» »

Uprava Petrola z Berločnikom na čelu "sporazumno odstopila"

Uprava Petrola z Berločnikom na čelu "sporazumno odstopila"

Drevesce ::

Po poročanju TV Slovenija je celotna uprava Petrola na čelu z menedžerjem leta 2019 Tomažem Berločnikom "sporazumno odstopila" Razlog naj bi bila razhajanja v strategiji. Naslednik še ni znan.

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/upra...

https://siol.net/posel-danes/novice/bod...

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

Jaz pravim sramota, pa vi?

PacificBlue ::

Jaz bom počasi nehal spremljati aktualne novice, ker kar se dogaja v naši državici pa že presega meje okusnega.

Vazelin ::

Zanimivo ... manager leta, brez nekih afer in sedaj ka odstopljeni
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

genesiss ::

Tole je cisti nesmisel. Odstaviti vodstvo stabilne druzbe, ki je poslovala z dobickom, na novo zaposlila na stotine ljudi, dajala priloznost mladim in naravnala strategijo na trajnostni razvoj je absurdno. Tezko je razumeti.

kixs ::

Lastnik lahko dela kar hoce... aja, to je drzava/vlada :lol:

jype ::

Skratka, jaz sem lastnik? Kul. Javite se za nove, najbolje kar v tej temi.

Vazelin ::

kixs je izjavil:

Lastnik lahko dela kar hoce... aja, to je drzava/vlada :lol:

Ja ampak baje Šarec nima nič s tem, kar se dogaja v Petrolu. A potem res deep state vodi državo al kako, da se odstavlja uspešne menedžerje mimo predsednika vlade? Ali je samo Šarec lažniv pizdun?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Vazelin je izjavil:

odstavlja
Če prav razumem, so se odstavili sami, ker niso želeli poslovati družbeno odgovorno?

Vazelin ::

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

odstavlja
Če prav razumem, so se odstavili sami, ker niso želeli poslovati družbeno odgovorno?

tudi židje so prostovoljno stopili v plinske celice al kako?
Uprava je bila O D S T O P L J E N A;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Kako to veš?

Vazelin ::

Preprosto se mi zdi nemogoče, da bi uspešna uprava odstopila sama od sebe. Menda ja ni CEO odstopil zaradi slabega štarta košarkarskega kluba Olimpija:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

LeQuack ::

Čas da gre Petrol po poti Adrie.
Quack !

krucymucy ::

LeQuack je izjavil:

Čas da gre Petrol po poti Adrie.

No petrol ne gre po poti adrie, naj te kar takoj potolazim.
Je pa to res presenecenje. Da tako ocitno deluje ta nasa leva vlada.

Urbano#Desno ::

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

odstavlja
Če prav razumem, so se odstavili sami, ker niso želeli poslovati družbeno odgovorno?


"družbeno odgovorno" pomeni ne tržno kar pa ima za posledico da so vsi v družbi po določen času brez službe.

stara mama ::

genesiss je izjavil:

Tole je cisti nesmisel. Odstaviti vodstvo stabilne druzbe, ki je poslovala z dobickom, na novo zaposlila na stotine ljudi, dajala priloznost mladim in naravnala strategijo na trajnostni razvoj je absurdno. Tezko je razumeti.

To, da firma kar naprej na novo zaposluje, ti ogromno pove o delovanju.
Ekologija™ in Trajnost™

pikachu004 ::

Ok, verjetno imamo premalo informacij zakaj je do tega prišlo. Me pa nekaj zanima. Kako lahko premier nima nič s tem? Te stvari ne morejo mimo njega, brez da on ne bi imel nič s tem.

Tody ::

Zadaj so igre, ki jih mi ne razumemo, preplet gospodarskih družb od petrola, energetike ljubljana, geni-i in še nekaj teh zadev. Tukaj se ne gre za to da bo imel nekdo par tisoč eur denarja. Da odstaviš celotno upravo (ne samo člana ali predsednika) pomeni da hočejo nekaj velikega narest. Kaj je to pa bog ve. Lahko da hočejo Petrol prodati komu in ga morajo zato pripravit... Zakaj bi to naredili pa vedo samo pametne buče v SDH

nekikr ::

pikachu004 je izjavil:

Ok, verjetno imamo premalo informacij zakaj je do tega prišlo. Me pa nekaj zanima. Kako lahko premier nima nič s tem? Te stvari ne morejo mimo njega, brez da on ne bi imel nič s tem.

Jaz nekaj sumim ampak nerad kurim ražnja dokler zajec teka po gozdu.

Urbano#Desno ::

Tody je izjavil:

Zakaj bi to naredili pa vedo samo pametne buče v SDH


Zato ker država nima kaj biti lastnica gospodarskih družb.
Država mora zagotoviti čim bolj laissez faire okolje za poslovanje od lastništva družb pa držati parkle proč.
Pri državnem lastništvu lahko potem pridemo toksičnih idej kot je "družbeno odgovorno"

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Yep, tako kot Adria. Več kot monopol nekomu ne moreš dati, pa vseeno pokrade, kar se da. Četudi ne dosti. Bolje išta, nego ništa.

Država je odličen lastnik. Za razliko od državljanov, ki smo zelo slabi lastniki.

pegasus ::

Urbano#Desno je izjavil:

"družbeno odgovorno" pomeni ne tržno
Tvoje izhodišče je oksimoron. Družba == trg in vsaka korporacija, ki ne neguje svojega trga (=družbe), je obsojena na propad.

MrStein ::

krucymucy je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Čas da gre Petrol po poti Adrie.

No petrol ne gre po poti adrie, naj te kar takoj potolazim.
Je pa to res presenecenje. Da tako ocitno deluje ta nasa leva vlada.

Ne pripisuj zlobi tisto, kar lahko razložiš z neumnostjo/nesposobnostjo.

Šarec je še nekaj ur prej trdil, da ne bo nobene menjave.
Ali nima pojma, ali namerno laže. Verjetno toprvo.

pikachu004 je izjavil:

Ok, verjetno imamo premalo informacij zakaj je do tega prišlo. Me pa nekaj zanima. Kako lahko premier nima nič s tem? Te stvari ne morejo mimo njega, brez da on ne bi imel nič s tem.

Glej zgoraj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Tody je izjavil:

Zadaj so igre, ki jih mi ne razumemo, preplet gospodarskih družb od petrola, energetike ljubljana, geni-i in še nekaj teh zadev. Tukaj se ne gre za to da bo imel nekdo par tisoč eur denarja. Da odstaviš celotno upravo (ne samo člana ali predsednika) pomeni da hočejo nekaj velikega narest. Kaj je to pa bog ve. Lahko da hočejo Petrol prodati komu in ga morajo zato pripravit... Zakaj bi to naredili pa vedo samo pametne buče v SDH

Ah ja. Lidija Glavina in drugi šampioni upravljanja z državnim premoženjem...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

genesiss je izjavil:

Tole je cisti nesmisel. Odstaviti vodstvo stabilne druzbe, ki je poslovala z dobickom, na novo zaposlila na stotine ljudi, dajala priloznost mladim in naravnala strategijo na trajnostni razvoj je absurdno. Tezko je razumeti.


Ja, tezko je vodit družbo in poslovat z dobickom sploh v primeru ko imas najvecji trzni delez + odlicen brandname:))

Phantomeye ::

blackbfm je izjavil:

genesiss je izjavil:

Tole je cisti nesmisel. Odstaviti vodstvo stabilne druzbe, ki je poslovala z dobickom, na novo zaposlila na stotine ljudi, dajala priloznost mladim in naravnala strategijo na trajnostni razvoj je absurdno. Tezko je razumeti.


Ja, tezko je vodit družbo in poslovat z dobickom sploh v primeru ko imas najvecji trzni delez + odlicen brandname:))


firme so kljub temu že padale zaradi slabega vodstva.

....

sicer pa hecno "sporazumno odstopila". če si postavljen pred ultimat, kjer je možen samo en outcome ni ravno sporazumno. Razlika je samo kateraa verzija je bolj optimalna.

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

Država mora zagotoviti čim bolj laissez faire okolje za poslovanje od lastništva družb pa držati parkle proč.
Tako je v državah, kjer človeško življenje ni vredno nič.

V moji državi se tega ne bomo šli.

c3p0 ::

Vazelin je izjavil:

Zanimivo ... manager leta, brez nekih afer in sedaj ka odstopljeni


Tudi Kordež je bil bil manager leta, bo to po novem bad omen?

starfotr ::

Meneđer leta. Dajte prosim poglejte si, kdo odloča o tem in če slučajno, čisto slučajno sedi v bivši upravi petrola.

Te nazivi so kot bonitetne ocene bonitetnih hiš, en navaden bullshit.

Številke so tisto, kar šteje. In petrol je seveda monopol v naši državi. Saj imamo konkurenco, samo kaj ti bo konkurenca, če je glavna infrastruktura v rokah največjega.

Isto je s telekomom. Je konkurenca, vendar so vsi ostali obešeni na isto infrastrukturo.

scipascapa ::

A niso rekli, da je država lastnik 30%, ostalo pa delničarji?
Šarec je pa lutka.....daje izjave in primerjave s krompirjem ipd. Komediant.

Zgodovina sprememb…

Matejjjjj ::

Super so v JJ mandatu onesposobili večino firm, njihove uprave ne da so bile odstavljene, iskane so bile s tiralicami po svetu. Rezultat desnega vodenja oz poskusov vodenja so enormni dolgovi, v katere smo bili prisiljeni zaradi posledic janševanja v firmah. Poznam te "ljudi" od blizu. Ne bi jim dal v upravljanje niti ključev od drvarnice. Kako razmišljajo? Znanec, pripadnik njihove stranke, sicer dela v podjetju. Hkrati popoldan veselo konkurira lastni firmi kot zasebnik. Je iz celjskega konca. On bi potopil Petrol samo ob omembi, da tam dela prapraprapravnuk koga pomembnega izpred 1990.. Pravi psihopat. Imel je le srečo, da sem bil zaradi družinskega okolja toleranten do njegovih kmetavzarsko štajerskih izpadov. Mejo na Trojane!

MrStein ::

Uf, a en človek, ki bi kar potopil Petrol? Uf uf.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

genesiss je izjavil:

Tole je cisti nesmisel. Odstaviti vodstvo stabilne druzbe, ki je poslovala z dobickom, na novo zaposlila na stotine ljudi, dajala priloznost mladim in naravnala strategijo na trajnostni razvoj je absurdno. Tezko je razumeti.


Zakaj?

Postavili so temelje, da bodo sedaj lahko prevzeli vajeti politični veljaki, ki se bodo sedaj hvalili z dobičkom. To je slovenija in to se tukaj stalno dogaja.

ferdov ::

No pri nagradi managger leta je v dobri družbi:
Manager leta 2000: Herman Rigelnik, Autocommerce Ljubljana
Manager leta 2001: Bruno Korelič, Luka Koper
Manager leta 2002: Zoran Janković, Poslovni sistem Mercator
Manager leta 2004: Sonja Gole, Adria Mobil
Manager leta 2007: Bine Kordež, Merkur
Manager leta 2010: Zdravko Počivalšek, Terme Olimia
Manager leta 2017: Janez Škrabec, Riko

MrStein ::

premaknil iz Problemi človeštva: AndrejO

Hmm zakaj pa to?

A ni, citiram: Aktualna novica ?
A ni: politika ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Država mora zagotoviti čim bolj laissez faire okolje za poslovanje od lastništva družb pa držati parkle proč.
Tako je v državah, kjer človeško življenje ni vredno nič.
v kateri vzporedni zgodovini se je to dogajalo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

Matejjjjj je izjavil:

Imel je le srečo, da sem bil zaradi družinskega okolja toleranten do njegovih kmetavzarsko štajerskih izpadov. Mejo na Trojane!


S takimi izjavami takoj nato pokažeš, da nisi nič boljši od njega.

Invictus ::

Koliko stane podjetje, da postaneš Manager leta ?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

v kateri vzporedni zgodovini se je to dogajalo?
A to je "Pravega kapitalizma še nikjer ni bilo!" argument?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

revizijsko poročilo

Oddelek: Loža
132507 (1516) Ales
»

Kako kupiti Adrio airways (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31844824 (36221) perci
»

Apple toži Evropsko komisijo zaradi 13-milijardnega davka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
18653742 (49824) Jarno
»

Hewlett-Packard množično odpušča

Oddelek: Novice / Ostale najave
268963 (7484) gruntfürmich
»

Stečaji in prisilke.

Oddelek: Problemi človeštva
324736 (3417) BlueRunner

Več podobnih tem