» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
44 / 86
»»

solatjek ::

Evo, aniversary update se uradno prenaša na mojo lumio

KTr1sk ::

solatjek je izjavil:

Evo, aniversary update se uradno prenaša na mojo lumio

je samodejno napisalo za nadgradnjo? ker meni je napisalo in sem pritisnil pozneje, zdaj pa mi ne napiše več, četud ročno preverim za posodobitev piše da je posodobljena (ampak ni) (lumia 640LTE)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

solatjek ::

Šel sem preverit posodobitve, jo je našel in pričel takoj s prenosom, ni bilo niti možnosti za kasneje.
Poskusi ponovno zagnati telefon in še enkrat poglej za posodobitve...

Dzhimen ::

Ko sem videl post, sem dal še jaz preverit za posodobitve na telefonu in je tudi meni našlo ta update, zdaj mi ga namešča... :D

Ali bi blo pametno naredit factory reset po tej posodobitvi? Ne delam ga redno, naredil sem ga samo na začetku, ko sem nadgradil na win10m enkrat aprila in od takrat nisem glih 100% zadovoljen z odzivnostjo telefona in porabo baterije (Lumia 535)...

A ostali, ki delate factory resete pogosteje, opažate občutne razlike med prej/potem?

loveJDM ::

Če maš caš naredi factory reset pa maš pol mir nekaj časa :)

solatjek ::

Evo, naloženo! Prvi vtisi so super, telefon je mnogo bolj odziven, dodanih nekaj funkcij in nastavitev, ki sem jih prej pogrešal. Se mi pa je enkrat restartal, ko sem moral potrditi kodo v telefonu za sinhronizacijo gesel, mogoče je to celo normalno, le opozoril me ni, da bo sledil restart...

harvey ::

Tale update je bil pa hiter :), zaenkrat deluje vse normalno, po občutku nekoliko bolj poskočen/odziven.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Dzhimen ::

Ena prvih stvari ki sem jih šel pogledat je bla če so popravli tist escape char pri "Mobilna dost-\n topna točka" in vidim da so ta text končno porihtal (sicer je na desni mal preblizu roba ampak pustmo... :D).

Že sam zarad tega je blo men vredno updatat, ker si nisem mislu da me lahk ena taka majhna stvar tolk nervira... :))

Bom pa vidu kako bo zdej telefon funkcioniru. Če se bo baterija mal hitrej polnila in mal počasnej praznila (vsaj prbližn tko kot je blo na 8.1), pa da dobimo še tu pa tam kak bonbonček bom jaz zadovoljen :)

beta1 ::

No, te pa da vidimo. :)

Modri dirkač ::

heh, world clock končno spet deluje z včerajšnjim updateom app-a
Everybody lies!

AvtoR ::

Zadnji update W10M:
Še vedno ni mogoče plačevanje aplikacij preko operaterja(konkretno BOB-Simobil). Še vedno ne morem odpirati priponk v mail klientu. Konkretno, namesto, da mi odpre PDF, mi štarta trgovino, naj izberem aplikacijo. To tudi storim, pa ni efekta! Edge še vedno ne prikaže pravilno RTVSLO spletne strani (ne deluje zoom).
Še vedno imam battery drain. Kratkoročno pomaga restart telefona, dolgoročno ne vidim rešitve:(
Toliko na kratko.

Anney ::

Čudne težave, na L930 dela vse brez problema, vse tole kar si naštel. (nimam boba imam pa simobil)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

klinker ::

AvtoR je izjavil:

Zadnji update W10M:
Še vedno ni mogoče plačevanje aplikacij preko operaterja(konkretno BOB-Simobil). Še vedno ne morem odpirati priponk v mail klientu. Konkretno, namesto, da mi odpre PDF, mi štarta trgovino, naj izberem aplikacijo. To tudi storim, pa ni efekta! Edge še vedno ne prikaže pravilno RTVSLO spletne strani (ne deluje zoom).
Še vedno imam battery drain. Kratkoročno pomaga restart telefona, dolgoročno ne vidim rešitve:(
Toliko na kratko.


Neredi hard reset.
PDFje je meni vedno lepo odpiral z njihovim readerjem.
Zoom marsikje ne dela, ker je tako pejg narjen...za rtv sicer ne vem, ker tega kretenizma ne konzumiram, je pa npr. Aquanubis tak.

Machete ::

Jaz zadnjih 6 updejtov sploh ne oapzim več razlik.
Še vedno moraš za označevanje večih mailov (kljukice - brisanje) dvakrat tapnit ikono za označevanje. Kar je neumno :D

MMC pa so nesposobni. Sem jim enkrat pisal naj zrihtajo, so rekli da so seznanjeni s težavami na WP in da bodo uredili. To je bilo 3 mesece nazaj. Torej več kot pol leta po w10 mobile izdaji. Ko izločaš blato je čisto ok za malo pogledat kaj se dogaja, a se pač ne da zoomirat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

AvtoR ::

Neredi hard reset.


Sem naredil hardreset kake 2 meseca nazaj.
Nimam toliko časa, da bi za vsak update delal hard reset.
Samo ta teden sem imel dve nadgradnji...

AvtoR ::

Anney je izjavil:

Čudne težave, na L930 dela vse brez problema, vse tole kar si naštel. (nimam boba imam pa simobil)


Se pravi, da se s Simobilom lahko plačuje aplikacije preko naročnine za telefonijo? Verjetno obstaja možnost, da BOB ne podira tega plačila. (pod plačili, mi sicer ponudi Simobil).
Ali komu deluje plačilo aplikacij preko BOBa?

Machete ::

Jaz imam kar prem MS accounta zvezano na Paypal (zaradi Onedrive naročnine). Tako, da če kaj kupim, piči s Paypala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

boolsheat ::

Jaz imam tudi bob pa preko Simobila ne morem nabavljati. Oče ima Simobil (in kupljen telefon tam) pa ima to možnost.

okica11 ::

oprostite moji nevednosti.. ampak update bi rad namestil čimbolj na "čisto". Kakšen je postopek za to? Ali že pred updatom resetiram telefon pa potem naložim update? ali najprej posodobim telefon pa potem naredim factory reset.. Hvala :)

klinker ::

Vseeno. Zajebe pol backup ki povrne apse in nastavitve, tako da za najbolj clean izkusnjo je potrebno rocno vse na novo namestit in nastavit.

okica11 ::

Sem posodobil pa potem resetiral. Nekaj mi ni jasno. Ali ni tako da bi naj imela ta verzija 10.0.14393.67 panoramo v kameri? meni je namreč ne kaže :(

Anney ::

Kamere še ni, jo pa dobiš na fast ring-u (trenutno je ista verzija tudi na fast ringu 10.0.14393.67). Postopek pa sem napisal nekaj postov nazaj.

V Insiderju izberete fast ring-u in počakajte nekaj ur (takoj se ne posodobi), da se aplikacije posodobijo, kasneje pa prestavite na drugo možnost (Release Preview, Slow Ring) ali pa izklopite insider.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

sajmon ::

AvtoR je izjavil:

Zadnji update W10M:
Še vedno ni mogoče plačevanje aplikacij preko operaterja(konkretno BOB-Simobil). Še vedno ne morem odpirati priponk v mail klientu. Konkretno, namesto, da mi odpre PDF, mi štarta trgovino, naj izberem aplikacijo. To tudi storim, pa ni efekta! Edge še vedno ne prikaže pravilno RTVSLO spletne strani (ne deluje zoom).
Še vedno imam battery drain. Kratkoročno pomaga restart telefona, dolgoročno ne vidim rešitve:(
Toliko na kratko.


Simobil mi ponudi kot možnost plačevanja v trgovini, nisem pa izvedel dejanskega nakupa.
Pdf mi odpre če je priponka v mailu ali pa je v mailu link do pdf-ja.
Zoom na rtv strani ne dela, tako z EDGE kot z drugimi brskalniki. V tej temi enkrat zasledil, da rtv priporoča uporabo njihove aplikacije.
Poraba baterije je trenutno 1,4% na uro po programu, kar je nekje tam kot prej. Je pa danes prvi dan po nadgradnji. Telefon L640. Factory reseta zaenkrat po nadgradnji še nisem delal.

Machete je izjavil:


....
Še vedno moraš za označevanje večih mailov (kljukice - brisanje) dvakrat tapnit ikono za označevanje. Kar je neumno :D
...


Zanimivo, tega buga do sedaj nisem opazil. Je pa res, da sam sem si brisanje mailov dodal na "bližnjico", swipe levo na vsake mailu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sajmon ()

cekr ::

Problem z RTV stranjo se pojavlja tudi na iPadu. Tako da ne krivit Edge. To je napaka v samem design strani.
Itak bi lahko že naredili mobilno verzijo strani.
Kar se pa mene tiče, jo pa lahko tudi ukinejo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Cryptonom ::

Kakšna ideja zakaj Lumia 640 XL ,ne najde Anniversary Update-a?
Telefon je kupljen na telekomu,reboot ne pomaga...

AvtoR ::

Po današnjem updatu mi Edge (na L830)ne prikaže več pravilno Slo-Tech strani. Stolpci so razmetani nelogično, fonti preveliki, vrstice se prekrivajo itd. Ima še kdo ta problem?. Pred nadgradnjo je delovalo pravilno. Na ostalih straneh nisem opazil nepravilnosti.

Malajlo ::

Tole z Edge in ST par postov nazaj preveri. Nisi prvi.

KTr1sk ::

Anney je izjavil:

Kamere še ni, jo pa dobiš na fast ring-u (trenutno je ista verzija tudi na fast ringu 10.0.14393.67). Postopek pa sem napisal nekaj postov nazaj.

V Insiderju izberete fast ring-u in počakajte nekaj ur (takoj se ne posodobi), da se aplikacije posodobijo, kasneje pa prestavite na drugo možnost (Release Preview, Slow Ring) ali pa izklopite insider.


jaz sem tako naredil insider preview sem naložil in izbral tretjo opcijo "Release Preview" in se mi je naložil 10.0.14393.82 in potem še nastavil hard reset deluje lepo, ampak spet kot že nekoč ko sem bil na insiderju ne dela glasovna navigacija (nekdo je rekel, da je sčasoma začela delat-upam na to možnost), drugače mi je pa všeč, da je nazaj kot pri 8.1 so zdaj ikone narisane, če si shraniš spletno stran na začetni zaslon, pa tudi trgovina mi je bolj pregledna ne deluje mi pa app Messaging
https://www.microsoft.com/en-us/store/p...
http://www.windowscentral.com/messaging...

verejtno zato ker so ločili skype in sms-e ampak in ni v skupni aplikaciji
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Anney ::

AvtoR je izjavil:

Po današnjem updatu mi Edge (na L830)ne prikaže več pravilno Slo-Tech strani. Stolpci so razmetani nelogično, fonti preveliki, vrstice se prekrivajo itd. Ima še kdo ta problem?. Pred nadgradnjo je delovalo pravilno. Na ostalih straneh nisem opazil nepravilnosti.


Spremeni velikost besedila v nastavitvah fona.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

okica11 ::

Anney je izjavil:

Kamere še ni, jo pa dobiš na fast ring-u (trenutno je ista verzija tudi na fast ringu 10.0.14393.67). Postopek pa sem napisal nekaj postov nazaj.

V Insiderju izberete fast ring-u in počakajte nekaj ur (takoj se ne posodobi), da se aplikacije posodobijo, kasneje pa prestavite na drugo možnost (Release Preview, Slow Ring) ali pa izklopite insider.


Moja napaka- sem bil prepričan da me bo panorama že čakala. Hvala za obrazložitev :) !

boolsheat ::

AvtoR je izjavil:

Po današnjem updatu mi Edge (na L830)ne prikaže več pravilno Slo-Tech strani. Stolpci so razmetani nelogično, fonti preveliki, vrstice se prekrivajo itd. Ima še kdo ta problem?. Pred nadgradnjo je delovalo pravilno. Na ostalih straneh nisem opazil nepravilnosti.


Settings/Ease of access/More options/Text scaling

To pomanjšaj.

KTr1sk ::

Sem se peljal danes zjutraj in že dela govor na navigaciji :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

AvtoR ::

Anney je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Po današnjem updatu mi Edge (na L830)ne prikaže več pravilno Slo-Tech strani. Stolpci so razmetani nelogično, fonti preveliki, vrstice se prekrivajo itd. Ima še kdo ta problem?. Pred nadgradnjo je delovalo pravilno. Na ostalih straneh nisem opazil nepravilnosti.


Spremeni velikost besedila v nastavitvah fona.


Vse fonte v sistemu in v brskalniku sem dal na minimum,ponovno resetiral, pa ne pomaga.
Bom ob priliki naredil še hard reset.

boolsheat ::

Kaj pa text scaling, si pomanjšal?

solatjek ::

Po dnevu uporabe po nadgradnji lahko ugotovim sledeče:

Najprej pozitivno:
- povratnica SMS se izpiše neposredno pod poslano sporočilo
- funkcija avtomatskega preklopa glasovnega klica na zvočnik, ko odmakneš telefon od ušesa
- izboljšana odzivnost
- popravljeno poimenovanje Mobilna dostopna točka, Mesto je popravljeno v Lokacija, možnost spreminjanja razporeda gumbov v spustnem meniju
- gumb fotoaparata na zaklenjenem zaslonu (predvsem za tiste, ki nimajo gumba za kamero)
- v Edge je dodana funkcija "prejšnja" in "naslednja" stran z drsenjem z dvema prstoma levo - desno (morda je to že prej bilo, meni ni delovalo)
- Sporočila in Skype sta postali ločeni aplikaciji, odstranili so zmazek Skype Video
- v splošnem je zadeva postala nekoliko bolj všečna
- fotogalerija mi prikaže vse fotke, prej so mi občasno določeni datumi manjkali. Če sem šel v galerijo preko kamere, je potem prikazovalo vse fotke - do ponovnega zagona aparata, potem sem moral postopek za prikaz vseh fotk ponoviti
- še kaj bi se našlo...

Sedaj pa še negativno:
- povratnica SMS/MMS se ne izpiše med obvestili, je potrebno pogledati nepsoredno v sporočilo
- outlook mi ni več prikazoval pošte (pisalo je še ni sihrnonizirano). Sem izklopil in ponovno vklopil sinhronizacijo, potem sem imel vse mape dvojne, ene polne, druge prazne, ni prikazoval obvestil o novih sporočilih. To sem uredil tako, da sem izbrisal račun iz telefona in ga ponovno vpisal, sedaj je OK, edino v mapi poslana sporočila mi kaže samo 1 mesec nazaj, čeprav sem nastavil da se sinhronizira vsa zgodovina.
- pri fotoalbumu imam težave s premikanjem povečane fotke. Če fotko povečam z dvema prstoma in jo nato skušam premikati v vse smeri, enostavno na zaslonu nastane tema. Če jo povečam tako, da dvotapnem nanjo, jo lahko brez težav še naprej povečujem in poljudno premikam kamorkoli hočem.
- zagotovo se bo še kaj našlo...

Predvsem glede teh negativnih me zanima, če ima kdo podobne težave in kako jih je rešil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

solatjek ::

Aja, pa med polnjenjem ni več indikatorja baterije na glance screenu, prej sem vsaj približno vedel, koliko še manjka do polnega, sedaj je pa potrebno pogledati v spustni meni. Sem mislil, da bodo kakšne % še dodali in izboljšali tole funkcijo.

AvtoR ::

boolsheat je izjavil:

Kaj pa text scaling, si pomanjšal?

Probal sem vse živo, brez efekta.
Pravkar delam reset. Najprej bom poskusil z varnostno kopijo. Če še to ne bo pomagalo, bom še enkrat vse namestil ročno :(

Anney ::

Nastavitve --- dostopnost --- več možnosti --- drsnik nastavi čisto levo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

sajmon ::

solatjek je izjavil:

Po dnevu uporabe po nadgradnji lahko ugotovim sledeče:

Najprej pozitivno:
- povratnica SMS se izpiše neposredno pod poslano sporočilo
- funkcija avtomatskega preklopa glasovnega klica na zvočnik, ko odmakneš telefon od ušesa
- izboljšana odzivnost
- popravljeno poimenovanje Mobilna dostopna točka, Mesto je popravljeno v Lokacija, možnost spreminjanja razporeda gumbov v spustnem meniju
- gumb fotoaparata na zaklenjenem zaslonu (predvsem za tiste, ki nimajo gumba za kamero)
- v Edge je dodana funkcija "prejšnja" in "naslednja" stran z drsenjem z dvema prstoma levo - desno (morda je to že prej bilo, meni ni delovalo)
- Sporočila in Skype sta postali ločeni aplikaciji, odstranili so zmazek Skype Video
- v splošnem je zadeva postala nekoliko bolj všečna
- fotogalerija mi prikaže vse fotke, prej so mi občasno določeni datumi manjkali. Če sem šel v galerijo preko kamere, je potem prikazovalo vse fotke - do ponovnega zagona aparata, potem sem moral postopek za prikaz vseh fotk ponoviti
- še kaj bi se našlo...

Sedaj pa še negativno:
- povratnica SMS/MMS se ne izpiše med obvestili, je potrebno pogledati nepsoredno v sporočilo
- outlook mi ni več prikazoval pošte (pisalo je še ni sihrnonizirano). Sem izklopil in ponovno vklopil sinhronizacijo, potem sem imel vse mape dvojne, ene polne, druge prazne, ni prikazoval obvestil o novih sporočilih. To sem uredil tako, da sem izbrisal račun iz telefona in ga ponovno vpisal, sedaj je OK, edino v mapi poslana sporočila mi kaže samo 1 mesec nazaj, čeprav sem nastavil da se sinhronizira vsa zgodovina.
- pri fotoalbumu imam težave s premikanjem povečane fotke. Če fotko povečam z dvema prstoma in jo nato skušam premikati v vse smeri, enostavno na zaslonu nastane tema. Če jo povečam tako, da dvotapnem nanjo, jo lahko brez težav še naprej povečujem in poljudno premikam kamorkoli hočem.
- zagotovo se bo še kaj našlo...

Predvsem glede teh negativnih me zanima, če ima kdo podobne težave in kako jih je rešil?


Povratnic ne uporabljam,
Outlook mi je vse pravilno sinhroniziral in prikazal (exchange in gmail račun)
V albumu nimam opisanih težav
Avtomatski preklop na zvočnik ob odmiku mi ne deluje.

karafeka ::

Tudi meni outlook normalno sinhronizira.
Preklop na zvočnik je možno nastaviti pod dodatnimi nastavitvami klicev. Se mi zdi dobra možnost, ampak spet ne vedno, ampak recimo samo v avtu.

solatjek ::

Saj meni outlook sedaj normalno sinhronizira sedaj, le mapo send samo za 1 mesec.

Se je vam tudi tel. resetiral, ko ste morali potrditi račun s kodo iz maila oz. SMS-a? Sumim da je morda tukaj kaj zmrdal, saj za ponovni zagon ni nič opozoril prej?

AvtoR ::

Anney je izjavil:

Nastavitve --- dostopnost --- več možnosti --- drsnik nastavi čisto levo.

Huh, končno tole deluje, hvala!

M@73Y ::

@Matko37
Lumia930 - enako težave z zoomom v galeriji. trenutno sem opazil, da je problem le pri slikah ki so dodatno naložene na aparat, in niso bile slikane z Lumio 930.
Ni aplikacije FM radio.
Še vedno niso ustvarili skritega načina fotogalerije, da lahko določene mape s slikami zakleneš.
..jump into psytrance tunnel..

boolsheat ::

AvtoR je izjavil:

Anney je izjavil:

Nastavitve --- dostopnost --- več možnosti --- drsnik nastavi čisto levo.

Huh, končno tole deluje, hvala!


Ja, saj to sem ti jaz govoril, samo nimam nastavljene slovenščine.

Zoom bug imam tudi jaz.

Za FM radio priporočam ta app:
Radio FM Phone https://www.microsoft.com/store/apps/9w...

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Zelo dobra aplikacija za radie je tudi TuneIn Radio (lokalni, kot svetovni), samo dela preko prenosa podatkov (majhna porabljena količina). Sam uporabljam samo tole.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

boolsheat ::

Jaz uporabljam oboje. Sploh, če gredo podatki proti koncu FM prav pride.

solatjek ::

M@73Y je izjavil:

@Matko37
Lumia930 - enako težave z zoomom v galeriji. trenutno sem opazil, da je problem le pri slikah ki so dodatno naložene na aparat, in niso bile slikane z Lumio 930.
Ni aplikacije FM radio.
Še vedno niso ustvarili skritega načina fotogalerije, da lahko določene mape s slikami zakleneš.

Zoom bug se pri meni pojavi čisto random, nimam pa prenešenih fotk, vse je slikano s telefonom.

Malajlo ::

A je kdo že delal interop-unlock na AU?

AvtoR ::

AvtoR je izjavil:

Anney je izjavil:

Nastavitve --- dostopnost --- več možnosti --- drsnik nastavi čisto levo.

Huh, končno tole deluje, hvala!


Imam pa sedaj nov problem: nikakor se ne morem logirat na Slo-tech!? wtf!

Dzhimen ::

Sem naredil hart reset po AU, po resetu sem vpišem v MS account in pol moram še potrdit svojo identiteto preko SMS kode. Vpišem zadnje 4 številke moje telefonske in pol mi reče, da če se te številke ujemajo, da mi bodo poslali kodo. Številke se ujemajo sigurno, ampak kode ne dobim. Probal sem danes okoli 2h zjutraj in ni delalo, in tidi zdaj se mučim in mučim in zadeva še vedno ne funkcionira. Kode enostavno ne dobim. Drugače telefon dela (sem opravljal klice in SMS-e), tako da v omrežju ne bi smel bit problem.

Za hec sem probal to z SMS kodo še na očetovem MS računu in tudi on ne dobi kode. Vse kaže na to, da je problem na microsoftu...

A bi lahko še kdo tole probal (prijavit se v svoj MS račun v brskalniku in probat spremenit kakšne varnostne podatke in pol moraš ravno tako potrdit svojo identiteto preko SMS kode), pa da vidmo kje je problem...
««
44 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546064 (24769) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9430987 (26639) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527071 (17461) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513522 (11112) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841301 (32549) boolsheat

Več podobnih tem