» »

Prevara (goljufija) na bolha.com

Prevara (goljufija) na bolha.com

«
1
2

T2008 ::

Pozdravljeni,
pred časom sem na bolhi kupila oblačila, ki naj bi bila NOVA in NE NOŠENA, prejela pa sem RABLJENA oblačila. Zato sem uporabnico prosila naj mi vrne denar, jaz pa ji bom stvari poslala nazaj na moje stroške. Ta tega noče kupiti, da naj bi bilo kupljeno po sistemu videno - kupljeno. Kar pa ni res, saj so stvari na sliki zgledale res nove, ne nošene... KAR PA NI RES. Kaj lahko storim? Iz bolhe so mi poslali odgovor, da naj se obrnem na policijo. Kakšni so ti postopki? Ima kdo kašne izkušnje s tem?

V naprej hvala za odgovore.

Zheegec ::

To je bilo kupljeno od privat osebe ali od podjetja, ki oglašuje na bolhi?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

alijaz12345 ::

pokliči policijo in povej kaj se ti je zgodilo=)

T-h-o-r ::

ne kupuj novih oblačil na bolhi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Šimpanz ::

Kdo neki bi na Bolhi kupoval obleke in pred nakupom ne bi preveril ali so res nove. Če je na oglasu pisalo da gre za nove obleke obvesti policijo če pa so ti to rekli samo v pogovoru pa pač nimaš nobenih dokazov in raje pozabi na vse skupaj.

T2008 ::

Živjo,

hvala za odgovore. Imam shranjen oglas kjer piše, da so oblačila nova in ne nošena... Kako bom pa dokazala, da jih nisem nosila jaz... Groza, full sem jezna in bi bila res vesela, da bi bila prodajalka kaznovana!!!

Bananovec ::

T-h-o-r je izjavil:

ne kupuj novih oblačil na bolhi

Pameten naset vendar jaz poznam še boljšega.
Na Bolhi sploh ne kupuj ničesar!

alijaz12345 ::

zakaj pa ne rad kopujem na polhi

iji na policio

Zgodovina sprememb…

T2008 ::

Sm mela samo dobre izkušnje, zdaj pa to... taki si zaslužijo kazni. Pa me zanima ali ima kdo izkušnje, so taki tudi KAZNOVANI??? Ali jih naša država ščiti?

Vice ::

So kaznovani.
Drugače pa bi vprašal tiste, ki pravijo "ne kupuj na bolhi" ali imajo vcepljen idiotizem v genih ali se je napaka pojavila z uporabo interneta? Ni bolha kriva za netagancijo to se ti lahko zgodi kjerkoli na katerikoli podobni strani. Pamet in previdnost ni nikoli odveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

KoMar- ::

"Videno - kupljeno" kupljeno velja, če predmet vidiš v živo in ne, če ga kupiš prek interneta z odkupnino, lol. Povej tej "uporabnici", da ji boš poslala vse mogoče organe in organele na dom, če ti ne vrne denarja. Ne se ji pustit.

Šimpanz ::

Ja najbrž bojo kaznovani čez ene 3 leta s opozorilom in pogojno kaznijo.

T2008 ::

KoMar - sm ji napisala za prijavo... in jo še zadnjič prosila naj vrne denar, da jaz ponošenih stvari ne bom nosila, da sem jih kupila le zato, ker je prodajala nova... in če mi ne bo vrnila denarja, da jo nemeravam prijavit. Pa mi je napisala, da naj ji neham grozit, ker bo njena odvetnica oddala ovadbo proti meni!!!
Ne da se mi zgubljat časa s tem, ampak mi je neumno, da bi taki ostali ne kaznovani!!!

maskoteq ::

Videno-kupljeno, tudi policija ti bo povedala to

lp

T2008 ::

Bom preverila na policiji. Stvari namreč nisem videla... imam shranjen oglas, da piše, da so stvari nove, ne rabljene - torej je to goljufija za katero mora biti kaznovna, no vsaj tako mi govori logika.

Blinder ::

eno molotovko v njeno hišo da zgorijo njena ponošena oblačila, hiša in ona v njej
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

darkolord ::

maskoteq je izjavil:

Videno-kupljeno, tudi policija ti bo povedala to


Aha, če kupiš računalnik, dobiš pa v pošiljki potem 3 kile cukra, je to tudi "videno-kupljeno" al kako?

Timurlenk ::

Blinder je izjavil:

eno molotovko v njeno hišo da zgorijo njena ponošena oblačila, hiša in ona v njej

:))

darkolord je izjavil:

maskoteq je izjavil:

Videno-kupljeno, tudi policija ti bo povedala to


Aha, če kupiš računalnik, dobiš pa v pošiljki potem 3 kile cukra, je to tudi "videno-kupljeno" al kako?



videno kupljeno

kupec nima nobenih pravic!!!!111enaaena

Zgodovina sprememb…

T2008 ::

Ojla, jaz mislim resno... želela bi da bi bila kaznovana, ne pa da bi umrla ;) in da v bodoče ne bo še koga nasuho povlekla - sam vrjamem, da pa nism bla prva... Zanima me izkušnja nekoga, ki je podal prijavo zaradi podobne stvari.

Timurlenk ::

podaš prijavo, poveš kaj pa kako se je zgodilo, pa gredo policisti preverit


to je to

KoMar- ::

Pa mi je napisala, da naj ji neham grozit, ker bo njena odvetnica oddala ovadbo proti meni!!!

Grožnja s prijavo na policijo ni prekršek in ti ne more nič narest. Sploh pa nekdo, ki prodaja rabljene obleke prek Bolhe, verjetno nima za odvetnika.

Še enkrat bom napisal: "videno-kupljeno" NE VELJA za internetne nakupe, ker predmeta ne moreš videti v živo.

T2008, oddaj prijavo in poročaj. Drugega ne moreš narest, če se s prodajalcem ne moreš zmenit.

T2008 ::

Hvala KoMar, tudi jaz mislim, da bo tako najbolje... upam, le da bodo stvar vzeli resno. A morda veš, če je možna tudi prijava na zvezi potrošnkiov slovenije - kje se naredi to?

KoMar- ::

Verjetno vse piše na njihovi spletni strani. Čeprav transakcija med dvema osebama po mojem mnenju nima veze z ZPS.

Manu ::

Glede na odgovor, ki ti je napisala sklepam, da se je kar dost ustrašla. Zdaj pa poskuša ustrašit tebe nazaj, da bi ti odnehala. Na tvojem mestu ne bi odnehal. Napiši ji nazaj (pa ne preveč čustven) odgovor:

- da ona tebe tožit ne more, ker nima nobene podlage za to
- da ima prodaja preko interneta svoja pravila v zakonu (ne vem kako se zakon imenuje) in da je glede na zakon pravica na tvoji strani (poišči zakon in si ga malo preberi)
- da boš to vsekakor prijavila policiji in ne misliš odnehat (pojdi na PP in se pozanimaj kaj lahko narediš)
- da bo tvoj odvetnik kontaktiral z njenim odvetnikom (naj ti torej pošlje podatke njenega odvetnika) - mogoče imaš kakega prijatelja odvetnika ali pa se pozanimaj za brezplačno pravno pomoč ali pa poskusi tu: http://www.pic.si/
- da se preko IP-ja da ugotovit osebne podatke prodajalke (seveda bo to opravila policija) - no, ne vem, če to policija sme brez sodne odločbe - torej se jo da izsledit, če ima namen se potuhnit

Torej malo se boš angažirala, poiskala zakone (zakon o potrošniku ali nekaj takega), jih prebrala, se informirala pri policistih, se informirala pri odvetnikih (mogoče za kakšen brezplačen nasvet) itd...

To ti bo dobra izkušnja za vnaprej, ko se ti bo kaj podobnega zgodilo. Glej na to, kot na priložnost pridobiti si nove in koristne izkušnje na področju prava.

Odgovor naj bo kratek, jasen in poln dejstev. Izogibaj se pisanja tipa: jaz že ne bom nosila ponošena oblačila (zgleda preveč užaljeno), vrni mi denar (jeza), te bom prijavila policiji (občutek nemoči).

Nanizaj suhoparna dejstva in misli resno. Zgleduj se po davčnih napovedih ali sodnih odločb... Tam ni nobenih čustev notri, ampak ko to začneš brat se precej ustrašiš, ker daje resen vtis.

Tvoj prvi cilj je, da prepričaš prodajalko naj ti vrne denar. Če ni odziva, potem uresniči namero in jo prijavi policiji. Ko jo prijaviš policiji ji to pisno tudi obvesti. Vedela bo, da gre zares in bo mogoče popustila.

Če si prevarana je pravica na tvoji strani. Zato se angažiraj zanjo.

Meizu ::

Tole ji napiši, kar je Manu napisal in denar boš dobila takoj naslednji dan :)

Najverjetneje se zaveda, kaj se vse lahko zgodi, če jo prijaviš, to je dokazala s tistim palamudenjem od odvetnika ipd. Prijava na policijo ni prekršek zatorej se nimaš česa bati.

Me prav zanima kako se bo tole končalo :)

Hardstyle ::

Manu je izjavil:

Glede na odgovor, ki ti je napisala sklepam, da se je kar dost ustrašla. Zdaj pa poskuša ustrašit tebe nazaj, da bi ti odnehala. Na tvojem mestu ne bi odnehal. Napiši ji nazaj (pa ne preveč čustven) odgovor:

- da ona tebe tožit ne more, ker nima nobene podlage za to
- da ima prodaja preko interneta svoja pravila v zakonu (ne vem kako se zakon imenuje) in da je glede na zakon pravica na tvoji strani (poišči zakon in si ga malo preberi)
- da boš to vsekakor prijavila policiji in ne misliš odnehat (pojdi na PP in se pozanimaj kaj lahko narediš)
- da bo tvoj odvetnik kontaktiral z njenim odvetnikom (naj ti torej pošlje podatke njenega odvetnika) - mogoče imaš kakega prijatelja odvetnika ali pa se pozanimaj za brezplačno pravno pomoč ali pa poskusi tu: http://www.pic.si/
- da se preko IP-ja da ugotovit osebne podatke prodajalke (seveda bo to opravila policija) - no, ne vem, če to policija sme brez sodne odločbe - torej se jo da izsledit, če ima namen se potuhnit

Torej malo se boš angažirala, poiskala zakone (zakon o potrošniku ali nekaj takega), jih prebrala, se informirala pri policistih, se informirala pri odvetnikih (mogoče za kakšen brezplačen nasvet) itd...

To ti bo dobra izkušnja za vnaprej, ko se ti bo kaj podobnega zgodilo. Glej na to, kot na priložnost pridobiti si nove in koristne izkušnje na področju prava.

Odgovor naj bo kratek, jasen in poln dejstev. Izogibaj se pisanja tipa: jaz že ne bom nosila ponošena oblačila (zgleda preveč užaljeno), vrni mi denar (jeza), te bom prijavila policiji (občutek nemoči).

Nanizaj suhoparna dejstva in misli resno. Zgleduj se po davčnih napovedih ali sodnih odločb... Tam ni nobenih čustev notri, ampak ko to začneš brat se precej ustrašiš, ker daje resen vtis.

Tvoj prvi cilj je, da prepričaš prodajalko naj ti vrne denar. Če ni odziva, potem uresniči namero in jo prijavi policiji. Ko jo prijaviš policiji ji to pisno tudi obvesti. Vedela bo, da gre zares in bo mogoče popustila.

Če si prevarana je pravica na tvoji strani. Zato se angažiraj zanjo.


Ni potrebe po IPju, če je plačala po povzetju ima naslov, če je nakazala ima TRR in nazadnje ima mail/telefonsko in poiščeš na facebooku =)

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Mislim, da delaš iz muhe slona. To si vzemi kot lekcijo za vnaprej, na bolhi so ljudje, ki radi nategujejo (hehe), žal so še zelo daleč od zanesljivosti eBaya.

Torej namesto da se greš neke borbe z mlini na veter ti predlagam naslednje korake:
- Če oblačil ne boš nosila jih prodaj naprej drugemu, mogoče boš imelo nekaj izgube, vsaj če ne boš tudi ti hotela naslednjega kupca nategniti s tem, da so nova. Ta izguba je dela lekcije, ki sem jo prej omenil.
- Naslednjič, ko kupuješ kaj prek bolhe, posebej pa stvari, ki so označene kot nove, jih raje osebno prevzemi in se tako zavaruj pred nategom
- Najbolj pa ti priporočam nakup oblačil preko eBaya, ker so zelo poceni in možnost natega je dosti manjša, vsekakor pred nakupom pogledaš oceno prodajalca in komentarje kupcev. Imaš UK ebay: http://ebay.co.uk/, poštnine niso velike, sploh za obleke, največkrat lahko več oblek daš skupaj v en paket in se tako izogneš več poštninam.
Quack !

d0rK ::

Seveda, hm hm. Težka odločitev. Ali upoštevaš Manuja, se angažiraš, po možnosti dobiš denar nazaj in nategovalki pokažeš, da se ne da nategniti vsakogar, ali pa slediš navodilom Kvaka, izgubiš svoj denar, se jajcaš s preprodajanjem rabljenih oblek za drobiš ali jih celo podariš, ter dopustiš, da nategovalcem še malo zrastejo krila. Touch choice.

49106 ::

Nič ni borba na mline. Če kupiš karkoli na daljavo od fizične osebe, imaš ševedno 8 dnevni rok za skrite napake. Priporočeno z povratnico ji pošli pismo..... Prijavo na policijo in potem verjetno še sodišče. obvezno poslikaj rabljeno robo

hator ::

49106 je izjavil:

Nič ni borba na mline. Če kupiš karkoli na daljavo od fizične osebe, imaš ševedno 8 dnevni rok za skrite napake. Priporočeno z povratnico ji pošli pismo..... Prijavo na policijo in potem verjetno še sodišče. obvezno poslikaj rabljeno robo

V vsakem primeru lahko prijaviš. Lahko popusti in naredi zunajsodno poravnavo (vrne denar) ali pa spelje sodni mlin. Velika verjetnost, da naredi PRVO.
Nakupovanje preko bolhe in ostalih strani pač ni varno. Če vrednost nakupona ne presega ok. 300 eur, si ti enostavno ne splača prijavljat policiji. Policija tko ali tko brez sodišča ne more ukrepat.
Shranjen oglas verjetno na sodišču ne velja. (Lahko je pač Photoshop). Lastniki bolhe pa verjetno nebodo razkrili oglasa oz. sodišče nima potrejenega suma, da lahko zahteva razkritje.Rezultat bodo sodni stroški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

iso2000 ::

O kakšni vrednosti pa je govora? A je to 20 EUR ali je 200EUR?

LP

Ziga Dolhar ::

Po želji na policiji podaj kazensko ovadbo - vendar to NE pomeni, da boš dobila nazaj tudi denar.

V tvojem primeru najverjetneje ne gre za "potrošniško" pogodob, zato na zakone o varstvu potrošnikov in razne urade/zavode tukaj pozabi. Ker imaš njen naslov, ji pošlji opomin pred tožbo, v katerem ji sporočaš, da ima 30 dni za izpolnitev pogodbe (torej izročitev NOVIH cunj, kakor so bile kupljene), ali za vrnitev kupnine. Če tega ne stori, boš prisiljena vložiti tožbo pri pravdnem sodišču. Oglas, ki si ga shranila, boš brez problema predložila na sodišču.
https://dolhar.si/

St235 ::

To kar ste imele vidve kot dve fizični osebi se ne tiče zakonov o zaščiti potrošnikov in ustanov. Vse kar lahko narediš je da kot fizična oseba zoper njo na policiji sprožiš prijavo zaradi goljufije nato pa jo civilno tožiš za škodo, ki ti jo je povzročila. Seveda bo dokazno breme na tvoji strani. Ona vse kar mora stroti je da trdi, da so bile obleke nove ko jih je poslala, ali pa, da je v oglasu pisalo da so bile rabljene. Če Bolha tega oglasa nima v arhivu ti tvoj print kaj dosti ne bo pomagal.

Avenger ::

Še vedno ne vemo vrednosti, kar je precej pomemben podatek...

Lekcija je, da določenih stvari od fizičnih oseb ne kupuješ po pošti. Ebay je bolj varen od Bolhe, ker ima sistem ocenjevanja prodajalcev - tudi tu pride do goljufij, vendar v spet, zelo določenih primerih, pa ne bi o tem zdajle. Skratka, veliko ceneje je it vsako stvar lepo osebno pogledat in moram reč, da po pošti vzel že kar precej stvari, z bolhe pa točno 1, vrednosti 3 jurje SIT. Moram reč, da me do danes ni še noben nategnil (tok, tok) ima pa to verjetno nekaj opraviti tudi s tem, da vedno previdno ocenim tveganje.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ully82 ::

Danes sem dozivel lep nateg na bolhi.Pristavljam link da si lahko ogledate enega od goljufov na bolhi ( http://www.bolha.com/uporabnik/tons2 )Skratka napaka , priznam je bila moja naivnost ampak nasi organi oziroma nasa drzava ima ocitno napisan zakon za *BARABE*.Gledal sem neko vsebino ki naj bi bila zelo poceni.Stopim v kontakt z prodajalcem in nekako po pisanju parih mailov dobim obcutek da zadeva izgleda zdrava!Nakar skleneva da mi zadevo poslje.In cez 2 dni grem na posto dvignit paket.Plačam 200 Evrov+postnina in sedem v avto.Sedaj je schoooook.Verjetno se vam bo malo nasmejalo saj sem v paketu nasel-paradajzovo mezgo,robcke in vzigalnik!!!!!Uglavnem,takoj grem nazaj na posto in zelim nekako situacijo uredit.Posta zavrne da bi se karkoli orgiralo.Grem na policijo in mi predstavijo postopek ki je sledec,Ce storilca izsledijo ga bodo kazensko ovadili in bo postopek stekel,kar bo trajalo dalj casa!Ce ga seveda najdejo!Recimo da pride do sodisca.Bom mogel jaz dokazovati da sem res dobil paradajz robcke in vzigalnik proti storilcevi besedi ki lahko trdi da je on pravilno odposlal in da sem jaz vseskupaj zreziral!Cool.Sedaj bom nekako ze pozrl 200 evrov ampak vas postenjake OPOZARJAM PAZITE kaj pocnete na spletu.Mafia je ocitno zelo velika v sloveniji zakon pa vse slabsi!
Lep pozdrav Vsem!!!!

galu ::

Moraš odpret pred poštarjem... To je Rule n.1
Tako to gre.

amigo_no1 ::

Poštar v mojem kraju samo čaka da dobi denar in odpeketa asap, kaj šele da lahko še pred plačilom karkoli odpiral.
Je to zakonsko kje predpisano da lahko odpreš pred poštarjem (da se prepričaš o vsebini paketa)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

galu ::

Kolikor vem, še PS priporoča da odprete paket prej...
Tako to gre.

misek ::

Pred plačilom ali ko je paket že plačan?
Je torej poanta samo v temu, da imaš poštarja kot pričo, kaj je bilo v paketu?

galu ::

Točno tako.
Ne vem točno kdaj lahko pogledaš (pred ali po plačilu), ampak vseeno reči da hočeš noter pogledat, pa potem plačat. Če bo pa hotel obratno pa tudi vredu, glavno da je ON na licu mesta.
Tako to gre.

Ziga Dolhar ::

ully82, kakšen zakon bi pa pravzaprav "rad"?
https://dolhar.si/

Keyser Soze ::

galu je izjavil:

Ne vem točno kdaj lahko pogledaš (pred ali po plačilu), ampak vseeno reči da hočeš noter pogledat, pa potem plačat. Če bo pa hotel obratno pa tudi vredu, glavno da je ON na licu mesta.

IMO, ti ne moreš pogledat v pošiljko preden jo plačaš. Lahko jo zavrneš, ampak mora it nazaj "as it was". Najboljše je, če jo odpreš pred poštarjem ja (po tistem, ko plačaš odkupnino). Ali celo na pošti, ki imajo ponavadi tudi video nadzor in je najbolj ziher garancija trditve, kaj je realno bilo v paketu.

Sam ponavadi posnamem odpiranje paketa. Tako da najprej natančno posnameš pakiranje, nato pa še celoten "unpack". Na način, da paket, niti vsebina, nikoli ne izgineta izven vidnega polja kamere.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Ok, smiselno bi bilo da paket odpreš ko ga plačaš (pred poštarjem), samo vprašanje je kako ga zadržati tistih par minut.

ully82 ::

Posiljko lahko odpres ko placas in ce slucajno poznas postarja jo odpres pred placilom in ce je v paketu kaj drugega ga enostavno lepo zalepis nazaj in ga kao zavrnes.Seveda pa v tem primeru reskira postar.Ce pa prej placas in potem odkrijes da ni prave vsebine moras takoj na posto prijavit da nakaznico zadrzijo in napisejo porocilo o barabiji al neki takega,nakar gres na policijo in vse skupaj prijavis.

Kaksen zakon bi bil vredu!
Nemore oseba poslati paketa kjer se ime in priimek neujemata z naslovom hise!Ko karkoli fizicna oseba posilja po povzetju bi morala posta slovenije zahtevati oseben dokument in izpisati stevilko os.dokumenta nakar lahko odposlje.
In ce pride do prevare ga imajo v trenutku.Ker drugace se lahko kdorkoli postavi pred tisti naslov katerega bi moral denar prispet in enostavno rece postarju ce ima kaj za njega in da je to on!V tem primeru pa bi tudi postar moral preverit njegovo identiteto in sele nato izplacat.
Mislim da bi to kar precej zmanjsalo prevar pri nas!

amigo_no1 ::

Še najbolj se mi zdi smiselno da greš paket iskat na pošto na okence, plačaš, takoj odpreš na licu mesta in če notri ni pričakovane vsebine narediš paniko.

galu ::

Ej sam res.. Kdo nuca Nigerijce, ko pa te že Slovenci začenjajo nategovat po pošti..:D
Tako to gre.

s1m0n ::

K sreči še nisem imel nobenega večjega problema z kupovanjem na bolhi (razen enkrat vendar je šlo za majhen znesek, zdaj če ta oseba več ljudi dobi okoli je pa lahko kar velik znesek). Tudi sam sem par telefonov prodal za smešno ceno (leto nazaj Omnio za 100EUR, je bla 1A ohranjena, izpravna) pa raje, da je oseben prevzem, tako se tudi jaz prepričan, da ne bo kakšnih nadaljnih komplikacij :)

fosil ::

Če odpiraš pred poštarjem/na pošti potem jih lahko uporabiš kvečjemu za pričo v kakšen nadaljnjem dokazovanju kaj je bilo dejansko v paketu.

Da bi ti pa zaradi tega poštar nazaj vzel paket in vrnil denar je pa malo verjetno.
Tako je!

#000000 ::

Zakaj ne, greš na pošto in ob dvigovanju paketa izraziš željo po komisijskem odprtju paketa pred prevzemom, znači dva uslužbenca pošte in ti, odprete paket in če je vsebina prava ga plačaš.

fosil ::

In kako naj oni vedo kaj naj bi bilo v paketu?
Pošta ni odgovorna za vsebino, kvečjemu za poškodbe.
In pošta tudi ne sme odpirat paketov.
Tako je!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevaranti na Bolhi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
334100528 (6262) predi
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38382377 (25824) budnost
»

kupec želi denar nazaj od prodanega telefona- what to do (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519556 (7683) MadMen
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818843 (14090) francek1
»

Prevare na Bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8822239 (17120) ratkob65

Več podobnih tem