» »

Dropbox, Onedrive, Google drive,...?

Dropbox, Onedrive, Google drive,...?

1
2
»

Fukomuko ::

Ali omogoča Amazon Cloud kakšno šifriranje, kako je z varnostjo občutljivih podatkov?

Sicer ima precej kritik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fukomuko ()

mambli ::

sam uporabljam samo google. Ob vpisu dobiš 15 gb (ne vem točno, ker imam več zakupljenega). Google docs je zastonj. Dodajanje slik do velikosti 1920*1080 ne zavzame nič prostora. Prav tako je pa super, ker lahko deliš z vsemi uporabniki, ki imajo gmail. Google drive deluje tudi dobro, če se dela na kakšnem projektu, kjer se deli več dokumentov in vsi delajo na teh dokumentih.
Za mene več kot dovolj.

diler515 ::

samo storage

diler515 ::

pa kak sw

a ni kakega fuse driverja da se obnaša kot normalen block device in maš gor dm crypt + file system po želji

zee ::

Ne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BorutO ::

Glih gledam ... sem si za mesec dni naročil OneDrive 1tb + Office ... zdaj ... včeraj mi je potekel račun, danes Office več ne dela, a na one drive imam pa še vedno 1tb prostora :O Hvala bogu, če bo tako ostalo, ampak dvomim.

kogledom ::

Podatkov seveda ne pobrišejo takoj. Ampak ne se na to zanašati.

BorutO ::

Zakaj bi sploh kaj brisali, ko pa imam še vedno 1TB prostora, pa še vedno lahko gor shranjujem. Če bi mi poteklo, mislim, da bi nazaj na 5gb padlo. Office mi več ne deluje, OneDrive pa normalno vse.

kuglvinkl ::

Ti pujsi iz Amazona so me obvestili, da je koncel z mojo storitvijo. KO se je začel masaker na netu, so si premislili. Kar se mene tiče tveganje ostaja in bom najverjetneje šel na crashplan.

Hello,

We recently learned that you received an email incorrectly announcing your Unlimited Photos plan was being changed into an Unlimited Storage trial. We're very sorry about this. We meant to let you know that the Unlimited Photos storage plan is no longer available, but you can continue to use your plan until it ends.

To make up for this, we are giving you 12 free months of the Unlimited Storage plan, which lets you store as many photos, videos, and other files as you like. When your promotional Unlimited Storage plan ends, you will be charged $59.99 for a one-year plan. You can cancel your promotional plan at any time.

This offer is valid until your current plan expires. Please accept this offer on your "Manage Storage" page: https://www.amazon.com/gp/photos/storage

We apologize for any inconvenience this may have caused.

Sincerely,

Customer Service Department
Amazon.com
http://www.amazon.com

Please note: This e-mail was sent from a notification-only address that cannot accept incoming e-mail. Please do not reply to this message.
Your focus determines your reallity

BlueBerry ::

Ima kdo coupon kodo za gdrive, za več prostora?

Je kdo kupil gdrive prostor, kje dobim račun?

Zgodovina sprememb…

Matej_K ::

Kaj trenutno najceneje...imam še nekaj fore, predenj dosežem 30GB cap na Onedrive-u.
Sicer mi ponujajo 1TB za 69€ na leto
Ali pa 1TB (za 5 userjev) za 99€ na leto

Se kaj primerja?

Ma Onedrive kdaj kakšne akcije, al pa kupone/igre za povečanje prostora.
... .. .

Malajlo ::

Kupi Personal za 69 za eno leto in dokupi za en mesec še Home. Home bo veljal 13 mesecev.

Matej_K ::

Ne razumem kaj s tem pridobim?

Kot vidim ima
Gdrive iste cene,
Amazon ima nekaj unlimited za photo, pa 5GB za video, vendar ne najdem cene (a to dobiš samo ob Amazon Prime)...

Je še kakšen?
... .. .

Malajlo ::

Če dokupiš en mesec 365 Home, dobiš 5 userjev za naslednjih 13 mesecev. Placa imaš načeloma potem 5x 1TB, če se prijavljaš z različnimi accounti.

butec ::

si malo sposodim
oblak bom uporabljal za delo z MS office dokumenti v ralnem času.
Najbolj optimalna rešitev se mi je zdela Office 365 Business
dokler nisem začel urejati map in datotek.(norišnica)
Ko sem se po preizkusnem obdobju odločil za drugo varianto se ni dalo prenesti celih map (folder) v moj PC. Vsak dokument sem moral posebej označit in prenest. Pri 1000 dokumentih sortiranih v mape je to lep zalogaj.

Zaenkrat sem na google drive PC-varianta.Na večih PC enak račun. (v spletnem dostopu ni možno uporabljat MS Office)

Težava se pojavi ko več uporabnikov uporablja isto datoteko (tisti, ki zadnji shrani povozi delo ostalih).
Pozna kdo kako rešitev za ta problem. (MS office te ne opozori, da je datoteka v uporabi.

Lonsarg ::

Lockanje datotek ponuja tako Office 365 kot Dropbox Pro, kot Seafile Pro,... Za Google Drive ne vem, ampak sklepam da plačljiva verzija tudi to ponuja. Včasih je tako funkcionalnost sicer potrebno vključit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

rawlit ::

Qushaak je izjavil:

Iz prve roke lahko povem, da je MS Office 365 eno veliko govno. Kr naključno je počasen, ogromno izpadov,.... Potem pa še kar so naredili nemalo časa nazaj, ko so precej oklestili pakete (in s tem obstoječe stranke, ki plačujejo). Glede na to kar sem do zdaj videl z Office 365 bi se mu raje za nekaj let še ognil.


Meni ne dela nobenih težav, lokalno namesti Word, Excel, PowerPoint 2016...
Ne opazim nobene razlike z MS office 2013, ki sem jih uporabljal prej. Ne vem pa kako je z web vmesnikom, ker ga ne uporabljam.

Meni osebno za ta denar dober dil. Pogrešam zgolj to, da bi lahko iz win explorer-ja v cloud naložil datoteke, brez da bi bilo znotraj map, ki jih sinhroniziram. To rešujem z web vmesnikom.

Matej_K ::

Kakšna ideja, bi se dalo tole (Seagate Central 3TB NAS Personal Cloud Storage Drive) izkoristit kot dober cloud storage...

Pomanjklivosti? Ok požar ipd stvari...

Cena cca 90EUR, ni tako velika.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

Anney ::

One drive ima zdaj v navezi s Seagat-om finto za dodatnih 200GB za dve leti. KLIK
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

MrStein ::

A obstaja kaki univerzalni klient, ki delal vsaj z najbolj znanimi ponudniki?
Da bi lahko menjal ponudnika s čim manj komplikacij (vsi PC-ji, telefoni, tablice itd...)
Ideja o skupnem protokolu je verjetno utopija?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mojster_joni ::

žal se to zadnje čase vse manj splača, ker so res debilno nizke omejitve prostora

kakih 50 tb za 100 eur letno + driver da se zadeva obnaša kot navaden fs in komot daš čez enkripcijo

Kaj ::

Ustvari album na Onedrive in dam link v skupno rabo.
Ko želi oseba z linkom prenesti slike, ji po kliku na Prenesi odpre stran za prijavo.
Se da nastaviti tako, da se samo prenese, brez potrebe po prijavi?

MrStein ::

Ne vem če je povezano, ampak MS _včasih_ teži s prijavo tudi na čisto javnih spletnih straneh, kot so recimo KB artikli in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malajlo ::

Ko daješ v skupno rabo, imaš možnost, kako bo dostopno. Če izbereš, da bo dostopno vsakemu, ki ima ta link, ne rabiš prijave. Po mejlu pa mislim, da pričakuje prijavo.

Kaj ::

Noup. Ko kliknem v mapi na "skupna raba", nato na "Pridobi povezavo" in nato "Kopiraj", ni nikjer možnosti, komu bo dostopno. Lahko le odkljukaš "Dovoli urejanje" in "nastavite datum potek".

Oseba s tem linkom lahko gleda slike, ko pa klikne zgoraj levo na Prenesi, pa jo vrže na prijavno stran.

mojster_joni ::

200gb?

kako the fuck je to ua data hoarding

crniangeo ::

ali ima kdo kaksne tezave z business onedrivom? pocasno syncanje? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5213131 (11279) Anney
»

Office 365 Personal - Free ?

Oddelek: Programska oprema
204406 (3538) Alexius Heristalski
»

Microsoft ne bo več ponujal neomejenega oblačnega prostora naročnikom na Office 365 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
8326888 (21357) Lonsarg
»

Uporablja kdo Amazon Glacier?

Oddelek: Informacijska varnost
152989 (2511) McMallar
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224574 (21571) Mr.B

Več podobnih tem