» »

novo nalaganje win7 OS na PC

novo nalaganje win7 OS na PC

multiscan ::

odločam se za svežo inštalacijo OS, mašina ni nova
HDD ki je vgrajen je velikosti 80G, kar sicer zadošča za inštalacijo win7, za kaj več pa ne.
Potrebujem dodatni HDD, razmišljal sem o WD black 1T.

Ali je smotrno nalagati sistem na 80G disk in 1T HDD imeti kot dodaten disk? JE bolj pametno 1T disk razdeliti na 2 particiji in na manjšo naložiti sistem, na večjo shranjevati podatke?

Machete ::

80GB bo ob še nekaj programih hitro premalo.
Najbolj pametno bi bilo SSD Vsaj 128GB dat namesto tega HDD. Jaz bi raje 1T razdelil kot se bojeval s placom na 80GB.
Kakšen pa je ta 80GB HDD in koliko kilometrine ima za sabo? Jaz bi rabil enega če boš prodajal.

multiscan ::

Machete je izjavil:

80GB bo ob še nekaj programih hitro premalo.
Najbolj pametno bi bilo SSD Vsaj 128GB dat namesto tega HDD. Jaz bi raje 1T razdelil kot se bojeval s placom na 80GB.
Kakšen pa je ta 80GB HDD in koliko kilometrine ima za sabo? Jaz bi rabil enega če boš prodajal.

Ma ne vem če bi kupoval SSD, cel kup €
Borba s placom slej ko prej pride na vrsto. En kup programov uporablja prostor na sistemski particiji ( ni tako?).
He, se vidi, da nisem čist domač na področju. Dodatna particija naj bi bila velika koliko?

facepalm ::

ce je ta 80gb disk star, ga raje vrzi ven in razdeli 1tb na particije.
pridobil bos na placu sistemske particije in ta glavno: na hitrosti.

fosil ::

Kot že omenjeno ta 80g je verjetno počasen, zato ga jaz ne bi uporabil kot sistemski disk, če bo zraven še kakšen drug disk.
Tako je!

robba22 ::

Zaženi kakšen diagnostični program na svojem 80 Gb disku in sem skoraj prepričan, da bo potreben zamenjave, ker bo javilo kakšne napake. Link do programa: http://www.hdtune.com/

Frenckie ::

In kakšno vodilo ima ta stari disk?
Starejši diski so lahko še z IDE vodilom, novi pa ima SATA vodilo.

user-pass ::

Frenckie je izjavil:

In kakšno vodilo ima ta stari disk?
Starejši diski so lahko še z IDE vodilom, novi pa ima SATA vodilo.

Da se dobiti tudi SSD na IDE vodilu :))

solatko ::

multiscan - Najprej napiši za kateri prenosnik gre. Če je vsaj dvojederni procesor in 4GB RAM-a, potem se ti splača vzet SSD in caddy namesto DVD enote, instaliraš 8.1 in boš imel nekaj časa mir.
Če pa je zadeva še na IDE in enojederni procesor, boš pa imel probleme dobit dovolj poceni in velik HDD. Glede na velikost diska, dvomim, da gre za novejši prenosnik.
Delo krepa človeka

multiscan ::

Ne gre za prenosnik ampak za namizni dell pc, dvojedrni procesor 2,66MHz, 4G RAM.

user-pass ::

V tvojem primeru bi 80GB disk upokojil, za sistemski disk nabavil SSD, enega poceni, Crucial MX 256GB ali pa 128GB, ce ti je prvi predrag. Nato pa se en HDD za podatke, Green je prevec cheap (parkiranje glav, pocasen,..), Black verzija pa predraga, vzami npr Blue, pac toliko kolikor mislis da bos rabil. Za neko normalno delo je tak PC se cisto super, imam podobno star in zmogljiv laptop in z SSD-jem dela kot urca. Potem das gor katerikoli sistem hoces.

duff ::

1 TB disk razdeli na 2 particiji. 200GB za sistem in 800 GB za ostalo.

80 GB disk lahko še vedno za kaj uporabiš. Sam bi nanj recimo delal KOPIJO zame pomembnih datotek (dokumentov...) - Ampak Kopijo. Raje na starem 80 GB disku kot nikjer. Lahko ga daš kot temp disk za torrent datoteke, da ne obremenjuješ z njimi novega diska...Malo domišljije, pa vseeno ne bo romal lih v smeti. Za sistem pa daj obvezno novi disk.

multiscan ::

1T WD blue naj bi g. Postar prinesel domov😄
200G bom uporabil za sistem (win7,ker ga imam), za dokumente in ostale zadeve preostali del.
Kaj pa npr outlook?kam naj ta shranjuje?programi, ki se instalirajo gredo avtomatsko na manjso particijo. Se prakticira instalacija na vecji del?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multiscan ()

feryz ::

Naredi večjo particijo, vsaj 300 Gb in pusti privzete nastavitve.
200 Gb je trenutno res malo in jih hitro zafilaš.

solatko ::

multiscan - Vse mape uporabnika se da prenesti na drugo particijo - desna miška na mapo - mesto - premakni in izbereš disk in mapo (ti predlagam, da ustvariš na particiji D mape enakega imena, kot so v tvoji mapi uporabnika in jih potem samo označiš. Vrnitev je še enostavnejša, označiš vrni na privzeto). Mape lahko preneseš kamorkoli, tudi v dropbox,....., ali zunanji disk. Seveda ga boš moral imeti skoz priklopljenega.

Najbolj se to splača za mapo Download-prenosi, da ti vse stvari takoj fila na večjo particijo, za sam sistem imaš pa 200GB, dovolj.
Delo krepa človeka

duff ::

Tako je.

Sam imam redirektane dokumente, prenose, slike,...(uporabniške mape) na drugo particijo (ni potrebe po kopiranju ob ponovnem nalaganju sistema).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572902 (30302) hariscorale
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597075 (5447) solatko
»

Znan Intelov delovni načrt za SSD-je

Oddelek: Novice / Pomnilnik
327429 (6060) Spock83
»

Še letos 600 GB SSD iz Intela (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6312845 (11206) Dr_M
»

Intel X25-X (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
14211012 (8279) lopov

Več podobnih tem