš, a tega še ne veš!

tikitoki ::

Z prejsnjo vecjo spremembo MS office so intuitivnost in preglednost popolnoma unicili. Stvari, ki sme jih prej brez problema naredil, sedaj iscem. Res ne vem kater idiot je to pozegnal, sam kar se mene tice, nimajo pojma kaj delajo.

Machete ::

Dajte svoj predlog in design prilepit tu, ko imate že 5min časa biti bolj pametni od stotine oblikovalcev in it inženirjev.
Meni gredo pa v pravo smer. office 2013 je balzam za pogled vs 2007/10.. Tudi pri uporabi je čisto logičen.

driver_x ::

A se tisti trak z vrha že da premakniti na levi ali desni rob?

BlaY0 ::

Excel GUI je tak kot pri Quattro Pro za DOS, Word GUI pa tak kot pri WordStar za DOS. Funkcionalnost se pa tudi ni bistveno spremenila od takrat. Skratka pokazalo se je, da 20 let razvoja ni prineslo nekega resnega presežka.

filip007 ::

Libre pisarna ima redne popravke in izdaje, za doma je čisto dobra pisarna.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

borisk ::

driver_x je izjavil:

A se tisti trak z vrha že da premakniti na levi ali desni rob?


to bi bilo super, ob vsej noriji z ultra ultra wide zasloni. sam imam še na 16:10 dellu win opravilno vrstico vertikalno.
Je pa težava v tem da so nekatera izbirna okna precej široka in bi zavzela precej več širine.

BlaY0 je izjavil:

Excel GUI je tak kot pri Quattro Pro za DOS, Word GUI pa tak kot pri WordStar za DOS. Funkcionalnost se pa tudi ni bistveno spremenila od takrat. Skratka pokazalo se je, da 20 let razvoja ni prineslo nekega resnega presežka.


no, malo pretiravaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

s1m0n ::

filip007 je izjavil:

Libre pisarna ima redne popravke in izdaje, za doma je čisto dobra pisarna.

Tudi Libre ni zlat! Meni šteka, ko imam veliko teksta in fotografij/slik. Ne vem kje je problem, ko drugje tega ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

driver_x ::

BlaY0 je izjavil:

Excel GUI je tak kot pri Quattro Pro za DOS, Word GUI pa tak kot pri WordStar za DOS. Funkcionalnost se pa tudi ni bistveno spremenila od takrat. Skratka pokazalo se je, da 20 let razvoja ni prineslo nekega resnega presežka.


Saj pri Pisarnah so vso (uporabno) funkcionalnost že zdavnaj izumili. Zadnje čase sicer dodajajo integracijo z oblačnimi storitvami, kar se ostalih funkcij za običajne uporabnike tiče pa je to to (razen Power BI, ki pa itak ni namenjen običajnim uporabnikom)

tikitoki ::

Nisem edini, ki so ga takratne spremembe motile. Tiste stotine oblikovalcev in inzenirjev pa tko morajo neki pacati, da opravicijo svoje place... Mogoce pa bo ta verzija kaj bolj smiselen upgrade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Olórin ::

filip007 je izjavil:

Libre pisarna ima redne popravke in izdaje, za doma je čisto dobra pisarna.


ne, ne, ne in še enkrat ne.

Libre offici so ostali nekje na ravni office 2003 ali pa celo office XP in nič več.

Da o nekompatibilnosti debilnih libre officov z microsoftovimi ne govorim. Ne znajo niti poskrbeti da bi se dokumenti prikazovali pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

ozbolt ::

Olórin je izjavil:

ne, ne, ne in še enkrat ne.

Libre offici so ostali nekje na ravni office 2003 ali pa celo office XP in nič več.

Da o nekompatibilnosti debilnih libre officov z microsoftovimi ne govorim. Ne znajo niti poskrbeti da bi se dokumenti prikazovali pravilno.


Saj vem, don't feed the trol, ampak meni je ratalo okoli dvajset ljudi, od programerjev do mamic z druzinami prestavit iz MSOffice na LibreOffice. Ne spomnim se, da bi za klic "racunalnik ne dela" ladarkoli bil razlog pisarniski paket.

krneki0001 ::

ozbolt je izjavil:

Ne spomnim se, da bi za klic "racunalnik ne dela" ladarkoli bil razlog pisarniski paket.


Samo v času makro virusov, pa še takrat niso vedeli, da je bil word kriv zato.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

Pa bo to mogoče uporabljati BREZ OneDrive ali bo treba za uporabo najprej poslati na M$ vse svoje podatke, sporočiti za vse ljudi, ki smo jih kadarkoli v življenju srečali (seveda z njihovimi fotografijami in osebnimi podatki)?
Ker s temi oblačnimi šnofljanji so v M$ že prav nadležni.

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

Pa bo to mogoče uporabljati BREZ OneDrive ali bo treba za uporabo najprej poslati na M$ vse svoje podatke, sporočiti za vse ljudi, ki smo jih kadarkoli v življenju srečali (seveda z njihovimi fotografijami in osebnimi podatki)?
Ker s temi oblačnimi šnofljanji so v M$ že prav nadležni.


A google pa ne dela istih stvari?
Vsi šnofljajo, če imajo možnost. In trenutno vodi google. Takoj za njim je pa MS.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

Ja, ampak M$ nima tehtnega izgovora za to - kako neumno izpade, da v M$ telefon ne moreš izvoziti M$ Office kontaktov iz računalnika z M$ OS kar preko kabla? Programska nezdružljivost? Beda od bede, ki očitno vtika nos tja, kjer mu ni mesto.
Na Androidu sem to lahko naredil brez izvoza podatkov v Gmail.

krneki0001 ::

Kontakte iz outlooka misliš? Meni jih je kar sam pobral, ko sem si outlookov mail naštimal tudi na telefon.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zmaugy ::

Kontakte iz Outlooka na moreš izvoziti preko kabla v M$ telefon. Moraš odpreti račun na Outlook.com in potem jajcat preko tega - je že eno leto od tega, ko sem to delal in sem pozabil. Vem da je bilo zame to veliko razočaranje, ko ti ne dajo niti na izbiro, čeprav bi to lahko naredili brez problemov (glede na to, da so razvijalci/lastniki vse vpletene programske opreme).

Slipi ::

Pa da ne bi bilo tako kot zdaj. Pri zadnjem popravku so sfuzlali kopiranje recimo iz stanja na banki, ko preneseš in narediš paste v tabelo v wordu2013. Prej je lepo brez problema prilepil v vsak stolpec svoj podatek, zdaj pa v vsak stolpec prilepi kompletne podatke iz vseh stolpcev. Potem moraš narediti Posebno lepljenje, prestaviti na Neoblikovano besedilo (prej besedilo v HTML obliki), narediti prilepi v neki prazen prostor izven tabele, nato pa prenesti vsak podatek posebej v svoj stolpec v tabeli. Poleg popravkov naredijo večkrat še kakšno škodo. Upam, da bodo to napako odpravili in ne prenesli naprej v 2016.

dunda ::

Tudi sam se pridružujem mnenju tistih, ki jim zadnje M$ verzije (tako Office kot OS) niso všeč. Enostavno iščem in iščem ... pa še po telefonu ne moreš nobenemu svetovati. Včasih si rekel Tool/Settings ... in je to to.
https://www.kacnje.eu

Pentium ::

Grdo tole, grdooo!
Komu je še sploh tak vmesnik všeč? DOS aplikacije so meni lepše... Za navdušence retro dizajna obstaja tudi Word 6.0, ki je celo bolj uporaben in lepši od tega sranja od Officea 2013-16... Da o W8 ne zgubljam besed, saj je še 10 let star Symbian UI na Nokiii bil lepši. Poleg tega še teži s povezavo v oblak, itd. Uporabljam le DropBox od tega in še ta se mi ne zdi kaj dosti varen..., da bi pa moje dokumente zaupal M$ ali pa stricu Googlu, pa ni šans.

Glede hitrosti pa tole:
Zadnjič sem slučajno dobil eno Pentium 4 mašino z nameščenim W2K in Officeom 2003. Pa nisem mogel verjeti, da se MS Word odpre v 1 sekundi. Računalnik pa tudi ni bil neka raketa (256 MB RAM, 40 GB disk, 1,8 P4..)... Če pa odprem Word 2010 na moji i7 mašini z 8 GB RAM-a, pa melje cele 3 sekunde! Dobro, ni veliko, vendar zakaj ni izboljšave?

StarMafijec ::

In bo kdaj možno uporabljati OneDrive na Win 8x brez da bi moral integrirati MS Accout v Win?

filip007 ::

Ja bo kar res, ta zadnji office izgleda kot nekaj, ki je prilezlo z Win 3.1.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Qushaak ::

Opažam da skupaj s trendom simplifikacije enako hitro narašča tudi dumbifikacija. Malo predaleč gre že tole.

Glede performansa: Na Win 8.1 se tudi Office 2013 hitro zažene (precej hitreje kot 2010 in tudi hitreje kot 2007). Če pa je vse "podmazano" še s SSD-jem (in da je dovolj RAM-a), potem se pa res instantno odpre. Pa ni treba, da je to nov računalnik.

nikolahodin ::

Na win 7 dela meni ms office 2016 lepo.

ihgregg ::

Meni pa Office 07 na Win 7. Glede na MS idiotizem, bo očitno še naslednjih 8+ let - na Win 7.

galu ::

Koliko od vas, ki jamra zaradi Metro izgleda Oken / Pisarne, sploh ma licenco za enega in/ali drugega?
Tako to gre.

ihgregg ::

Si v pomanjkanju licenc?

p.s. MS odkupuje Win 8, 8.1 in Office 2013 licence?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ihgregg ()

wungad ::

Men office online čist zadostuje za moje potrebe.
.

dunda ::

galu je izjavil:

Koliko od vas, ki jamra zaradi Metro izgleda Oken / Pisarne, sploh ma licenco za enega in/ali drugega?

Jaz recimo ... imam.

Mi je pa Metro tako antipatičen, da sem v njem samo, če uporabljam Search funkcijo. Sicer pa niti za trenutek :-) Nekaj časa sem se trudil, prilagajal, iskal ... potem pa obupal in šel na preizkušen sistem.
Podobno je pri Office - to je grdo, nerodno ... sploh pa imam občutek, da te imajo kdaj prav za norca, ko ti vsiljujejo nek način dela. Sodelavec, ki je razvijal SW za neko brezžično omrežje, je scal kri, ko je prilagajal za novejše sisteme. Pravi, da so sedaj nekaj stvari celo vzeli ven. Jih ni več, čeprav bi bile res uporabne (podrobnosti se sicer ne spomnim, ampak mu verjamem, ker je sicer malo na M$ mahnjen 8-)).

Seveda pa imajo vsake oči svojega malarja.
https://www.kacnje.eu

Markoff ::

borisk je izjavil:

driver_x je izjavil:

A se tisti trak z vrha že da premakniti na levi ali desni rob?


to bi bilo super, ob vsej noriji z ultra ultra wide zasloni. sam imam še na 16:10 dellu win opravilno vrstico vertikalno.
Je pa težava v tem da so nekatera izbirna okna precej široka in bi zavzela precej več širine.

BlaY0 je izjavil:

Excel GUI je tak kot pri Quattro Pro za DOS, Word GUI pa tak kot pri WordStar za DOS. Funkcionalnost se pa tudi ni bistveno spremenila od takrat. Skratka pokazalo se je, da 20 let razvoja ni prineslo nekega resnega presežka.


no, malo pretiravaš


Pretirava. Ampak trend gre vsekakor v to smer. Poglej ribbon iz verzije 2007 ali 2010. Sedaj poglej 2013 ali 2016. Ali dejansko ljudi, ki dokaj simpatičen in gledljiv vmesnik spreminjajo v nekaj najbolj turobnega, kar je svet videl (in s tem uničujejo uporabniško izkušnjo), dejansko plačajo za rezultat njihovega dela? Ali sploh imajo kakšen uporabniške ankete, na podlagi katerih bi sploh temeljili spremembo vmesnika? Saj nisem proti spremembam vmesnikov, ampak spremembe zaradi sprememb nimajo nobenega smisla. In vsekakor ima vmesnik vpliv na uporabo s strani ljudi, konec koncev, mar res kdo verjame, da bi bil danes npr. jogurt, ki ima dolgočasno, nezanimivo embalažo, prodajna uspešnica? Četudi bi bil še tako dober?

Samo poglejte Avantime. Peščici ljudi je bil zakon. Ampak z vidika večine je šlo za model, ki je bil futurističen pred 20 leti in bo futurističen čez 20 let. Če ne uporabim besede bizaren...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

driver_x ::

Markoff je izjavil:

Saj nisem proti spremembam vmesnikov, ampak spremembe zaradi sprememb nimajo nobenega smisla.


Tudi sam sem mnenja, da se spremembe dogajajo predvsem zaradi tega, ker je na vsakih nekaj let potrebno narediti novo verzijo, čeprav kakšnih bistvenih funkcionalnosti že deset let niso dodali.

MrNighthawk ::

Olórin je izjavil:

filip007 je izjavil:

Libre pisarna ima redne popravke in izdaje, za doma je čisto dobra pisarna.


ne, ne, ne in še enkrat ne.

Libre offici so ostali nekje na ravni office 2003 ali pa celo office XP in nič več.

Da o nekompatibilnosti debilnih libre officov z microsoftovimi ne govorim. Ne znajo niti poskrbeti da bi se dokumenti prikazovali pravilno.


Libre Office in vse ostalo je čist ok za kakšen dopis napisat itd. Pač preprosto zadeve. Za marsikatero pisarno.

Ampak za pisat strokove članke etc, ki morajo bit narejeni po APA standardih je pa MS Office daleč pred vsemi. Citiranje, bibliografija itd. Edini razlog, da imam MS office. In rajši ne pomislim, kaj se naredi, če potem ta dokument odprem v Libre :)

Invictus ::

Najboljši editor je tako ali tako vim + LaTeX.

WYSIWYG is for pussies ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

Invictus je izjavil:

Najboljši editor je tako ali tako vim + LaTeX.

WYSIWYG is for pussies ...


Jaz si tudi ne predstavljam, da bi moral kaj znanstvenega ali strokovnega napisati v čim drugem kot v LaTeXu (za editor imam Kile).

Nummy ::

Invictus je izjavil:

Najboljši editor je tako ali tako vim + LaTeX.

WYSIWYG is for pussies ...

Ja če si sadomazohist...

driver_x ::

Sadomazo je pisanje člankov s polno enačbami v wordu.

user1618 ::

Kaj to vidim?! Nazaj so meniji namesto trakcev??? MS, odločite se že enkrat. :(
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

win64 ::

user1618 je izjavil:

Kaj to vidim?! Nazaj so meniji namesto trakcev??? MS, odločite se že enkrat. :(

Tako lahko skriješ trakec že od začetka ribon bara. Dvakrat klikneš na postavko ali pa klikneš puščico pri strani.

Nummy ::

driver_x je izjavil:

Sadomazo je pisanje člankov s polno enačbami v wordu.

Za enačbe je plugin :)

driver_x ::

Potem pa ti piši znanstvene članke v wordu s pluginom, jaz jih bom pa še naprej v LaTeXu.

Nummy ::

driver_x je izjavil:

Potem pa ti piši znanstvene članke v wordu s pluginom, jaz jih bom pa še naprej v LaTeXu.

Sem jih, jih in jih bom :) Hitreje in 10x bolj efektivno in ne rabim vsega znati na pamet in si lahko zapomnim bolj pomembne stvari.

driver_x ::

Meni osebno je pa 10x bolj logično, da si besedilo "sprogramiram". Pri daljših dokumentih lahko "source" razbijem na posamezne enote, ki jih includam v glavnem dokumentu. Veliko analiz delam tako, da mi rezultate moj program izpljune kar v obliki LaTeXove kode in jih samo includam v glavni dokument. Če moram analizo poniviti, samo poženem skripto in dobim samodejno popravljen dokument. Poleg tega delam v gospodarstvu, kjer moramo večino ugotovitev skrivati pred konkurenco, a občasno vseeno kaj objavimo. V teh primerih ne pišem o dejanskih parametrih, ki jih merim (npr. temperatura, napetost), ampak jih prikrijem (parameter A, parameter B, ...). V dokumentu se nanje sklicujem preko spremenljivk, katerih imam en nabor za interno rabo in en nabor za javne objave. Za vse zgoraj našteto je LaTeX z naskokom najboljša izbira.

krneki0001 ::

Tebi mogoče, 10.000 tajnicam, ki pa vsak dan nekaj napišejo v Wordu in pogledajo kako Excelovo preglednico, pa sigurno ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

driver_x ::

Zato pa tajnicam ne priporočam LaTeXa.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925466 (22098) GupeM
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614063 (7638) crniangeo
»

Office

Oddelek: Programska oprema
91047 (782) dvihtelic
»

Izšel Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5227811 (23964) s1m0n
»

Office 2016 bo prispel 22. septembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6720209 (17671) darkolord

Več podobnih tem