» »

Slovenija imela 2,6 % gospodarsko rast - najvišjo v EU

Slovenija imela 2,6 % gospodarsko rast - najvišjo v EU

«
1
2

T-h-o-r ::

Statistični urad je dal ven info,ravno videl.

Ampak mi moramo še vedno vse odlično stoječe firme prodat praktično zastonj, da bomo z zasluženim denarjem ponovno zagnali gospodarsko rast?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ahac ::

Kaj hočeš rečt? Da je državno lastništvo nekih firm in politično nastavljeno vodstvo razlog za gospodarsko rast?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

lonz ::

Prosim navedi te odlično stoječe firme...
...arrrrrr, shiver me timbers...

PaX_MaN ::

ahac je izjavil:

Kaj hočeš rečt? Da je državno lastništvo nekih firm in politično nastavljeno vodstvo razlog za gospodarsko rast?

1. Kdo v teh firmah je pa bil politično nastavljen? Seznam imen plz.
2. A ni tko da je 90% podjetij v RS na "državnih jaslih"?

T-h-o-r ::

ja, zadnjič sem bral en dober članek, pozabil kje, kjer je en "pameten kapitalist" udriha čez državo in državno lastništvo ipd., podatki pa so pokazali, da njegova firma večino profita ustvari s posli z državo

haha
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

lonz ::

PaX_MaN je izjavil:

ahac je izjavil:

Kaj hočeš rečt? Da je državno lastništvo nekih firm in politično nastavljeno vodstvo razlog za gospodarsko rast?

1. Kdo v teh firmah je pa bil politično nastavljen? Seznam imen plz.
2. A ni tko da je 90% podjetij v RS na "državnih jaslih"?


No za začetek:

http://www.siol.net/priloge/kolumne/uro...
...arrrrrr, shiver me timbers...

T-h-o-r ::

lonz je izjavil:

Prosim navedi te odlično stoječe firme...

telekom
elektrarne
krka
luka koper
petrol

samo za začetek
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ahac ::

Btw, če bo to tema o privatizaciji, se bo zaklenilo, ker že obstaja:
Privatizacija
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

T-h-o-r ::

Zame je to tema o gospodarski rasti Slovenije, za katero so očitno odgovorni le kapialisti-zasebniki.
Ostali pa samo cuzajo denar, npr. Krka

:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Goody ::

T-h-o-r je izjavil:

lonz je izjavil:

Prosim navedi te odlično stoječe firme...

telekom
elektrarne
krka
luka koper
petrol

samo za začetek


;) od zgoraj naštetih mi rajši povej kdo v vodstvo ni bil politično nastavljen, bo seznam precej krajši oziroma bo gor samo eno ime. (Cole, pa še to verjetno zgolj zato, ker Krko država ne obvladuje popolnoma). In mnenje da imajo telekom, elektrarne, luka koper in petrol primerljivo odličen rezultat mi je tudi zabavno - pa imajo vsi praktičen monopol v določenih segmentih...Jaz sem povsem zato, da se vaši skupini državljanov, ki ste proti "razprodaji" tale zgornja podjetja kar podarijo, pred tem pa da vaša skupina državljanov vrne ostalim davkoplačevalcem ves denar, ki smo ga do sedaj zmetali v državna podjetja (Banke, Adria, Cimos, še prej Mura, Elan in cela kopica drugih...)

PaX_MaN ::

lonz je izjavil:

http://www.siol.net/priloge/kolumne/uro...

Kakšen začetek je to, oziroma na katera vprašanja naj bi odgovarjal tale jamr?

[D]emon ::

2,6% so what ? Gospodarstvo je se zmer v kurcu. Ce se iz dreka potegnes za 2,6% je dejstvo, da si se zmeri v dreku.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PaX_MaN ::

Goody je izjavil:

;) od zgoraj naštetih mi rajši povej kdo v vodstvo ni bil politično nastavljen, bo seznam precej krajši oziroma bo gor samo eno ime.

Od kje ti ideja da pa je kdo bil politično nastavljen?

Goody ::

[D]emon je izjavil:

2,6% so what ? Gospodarstvo je se zmer v kurcu. Ce se iz dreka potegnes za 2,6% je dejstvo, da si se zmeri v dreku.


Oziroma še vedno precej niže kot 2008 (velika večina zahoda je pa precej višje...)

PaX_MaN je izjavil:

Goody je izjavil:

;) od zgoraj naštetih mi rajši povej kdo v vodstvo ni bil politično nastavljen, bo seznam precej krajši oziroma bo gor samo eno ime.

Od kje ti ideja da pa je kdo bil politično nastavljen?


se ti zajebavaš? Kdo v Telekomu v zadnjih letih (oziroma od Vončine naprej in pravzaprav nazaj) ni bil politično nastavljen? V Luki Koper je še najbolj nor primer dvojega Gašparja , kar pa ne pomeni da tudi njegov naslednik ni bil politično nastavljen kako pa drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Gladi ::

T-h-o-r je izjavil:

lonz je izjavil:

Prosim navedi te odlično stoječe firme...

telekom
elektrarne
krka
luka koper
petrol

samo za začetek

Telekom-monopolist
Elektrarne-monopolisti
Petrol-monopolist
Luka- monopolist

Mogoče vidiš vzorec?

Sicer pa nisi sposoben razumeti, da je slovenska gospodarska rast precej odvisna od ekonomske situacije v državi v katero izvozimo največ-Nemčije. Torej naš BDP je zrastel predvsem zaradi izvoza in javnih investicij(predvsem EU sredstva).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

[D]emon ::

Goody je izjavil:

Oziroma še vedno precej niže kot 2008 (velika večina zahoda je pa precej višje...)


My point exactly. Ko bo pa gospodarska rast na nivoju leta 2008 bomo pa lahko govoril o dejanski rasti. Do takrat je pa vse to samo pesek v oci in plezanje iz gnoja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jarno ::

Načeloma podpiramo idejo države kot dobrega gospodarja nekaterih ključnih podjetij, je pa res, da je to odprto vprašanje in se lahko tudi kaj izboljša.
Predvsem zato, ker tako dobiček ne odteka v tujino, zaposleni lahko funkcionirajo po zmernih merilih itd.
Npr. prodaja Telekoma nemškemu Telekomu? Ta še v Nemčiji slabo skrbi za igradnjo internetnega omrežja, kjer se kao finančno ne splača.

Utk ::

PaX_MaN je izjavil:

Goody je izjavil:

;) od zgoraj naštetih mi rajši povej kdo v vodstvo ni bil politično nastavljen, bo seznam precej krajši oziroma bo gor samo eno ime.

Od kje ti ideja da pa je kdo bil politično nastavljen?

Upam da imam pokvarjen sarkazem detektor, ker tako vprašanje je drugače skoraj preveč idiotsko.

PaX_MaN ::

[D]emon je izjavil:

My point exactly. Ko bo pa gospodarska rast na nivoju leta 2008 bomo pa lahko govoril o dejanski rasti. Do takrat je pa vse to samo pesek v oci in plezanje iz gnoja.

Bullshit. Ko bo na nivoju leta 1994, ~6%, šele takrat bomo iz bule!
Ane, bullshit. Ko bo na nivoju iz leta 1946, +Inf, takrat bomo iz bule!
Ojoj, spet bullshit. Ko bomo na nivoju leta 250 pr.n.š., bomo na zeleni veji!

SimplyMiha ::

Gladi je izjavil:


Telekom-monopolist
Elektrarne-monopolisti
Petrol-monopolist

Narobe. Recimo Petrol bi bil monopolist, če v Sloveniji ne bi mogel tankat pri nikomer drugem. OMW, Agip in vse to. Pa elektroponudnikov imaš tudi pestro izbiro, da ne omenjam ISP-jev ter telefonskih operaterjev.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Utk je izjavil:

Upam da imam pokvarjen sarkazem detektor, ker tako vprašanje je drugače skoraj preveč idiotsko.

Ne ga srat. Če je bil politično nastavljen, to pomeni da ga je morala potrdit vsaj vlada. In bi pričakoval, da boste, ker to pač "veste", "drugače mislt je idiotsko", to za vseh 2000+ ljudi v upravah/nadzornih svetih vseh ~500 podjetij v (delni) državni lasti znal prompno naštet. Ponoč ob treh zjutri. Zmačkani.
Ker je po faking dvajsetih letih že cajt da se končno neha pametovat neki na pamet.

nekikr ::

Narobe. Recimo Petrol bi bil monopolist, če v Sloveniji ne bi mogel tankat pri nikomer drugem.

Če bi razumel kaj se skriva za monopolom ne bi govoril takih bedarij (hint: Microsoft je plača kazen zaradi zlorabe monopolnega položaja, čeprav si lahko uporabljal karkoli drugega).

Goody ::

PaX_MaN je izjavil:


Ne ga srat. Če je bil politično nastavljen, to pomeni da ga je morala potrdit vsaj vlada.


LOL, si me pa nasmejal. Definicija politične nastavljenosti: politično je nastavljen le tisti, ki ga potrdi vsaj vlada če že ne izvršni komite. Evo sedaj pa vem da tudi Gašpar Gašpar Mišić ni bil politično nastavljen. Si naučil slovence nekaj novega...

MrStein ::

T-h-o-r je izjavil:

ja, zadnjič sem bral en dober članek, pozabil kje, kjer je en "pameten kapitalist" udriha čez državo in državno lastništvo ipd., podatki pa so pokazali, da njegova firma večino profita ustvari s posli z državo

In kaj potem?
A se naj JU-jevci vozijo z volovskimi vpregami iz časa Fanca-Jozefa, ter uporabljajo enako staro opremo?
(ker če kupijo novo, bo neki kapitalist zaslužil!!!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gladi ::

SimplyMiha je izjavil:

Gladi je izjavil:


Telekom-monopolist
Elektrarne-monopolisti
Petrol-monopolist

Narobe. Recimo Petrol bi bil monopolist, če v Sloveniji ne bi mogel tankat pri nikomer drugem. OMW, Agip in vse to. Pa elektroponudnikov imaš tudi pestro izbiro, da ne omenjam ISP-jev ter telefonskih operaterjev.

Če podjetje ima konkurenco, še ne pomeni da ni monopolist( primer je recimo Google pri iskalnikih, Microsoft pri OS). In današnje stanje na trgu je res načeloma bolj odprto, kot nekaj let nazaj( EU direktive), ampak so še danes vidne posledice državnega "preferiranja" zgoraj omenjenih podjetji. Sicer pa kokr kol obrneš, Telekom je na določenih prodročjih edini ponudnik, kaj pa je to drugega kot monopol?

Goody ::

PaX_MaN je izjavil:

[D]emon je izjavil:

My point exactly. Ko bo pa gospodarska rast na nivoju leta 2008 bomo pa lahko govoril o dejanski rasti. Do takrat je pa vse to samo pesek v oci in plezanje iz gnoja.

Bullshit. Ko bo na nivoju leta 1994, ~6%, šele takrat bomo iz bule!
Ane, bullshit. Ko bo na nivoju iz leta 1946, +Inf, takrat bomo iz bule!
Ojoj, spet bullshit. Ko bomo na nivoju leta 250 pr.n.š., bomo na zeleni veji!


Tako butast post da sem razmišljal ali naj nanj odgovarjam ali ne... Hint: danes imamo večji BDP kot leta 1994, 1946, 250 pr.n.š, danes nimamo večji BDP kot 2008 (primerljive države pa ga imajo).

PaX_MaN ::

Goody je izjavil:

LOL, si me pa nasmejal. Definicija politične nastavljenosti: politično je nastavljen le tisti, ki ga potrdi vsaj vlada če že ne izvršni komite. Evo sedaj pa vem da tudi Gašpar Gašpar Mišić ni bil politično nastavljen. Si naučil slovence nekaj novega...

Torej je Ismaljija Rekužolović ki v Luki Koper puca stranišča čistilka v Luki Koper tudi politično nastavljena, glede na to da je z njo pogodbo podpisal GGM (ker to kar ti praviš pomeni, da so vsi v verigi navzdol politično nastavljeni)?

Goody je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

[D]emon je izjavil:

My point exactly. Ko bo pa gospodarska rast na nivoju leta 2008 bomo pa lahko govoril o dejanski rasti. Do takrat je pa vse to samo pesek v oci in plezanje iz gnoja.

Bullshit. Ko bo na nivoju leta 1994, ~6%, šele takrat bomo iz bule!
Ane, bullshit. Ko bo na nivoju iz leta 1946, +Inf, takrat bomo iz bule!
Ojoj, spet bullshit. Ko bomo na nivoju leta 250 pr.n.š., bomo na zeleni veji!


Tako butast post da sem razmišljal ali naj nanj odgovarjam ali ne... Hint: danes imamo večji BDP kot leta 1994, 1946, 250 pr.n.š, danes nimamo večji BDP kot 2008 (primerljive države pa ga imajo).

Gospodarska rast != velikost BDP.

EDIT: otroc, ne bit ksenofobi :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Blazz ::

PaX_MaN je izjavil:

ahac je izjavil:

Kaj hočeš rečt? Da je državno lastništvo nekih firm in politično nastavljeno vodstvo razlog za gospodarsko rast?

1. Kdo v teh firmah je pa bil politično nastavljen? Seznam imen plz.
2. A ni tko da je 90% podjetij v RS na "državnih jaslih"?


kot zanimivost: če hočeš napredovat v slo. železnicah se moraš vpisati v SDS in celo iti na njihov shod, kar je moj prijatelj nedavno storil, da bo lahko postal strojevodja....tako da tam so več ali manj vsi na vsaj srednjih položajih politično nastavljeni...

Goody ::

;) za pocrkat kakšen trol:

ad1) jaz kao pravim da so vsi dol v verigi politično nastavljeni? Kje jaz to pravim? Kar pravim, da so vse uprave v državnih firmah (oziroma 90% le-teh (da mi ne boš Coleta ven metal, čeprav Krka ni v celoti državno obvladovana,) politično kadrovane.

Čeprav imaš point ;), če je šef politično nastavljen, je tudi tisti ki ga nastavi ta šef politično nastavljen LOL.

ad2) Gospodarska rast != velikost BDP. Kje sem pa jaz rekel da je? Velja pa tudi Gospodarska rast != Konec krize - kot kakor razumem trdite nekateri da je enako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

PrihajaNodi ::

[D]emon je izjavil:

Goody je izjavil:

Oziroma še vedno precej niže kot 2008 (velika večina zahoda je pa precej višje...)


My point exactly. Ko bo pa gospodarska rast na nivoju leta 2008 bomo pa lahko govoril o dejanski rasti. Do takrat je pa vse to samo pesek v oci in plezanje iz gnoja.


Torej ko bodo banke zacele poslovati.

P.s. Pa ne s slabimi krediti oac pa s premisljenimi nalozbami. Tako pa se igramo neke start-upe, ki po vecini ne prinasajo naoredka (zementa je izjema).

Goody je izjavil:

;) za pocrkat kakšen trol:

ad1) jaz kao pravim da so vsi dol v verigi politično nastavljeni? Kje jaz to pravim? Kar pravim, da so vse uprave v državnih firmah (oziroma 90% le-teh (da mi ne boš Coleta ven metal, čeprav Krka ni v celoti državno obvladovana,) politično kadrovane.

Čeprav imaš point ;), če je šef politično nastavljen, je tudi tisti ki ga nastavi ta šef politično nastavljen LOL.

ad2) Gospodarska rast != velikost BDP. Kje sem pa jaz rekel da je? Velja pa tudi Gospodarska rast != Konec krize - kot kakor razumem trdite nekateri da je enako...


Gospodarska rast ni NIKAKOR odraz konec revscini oziroma recesiji. Silicijeva dolina prinese najvec dodane vredosti, tam zaposleni imajo najvecje place, pa je vseeno v Kaliforniji najvec revscine.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Statistika prenese vse. Imeli smo največji padec, sedaj pa se jasno blazno pozna vsaka rast, ki ni vse skupaj nič. Vseeno, bolje kot ponoven padec... bistveno bolje...

Mr.B ::

PaX_MaN,
Gospodarska rast != velikost BDP.
Na podlagi česa so pa izračunali gospodarsko rast 2.6 %. Bi bilo zanimivo videti, kolikšna je to razlika v miljonihkhmmijardi če za vzorec vzamemo 2.6 % rast leta 2008.

T-h-o-r,
Ampak mi moramo še vedno vse odlično stoječe firme prodat praktično zastonj, da bomo z zasluženim denarjem ponovno zagnali gospodarsko rast?
Sej vem Sarkazem. a si zračunal, da si z 2.6 % gospodarsko rast pokril izgubo omenjenih podjetij.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

PaX_MaN ::

Goody je izjavil:

ad1) jaz kao pravim da so vsi dol v verigi politično nastavljeni?

Ker praviš da je bil GGM politično nastavljen. GGMa je namrečizbral nadzorni svet Luke Koper. Nadzorni svet LK je izbral SOD. SOD pa (je) upravlja(la) RS, to je, Vlada.
"Dolga" veriga do politike je to.

Goody je izjavil:

Kje jaz to pravim? Kar pravim, da so vse uprave v državnih firmah (oziroma 90% le-teh (da mi ne boš Coleta ven metal, čeprav Krka ni v celoti državno obvladovana,) politično kadrovane.

Aha, zdaj so "le" še uprave tiste ki so politične kadrovane. Napredek, i guess.

Goody je izjavil:

Čeprav imaš point ;), če šef politično nastavljen, je tudi tisti ki ga nastavi ta šef politično nastavljen LOL.

Hnja, res je zanimiv standard "politične nastavljenosti". Sam ni pa nujno da je merodajen. Oziroma, vprašanje koliko je pre/podteran (zato mi ni všeč da se govori na pamet vse črno ("vse v državnih firmah je politično nastavljeno") ).
Ipak gre (tudi) za upravljanje z davkoplačevalskim denarjem in tako razmišljanje nakazuje na nek obup, v smislu da se s pavšalizmom ogibaš konkretnim argumentom za/proti posamezno imenovanje.

Goody je izjavil:

ad2) Gospodarska rast != velikost BDP. Kej sem pa jaz to rekel?

[D]emon je pisal o gospodarski rasti (in o velikosti rasti sem odgovoril). Ti si pa pol začel o velikosti samega BDP.

Utk ::

Lukšič: Nadzorniki naj ustrezno ukrepajo, drugače ...

Predsednik SD Igor Lukšič je za Delo dejal, da je zgrožen. "Stvari so šle čez rob. Dobro bi bilo, da nadzorniki v Sodu, ki jih je imenovala vlada, premislijo in ustrezno ukrepajo. Če se ne bo nič zgodilo, bo vlada morala zamenjati nadzornike v Sodu," je komentiral.

Loocas ::

Na podlagi česa so pa izračunali gospodarsko rast 2.6 %.

eni hodijo v šole, da to znajo
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

borisk ::

T-h-o-r je izjavil:

lonz je izjavil:

Prosim navedi te odlično stoječe firme...

telekom
elektrarne
krka
luka koper
petrol

samo za začetek


to so dobre firme zaradi tega ker nimajo konkurence, infrastrukturo pa imajo iz časov YU.

Utk ::

Utk je izjavil:

Lukšič: Nadzorniki naj ustrezno ukrepajo, drugače ...

Predsednik SD Igor Lukšič je za Delo dejal, da je zgrožen. "Stvari so šle čez rob. Dobro bi bilo, da nadzorniki v Sodu, ki jih je imenovala vlada, premislijo in ustrezno ukrepajo. Če se ne bo nič zgodilo, bo vlada morala zamenjati nadzornike v Sodu," je komentiral.


Res nobene politike.

Aston_11 ::

Loocas je izjavil:

Na podlagi česa so pa izračunali gospodarsko rast 2.6 %.

eni hodijo v šole, da to znajo
Vidiš logiko v tem stavku? V šole hodijo vsi, pa to ni garancija za nič.

PaX_MaN ::

Utk je izjavil:

Utk je izjavil:

Lukšič: Nadzorniki naj ustrezno ukrepajo, drugače ...

Predsednik SD Igor Lukšič je za Delo dejal, da je zgrožen. "Stvari so šle čez rob. Dobro bi bilo, da nadzorniki v Sodu, ki jih je imenovala vlada, premislijo in ustrezno ukrepajo. Če se ne bo nič zgodilo, bo vlada morala zamenjati nadzornike v Sodu," je komentiral.


Res nobene politike.

Ja saj je ni. Če so GGM nastavili _proti željam politike_, potem ga ni nastavila politika, anede? :P

Goody ::

@PaX_MaN: Gašpar Gašpar si to ti? Ker po moje je edino on (in mogoče ZJ) ki še zmeraj trdi da ni bil politično nastavljen. Pa kakšen napredek, ne trolaj v pm, ker mi je že dolgocajtno. Daj najdi kje sem trdil da so vsi v teh firmah politično nastavljeni? Zmeraj sem govoril o upravah.

Še enkrat počasi, da boš mogoče razumel (čeprav dvomim...); gospodarska rast 2.6% leta 2014 proti letu 2013 ne pomeni da smo iz krize. Če padeš v 10 metrsko luknjo in splezaš z dna 2 metra še ne pomeni da si na površju.

Utk ::

PaX_MaN je izjavil:

Utk je izjavil:

Utk je izjavil:

Lukšič: Nadzorniki naj ustrezno ukrepajo, drugače ...

Predsednik SD Igor Lukšič je za Delo dejal, da je zgrožen. "Stvari so šle čez rob. Dobro bi bilo, da nadzorniki v Sodu, ki jih je imenovala vlada, premislijo in ustrezno ukrepajo. Če se ne bo nič zgodilo, bo vlada morala zamenjati nadzornike v Sodu," je komentiral.


Res nobene politike.

Ja saj je ni. Če so GGM nastavili _proti željam politike_, potem ga ni nastavila politika, anede? :P

Seveda ga je, samo da druga. Ker pa trenutni na oblasti to ni bilo všeč, ga je zamenjala nazaj. Seveda preko nadzornega sveta, ker da bi Lukšič postavljal direktorja Luke pa res ne gre.

Loocas ::

Aston_11 je izjavil:

Loocas je izjavil:

Na podlagi česa so pa izračunali gospodarsko rast 2.6 %.

eni hodijo v šole, da to znajo
Vidiš logiko v tem stavku? V šole hodijo vsi, pa to ni garancija za nič.


ni garancije, je pa potreben pogoj
Matev - najslabši troll vseh časov

ahac ::

Telekom - Si.mobil za telefon, T-2 za net, Telemach za TV. Kaj je Telekom?
Elektrarne - Ne vem katere točno, ker lahko elektriko kupujem pri vsaj štirih ponudnikih.
Petrol - Zato pa tankam na OMV, Agip, Mercator in še kakšna mala lokalna so na voljo. Začuda imajo vse enako ceno, čeprav jih nihče ne sili, da imajo tako visoko.
Luka - Ja, ta je pa res monopolist. Zgraditi še eno luko bi verjetno bila optimalna rešitev, skupaj z še tremi AC do obale, sedmimi progami in, da ne pozabim, najmanj trije vodovodi v vsako hišo.


Telekom - je leta in leta oviral konkurenco, država je pa to ignorirala. To jim je omogočilo daleč največji delež pri mobilni telefoniji, pri internetu so forsiral SiOL (zato jih zdaj vsi tožijo), itd...

Elektrarne - Pri štirih ponudnikih, ki imajo istega lastnika (državo)? Elektrarne sicer ne prodajajo direktno tebi, ampak njim in lahko prodajo elektriko tud v tujino.

Petrol - Jaz pa nimam velik izbire. Od službe do doma se peljem mimo celga kupa Petrolov pa nič drugega. Sicer pa edino OMV ima malo večji delež, ostalo je bolj švoh. V tujini imaš veliko več izbire in tudi konkurenco pri ceni bencina. Pri nas pa država nastavi marže in to take, da se konkurenci ne splača veliko investirat v Slovenijo (kar seveda koristi Petrolu).

Luka - to je pa smiselno, da je monopolist in tudi če je v državni lasti ni problema.


Ampak... a so to res firme, ki največ prispevajo pri gospodarski rasti?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

PaX_MaN ::

Goody je izjavil:

@PaX_MaN: Gašpar Gašpar si to ti? Ker po moje je edino on (in mogoče ZJ) ki še zmeraj trdi da ni bil politično nastavljen. Pa kakšen napredek, ne trolaj v pm, ker mi je že dolgocajtno. Daj najdi kje sem trdil da so vsi v teh firmah politično nastavljeni? Zmeraj sem govoril o upravah.

A ti sploh bereš kar napišeš? Če praviš da je bil GGM politično nastavljen (če je edini, ki pravi da ni bil, GGM, to med te, ki pravijo da je bil, vključuje tudi tebe) GGM pa je nastavil _nadzorni svet_ nikakor ne drži da govoriš le o upravah.

Goody je izjavil:

Še enkrat počasi, da boš mogoče razumel (čeprav dvomim...); gospodarska rast 2.6% leta 2014 proti letu 2013 ne pomeni da smo iz krize. Če padeš v 10 metrsko luknjo in splezaš z dna 2 metra še ne pomeni da si na površju.

Še enkrat: nikoli nisem napisal kaj pomeni velikost gospodarske rasti za izhod iz krize. Karikiral sem napačnost [D]emonove metrike: da sama velikost gospodarske rasti ne pomeni veliko ( v povezavi z BDP, kar si ti naredil, pa že pove malo več).

Glugy ::

gospodarska rast je samo trend. mi smo še vedno nekaj let zadaj po evropskem gospodarstvu.

Goody ::

@PM sem ti napisal odgovor,čeprav ne vem zakaj, ker ti imo osnovna logika ni jasna, pa ga je bluefish izbrisal. Še enkrat pisat brez dodane "paprike" pa se mi ne da...

noraguta ::

imela je tud najbolj strm padec. zamenjane so metodologije merjenje bdp. dolg se je enormno povečal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PaX_MaN ::

Goody je izjavil:

@PM sem ti napisal odgovor,čeprav ne vem zakaj, ker ti imo osnovna logika ni jasna, pa ga je bluefish izbrisal.

kdo v vodstvo ni bil politično nastavljen,

Kdo v Telekomu v zadnjih letih (oziroma od Vončine naprej in pravzaprav nazaj) ni bil politično nastavljen

Tole mi sicer ne zveni kot da govoriš samo o upravah (vodstvo ni samo uprava), ampak okej.

Goody je izjavil:

Še enkrat pisat brez dodane "paprike" pa se mi ne da...

Če sem prav videl si (smiselno) zapisal da to, da četudi so nadzorniki bili apolitični, še ne pomeni da GGMja ni nastavila politika?
To se mi zdi da malo negira zagovornike privatizacije: če lahko na kateregakoli nadzornika/upravo vpliva kdorkoli mimo verige (političnega) upravljanja, to ne bo rešilo ne političnega nastavljanja, ne rentništva, ne nizko učinkovitost teh firm, ne itd.

Joze_K ::

Nič sekirat...

sedaj je spet JJ na potezi

(in se glasni po prsih tolče, da se mu je mega krivica zgodila, ker je sedaj KPK poročilo padlo zaradi birokratske bedarije,... četudi še stalno ne zna pojasniti kako je 200.000€ spregledal in jih ni skril pred organi tako kot ostale milijone)

in bo lahko spet naredil izredno stanje v Sloveniji

tako da kateri hoče kredit vzeti naj ga vzame še zdaj prej.... ker se bo potem spet vse dražilo :D

Mitch ::

Recimo da je imela neka država leta 2007 za milijardo evrov izvoza. Leta 2008 je prišla kriza in izvoz je padel na pičlih 100 milijonov evrov. Leta 2009 ko se je stanje malce izboljšalo pa je nato izvozila država za 150 milijonov blaga in storitev. Evo in imamo 50% rast!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uprava Petrola z Berločnikom na čelu "sporazumno odstopila"

Oddelek: Loža
374675 (3074) jype
»

Cerar ni več predsednik vlade! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22840960 (34201) Jupito
»

Privatizacija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23446356 (40596) Matako
»

Razprodaja NKBM in ostalega državnega premoženja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10224674 (22097) Mr.B

Več podobnih tem