» »

Weight Gainer katerega ?

Weight Gainer katerega ?

«
1
2

deyvid ::

Zdravo
Zanima me nekaj odločil sem se nakupa weight gejnerja in zdaj me zanima kateri je najboljši ? Sem velik 174cm teža 72kg.Že 1 mesec se ukvarjam z street workout in zdaj bi rad vredo
gainer za dobro ceno :) In katere so dobre trgovine v sloveniji ki prodajajo "od gejnerjov do proteinov".Moj cilj je pridobiti več mase "na rokah" v vsaj 3 mescih "čeprav pomoje
se nebo veliko poznalo saj ne dvigujem veliko težo tako kot fitneserji.

Perza ::

Sem imel odlične rezultate z optimum serious mass. V treh mesecih dobil 10 kg s tem + fitness. Sam izredno težko dobim na teži, edino tale zadeva me je naredila. Te pa gainer konkretno zalije, ne samo po mišicah, okoli trebuha niti ne, se je pa poznalo na bolj okroglem obrazu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Perza ()

kodsiti1 ::

Saj tej gainerji niso nič drugega kot (drage) kalorije. Bo isti efekt če poješ več prave hrane in verjetno tudi bolj zdrav.

Valjda da ti je fitnes boljši ampak pull upi in dipi so dobra vaja za roke, hrbet, prsa in se da... poznalo se ti bo ampak ne pričakuj da boš po treh mesecih postal hulk.

deyvid ::

kodsiti1 je izjavil:

Saj tej gainerji niso nič drugega kot (drage) kalorije. Bo isti efekt če poješ več prave hrane in verjetno tudi bolj zdrav.

Valjda da ti je fitnes boljši ampak pull upi in dipi so dobra vaja za roke, hrbet, prsa in se da... poznalo se ti bo ampak ne pričakuj da boš po treh mesecih postal hulk.


Ja samo so pa dobre in hitre kalorije itak bi še povečal intake tako da bi večjo količino jajc jedel...In ja vem nemorem od tega postati hulk ker ne hodim v fitnesu.Glavno je da dobim malo več mase in malo bol večje močne roke to je pa tut vse :)

mgermo ::

Več kot 1kg na mesec mišične mase ne moreš dobiti tako da je vse kar je več...špeh.
Gainerji so skoraj vsi zanič, ker vsebujejo veliko sladkorja. Raje si kupi whey posebej in kompleksne OH posebej in si potem po potrebi mešaš.

deyvid ::

Perza je izjavil:

Sem imel odlične rezultate z optimum serious mass. V treh mesecih dobil 10 kg s tem + fitness. Sam izredno težko dobim na teži, edino tale zadeva me je naredila. Te pa gainer konkretno zalije, ne samo po mišicah, okoli trebuha niti ne, se je pa poznalo na bolj okroglem obrazu ;)


Koliko si pa jemal ? na 334g (2 polni merici) se mi zdi preveč "prehitro bi šlo pa hočem da 6 kg drži vsaj dober mesec." Imam mogoče prednost da zelo hitro pridobim težo in jo tudi držim :) Čeprav imam težave z dobivanjem več mase okol rok "imam zelo suhe"...

mgermo je izjavil:

Več kot 1kg na mesec mišične mase ne moreš dobiti tako da je vse kar je več...špeh.
Gainerji so skoraj vsi zanič, ker vsebujejo veliko sladkorja. Raje si kupi whey posebej in kompleksne OH posebej in si potem po potrebi mešaš.


Kje se pa splača kupovat in v kateri produkt ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deyvid ()

mgermo ::

http://www.myprotein.com/

Instant whey brez okusa (dejanski okus je rahlo po vaniliji) ker je najcenejši in ima največjo % beljakovin + Instant oats. Lahko dodaš tudi različne kapljice za okus.

OH ponavadi dobiš dovolj že iz redne prehrane, whey pa vedno pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

Steinkauz ::

Weight gainer je whey + drag OH.
http://scoobysworkshop.com/protein-powd...

Kupi si whey in to je to...

deyvid ::

Steinkauz ::

20g cukra na 100g. Mmmmmm

PurpleMoo ::

Sicer se na gainerje ne spoznam, ampak tale izgleda precej dober:

http://www.the-nutrition.com/store/inde...

Brez sladkorja, veliko beljakovin. Ne vem pa, koliko se izplača glede na razmerje cena:pakiranje.

deyvid ::

Sem že naročil včeraj to
https://www.proteini.si/sl/gainerji-pro...
Samo bom vzel samo 200g na dan,ker hočem da vsaj 1. mesec drzi im pa dokupil sem si kreatin "mogoče mi bo pomagalo kaj" pri nekaterih sploh ne pomaga.

Zajec123 ::

Pozdravljeni
Sam imam probleme z telesno težo (65 kg),višina okoli 175.
Rad bi povečal misično maso.
Kaj bi vi priporočali?
Gainerje? Kakšno razmerje 1:2,1:5.
Koliko časa je to potrebno jemati,da se pozna na telesni teži.
Hvala :)

Matija82 ::

Gaining more = eating more

Nastavi beljakovine na 2g/TT, zapisuj vse (vkjučno omake in bureke) kar poješ, dvigni vnos za 500 kcal, oceni položaj po treh tednih (teža gor/dol, izgled).

Zajec123 ::

Katero razmerje naj kupim,oz. ga ti priporočaš?

gazibo ::

9000

Fuks ::

Nobenega! Kupi whey če se ti zdi, da ne dosegaš 2g beljakovin na kg telesne teže (tako kot so zapisali). Če teža ne gre gor dodajaj hrano. Npr z gresom, testeninami, žemljicami, sendviči, čokolinom, ali pa katerokoli drugo tvojo najljubšo hrano. Ceneje ter vseeno malo bolje ter bolj kontrolirano.

Kakor so že zapisali. Na mesec se da dobit 1kg mišične mase (AMPAK! to je zgornja meja. ZA to je potreben trening v nulo, hrana v nulo, dobra genetika). Pričakuj raje 0.5kg. Tako da če se boš redil več kot 1kg na mesec bo več kot pol skoraj zagotovo maščoba. Če se boš zamastil si boš nekoliko pokvaril hormonsko sliko, kasneje pa izgubil mišice ko boš želel shujšat.

Take it slow. Zgoraj imaš dober nasvet: popisuj kalorije in spremljaj telesno težo. Videl boš ob kakšnem vnosu kalorij se rediš (in koliko). Če se ne boš, vnos zvišuj. Tako preprosto je, vendar zahteva nekoliko truda. Če misliš da boš nekaj nabavil popil in bo to to, potem bolje da odnehaš, ker rezultatov ne bo (takih kot jih želiš).

Unknown_001 ::

Pivo ti je bol ko vsak sranje od gainerjev. Efekt je isti, pač ogromno kalorij na easy way zaužiješ, pa še veš kaj uživaš. Gainerji so neke vrste fail, ker kot so nekateri omenili ti ne pomagajo dobit na mišični temveč bolj na špeh masi (Eni temu pravijo bulking). Vendar je vse skupaj v bistvu dost idiotsko ker se boš za definicijo kasneje moral mal šparat kar pa bo povzročlo zaostanek v napredovanju pri nabiranju mišične mase. Ta taktika je bila že večkrat dokazana kot faljena, razen če ti je gušt met telo kao masivno a ko se napneš nobene definicije. Kakorkaol, na tvojem mest bi začel krompir pa makarone raje namest teh gainerjev jest.

In še ena dost uporabna informacija: debelost in suhost NISTA dedno pogojena. To je dejstvo, ki ga mnogi ignorirajo da lahko vlečejo velesralec teorije in izgovore. Genetika kvečjem pripomore k načinu rasti mišic in končni obliki razvitega telesa, ampak to gre za male detajle, na primer samo določeni ljudje imajo lahko precep na bicepsu, 8pack in podobne fore. Če nisi profi bodybuilder kjer vsak detajl šteje se ne zgovarjaj na genetiko.
Sam povem. Pač mojih 5centov na to temo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Isotropic ::

megamass 4000

deyvid ::

Zajec123 je izjavil:

Pozdravljeni
Sam imam probleme z telesno težo (65 kg),višina okoli 175.
Rad bi povečal misično maso.
Kaj bi vi priporočali?
Gainerje? Kakšno razmerje 1:2,1:5.
Koliko časa je to potrebno jemati,da se pozna na telesni teži.
Hvala :)


Najbolj se ti splača kupiti whey proteine od myprotein. "Najbolši kar jih lahko dobiš za nizko ceno".Okus mi je osebno dober "cookies and cream" čeprav se mi zdijo malo presladki
mešam pa z maltodekstrinom.Seveda je pa na prvem mestu pravilna prehrana pa če že gledaš se ti najbolj splača od myprotein roba saj je top notch.

videc ::

Unknown_001 je izjavil:

Pivo ti je bol ko vsak sranje od gainerjev. Efekt je isti, pač ogromno kalorij na easy way zaužiješ, pa še veš kaj uživaš. Gainerji so neke vrste fail, ker kot so nekateri omenili ti ne pomagajo dobit na mišični temveč bolj na špeh masi (Eni temu pravijo bulking). Vendar je vse skupaj v bistvu dost idiotsko ker se boš za definicijo kasneje moral mal šparat kar pa bo povzročlo zaostanek v napredovanju pri nabiranju mišične mase. Ta taktika je bila že večkrat dokazana kot faljena, razen če ti je gušt met telo kao masivno a ko se napneš nobene definicije. Kakorkaol, na tvojem mest bi začel krompir pa makarone raje namest teh gainerjev jest.

In še ena dost uporabna informacija: debelost in suhost NISTA dedno pogojena. To je dejstvo, ki ga mnogi ignorirajo da lahko vlečejo velesralec teorije in izgovore. Genetika kvečjem pripomore k načinu rasti mišic in končni obliki razvitega telesa, ampak to gre za male detajle, na primer samo določeni ljudje imajo lahko precep na bicepsu, 8pack in podobne fore. Če nisi profi bodybuilder kjer vsak detajl šteje se ne zgovarjaj na genetiko.
Sam povem. Pač mojih 5centov na to temo.
Pod tole bi se tudi sam podpisal. Predvsem glede makaronov, krompirja, dodaj še jaca, pa bo. Tudi veliko bolj zdravo kot razni praški, itd.
Pač moje mnenje.

Domobrancek ::

no ja gainerji so tud po moje mnenju poraba gnarja za bv..če že res rabš neki tazga bo bolš da si kupš navadne proteine jih vržeš u misker dodaš zravn mlek (s 3.5% maščobe al kok je največ..) vržeš notr še 1 banano (lohka tud 2, 3..) pa recimo kake jagode..vidu sm tud da so deval not mandlje pa razne druge oreščke use to zmiksaš spiješ pa maš gainer :) drugač se pa tko al tko nesmeš zanašat na te praške..firme goljufajo (recimo ti piše da je v nekem proizvodu 25g beljakovin u resnic jih je 10 ostalo je pa en sranje k se lahko šteje pod beljakovine sam niso in ti nebo nč koristil..) 90% beljakovin in kalorij bi mogl pridt od prehrane (meso, krompir riž makaroni jajca..hrana uglavnm) ostalih 10% pa iz raznih praškov..če bi rd pridobu na teži pač jej več..simpl..al pa u skrajnih razmerah nared tak šejk k sm ti napisu zgori in to je to..sigurno bolš k gainerji. fora pridobivanje teže je da poješ več kalorij kot jih telo pokur..usak človk ma drugačn metabolizm..en človk loh poje 2500 kalorij pa dobi težo gor eni lohka 3000 pa nedobijo nč..odvisn kak metabolizm maš..če morš pojest velik kalorij pol pač jej hrano pr keri z mejhno koločino hrane dobiš velik kalorij (recimo oreščki majo fuul velik kalorij + zdrave maščobe itd) pa na netu najd kak calculator k ti zračuna glede na tvoje potrebe kok kalorij rabš pojest..tega je k dreka na netu..če neboš najdu napiš pa ti prlepm link tuki :) ni čist točn sam začetk se lohka po tem orinetiraš..

Zgodovina sprememb…

sioux ::

Oj,

Tudi jaz potrebujem nasvet glede gainerja. Pri meni je problem, da se nikakor ne zredim. Jem res veliko in raznoliko, zelo se trudim, da zaužijem veliko testanin, kropirja, jajc,...vendar teža se ne premakne nikamor, k večjemu pada. Treniram 3 x na teden po treningih spijem navadne proteine...nekaj mišične mase sicer imam, ampak ne pride do izraza saj sem suha kot glista (165/48kg), pred kratkim sem imela še 53 kg. Moj cilj je pridobiti vsaj nekaj teže, četudi ''špeh''. Rada bi imela bolj polno postavo. Ali se v takem primeru lahko poslužim gainerja? In kakšnega priporočate?

Hvala vsem.
Lep pozdrav

Unknown_001 ::

Gainerjev se ne poslužuj. Vztrajaj pri urejenem jedilniku. Telo potrebuje čas, če hočeš kaj kvalitetno narest. Hitre metode nabiranja mase - "špehanje" ti bodo samo pokvarile postavo. Na koncu boš izgledala povprečno in vsa definicija za katero si garala bo šla v franže. Jej normalno (z vmesnimi obroki-malice), NE pretiravaj s treningi, pij dovolj vode (+-5kil se pozna takoj če si dehidrirana) in ne se z beljakovinskimi pripravki pri tej kilaži zajebavat, ker ti šnicl pa kak jogurt takoj pokrijeta osnovne potrebe, ostale beljakovine se pa od makaronov, zelenjave in ostalega naberejo, torje tehnično gledano za pripravke denar mečeš stran. Priporočen beljakovinski vnos za odraslo osebo je navadno med 0.8-1.5g na kilogram telesne teže in NE 2g kakor nekateri radi nategujejo cifre. To je že skoraj zgornja toleranca ki jo lahko telo prebavi.

Glede prehrane se ne oziraj preveč na razne bloge in "skrivnosti" raznih znalcev od nekih stručkotov ker preverjeno v 80% primerov prodajajo bedarije naprej.
Strokovna literatura ti je lahko v pomoč:
http://www.mf.uni-lj.si/dokumenti/0c25d...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FTad ::

Prvo kot prvo moras najverjetneje popravit trening. Po treningu dodaj poleg protein shejka se oh v prahu. Verjetno se ne zredis, ker telo vseeno porabi vec kalorij, kot jih vneses. Najprej uredi prehrano, potem so supplementi kot nadomestek npr 1 obroka ali 2 (ce imas tisti dan trening). Pa trening 3x tedensko ni dovolj (sploh pa, ce ne treniras z utezmi)

Matija82 ::

Normalna priporočila niso merilo, ko se gre za trening z namenom povečanje misične mase. Več o tem kaj telo lahko ali ne - http://www.jissn.com/content/11/1/20

Nihče ne upošteva beljakovin iz zelenjave in makaronov kot enakovrednih tistim iz mesa/mlečnih izdelkov in se zato ponavadi, kar spregledajo pri računanje vnosa.

Rant - Tale strokovna literatura ne bi šla niti čez prvo preverjanje diplomskih del na povprečnem faksu.

sioux, en teden beleži VSE (omakice, prigrizke, čokoladice) kar poješ, vrži podatke v Cron-o-meter in javai nazaj.

Unknown_001 ::

Matija82 je izjavil:

Normalna priporočila niso merilo, ko se gre za trening z namenom povečanje misične mase. Več o tem kaj telo lahko ali ne - http://www.jissn.com/content/11/1/20

Rant - Tale strokovna literatura ne bi šla niti čez prvo preverjanje diplomskih del na povprečnem faksu.


Normalno priporočljivo je za neaktivno osebo okoli 0.8-1.0 za aktivno pa tja do 1.5.

In kaj te moti pri tem? Sedaj praviš da na fakultetah učijo laži? Fakulteta za medicino je podpovprečen faks? Zanimivo, vsak dan nekaj novega izvem.
In kaj ima bodybuilding s tem veze? Vsi boste spet raketno znanost odkrili za nek banalno lahko rešljiv problem. Navadno ljudje ki opisujejo probleme podajo zelo površno samooceno. Jem veliko, kaj je to veliko? Za nekoga je veliko že če je zmožen vase zbasat 1 ogromno južno, medtem ko je zajtrk preskožil, potem pa za večerjo da mu je ratal še mal na silo neki pojest. Glede na zapisano je samo sledeče verjetno: Avtorica ima lahko jedilnik totalno v pi*** (se opravičujem izrazu), trenira preveč oz. počiva premalo, ali pa gre spet za nek primer neučakane osebe ki bi najraje dobila rezultate čez noč.

Matija82 je izjavil:


sioux, en teden beleži VSE (omakice, prigrizke, čokoladice) kar poješ, vrži podatke v Cron-o-meter in javai nazaj.


Da ne bi res. Bolj bolanega početja pa še ne. Sem poznal par takih ljudi ki so si vse šteli pa kalkulirali pa posodice s seboj nosili za hrano da bo ja vse "optimalno". Saj nismo stroj bemuboga. Jejte kot ljudje, ne pa de se nekaj preseravate pa sami sebe mučite, al morate bit res na gram umerjeni na vagi? Bi še reazumel za vrhinske športnike, kjer je že 5 gramov čez mejo dovolj da ti ne pustijo tekmovati v tvoji kilažni kategoriji, ne pa tako.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

sioux ::

Hvala vsem, ki ste mi hitro ponudili nekaj odgovorov.

Zadeva je takšna, moj primarni cilj je da pridobim nekaj teže (saj zdajšna teža sploh ni zdrava), ne želim biti popolnoma fitness izoblikovana, budybuildanje me ne zanima, dejstvo pa je da rada športam. Tudi jedilnik imam vsaj mislim, da urejen jem vsaj 5-krat na dan (zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja oz. kočerja (2 uri pred treningom) in potem še po treningu ponavadi kakšna jajca in zrezek - ki pa ponavadi res ni piščanec), nasplošno zaužijem več rdečega mesa (konjsko, govedina) kot pa belega, saj mi je belo preveč pusto - seveda se med tednom nekajkrat vseeno prisilim, saj mi vsi pravijo, da ga moram zaužiti več kot zdaj rdečega).
Treniram crossfit (1 x na teden delam samo z utežmi - kar drži še vedno ni enako kot če bi delala samo z utežmi)in treniram ga že dobro leto, pred tem sem samo tekla, že nekaj let pa se ukvarjam še s plezanjem in aplinizmom. Tako da problema s potrpežljivostjo nimam.
Vse kar želim je pridobiti nekaj več teže, ne verjamem pa, da jo lahko na svojo konstitucijo samo z mišično maso, saj kot sem zgoraj omenila ne želim, da so me le mišice in koža.

Morda si res ne izbiram pravilnih živil, čeprav sem poizkusila že kar nekaj različnih metod.Priznam pretežnega znanja s strani nutricionizma in podobnih zadev okoli hrane nimam.
Zakaj sem spraševala glede gainerja pa je zgolj pridbivanje informacije o tej zadevi, saj mi je predkratkim nekdo rekel naj poizkusim še z gainerjem, da me vsaj malo oblije. Vendar seveda, če to naredi več škode, kot koristi se ga pač ne bom posluževala. Vsakemu tudi ni za vrjet :).

Se pa stestiram tudi glede vnosa tekočin, morda sem v zadnjem času res premlao pila. :(

Se opravičujem za roman :)))
Še enkrat hvala vsem za odgovore.
Lep pozdrav in lep dan vsem. :)

m0LN4r ::

Na hitr: riž, krompir, pšenična moka, cuker, lots of it.
Zle so aktualni ocvirki, zaseka ipd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

thramos ::

Unknown_001 je izjavil:


Matija82 je izjavil:


sioux, en teden beleži VSE (omakice, prigrizke, čokoladice) kar poješ, vrži podatke v Cron-o-meter in javai nazaj.


Da ne bi res. Bolj bolanega početja pa še ne. Sem poznal par takih ljudi ki so si vse šteli pa kalkulirali pa posodice s seboj nosili za hrano da bo ja vse "optimalno". Saj nismo stroj bemuboga. Jejte kot ljudje, ne pa de se nekaj preseravate pa sami sebe mučite, al morate bit res na gram umerjeni na vagi? Bi še reazumel za vrhinske športnike, kjer je že 5 gramov čez mejo dovolj da ti ne pustijo tekmovati v tvoji kilažni kategoriji, ne pa tako.


Ne gre za to, da v nedogled beležiš in se prehranjuješ do grama natančno, ampak da sploh ugotoviš, koliko v resnici poješ in porabiš. Večina drastično pod ali precenjuje dejansko stanje.

Za nekatere sendvič pomeni malo žemljo z tanko rezino salame, za druge pa pol štruce kruha z veliko poli in sira ter celo tubo majoneze.

Po enemu tednu beleženja vnosa in porabe hitro vidiš kaj moraš spremenit.

m0LN4r ::

 Vecerja

Vecerja


 kosilo

kosilo


 malica

malica



xD
Za nekatere sendvič pomeni malo žemljo z tanko rezino salame

To je sendvič za rahitične.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sioux ::

hahahaha zgleda da bi lahko pojedla sam kosilo do konca XD ...
....pri večerji in malici bi pojedla samo meso :D s kruhom se neki slabo razumem XD ...

But i'll try ;)

FTad ::

sioux je izjavil:

Hvala vsem, ki ste mi hitro ponudili nekaj odgovorov.

Zadeva je takšna, moj primarni cilj je da pridobim nekaj teže (saj zdajšna teža sploh ni zdrava), ne želim biti popolnoma fitness izoblikovana, budybuildanje me ne zanima, dejstvo pa je da rada športam. Tudi jedilnik imam vsaj mislim, da urejen jem vsaj 5-krat na dan (zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja oz. kočerja (2 uri pred treningom) in potem še po treningu ponavadi kakšna jajca in zrezek - ki pa ponavadi res ni piščanec), nasplošno zaužijem več rdečega mesa (konjsko, govedina) kot pa belega, saj mi je belo preveč pusto - seveda se med tednom nekajkrat vseeno prisilim, saj mi vsi pravijo, da ga moram zaužiti več kot zdaj rdečega).
Treniram crossfit (1 x na teden delam samo z utežmi - kar drži še vedno ni enako kot če bi delala samo z utežmi)in treniram ga že dobro leto, pred tem sem samo tekla, že nekaj let pa se ukvarjam še s plezanjem in aplinizmom. Tako da problema s potrpežljivostjo nimam.
Vse kar želim je pridobiti nekaj več teže, ne verjamem pa, da jo lahko na svojo konstitucijo samo z mišično maso, saj kot sem zgoraj omenila ne želim, da so me le mišice in koža.

Morda si res ne izbiram pravilnih živil, čeprav sem poizkusila že kar nekaj različnih metod.Priznam pretežnega znanja s strani nutricionizma in podobnih zadev okoli hrane nimam.
Zakaj sem spraševala glede gainerja pa je zgolj pridbivanje informacije o tej zadevi, saj mi je predkratkim nekdo rekel naj poizkusim še z gainerjem, da me vsaj malo oblije. Vendar seveda, če to naredi več škode, kot koristi se ga pač ne bom posluževala. Vsakemu tudi ni za vrjet :).

Se pa stestiram tudi glede vnosa tekočin, morda sem v zadnjem času res premlao pila. :(

Se opravičujem za roman :)))
Še enkrat hvala vsem za odgovore.
Lep pozdrav in lep dan vsem. :)


Glej, ce ti zacnes trenirat v fitnesu, niti pod razno se ne rabis bat, da bos v roku enega meseca fitnes izoblikovana. Vseeno pa moras zaceti trenirat z utezmi in ne tisti cross"shit".

Ceprav jes 5x dnevno, je vseeno pomembno, kaj takrat jes. Ker si suha potrebujes hidrate pred treningom (za energijo) in potem pri trdem obroku po treningu za regeneracijo. Seveda beljakovine pa za misicno rast. Ne pozabit tudi na mascobe.

To, da ti belo meso ne sede, ni panike. Saj imas pri piscancu tudi bolj socne kose npr bedro/stegno ipd. To, da jes rdece meso je super. Najbolje cca 150g zrezek s hidrati (riz, testenine) po treningu. Ne vem, kdo ti prodaja broscience, da moras vec pustega mesa pojesti od rdecega.

Aja, pa ne skrbi, ta te bo s treningom z utezmi samo misice in koza. Za tako nizki % mascobe moras ze v extrem.

Gainer ti koristi samo, npr po treningu, ko si tako ali tako moras narediti mesanico whey-a in hidratov v prahu (npr malto).

m0LN4r je izjavil:

Na hitr: riž, krompir, pšenična moka, cuker, lots of it.
Zle so aktualni ocvirki, zaseka ipd.


Riz ja, ostalo je brezveze in takih nasvetov ne upostevat.

m0LN4r ::

Ti praški in beseda "moraš" je najboljši marketing fitnes industrije, drugače bi že pozaprli te prodajalne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

sioux je izjavil:

Oj,

Tudi jaz potrebujem nasvet glede gainerja. Pri meni je problem, da se nikakor ne zredim. Jem res veliko in raznoliko, zelo se trudim, da zaužijem veliko testanin, kropirja, jajc,...vendar teža se ne premakne nikamor, k večjemu pada. Treniram 3 x na teden po treningih spijem navadne proteine...nekaj mišične mase sicer imam, ampak ne pride do izraza saj sem suha kot glista (165/48kg), pred kratkim sem imela še 53 kg. Moj cilj je pridobiti vsaj nekaj teže, četudi ''špeh''. Rada bi imela bolj polno postavo. Ali se v takem primeru lahko poslužim gainerja? In kakšnega priporočate?

Hvala vsem.
Lep pozdrav

Kaj treniraš?

Če delaš kardio vaje, pač ne bo mišične mase ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sioux ::

Invictus je izjavil:

sioux je izjavil:

Oj,

Tudi jaz potrebujem nasvet glede gainerja. Pri meni je problem, da se nikakor ne zredim. Jem res veliko in raznoliko, zelo se trudim, da zaužijem veliko testanin, kropirja, jajc,...vendar teža se ne premakne nikamor, k večjemu pada. Treniram 3 x na teden po treningih spijem navadne proteine...nekaj mišične mase sicer imam, ampak ne pride do izraza saj sem suha kot glista (165/48kg), pred kratkim sem imela še 53 kg. Moj cilj je pridobiti vsaj nekaj teže, četudi ''špeh''. Rada bi imela bolj polno postavo. Ali se v takem primeru lahko poslužim gainerja? In kakšnega priporočate?

Hvala vsem.
Lep pozdrav

Kaj treniraš?

Če delaš kardio vaje, pač ne bo mišične mase ...


crossfit...kukrkoli se to nekomu zdi kr neki...je meni super, saj večino vaj delam z lastno težo, določene pa z utežmi, na moči in stabilizaciji sem zelo pridobila - preznojim se tudi več kot dovolj - kar pa je tudi moj cilj športa - da napredujem, mi je zanimivo in da me ''garanje'' sprosti..napredek je ampak v smislu zunanjega izgleda, ni pa ga na tehtnici, namesto da bi težo pridobila sem jo izgubila :/

Ftad hvala za razdelan odg.

lep pozdrav

Bellzmet ::

Če zgubljaš težo pomeni, da še vedno pokuriš več kalorij kakor jih dobiš. Poizkusi povečati obroke, pa če ne ješ belega mesa moraš poskrbeti za zadosten vnos beljakovin (npr. jajca, mlečni izdelki, ribe, stročnice). Poizkusi vseeno s piščancem, kamot daš gor kakšne omake ker kalorije niso problem;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

dope1337 ::

Ne se sekirat. Jz sm tud tak fenomen, k lahk dam karkoli v sebe, pa bo ista teza. Mas pac "zajeban" metabolizem.

Praskov se izogibam, ker lahko vse dobis skozi hrano. Prasek je pac cenejsa alternativa pravi hrani. Zahteva pa vecjo disciplino, vec casa za mizo/sporhedom ter globjo denarnico.

Ce hoces biti tryhard, jej pravo hrano, si bos hvalezna na dolgi rok.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

FTad ::

Ocitno folk se vedno ne razume point supplementov. Ce moras v dnevu pojesti npr 200g beljakovin, 200g OH in 50g mascob (okvirne cifre) in si porazdelis to na 4-5 5 obrokov, je komot en obrok v obliki whey+malto (ali gainer) shejk. S tem ni nic narobe, hkrati pa tudi ne obremenjujes telesa in prebave toliko z razgradnjo, kot ce bi pojedel trdi obrok (aka zrezek ipd).

Ce pa imas izmed 5h obrokov 3x supplement, potem pa rezultatov ne bo.

In ja, tako kot sem ze jaz napisal in ostali povedali, ce vseeno veliko jes in se ne zredis (v pozitivnem smislu), tvoje telo se vedno pokuri vec kalorij, kot jih pojes. Torej bo treba popravit jedilnik.

Hkrati pa tehtnica in tvoja teza ni dobro merilo za napredek. Za orientacijo ze, najbolj se vidi napredek v ogledalu (ali ko primerjas svoje slike prej - potem) in pa na treningu, ko se ti delovne teze ali pa stevilo ponovitev le teh zvecajo.

Moras tudi upostevati da je po volumnu 1kg misic != 1kg mascob.

innerspace ::

sioux,
za se zrediti imas dve glavni opciji. Manj telesne aktivnosti ali visji vnos kalorij. Tvoja kcal bilanca je v minusu, zato izgubljas kilograme.
Sumim, da se telovadbi noces odrekati, zato povecaj vnos mascob in OH. Mascobe imajo na enoto mase najvisjo kaloricno vrednost, OH pa "pomagajo tem kalorijam na tapravo mesto".
Tu pa tam dodas malo vec olivnega olja ali masla, pojes kak kos kruha, cokoladni krof ali zavitek, dobra opcija so orescki vseh sort. Ali pa nutela:)

Ce pa zelis kak "fitness dodatek v prahu", vzami kreatin.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Unknown_001 ::

Jst teh praškov še psu ne bi dajal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FTad ::

innerspace je izjavil:

sioux,
za se zrediti imas dve glavni opciji. Manj telesne aktivnosti ali visji vnos kalorij. Tvoja kcal bilanca je v minusu, zato izgubljas kilograme.
Sumim, da se telovadbi noces odrekati, zato povecaj vnos mascob in OH. Mascobe imajo na enoto mase najvisjo kaloricno vrednost, OH pa "pomagajo tem kalorijam na tapravo mesto".
Tu pa tam dodas malo vec olivnega olja ali masla, pojes kak kos kruha, cokoladni krof ali zavitek, dobra opcija so orescki vseh sort. Ali pa nutela:)

Ce pa zelis kak "fitness dodatek v prahu", vzami kreatin.



nasvet je ze sicer pravi, ampak brez kruha, krofov ali nutele (to je bolj za cheat-meal).

Ce ze jemljes kreatin, vzames cajno zlicko pred treningom, vec ne potrebujes.

dope1337 ::

Da ne bo kdo mene slucajno narobe razumel. Praski niso nic bolj/manj skodljivi kot hrana.

Je poenostavitev vnosa substanc (ter cenejsa verjanta). Zdej ce vam je lazja pot boljsa ... Enjoy.

Ce pa mislite trdo delati za rezultate (tako kot predvidevam da razmisljate tudi kadar trenirate) si boste pa v glavi postimal prioritete ter spoznali, da lahko tudi uzivate v hrani ter dosezete zeljene rezultate.

Jz osebno ne mislim iti tako dalec, da bi jedel na cas ter si meril kalorije. Ker pac raje uzivam v povprecnosti. Bom pac malo bolj stisnil z vajami.

Niti podrazno pa ne mislim "goljufati" s praski.

P.S. Dajte si izmerit v fitnesu, pri katerih utripih na minuto vase telo kuri mascobe (cca 140 na minuto) ter pri katerih misicno maso (cca 160 na minuto). Da ne boste na treningu kurili napacnega tkiva.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

thramos ::

Predlagam, da ješ samo zelenjavo pa še malo bolj stisneš pri vajah. Drugače si pussy, ki goljufa z drugo hrano. Cheater. Easy path, your choice.

dope1337 ::

Meni misljeno ali OP? Ker si v obeh primerih falil poanto xD

P.S. bolj slab dojemam sarkazm. Me mors ponavadi opozorit vnaprej
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Bellzmet ::

Unknown_001 je izjavil:

Jst teh praškov še psu ne bi dajal.


Tako je. Jaz jih jem, da bi jih dal pa psu mi pa še na misel ne pride.

FTad ::

dope1337 je izjavil:

Meni misljeno ali OP? Ker si v obeh primerih falil poanto xD

P.S. bolj slab dojemam sarkazm. Me mors ponavadi opozorit vnaprej


Letelo nate.

predvsem tvoj komentar "Jz osebno ne mislim iti tako dalec, da bi jedel na cas ter si meril kalorije. Ker pac raje uzivam v povprecnosti. Bom pac malo bolj stisnil z vajami."

vsebuje polno kontradiktornosti. Kaj potem bolj pri vajah stisnes?

Hkrati pa omejujoc pogled na dolocene suplimente. Whey, Malto, Keratin in Bcaa so nepogresljivi (podkrepljeni z veliko testi).

dope1337 ::

Se mi je zdel da se bo nekdo vpikno v to, ker sem se, roko na srce, res slabo izrazil.

S kreatinom (predvidevam da si to mislil namesto keratina) in bcaa (pa se katerim drugim praskom) je lazje izvajati vaje, kot pa brez. So pjebi, ki redno jemljejo to, probal en mesec brez, pa je slo ... ampak tezje vse skupaj (manj moci v misicah), malo daljsi pocitki med vajami in serijami, da so misice prisle k sebi (se oplemenitile s kisikom ter raznimi hranili).

Meni ne pomeni veliko "hiter" napredek. Raje "furam suffer" pa pridem na daljsi rok do istih rezultatov, kot ostali (z istimi vajami).

Ne pa tukaj prepricvat, da so praski "nepogresljivi", ker je to cisto zavajanje ter napeljevanje k bliznjicam.

Se cudim, da je clovestvo prezivelo v dobi "pred praski".
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

thramos ::

Kdo pa tako prepričuje?

No, si nehal s vsem drugim razen zelenjavo? Fantje, ki drugač redno jejo meso so en mesec probal brez. Ful je šlo težje in počasneje, ampak ima dosežek pravo težo - respect. Ne pa izi bližnice z uravnoteženo prehrano. Samo softiči si olajšujejo zadeve.

dope1337 ::

thramos je izjavil:

Kdo pa tako prepričuje?

FTad je izjavil:

Hkrati pa omejujoc pogled na dolocene suplimente. Whey, Malto, Keratin in Bcaa so nepogresljivi (podkrepljeni z veliko testi).


Ti pridem še prebrat, al boš sfolgu to sam?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15036976 (14146) link_up
»

proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515304 (11377) killa bee
»

Kako pridobim telesno težo in mišično maso?

Oddelek: Loža
338565 (8027) _Enterprise_
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773019 (63254) thramos
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037525 (27930) CleanPower

Več podobnih tem