» »

Realna vrednost plače

Realna vrednost plače

1 2 3
4
»

Invictus ::

Bye je izjavil:

Solatko, narobe si razumel; se strinjava. Kar sem napisal, je bilo močno obarvano s ciničnim tonom, namenjeno raznim invictusom (cinizem on), ki bi vse lenuhe in ostalo zalego poslali v tujino, kjer se cedita med in mleko (cinizem off). Sem pozabil tudi, da je že nekega daljnega leta ob vhodu v Dachau pisalo, kako delo osvobaja. Mea culpa.

Malo funkcionalne bralnosti ti ne bio škodilo.

V tujini se definitivno ne cedita med in mleko. Teče pa življenje precej po ustaljenih tirnicah, vsaj v Nemčiji.

Dejstvo pa je da je mladina precej v riti, sploh tipi, ker se valjajo pri mamici do ne vem kdaj ... Ko bodo hoteli resno babo najti, bodo ugotovili da jih ni več, ker so prestari in preveč zblojeni.

10 let študija in življenja pri mamici pač ne naredi veliko v smislu samostojnega življenja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Eni ste res cudni, ko napisete tujina. Sej so povsod problemi in ce bojo vsi pisali tujina, kam bojo ljudi sli?

Ja eni uspejo v tako imenovani tujini, enim pa pac ne (in teh je veliko).

Obcutek imam, ko napisete tujina, da je to takoj ze v prvem letu bajta na podezelju, nov avtomobil visje klase...

Bye ::

Invictus, enim pa ne bi škodilo malce poznavanja branja med vrsticami in gledanja na problematiko v celoti. Nemčijo primerjaš s Slovenijo - kot bi v isti koš dajal jabolka in hruške. Tudi ostale države, ki so se iz krize izvlekle, imajo neko strategijo, za razliko od Slovenije - zato pa kriza. Predvsem pa drugačno mentaliteto. Kriza je najprej v glavah. Vsaka država ima svojo specifiko. Preberi si zgodbo o Islandiji, kako so odpravili korupcijo, ki jih je pahnila v krizo. V Sloveniji se to ne more zgoditi, ker večina deluje po sistemu "ne želim se vmešavati, ker bom zgubil službo". Tu se razmišlja kratkoročno, samo za lastno korist. Glavno, da "smetana" vozi mercedese. Da so ceste kot razrite njive, pa že ni njihov problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Smurf ::

Pa smo ponovno prisli iz neke smiselne teme v stokanje nad drzavo.

Bye ::

My apologies.

Invictus ::

Bye je izjavil:

Invictus, enim pa ne bi škodilo malce poznavanja branja med vrsticami in gledanja na problematiko v celoti. Nemčijo primerjaš s Slovenijo - kot bi v isti koš dajal jabolka in hruške.

Nemci imajo s svojo politiko varčevanja velike probleme ...

In tudi tam se bogatija vozi z Mercedesi. Samo da so tam AMG 6.3 ... Pač ekonomija obsega.

Z odhodom v tujino sem hotel povedati, da se je pač treba prilagoditi razmeram, pa čeprav je to gastarbajterstvo, kot pa sedeti doma pri mamici in govoriti ...

PREKLETA DRŽAVA.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bye ::

Se strinjam; sedenje doma ni v redu, ampak ne govorim o tem. Najbolje, da se vsi prilagajamo, tako kot nam drugi s. po glavi. Če ti nekaj ni všeč, pojdi stran. Iz lastne države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

m0LN4r ::

kot pa sedeti doma pri mamici in govoriti ...

Ja pri nezaposleni mamici. Luštno je :P

Nevem kdaj si si ti nazadnje iskal fizično delo v AT, DE, ampak je isti drek dobit, kot prinas. Če poznaš kakega bosanca, ki gori dela že 5 let in mu je do tega da te spravi gor potem prideš gor, drugače pa ni tko simple. Majo oni dovolj svojih. Zato pa ker peščica ljudi dobi gor službo, ti pač predvidevač da jo dobijo vsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bye ::

Saj, po vezah. Ampak to je tudi pri nas. Samo veste, vseeno pojdite v tujino. Se dobro sliši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

m0LN4r ::

Pa mamice ne pozabit vzet
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bye ::

Itak!

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Nevem kdaj si si ti nazadnje iskal fizično delo v AT, DE, ampak je isti drek dobit, kot prinas. Če poznaš kakega bosanca, ki gori dela že 5 let in mu je do tega da te spravi gor potem prideš gor, drugače pa ni tko simple. Majo oni dovolj svojih. Zato pa ker peščica ljudi dobi gor službo, ti pač predvidevač da jo dobijo vsi.

Klical so me približno pol leta nazaj. In sem dobil, ter šel. Zglda mi ne bo do podaljšali, ker so neki varčevalni ukrepi ... Pa ni panike. Bom pa zgleda šel v Indonezijo delat.

Pismo, a ste sami jamrači tukaj in mamini sinki.? Je pač treba kaj narediti za to da dobiš službo. Recimo, napisati CV in ga poslati. Iz lastnih izkušenj vem, ko sem rihtal folku službo v tujini (oz. so me tujci spraševali če koga poznam), da niti CVja nočejo napisati. Za projektne službe reda 10k na mesec.

Bye je izjavil:

Saj, po vezah. Ampak to je tudi pri nas. Samo veste, vseeno pojdite v tujino. Se dobro sliši.

Nisem dobil nobene službe v tujini po vezah.

Je pa res da dobre reference pomagajo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

harmony ::

Bye je izjavil:

Saj, po vezah. Ampak to je tudi pri nas. Samo veste, vseeno pojdite v tujino. Se dobro sliši.


Jp, v tujini ni brezdomcev, socialne pomoci ne poznajo, saj imajo vsi bajne sluzbe, hrana je skoraj zastonj...skratka med in mleko...

Bye ::

Invictus, ti prepuščam zadnjo besedo, da boš še naprej Nepremagljivi.

m0LN4r ::

@INVICTUS
Nevem od kod si privlekel mamine sinčke, ker jaz ti že cel čas govorim o družinah (30-40-50) z šoloobveznimi otroki, ki več nimajo služb oz. jo ima samo en.
Ti zarad mene lahko greš tudi v foxcon na tekoči trak, noben te nebo pogrešal...

Klical so me približno pol leta nazaj. In sem dobil, ter šel.

Ja in?
Mene so pa klicali 3x in 3x je prišlo do, leider mussen wir sie in auf die warteliste setzen.
Prijatelj bosanc mi je pa rekel, da trenutno oz. letos ni šans. Pa je delovodja in gor že 20 let.
----
To da se je tebi vsralo ne pomeni,
da se bo vsralo ostalim 150k in da je teh 150k lenih maminih sinčkov. Poglej na seznam, če ne verjameš, da niso vsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Nevem kdaj si si ti nazadnje iskal fizično delo v AT, DE, ampak je isti drek dobit, kot prinas. Če poznaš kakega bosanca, ki gori dela že 5 let in mu je do tega da te spravi gor potem prideš gor, drugače pa ni tko simple. Majo oni dovolj svojih. Zato pa ker peščica ljudi dobi gor službo, ti pač predvidevač da jo dobijo vsi.

Klical so me približno pol leta nazaj. In sem dobil, ter šel. Zglda mi ne bo do podaljšali, ker so neki varčevalni ukrepi ... Pa ni panike. Bom pa zgleda šel v Indonezijo delat.

Pismo, a ste sami jamrači tukaj in mamini sinki.? Je pač treba kaj narediti za to da dobiš službo. Recimo, napisati CV in ga poslati. Iz lastnih izkušenj vem, ko sem rihtal folku službo v tujini (oz. so me tujci spraševali če koga poznam), da niti CVja nočejo napisati. Za projektne službe reda 10k na mesec.

Bye je izjavil:

Saj, po vezah. Ampak to je tudi pri nas. Samo veste, vseeno pojdite v tujino. Se dobro sliši.

Nisem dobil nobene službe v tujini po vezah.

Je pa res da dobre reference pomagajo ...


Zakaj vedno nabijas in posiljujes in zmerjas druge s svoo zgodbo? Ti si v it -ju, imas super duper certifikate, place 10k...bla, bla, bla. Pelji punco na vecerjo kot pa da tu dajes nasvete naj gredo ljudje na slepi v au, de.

Bye ::

Tudi meni ni jasno, od kod je privlekel sinkote. Njega verjetno tudi ne zanima, da nekateri ne morejo kar iti. Ampak tako je bilo in bo - bogat ne verjame revnemu, ter sit lačnemu tudi ne.

PrihajaNodi ::

Ma njega bi morali blokirati od dolocenih tem, ker lahko povzroci komu ogromno skode s svojim trapastimi nasveti. Ljudje pa prodajo vse in gredo na slepo v tujino, ker poslusajo taksne nasvete. Ce preko spleta ne dobis sluzbe, potem ti tudi odhod, fizicno v tujino ne bo dal kruha.

Mavrik ::

Ker se očitno več nočete pogovarjati o realnih vrednosti plača in še samo kurčite čez državo... bomo tule kar zaključili. Prosim da pizdakanje brez argumentov preselite naslednjič kam drugam.
The truth is rarely pure and never simple.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako v pokoj s prihranki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10818037 (11816) Mato989
»

Kdo je bolj kriv? (Politika:Gospodarstvo:Delavci) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10313160 (11155) Mato989
»

Vrednost denarja včasih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13229273 (25558) GGGGG
»

Jugoslavija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8821987 (16832) Aston_11

Več podobnih tem