» »

Kazenska ovadba zoper mene zarado "natega" na bolhi.

Kazenska ovadba zoper mene zarado "natega" na bolhi.

1
2
»

hojnikb ::

> Nikogar ne prepričujem. Gre za to, če se iz oglasa lepo vidi, da telefon ni funkcionalen. In se po moje ne vidi.

Res upam da trolaš. Ali da je slow day danes v biznisu...
#brezpodpisa

bbbbbb2015 ::

hojnikb je izjavil:

ignoriraj. Ali ti pa naj vrne zadevo nazaj v takšnem stanju kot je bla pred prodajo (ie delujoča matična).


To pa je druga možnost, ja.

Samo ta možnost pride v poštev samo, če imaš stanje robe dokumentirano (serijske in to). Namreč točno to jaz takoj naredim, torej naj robo vrne, ter dobi vrnjeno kupnino. Samo če pa nima dokumentirano, je še ena možnost, da ima npr. pričo - samo priče so bolj tako tako.

Tretja možnost je, da bi v oglas jasno napisal - NI MOŽNOSTI REKLAMACIJE ALI VRAČILA DENARJA. To bi bilo predvsem pomembno recimo pri vgradnih delih, ki se lahko poškodujejo - npr. matična.

Dosan ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Veš, jaz sem prodajal robo, konkretno mrežni printerski server. Človek je to hotel kupiti, pa sva se pogovarjala, pa mi je povedal, da ima težave s print driverjem na PCju in da je poskušal s tem print serverjem 'odklopiti' printer od PCja misleč da ne bo imel težav.

Jasno sem mu povedal, da ga print server ne bo rešil - problem z driverji bo še vedno imel. Tako da sicer ni kupil robe, a si kar predstavljam, kakšen obraz bi imel, ko bi videl, da ima še vedno problem.



Ja človek, če ti je pa to povedal bi mu pa menda lahko šel še driver domov zrihtat zastonj, pa mu potem lahko komot še printer prodaš pa prah pobrišeš, da ja ne bo šlo kaj narobe s to kupčijo. Dej, dej, dej, da ne bo res vsak bolha prodajalec šel spraševat kaj pa kako bo bolha kupec počel z rabljeno/poškodovano opremo. Dokler je realno stanje jasno opisano in dogovorjeno ti pa res ni treba še zasliševati osebe če je usposobljena za menjavo ali bilokaj drugega.

m0LN4r ::

Še dobro da se gre za bolho in nič resnega.

Te je "prodajalec" prisilil v nakup telefona s počenim ekranom?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bbbbbb2015 ::

m0LN4r je izjavil:

@bbbbbb2015
Lepo, da primerjaš prodajo rabljenega aparata z napako (omenjeno) na bolhi z poslovanjem.
Jaz pa sem mnenja, da si nategun tukaj ti, glede na vse napisano.

OP vsaj piše iskreno, ti pa nategunsko že od štarta pa do konca, sam da se zagrebeš za teh 40€ pa še nov telefon in glasbeno željo. Aja.
Čuj slabo firmo pa odvetnika maš to, če se prčkaš za drobiž pa kupuješ zlomljene telefone na bolhi.


Bolha je poslovanje. Nekdo nekaj proda, nekdo pa kupi.

Nisem nategun, ker nikomur nisem nič prodal, ne kupil tukaj - samo povedal mnenje. Te žaljive komentarje kar pospravi.

Nisem prodal še nobenega telefona. Pa niti nisem mislil.

Dosan je izjavil:


Ja človek, če ti je pa to povedal bi mu pa menda lahko šel še driver domov zrihtat zastonj, pa mu potem lahko komot še printer prodaš pa prah pobrišeš, da ja ne bo šlo kaj narobe s to kupčijo. Dej, dej, dej, da ne bo res vsak bolha prodajalec šel spraševat kaj pa kako bo bolha kupec počel z rabljeno/poškodovano opremo. Dokler je realno stanje jasno opisano in dogovorjeno ti pa res ni treba še zasliševati osebe če je usposobljena za menjavo ali bilokaj drugega.


Nikogar nisem nič zasliševal. Sam je povedal, za kaj misli to rabiti. Saj je vseeno, glej.

Driverja pa mu seveda ne bi zastonj rihtal. Povedal bi mu urno postavko, samo teh drajverjev mu nisem mislil rihtati.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Sivi trg pač NI poslovanje in ni čisto nobenih pravic in dolžnosti iz tega naslova. Torej razen klasičnega kazenskega zakonika(ne nateguj ipd.) ne pride tu noben pravilnik o poslovanju v upoštev IMO.

bbbbbb2015 ::

hojnikb je izjavil:

> Nikogar ne prepričujem. Gre za to, če se iz oglasa lepo vidi, da telefon ni funkcionalen. In se po moje ne vidi.

Res upam da trolaš. Ali da je slow day danes v biznisu...


Funkcionalen izdelek pomeni: prižgeš, uporabiš funkcijo (izbira št.) in telefoniraš.

To pa tu ne moreš, še PIN ne moreš vpisati. Se pravi ni funkcionalen.

Na ta način se to gleda na sodiščih. Sicer pa če ni strinjanja - sodnik ponavadi določi eksperta, na predlog katerekoli stranke.

Lonsarg je izjavil:

Sivi trg pač NI poslovanje in ni čisto nobenih pravic in dolžnosti iz tega naslova. Torej razen klasičnega kazenskega zakonika(ne nateguj ipd.) ne pride tu noben pravilnik o poslovanju v upoštev IMO.


Motiš se. In to ni sivi trg. To je trg rabljenih stvari, pa tudi nove imaš. Za vse kar prodajaš velja Obligacijski zakonik. In tudi Kazenski, jasno.

Niti ne rabiš prodajati za denar. Lahko za žvečilne gumije. Še vedno bo kupoprodaja.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Naslednjič, ko kupuješ telefon prosi vsaj za posnetek (MMS), da dela.
Ali ga pač ne kupuj na bolhi, celo pa tiste ne kjer piše, da je počen ekran.

Mam jaz tudi enga alcatela tuki, poiščem nekoga na bolhi, ki ima enakega delujočega pa mi boš pomagal podturit, ker izkušenj imaš ogromno...
Tako veliko, da si se jih nisi mogel zadržati in si po googlanju našel tole temo, naredil račun in iz izkušenj povedal naj ti vrne keš pa še popravilo.

Wunderschön. Si podpisal kako KP pogodbo, notar je bil polek?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bbbbbb2015 ::

m0LN4r je izjavil:

Naslednjič, ko kupuješ telefon prosi vsaj za posnetek (MMS), da dela.
Ali ga pač ne kupuj na bolhi, celo pa tiste ne kjer piše, da je počen ekran.

Mam jaz tudi enga alcatela tuki, poiščem nekoga na bolhi, ki ima enakega delujočega pa mi boš pomagal podturit, ker izkušenj imaš ogromno...
Tako veliko, da si se jih nisi mogel zadržati in si po googlanju našel tole temo, naredil račun in iz izkušenj povedal naj ti vrne keš pa še popravilo.

Wunderschön. Si podpisal kako KP pogodbo, notar je bil polek?


Prodajalec bi lahko fotografiral npr. telefon v delujočem stanju (kar pa ne more, ker ekran ne dela). Prodajalec lahko zapiše serijsko (IMEI) in zdaj sicer se da (ne vem če še - na starih nokiah se je dalo).

Tako je. Iz izkušenj bi jaz vrnil denar. Pika.

Ti pa pač misliš, da ne. Pač ne. Glej. Ni to moja vojna... V končni fazi me to osebno ne tangira.

m0LN4r ::

Iz izkušenj bi jaz vrnil denar.

A velik dnarja vračaš pa to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Lonsarg ::

@OP, upam da ti je glede na odziv kupca jasno, da išče pravne luknje in se zaveda da nima prav. Poleg tega je še tako munjen, da je priznal da je sam pokvaril matično, take se lepo skensla.

bbbbbb2015 ::

==============================
Tako fantje. To bi bilo to. Na neke druge komentarje ne bom odgovarjal, sploh žaljive sem izpustil. Zame je ta tema na off.

Mislim, da sem jasno povedal kaj si jaz mislim in da ste skapirali vsi, tudi tisti, ki počasi berete. Vi pa imate vso pesniško in drugo svobodo, da mislite drugače.

Adijo.

Grey ::

Glede na to, da si zelo mlad, bi ti osebno priporočal, da vrneš kupnino in se ne ukvarjaš s kartotekami ter sodišči. Izgubil nisi nič, telefon bi v obeh primerih moral popraviti z novim zaslonom ali celo čim dražjim. Denar, ki si ga dobil in ga boš vrnil nazaj pa je tako ali tako pozitivna ničla.

Kako si prepričan, da je telefon dejansko deloval, če kot praviš zaslon ni deloval? To, da se tipke prižgejo ne pomeni nič. Še vedno to lahko pomeni, da je bil "bricked" in je res kaj za zamenjat na matični plošči.

ajfon ::

POTEM PA RAZLOŽI KAKO TO DA SI SI GLIH ZA TO TEMO NAREDIL NOV UPORABNIK?

m0LN4r ::

Sam si rekel, da imaš izkušnje z vračanjem denarja in marsikaj drugim, kar je povezano z "kupcem"

Najlepše je pa tole:
Čas prve prijave
24.02.2015 17:19:08
Čas prvega prispevka:
danes, 17:52:42

Žalosten dan za bolha serviserje...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

OP, da ne bi slučajno pomislil na to da prevzameš paket!
s takim dejanjem podpiraš tako zalego kot je kupec in (glede na komentarje) bbb2015.

Pravno ti ne more čisto nič. Če te bo ustrahoval ali grozil z fizičnim nasiljem podaj prijavo na policijo. To že spada pod resnejši prekršek in policija se bo odpravila obiskat možakarja.

ajfon ::

no.. hvala vsem za komentarje.. NE bom prevzel paket... hvala za mnenja!

Lp,
Jan

bbbbbb2015 ::

m0LN4r je izjavil:

Iz izkušenj bi jaz vrnil denar.

A velik dnarja vračaš pa to?


Samo enkrat sem pristal, da stranka vrne nov HP G5 server (modela se točno ne spomnim več) in sem ji vrnil denar - ranga 12 tisoč evrov.

Težava s serverjem je bila, da so ventilatorji že pri sobni temperaturi tulili. Ugotovil sem, da je problem v 1U serverju, ki ima zelo majhne ventilatorje, pa tudi v stranki, ki je nameščala RedHat klon (CentOS), ki ni imel softverskega krmiljenja environmenta.

Dejansko se je server slišalo 40 metrov daleč skozi zidove. Res pa je pisalo v specifikaciji, kakšen zvočni tlak v db server povzroča.

V grobem ena miks situacija.

Stranka se je potem odločila da kupi en 5U mislim da G4 server - ter doplačala neko malenkost, in sem ji pač prodal to.

m0LN4r ::

ajfon je izjavil:

POTEM PA RAZLOŽI KAKO TO DA SI SI GLIH ZA TO TEMO NAREDIL NOV UPORABNIK?

in
Na neke druge komentarje ne bom odgovarjal, sploh žaljive sem izpustil. Zame je ta tema na off.

in
Čas prve prijave
24.02.2015 17:19:08

Čas prvega prispevka:
danes, 17:52:42

Žalosten dan za bolha serviserje...

Vse štima.

OP že kopiraš tekst pa printaš liste? Mogoče ti bodo še prav prišli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ajfon ::

KOGA ZANIMA TOLE???

bbbbbb2015 ::

ajfon je izjavil:

POTEM PA RAZLOŽI KAKO TO DA SI SI GLIH ZA TO TEMO NAREDIL NOV UPORABNIK?


Imam uporabniško ime že od prej. Samo sem pozabil geslo. Pa zgleda da tudi uporabniškega imena nisem prav napisal, ker pri izgubljenem geslu te prosi za username in e-mail. In zgleda da username-a več ne vem. Ko sem se pa hotel ponovno registrirati, pa mi je napisal, da je e-mail že v bazi.

Glej, big dil. Sem pač kreiral nov username na drug e-mail.

Na slo-tech ponavadi itak samo berem.

ajfon ::

quick question: kaj pomeni tale "OP" ?

Gandalfar ::

Dovolj bo.

Unknown_001 ::

ajfon je izjavil:

quick question: kaj pomeni tale "OP" ?


To je okrajšava za avtorja teme.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100275 (6009) predi
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382236 (25683) budnost
»

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519454 (7581) MadMen

Prodaja prek Bolhe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10218205 (15646) dzinks63
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827116 (24927) galu

Več podobnih tem