» »

Poročilo OVS o privatizaciji Telekoma

Poročilo OVS o privatizaciji Telekoma

««
8 / 10
»»

noraguta ::

Kasandra je nazačetk povedala nej kurbe ne vlečejo v mesto. O čem spet halucineraš?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

Karaya 52 ::

matijadmin je izjavil:

Če pozabiš na tega možica, kaj ima veze obračanje stališč s točnoatjo napovwdi, pravovernostjo miselnosti?


Obrača stališča hitreje kot se vrti svet. Podobno kot SD, ki se podpiše pod prodajo 15. podjetij, potem je pa proti. Največji podpis pa je prispeval nihče drug kot Janko Veper, bivši predsednik DZ. Če bo šlo vse po sreči, bo Telekom kmalu prodan. "Oglaševalskega denarja" bo manj, SD kadrom, s katerimi je prestreljen cel Telekom se bo zgodilo to kar se dogaja s Podbregarjem v Aerodromu Ljubljana. Za piko na i, pa jim je DUTB še skegljal rdečega direktorja tajkuna Bohoriča. Imperij hitro kopni in čisto sami so si ga zapravili.

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

To glede shizofrenosti politik strank se kar strinjam, ni samo SD - seznam je še dolg. So pa oni na udaru, ker to počno zdaj in v vladi.

DUTB je tudi eno leglo čudnega SDS kadra. Rumeni niso nič boljši od rdečih, isto XXXXXX, drugo pakiranje.

Prodajo naj ga v doglednem času za primerno ceno, pa bo mir. Po moje bo SD klonil, čeprav se spet polira srebrnino v medijih in lahko se zgodi, da se bi prevečim zasvetile oči. Upam, da procesa prodaje ne ustavijo, kar pa ne pomeni, da ne smejo zavrniti slabih ponudb.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Zdaj je dogledni čas in primerna cena. Dajmo Miro, dahni da! Mogoče bi bilo pametno, če bi Hanu dali ducat delnic. Pri prodaji Pivovarne Laško tuji megakorporaciji si je prav po neoliberalno nabasal denarnico in bil pridno tiho.

Matako ::

Miro daj že prodaj,
odloči se saj do jutra,
daj daj daj
saj do belega dne.
Veš da strinja se soseda,
poslanec rekel je "seveda"
je potrdil nadzorni svet,
kaj maš tukaj še za mleeet.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Karaya 52 ::

Miro spet ni zmogel sprejeti odločitve. Takšni so vroča roba za Slovenke in old boyse (no homo).

AndrejO ::

Hi, hi. Odložni pogoji za doplačila pri ceni TS ali kako tujina vidi Slovenijo:
- 2,5 EUR za delnico bodo izplačali, če dobijo vzvode upravljanja v T-2.
- Še nekaj več bodo izplačali, če se tožbe proti TS iztečejo v korist TS.

Torej naj država kot dober gospodar hazardira?

Torej naj država v maniri demokracij "poskrbi", da se bodo od nje neodvisni postopki iztekli ugodno za izsiljevalca kupca?

Všeč mi je ta ironija premetavanja vročega krompirja odločitve, ki ji ne želi sprejeti nihče, še najmanj pa gobezdavi Cerar, ki so ga že nekaj časa polna usta nekih fiktivnih zavez o katerih Državni zbor ne ve nič, čeprav je zgolj in samo DZ tisti, ki lahko sprejme mednarodno zavezo.

noraguta ::

Sej ne bo prodan. Noben investitor ni vec tolk nor, da mu država diktira pogoje upravljanja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

Saj nu ne bo. Vse te larifari zaveze o sedežu podjetja in podobne oslarije so samo in zgolj to: larifari oslarije.

Lastnik lahko s svojim premoženjem prosto razpolaga in v primeru, da bo kršil katero od teh poprodajnih zavez bo lahko bivši lastnik naredil natančno nič.

No, verjetno bo lahko spisal ostro protestno pismo.

noraguta ::

Najbrž bo šel nekdo slepo v tveganje. Sploh glede na uspehe kbc.investitorji ne ljubijo balkanska posla.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

KBC je nasedla, ker ni vzela večinski delež, temveč samo obljubo večinskega deleža.

Podobno, kot bo sedaj storila Slovenija. Namesto kontrolnega delaža bo vzela obljubo nekih prihodnjih ravnanj.

Larifari.

noraguta ::

Ja larifari. Ampak zakaj bi se kdo jebal ko da denar. Saj se edini kupec beži. Bodo investiral pa kam drugam. Big deal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

Počasi zmanjkuje incumbent telcotov, ki se bi jih dalo dobiti za male pare oz. približno za likvidacijsko vrednost.

thramos ::

Hitro kupimo kakšnega.

AndrejO ::

Nea gre. Ravno enega prodajamo.

thramos ::

Za takšne investicije bi pa že morali seči v žep.

AndrejO ::

Hehe. Me prav zanima za koliko ga bi bil pripravljen Cinven prodati nazaj takoj naslednji dan. 1,5 miljarde? 2 miljardici?

Money for nothing :D

noraguta ::

Ja kdo bo pa dal tolk zanj? Glede na zadolženost in ocene. Glede na gibanje cene delnice, nevem od kje ti miljardne cifre. Saj cena je vec kot dobra.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

Kot sem napisal: incumbent telcotov več ni veliko naprodaj po tako ugodnih cenah. Če pa bi želeli takšnega kupiti, bi ga morali mastno plačati in preplačati.

matijadmin ::

DT bi Cinvenu plačal tudi milijardo ali dve, da se mu ne bi bilo treba preklati s slovensko vlado in biti strateški partner. Vse bolj postaja očitno, da je to v ozadju. Naša vlada, pa bo epsko po Murphyjevem zakonu pogrnila in bo na koncu še najbolj žal DT. Mi itak vse razprodajamo, ne vemo, kaj bi in ambivalentno zdaj nabijamo, kako moramo prodati, zdaj objokujemo, kar smo zakockali.
Vrnite nam techno!

noraguta ::

Pa dej no podjetje je že dolg na borzi, je solidno zadolženo ti pa sanjaš o miljardah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

Meh, me več ne briga. Karkoli se bo zgodilo, trenutno samo zobljem kokice in se nasmiham tej tragikomediji podajanja žogice.

Najbolj odgovoren Predsednik vlade do sedaj na vse pretege išče načine kako reči, da se mora podjetje prodati, ne da bi to jasno povedal. Toliko glede odgovorne nove politike. :D

Kokice, Kokta in fotelj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

matijadmin ::

Lahko poberemo stave, čas bo pokazal, kaj je res in kaj ne.

AndrejO, pa menda ja ne boš použil tajkunsko zapravljene Kokte?! :))
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

matijadmin je izjavil:

Lahko poberemo stave, čas bo pokazal, kaj je res in kaj ne.

AndrejO, pa menda ja ne boš použil tajkunsko zapravljene Kokte?! :))

Nimam neumnih predsodkov pred trgom.

AndrejO ::

noraguta je izjavil:

Pa dej no podjetje je že dolg na borzi, je solidno zadolženo ti pa sanjaš o miljardah.

Ah, no. Pa je podatek pricurel ven. Morda bo sedaj jasno o čemu sanjam.

https://www.dnevnik.si/1042714568/posel...

Aja, da ne bo pomote. Ne sekiram se (več).

Bo še kdo kokice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Matako ::

Saj res, kaj pa pravijo stavnice? Bo prodan ali ne?
/\/\.K.

matijadmin ::

AndrejO je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Lahko poberemo stave, čas bo pokazal, kaj je res in kaj ne.

AndrejO, pa menda ja ne boš použil tajkunsko zapravljene Kokte?! :))

Nimam neumnih predsodkov pred trgom.

Kokice ti bodo obležale, preveč si napet. Sarkazma več ne zaznavaš ...

AndrejO je izjavil:

noraguta je izjavil:

Pa dej no podjetje je že dolg na borzi, je solidno zadolženo ti pa sanjaš o miljardah.

Ah, no. Pa je podatek pricurel ven. Morda bo sedaj jasno o čemu sanjam.

https://www.dnevnik.si/1042714568/posel...

Aja, da ne bo pomote. Ne sekiram se (več).

Bo še kdo kokice?


Točno to ves čas pravim. Samo imam na sumu, da bo DT še žal, Cinven pa bo pobral smetano.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Matako je izjavil:

Saj res, kaj pa pravijo stavnice? Bo prodan ali ne?

jaz mislim, da bo danes prodan saj imajo od vlade navodila,da prodajo telekom
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Malajlo ::

Če je tričetrt Slovencev proti prodaji ... Itak, apriori.
Nč, ovadit bo potrebno koga. Hudič, ker se ta golazen niti takrat ne zavleče, ampak še kar ropota.

AndrejO ::

mtosev je izjavil:

Matako je izjavil:

Saj res, kaj pa pravijo stavnice? Bo prodan ali ne?

jaz mislim, da bo danes prodan saj imajo od vlade navodila,da prodajo telekom

Čak, boš potem, ko bo prodan, gledal kako bo Cerar razlagal, da pa on že ni nič dajal kakšnih navodil in, da je bila to strokovna odločitev SDH, ki jo v celoti podpira.

Kruha in iger!>:D

GTX970 ::

AndrejO je izjavil:

noraguta je izjavil:

Pa dej no podjetje je že dolg na borzi, je solidno zadolženo ti pa sanjaš o miljardah.

Ah, no. Pa je podatek pricurel ven. Morda bo sedaj jasno o čemu sanjam.

https://www.dnevnik.si/1042714568/posel...

Aja, da ne bo pomote. Ne sekiram se (več).

Bo še kdo kokice?

Kaj pravijo Petanovci ?
Je piano vmes.

AndrejO ::

Ah, sedaj imajo to že itak vsi gor. Ena druga cenilna hiša je naračunala vrednost TS med 1,5 in 2 miljardi EUR.

Kar seveda ne odraža prodajne cene, je pa to zelo verjetno končen izkupiček Cinvena, ko bo stvar prodajal naprej. Zato sem napisal, da ga res lahko prodamo za teh 800 mio, ampak nazaj ga bi lahko kupili samo za kakšne 2 miljardi.

Vrednost je en zelo spolzek pojem. Kar je enemu drek, je lahko drugemu zlato.

Malajlo ::

Kar je enemu drek, je lahko drugemu zlato.

To zato, ker Telekom itak ni naš. Je od vseh drugih, samo moj ne. Kar je sicer res, ampak tudi za vse ceste po državi nisem plačal, pa se vseeno lahko vozim po njih.
To samo odraža odnos do lastnine. Lastnine, ki ni neposredno tvoja.

mtosev ::

AndrejO je izjavil:

mtosev je izjavil:

Matako je izjavil:

Saj res, kaj pa pravijo stavnice? Bo prodan ali ne?

jaz mislim, da bo danes prodan saj imajo od vlade navodila,da prodajo telekom

Čak, boš potem, ko bo prodan, gledal kako bo Cerar razlagal, da pa on že ni nič dajal kakšnih navodil in, da je bila to strokovna odločitev SDH, ki jo v celoti podpira.

Kruha in iger!>:D
ko bo prodan mi je itak vseeno kdo in če se bodo prerekali. telekom ni strateška naložba in mi ni jasno zakaj ga že davno niso prodali. itak pa ga je vlada uvrstila na seznam za prodajo tak, da vlada na vse načine ima nekaj z prodajo telekoma
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

noraguta ::

AndrejO je izjavil:

Ah, sedaj imajo to že itak vsi gor. Ena druga cenilna hiša je naračunala vrednost TS med 1,5 in 2 miljardi EUR.

Kar seveda ne odraža prodajne cene, je pa to zelo verjetno končen izkupiček Cinvena, ko bo stvar prodajal naprej. Zato sem napisal, da ga res lahko prodamo za teh 800 mio, ampak nazaj ga bi lahko kupili samo za kakšne 2 miljardi.

Vrednost je en zelo spolzek pojem. Kar je enemu drek, je lahko drugemu zlato.

ti zlodej zakaj ga ne odkupi cenilna hiša(za katero pa gre?). oz zakaj trg ne zazna neslutene priložnosti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

thramos ::

Heh, ja, in kupci se kar tepejo.

Ko bi bilo prvič, da režimsko trobilo plasira laži ...

Karaya 52 ::

Telekom neuradno prodan. Hvala ti Miro! < 3 :*

Kdo je naslednji, NKBM ali Triglav?

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

najbolša je ta s cenilno hišo, pa nihče ne ve za katero gre.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

noraguta je izjavil:


ti zlodej zakaj ga ne odkupi cenilna hiša(za katero pa gre?). oz zakaj trg ne zazna neslutene priložnosti.

Zakaj ljudje ne komentirajo stvar, ki jo citirajo?

Matako ::

Karaya 52 je izjavil:

Telekom neuradno prodan. Hvala ti Miro! < 3 :*


Ni še konec, ni še konec!

Jebe lud zbunjenog:
Nadzorniki SDH-ja so sprejeli ponudbo Cinvena, a tisto osnovno, Cinven pa je sporočil, da to pomeni, da ponudba ni bila sprejeta.
http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/cinve...

Katera drama.
To bo res ko pri James Bondu - zakaj deaktivirati bombo pravočasno, če lahko čakaš do zadnje sekunde.

Se mi pa zdi, da tudi pri Cinvenu razmišljajo, kako bi počasi "stegnili domov pa da ne bi izpadlo čudno". Je pač take vrste žurka.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

matijadmin ::

V tem primeru se "držijo" mojega nasveta. Še premalo trdo. Jaz bi zdaj kot prodajalec za 30 % še dvignil ceno, ne pa pristal na znižano tik pred zdajci. To ne pomeni odstop od prodajne namere, nikakor!
Vrnite nam techno!

mtosev ::

haha Cinven je zadnji trenutek dodal nove pogoje in za zdaj telekom ni prodan. haha. ko se država končno uskladi in hoče prodati fasamo nekega ne resnega kupca ahahaha:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ZaphodBB ::

mtosev je izjavil:

haha Cinven je zadnji trenutek dodal nove pogoje in za zdaj telekom ni prodan. haha. ko se država končno uskladi in hoče prodati fasamo nekega ne resnega kupca ahahaha:D

Lepo se zahvali gospodom Vebru, Lukšiču, glavnemu Mesečniku in ostalim pacientom.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

mtosev je izjavil:

haha Cinven je zadnji trenutek dodal nove pogoje in za zdaj telekom ni prodan. haha. ko se država končno uskladi in hoče prodati fasamo nekega ne resnega kupca ahahaha:D

Lepo se zahvali gospodom Vebru, Lukšiču, glavnemu Mesečniku in ostalim pacientom.


Aja, mislim, da to nima veze, da je to, kar nabijaš samo 3. razredna politikantska tema ali, dajmo nabirati točke za svoje.

Ne, da bi se postavljal komur koli v bran, a Cinven je to utemeljil z dvema konkretnima posloma (Debi + Balkan), ki NIMATA veze ne z Lukcem ne z Veberkomom. Pa še vedel je za ta posla ob oddaji prve ZAVEZUJOČE ponudbe.

Cinven pač ni resen in kot je sprva kazalo je želel samo ceno osipati za svojega naročnika, tj. DT.


P. S.: Če nimaš pojma, vsaj tiho bodi (kot bi sam zapisal drugim).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Eh, daj no.

Morda pa je vsega kriv Cerar. Sedaj, ko je dal komando, da naj se ta TS že enkrat proda, bi Cinven rad še malo spustil ceno. Pritisk pač. Če moramo prodati, potem se lahko še malo niža in izsiljuje.

Konec koncev je cena najnižja na dražbi z samo enim držaiteljem.

Ampak stari ... to je boljše od Igre prestolov. Kakšna drama! Kakšni obrati! Kakšna napetost!

Matako ::

O, ma kaj so že prodali Telekom?

Alora pridem več kasno!

(škoda cajta in kokic)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

matijadmin ::

AndrejO je izjavil:

Eh, daj no.

Morda pa je vsega kriv Cerar. Sedaj, ko je dal komando, da naj se ta TS že enkrat proda, bi Cinven rad še malo spustil ceno. Pritisk pač. Če moramo prodati, potem se lahko še malo niža in izsiljuje.

Konec koncev je cena najnižja na dražbi z samo enim držaiteljem.

Ampak stari ... to je boljše od Igre prestolov. Kakšna drama! Kakšni obrati! Kakšna napetost!


Seveda, stiska in samo stiska! Kaj pa sem zapisal pred tem?

Pa še vedel je za ta posla ob oddaji prve ZAVEZUJOČE ponudbe.


Če rata, pa rata ...
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Matako je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Telekom neuradno prodan. Hvala ti Miro! < 3 :*


Ni še konec, ni še konec!


Game over je tako ali drugače. Če se znajdeš na leftist seznamu za prodajo, pomeni da si v slabi kondiciji in da ne vejo več kaj s tabo.

Pacienti s seznama:

Adria Airways (večina letal odprodanih za plače)
Aero (ups, že v stečaju)
NKBM (frankenstein)
Aeorodrom LJ (v zadnjih 4 letih povsem zaspalo in edino v regiji nazadovalo letališče)
Cinkarna Celje (resni okoljevarstveni problemi in z njihovimi odpadki prekrita masovna grobišča)
Elan (komentar ni potreben)
Unior (resne težave ala Cimos)

Zato ni čudno, da je Telekom v tej "elitni" skupini. Mimogrede, optika je prišla in odšla s T2.

ZaphodBB ::

http://www.zurnal24.si/janez-kocijancic...

Udobno življenje udbomafije je naš nacionalni interes!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Malajlo ::

Za kakšno pogodbo gre, nisem preverjal

Nuff said
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Austria bo kupil Amis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13744410 (35678) Cervantes
»

V Nemčiji nov škandal zaradi sodelovanja nemškega telekoma z obveščevalnimi službami

Oddelek: Novice / Zasebnost
2618619 (16234) Mr.B
»

Slovenija imela 2,6 % gospodarsko rast - najvišjo v EU (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6916985 (14318) ohnowhy
»

Privatizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23446356 (40596) Matako

Več podobnih tem