» »

Smrt obžalujem, razen ...

Smrt obžalujem, razen ...

1
2
»

Ziga Dolhar ::

Zmajc je izjavil:

VSAKEGA se da pripraviti do tega da ubije drugega človeka, še vedno smo samo živali z malo bolj razvitimi možgani. To imamo zakoreninjejo v DNK.


Tole trditev bo pa treba podkrepiti s kakšnimi znanstvenimi dokazi. Sploh o DNK.
https://dolhar.si/

gruntfürmich ::

Shegevara je izjavil:

No, meni se zdita veselje, ki nastane zaradi posledic usmrtitve nekoga povsem nekaj drugega kot veselje, ki nastane zaradi usmrtitve nekoga.


tvoje humanistično predalčkanje je izpod vsake kritike in je vrhunsko hinavsko.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Še za nikogar nisem bil srečen da je umrl, ker nimam takih ljudi okoli sebe, ekstremi kot so bin laden in podobni osebki pa zagotovo vzbudijo v tebi neko olajšanje, čeprav za kratek čas.


a je kakšna huda razlika med 'biti srečen' ali mi je zelo 'odleglo', da nekoga ni več?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

gruntfürmich je izjavil:


a je kakšna huda razlika med 'biti srečen' ali mi je zelo 'odleglo', da nekoga ni več?


Seveda. Še posebno če se ta "sreča" izraža z rajanjem na ulicah.

dstr17_ ::

Shegevara je izjavil:

Normalen človek bi moral reči, da se ljudi ne ubija, razen če res ne gre drugače. In bi tudi vsekakor tudi v srcu imeli težko rano, četudi je umorjen še kako kriminalen človek.
Ješ meso? A če se z drugimi vretenčarji tako ravna je pa v redu?

Shegevara ::

dstr17_ je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Normalen človek bi moral reči, da se ljudi ne ubija, razen če res ne gre drugače. In bi tudi vsekakor tudi v srcu imeli težko rano, četudi je umorjen še kako kriminalen človek.
Ješ meso? A če se z drugimi vretenčarji tako ravna je pa v redu?


Da, tudi meso jem. Vendar pa ne bom naredil praznika iz tega, če bom pojedel pečenko iz nekega zelo "zlobnega" pujsa (karikirano)

dstr17_ ::

Normalen človek bi moral reči, da se ljudi ne ubija, razen če res ne gre drugače.

Da, tudi meso jem.

Ne gre drugače?

Shegevara ::

dstr17_ je izjavil:

Normalen človek bi moral reči, da se ljudi ne ubija, razen če res ne gre drugače.

Da, tudi meso jem.

Ne gre drugače?


Če z mesom napeljuješ na prisotnost dvojnih meril, si površno/narobe prebral moje komentarje in sem ti to tudi objasnil,

če pa s tem napeljuješ na kaj drugega, pa te prosim, da si malo bolj specifičen

dstr17_ ::

Če z mesom napeljuješ na prisotnost dvojnih meril, si površno/narobe prebral moje komentarje
Ja, dvojna merila so. Po eni strani praviš, da se ljudi ne ubija, razen če res ne gre drugače, po drugi strani ješ meso. Torej kaj, ne gre drugače ali kaj?

Drugače se strinjam s tabo, da imajo ljudje včasih problematične moralne poglede. Sem hotel samo dodati, da ubijanje ni problem le v primeru ljudi, ampak tudi drugih zavestnih bitij. Velika večina ubijanja na tem planetu je posledica živinoreje in ribolova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

SimplyMiha ::

Treba je upoštevati, da če sploh ne bi jedli npr. svinjine, potem sploh ne bi gojili svinj in s tem bi njihova populacija drastično padla - ter s tem tudi smrtnost, ker jih ne bi več klali - saj ni kaj klati. Enako velja za živino, ki "na srečo" daje še mleko, perutnino (+jajca) pa vse to. Če bi vsi postali vegetarijanci, ne bi bilo več nobene potrebe za vse te večmilijonske črede itd. - jih ne bi več vzgajali.

Zero sum?

Zgodovina sprememb…

qwertyy ::

SimplyMiha je izjavil:

Svetost življenja je tako zakoreninjena v mojo psiho, da ne bi mogel ubiti človeka niti v afektu. Globoko mrzim vse, ki bi vzeli življenje - celo lastno. Preveč smrti sem že videl.


Tega ne moreš govoriti, dokler se ti ne zgodi. Dojemi že to.

Zmajc je izjavil:

Enostavno je sedet v udebnem stolu, med tem ko ti nič ne manjka ter teoretizirat ozadevah o katerih dejansko nimaš pojma.

This

Zmajc je izjavil:

Če bi ti kdorkoli hladnkrvo in na najbolj okruten način umoril kako ljubljeno osebo ter tega nebi obžaloval ampak bi se ti smejal v faco bi hitro nehal sočustvovat z njim in bi ga bil pripravljen po hitrem postopku "zaštihat". Razum tu nima nic zraven.

Če tega nebi smatram da v tvoji glavi ni vse tako kot treba.


And this

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

SimplyMiha ::

qwertyy je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Svetost življenja je tako zakoreninjena v mojo psiho, da ne bi mogel ubiti človeka niti v afektu. Globoko mrzim vse, ki bi vzeli življenje - celo lastno. Preveč smrti sem že videl.


Tega ne moreš govoriti, dokler se ti ne zgodi. Dojemi že to.

Kateri del "Preveč smrti sem že videl" ti ni jasen?

Shegevara ::

dstr17_ je izjavil:

Če z mesom napeljuješ na prisotnost dvojnih meril, si površno/narobe prebral moje komentarje
Ja, dvojna merila so. Po eni strani praviš, da se ljudi ne ubija, razen če res ne gre drugače, po drugi strani ješ meso. Torej kaj, ne gre drugače ali kaj?

Drugače se strinjam s tabo, da imajo ljudje včasih problematične moralne poglede. Sem hotel samo dodati, da ubijanje ni problem le v primeru ljudi, ampak tudi drugih zavestnih bitij. Velika večina ubijanja na tem planetu je posledica živinoreje in ribolova.


Domen, morda ne veš, da jaz bolj ciljam na ljudi, ki se jim moralno zdi vzvišeno, da častijo umor nekoga kot umor in ne kot skrajno a na žalost še kako potrebno silo?

Tu tvoja primerjava z mesnim prehranjevanjem ni na mestu ker jaz ne obešam tega ne razglašam, kot rešitve oz. kot nečesa, kar je dobro, da se dogaja.

qwertyy ::

SimplyMiha je izjavil:

qwertyy je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Svetost življenja je tako zakoreninjena v mojo psiho, da ne bi mogel ubiti človeka niti v afektu. Globoko mrzim vse, ki bi vzeli življenje - celo lastno. Preveč smrti sem že videl.


Tega ne moreš govoriti, dokler se ti ne zgodi. Dojemi že to.

Kateri del "Preveč smrti sem že videl" ti ni jasen?

Si videl kako so ti posilili, pretepli in ubili hčero?

Manu ::

Smrt tistega, ki ti je kaj pomenil oz. so se ustvarile določene čustvene vezi te prizadene.

Smrt osebe, ki jo nisi poznal oz. do katere nisi navezal nekih čustvenih vezi ne obžaluješ (vsak dan nekdo umre, a zato bi morali vsak dan jokati? Enako tako se vsak dan rodi otrok, pa se ne veselimo iz tega razloga.).

Smrt osebe, ki jo osebno nisi poznal, a je imela nek javni vpliv in se je ustvarila neka čustvena vez med tabo in javno osebo, ravno tako obžaluješ (npr. smrt Drnovška).

Smrt osebe, katera ti je povzročila trpljenje ali negativne občutke pa se lahko celo veseliš ali vsaj občutiš olajšanje, da ti ne bo več delala hudega.

Smrt nevtralne osebe te ne prizadene v nobeni smeri opisani zgoraj, razen mogoče v tej, ker sočustvuješ z ljudmi, ki so žalostni zaradi nje.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Shegevara ::

Manu je izjavil:



Smrt osebe, katera ti je povzročila trpljenje ali negativne občutke pa se lahko celo veseliš ali vsaj občutiš olajšanje, da ti ne bo več delala hudega.


to je edina točka, ki me sploh zanima v tej temi. Ostalo prihrani za drugič.

Smrt osebe, katera ti je povzročila trpljenje ali negativne občutke lahko občutiš tako, da se častiš smrt te osebe, ali pa da se veseliš le konca grozot. Tu je za moje pojme razpotje.

arnecan1 ::

Shegevara je izjavil:

Da, tudi če bi mi pomoril vso familijo, bi ga raje videl v dosmrtni ječi brez izpustitve kot pa na električnem stolu. V vsakem primeru pa ne bi kazal niti kančka dobre volje, ker vem da situacija s tem ne bo rešena.


Spoštujem tvoje mišljenje. Čeprav ga ne razumem. Verjetno ti po drugi strani ne razumeš, kako lahko nekdo zahteva smrtno kazen. Ali se veseli smrti drugega človeškega bitja.

Zadeva je jasna. Večina ljudi se bi pač veselila smrti kakšnega diktatorja ali serijskega morilca. Ostali bi čutili vsaj olajšanje. Kar je podobno veselju. Vsekakor bi ti svetoval, da se ne vznemirjaš. Veselje ob smrti človeka, ki je povzročil ali pa bi v prihodnosti lahko povzročil smrt in trpljenje nedolžnih ljudi, pač vzbudi takšne občutke. To je človeško. In noben napredek tehnologije tega ne bo spremenil. Občutek za varnostjo in potreba po varovanju najbližjih je v človeški zavesti tako vsidrano tako globoko, da se ljudje pač ne ozirajo za politično korektnostjo, ko psihopat zapusti obličje Zemlje in lahko mi in naši otroci gremo spat brez skrbi.

bambam20 ::

POzablja se še na to, da v primeru, da se zgodi kakšna "apokalipsa" in pride do pomanjkanja mesa in tisti, ki ga imajo tedensko na meniju vsaj 4-krat bi še kako ubijali za človeško meso.

49106 ::

Lepo, da ste se lotili teme, in s tem nakazali v kakšni peesdi je naša družba. Tema je pritegnila precej sociopatov. Pogrešam forumske levičarje, zdaj bolj kot kadarkoli, še bolj pa njihovo neumornost, ki je tokrat ni na spregled. Ali smo res tako nazadnjaski, da se drzimo desetih zapovedi?

Trololololol ::

OP si je že sam zakoličil meje teme, ko sprašuje za mnenje. A kakopak "sociopatov" pač ne želi poslušati.
Bi ubijal, če bi na izbiro imel samo ali svoje ali tuje življenje in bi presodil, da ima moje več potenciala.
Aja, kakopak je OP vmešal še politiko. Pri ubitju slavne osebe ne gre zgolj za življenje te osebe, ampak za ubitje podpore, ki jo ta veljak ima.
Če bi imel na voljo, ali fentat vodjo ISILa, ali vse ovce ISILa, ki bi se takoj po razbitju razšle in poniknile, kaj bi storil OP?
fental vse ovce in bil nesrečen, da ni več xxxx potencialno dobrih ljudi ali fental 1 vodjo in bi srečen, da je xxx potencialno dobrih ljudi preživelo? Slednje kakopak ne, ker bi izpadel za sociopata.
Fuck my life.

PS Pišem Obami, da podpiram bombardiranje vse od vzhodne Evrope proti vzhodu, vse do ameriške meje. Lahko morda tudi kaj prek, vse do centralne Evrope.

Zgodovina sprememb…

qwertyy ::

OP ima več problemov s sabo, nasprotnike njegovega mnenja zmerja s sociopati, po drugi strani pa govori, kako dobra duša je.

49106 ::

Res si Kek'c, saj še brati ne znaš.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31553203 (48566) jype
»

Predvajano nasilje v živo preko facebooka na dolenjskem (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
957160544 (99507) nevone
»

Evtanazija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
63178348 (72280) Vajenc
»

Zakaj bi želeli biti srečni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7614993 (13256) judoka
»

Nekdo posili in ubije vašega otroka... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11514563 (11801) donfilipo

Več podobnih tem